Stomil zremisował z Bruk-Betem Termalicą, fot. Emil Marecki

Ligowy remis z Niecieczą

11.10.19 19:35   zic   20

W meczu 13. kolejki Fortuna I Ligi Stomil Olsztyn zremisował na własnym stadionie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:1 (0:0). Bramkę dla Stomilu zdobył Szymon Sobczak.

Przez większość czasu pierwszej połowy Stomil posiadał optyczną przewagę, która - jak w poprzednich meczach - nie miała przełożenia na sytuacje bramkowe. W końcówce do głosu częściej dochodzili goście i m.in. dzięki dobrej postawie Piotra Skiby nie skończyło się to bramką. Gole w spotkaniu padły dopiero w drugiej połowie.

Wynik meczu, tuż po przerwie otworzyli goście: w 48. minucie Piotra Skibę pokonał Martin Mikovic. Stomil dążył do wyrównania, udało się to w 63. minucie. Dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Szymon Sobczak i głową skierował piłkę do bramki tuż przy słupku. Obie drużyny nie były zadowolone z wyniku i do końca spotkania starały się zmienić rezultat na swoją korzyść. Pomimo sytuacji podbramkowych, nie udało się to żadnej.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra 18 października, przeciwnikiem na wyjeździe będzie Miedź Legnica.

Tagi: Stomil Olsztyn, Bruk-Bet Termalika Nieciecza, I liga

1. 13.10.19 13:47 SzEFoo

Tak napisałeś zaangażowaniem i przygotowaniem fizycznym w tej lidze można zwojować dużo mając średnich grajków. Będąc w strefie spadkowej pewnie znowu byśmy ograli nieciecze, a tak jest remis, z którego trzeba się cieszyć patrząc na przebieg zawodów.

2. 13.10.19 12:20 waldi812

Teoretycznie mają ogranych piłkarzy w ekstraklasie, ale w poprzednim sezonie nie przeszkodziło to, aby Słonie dostały w trąbę 3:0. Cetnarski też ma kilkaset meczów w Ex tylko co z tego? Jeżeli piłkarze są dobrze przygotowani fizycznie, mają przyzwoite umiejętności i jest na nich pomysł to w tej lidze można być wysoko w tabeli, co zresztą pokazała poprzednia runda.

3. 13.10.19 12:08 SzEFoo

Co to za porównanie? Bełchatów kiedy grał w ekstraklasie i kto u nich w mlodym zespole jest ograny na tym szczeblu? W tej lidze z każdym można wygrać przy odpowiednim zaangażowaniu. Ja napisałem nt jakości składu, że nas teoretycznie przewyższają w tej kwestii tak samo jak Mielec, Podbeskidzie czy Legnica. Realnie patrząc możemy powalczyć o 5-6 miejsce i baraże, a przy wzmocnieniu składu zimą o "coś więcej ".

4. 12.10.19 22:36 zjs

Ocena "czerkasowa" adekwatna do sytuacji. Albo tworzymy zespół do nowych zadań, albo robimy w gacie przed całą ligą.

5. 12.10.19 18:20 czerkasow

Szefoo - ja już zapomniałem że grali w Ekstraklasie. W takim razie powinniśmy srać przed połową meczów w tej lidze, bo nawet Bełchatów grał. Nie zmienia nic faktu, że jak do tej pory był to najsłabszy mecz domowy w tym sezonie.

6. 12.10.19 14:58 SzEFoo

Brawo za walkę, brawo za wynik. Niektórzy komentujący zapomnieli, że jeszcze niedawno Nieciecza grała w ekstraklasie i ma wielu chłopaków ogranych na tym poziomie. Potencjałem piłkarskim przewyższają nas zdecydowanie i są jednym z glównych faworytów do awansu mimo słabej pozycji w tabeli na te chwilę. Wyszarpaliśmy ten remis- sprawiedliwy z przebiegu spotkania i trzeba go szanować. Cetnarski musi zrzucić parę kilogramów bo biega strasznie ociężale i póki co to w rywalizacji z Lechem wygląda blado. Sobczak na duży plus- w sumie jak w większości spotkań.

7. 12.10.19 13:41 tomimaki

Może być dłuższy brak Hajdy bo wraca z kadry z kontuzją.

8. 12.10.19 09:12 Piekarz/OKS

Super ogląda się zdjęcia kibicowskie. Szal to podstawowy atrybut kibