Kołyska z okazji narodzin syna Janusza Bucholca, fot. Łukasz Kozłowski

Kolejne trzy punkty dla Stomilu!

28.09.19 19:50   em   30

Stomil Olsztyn wywalczył kolejne trzy punkty w rozgrywkach 1. ligi. Olsztyński zespół pokonał tym razem 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Bramkę na wagę cennych trzech punktów strzelił Rafał Remisz.

Piotr Zajączkowski w porównaniu z meczem w Suwałkach dokonał dwóch zmian. Do składu powrócił po pauzie za żółte kartki Maciej Pałaszewski, a na środku obrony zagrał po trzech tygodniach przerwy z powodu kontuzji - Rafał Remisz. Ten ostatni zastąpił Ołeha Tarasenkę, który w meczu z Wigrami Suwałki obejrzał czwarty żółty kartonik.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Obydwie drużyny grały konsekwentnie w obronie i próbowały wychodzić w groźnymi kontrami. W jednej z sytuacji Stomil wyszedł dwóch na jednego, ale w tej akcji olsztyńscy zawodnicy za mocno przekombinowali i nie udało się oddać groźnego strzału. Pod koniec pierwszej połowy w pole karne gości wpadł Mateusz Gancarczyk i został zahaczony, ale arbiter tego spotkania Łukasz Kuźma nie dopatrzył się faulu, chociaż wszyscy z trybun widzieli co innego.

Piłkarze Stomilu nerwowo zareagowali na tę sytuację i czwartą żółtą kartkę otrzymał Wiktor Biedrzycki i nie zagra w kolejnym meczu ligowym. Chwilę później Podbeskidzie mogło wyjść na prowadzenie, ale Piotr Skiba instynktownie wybił piłkę z linii bramkowej.

Po przerwie Stomil wyszedł z nastawieniem strzelenia bramki. Podbeskidzie Bielsko-Biała prezentowało się średnio i były sporo okazji do pokonania Rafała Leszczyńskiego. Groźne strzały oddawali Artur Siemaszko i Szymon Sobczak, ale za każdym razem bramkarz gości bronił strzały. W jednej akcji olsztyński zespół wyszedł 3 na 1, ale Pałaszewski źle zagrał do partnera z boiska i z doskonałej sytuacji nic nie wyszło.

Zwycięska bramka padła w 82. minucie po zamieszaniu w polu karnym gości. Najlepiej w tej sytuacji zachował się Rafał Remisz (z trybun wydawało się, że był to Wiktor Biedrzycki) i z bliskiej odległości pokonał Leszczyńskiego. Nabity stadion przy al. Piłsudskiego 69a oszalał z radości.

Kolejne spotkanie Stomil zagra na wyjeździe w Grudziądzu. Mecz zaplanowano na niedzielę (6 października) o godz. 19.

Tagi: Stomil Olsztyn, Podbeskidzie Bielsko-Biała, I liga

1. 04.10.19 10:50 chodi

Ciągle na pierwszej stronie wygraną z PBB a za chwilę bardzo ważny mecz z Olimpią... ciężki mecz i bardzo ważny dla układu tabeli , bo ścisk jest niesamowity.

2. 03.10.19 09:59 moondek

Stomil z Termą w Polsacie!!

3. 30.09.19 18:59 zjs

Też mam takie wrażenie, ale Zajączkowski twierdzi, że trzeba obejrzeć z paru kamer. Nie umniejsza to faktu, że sędzia był słabizna.

4. 30.09.19 18:56 waldi812

Faktycznie kurewsko przyaktorzył i jeszcze domagał się karnego, lekka przeginka i trzeba zwrócić honor sędziemu. Piotrek Skiba miał dwie kapitalne interwencje i należą mu się duże brawa, trzyma równą formę w tym sezonie, oby tak jak najdłużej

5. 30.09.19 17:20 Guto

Na skrócie widać,że karnego nie było. Gancarczyk zrobił z siebie pajaca...

6. 30.09.19 14:50 zjs

7. 30.09.19 10:47 Lejtnant

Nie doprecyzowałem. To o starszym człowieku tyczyło Rudnika.

8. 30.09.19 10:43 zjs

Urwało - opcji.

9. 30.09.19 10:42 zjs

Melduję obywatelu lejtnancie, że Michał Wypij jest rocznik 1985, więc ma w tej chwili 34 lata. Jeśli to dla ciebie starszy człowiek to mówisz chyba z perspektywy swoich 12 lat? Natomiast zawsze jest irytujące jak polityk w chwili wyborów robi z siebie małpę. Niestety! Jest to przypadłość większości wszystkich polityków niezależnie od opcj

10. 30.09.19 09:54 Lejtnant

Najpierw Wypij obciął włosy, zaczął chodzić do kościoła i na Stomil. Teraz ten niegrzeszący podobno kulturą starszy człowiek śmie agitować na Stomilu! Ja na pewno na ciebie nie zagłosuję i wszystkich moich znajomych uprzedzę przed tobą.

11. 29.09.19 22:22 obserwator1985

W Grudziądzu musimy zagrać lepiej w ataku . Pałaszewski mnóstwo błędów w rozegraniu, Lech jakby nieobecny, Gancarczyk bez formy. Cieszy mnie zwycięstwo, miejsce w tabeli, ale wiem że w następnych meczach trzeba będzie pokazać więcej w ofensywie. Niedługo ten Irlandczyk wskoczy na dłużej do składu, jestem przekonany że będzie dużym wzmocnieniem.

12. 29.09.19 21:01 Darek

A. barwy nosi się w sercu:). Szali w domu multum, jakoś zawsze wychodzę w biegu na mecz i zapominam:)

13. 29.09.19 20:19 zjs

Nasunęła mi się taka refleksja po wczorajszym sędziowaniu Kuźmy. W ekstraklasie stosowany czasem system VAR eliminuje pomyłki sędziowskie, natomiast w 1 lidze rządzi przypadek lub zła wola sędziego. Stomil jest jakoś dziwnie często narażony na sędziowskie pomyłki. Takie przypadki jak mecz z Chrobrym ( 2 karne) czy nieuznana prawidłowa bramka Sobczaka w meczu z Wigrami nie są chyba zwykłymi przypadkami. Co do spornej sytuacji wczorajszej, trzeba by było obejrzeć zapis z paru kamer. W każdym razie poziom sędziowania jest katastrofalny.

14. 29.09.19 20:05 A.

@Darek... lepiej zaopatrz się wreszcie w szal Stomilu (co mecz, to zero barw), a tracisz energie na tego pseudo karierowicza.

15. 29.09.19 16:48 zjs

Warta idzie na ekstraklasę?

16. 29.09.19 13:15 Darek

A taki ortalion można gdzieś kupić? Miałbym na grzyby. O ile Pan Jerzy regularnie bywa na stadionie to Pan Dariusz ,,dyrektor ohp,, bywa obok stadionu wtedy kiedy trzeba się pokazać. Panie Rudnik teraz niech tylko zabierze pan głos ws. nowego stadionu!!! Kto następny???

17. 29.09.19 12:52 waldi812

Może to był fanklub Dawida Rudnika, tylko numer nie ten ;) Te peleryny to chyba prosto z warsztatów z ZSME, widać że w Olsztynie tworzy się nowa subkultura. Sympatyczny pan Jurek oraz równie sympatyczny pan Darek chyba zabłądzili, bo stadion to nie Centrum Promocji i Biznesu i bidoki musieli najwyraźniej pomylić drogi.

18. 29.09.19 10:37 Darek

Panie Rudnik "10" Wstyd. Żenująca forma przedwyborczej agitacji. STOMIL WOLNY OD POLITYKI. Pisowskie ortaliony koloru czerwonego. Panie Jerzy, po Panu bym się akurat tego nie spodziewał. Co do meczu, to typowy mecz walki. Sędzia całkowicie nie panował nad meczem. Doping, jak zwykle dobry i Anita Werner z TVN na trybunach:)

19. 29.09.19 10:25 SzEFoo

*doszukiwał

20. 29.09.19 10:23 SzEFoo

Po dwóch kolejkach każdy poszukiwał się złego przygotowania bo zespół "siadał" od 60-70min. Jak się okazało zespół złapał świeżość i to my dążymy do bramki w drugiej połowie, a nie faworyzowani przeciwnicy. W drugiej połowie to była kwestia czasu kiedy wciśniemy gola. Czapki z głów Panowie za robotę jaką wykonujecie. Jeśli nie spuścicie z tonu to będziemy w absolutnym czubie tabeli, bo z każdym jesteśmy w stanie punktować. Jeszcze raz wielkie brawa!

21. 29.09.19 10:03 zjs

@A. Widzę, że każdy ma swojego upatrzonego zawodnika grającego niepewnie. Każdy z nich miał swoje słabe momenty. Co do Wiktora słuszna uwaga. Nie chciałem dołować chłopaka, ale Lech też był osaczony , tracił dużo piłek i źle podawał. Taki był mecz.

22. 28.09.19 23:26 A.

Zasłużona wygrana Stomilu. Gratuluję. Biedrzycki dziś mocno niepewny- ławka dobrze mu zrobi. Postawa sędziego marna. Cieszą 3 punkty i dobra atmosfera na trybunach.

23. 28.09.19 23:16 nor

Dzięki za 3 punkty! Lekko nie było. Chodi - jakie drugie miejsce razem z Wartą? Po co ta nadinterpretacja? Aktualnie Warta jest druga, Stomil trzeci.

24. 28.09.19 22:41 maras75

Kolejne punkty ku bezpiecznej wiośnie... !!!! BRAWO za ambicję I wolę zwycięstwa do ostatniego gwizdka

25. 28.09.19 22:36 waldi812

Pierwsze 25 minut w naszym wykonaniu było bardzo cieniutkie, zwykła wybijanka bez pomysłu na grę, póxniej zaczęł to lepiej wyglądać, drażniło marnowanie każdej praktycznie sytuacji na kontrę, a rozegranie 2 na 1 wołało już o pomste do nieba. W 2 połowie Podbeskidzie nie miało za wiele do powiedzenia, totalnie spuścili z tonu i w sumie zasłużone 3 punkty. Było dzisiaj sporo mankamentów, zwłąszcza płynnośc rozegrania kontr i czucie momentu zagrania, ale generalnie mecz na plus i cieszą 3 punkty z silnym rywalem. Sędzia był bardzo elektryczny, gwizdał jakies pierdoły dla Podbeskidzia i nie potrafił odpowiednio tonować emocji piłkarzy. Szkoda tych naszych lartek za frajer, zwłaszcza Biedrzyckiego bo to oznacza pauzę. Czy był karny do końca nie wiem, trzeba obejrzeć to na spokojnie w tv, bo mogło tam jednak nie być kontaktu przy upadku.

26. 28.09.19 22:01 zjs

Mecz to się zaczął w II połowie , zwłaszcza tak gdzieś od 70 minuty. Stomil zdominował Podbeskidzie i bramka była kwestią czasu. Mocno irytował mnie Pałaszewski, który był mocno rozkojarzony. Dużo strat i niecelnych podań. Mam nadzieję, że w Grudziądzu wejdzie na swój poziom. Zespół zagrał na "czwórkę". Zwycięstwo zasłużone, gratulacje dla chłopaków i sztabu trenerskiego. Czy PZPN szkoli sędziów, czy to samouki?

27. 28.09.19 21:06 SNICKERS

Jakoś tak od 2002 roku ( spadek z ekstraklapy ) - no nie ma się do czego przyczepić. Bo o sędziowaniu nie będziemy tutaj rozprawiać ( cieńki był jak sik pająka ). Brawo chłopaki, dzięki za emocje. Oby tak dalej.

28. 28.09.19 20:42 Tiger

Udany wieczór, mamy 3 pkt plus rezerwy dzisiaj wygrana w Elblągu,brawo !

29. 28.09.19 20:28 czerkasow

Ale słaby ten sędzia jak nie wiem co. FORZA STOMIL !!!

30. 28.09.19 19:55 chodi

Drugie miejsce razem z Wartą i tylko 3 pkt żeby być liderem!!! Brawo Pany , piszecie piękna historię, każdy w tej lidze teraz czuje respekt przed Stomilem I TAK MA BYĆ!!! TYLKO STOMIL OLSZTYN!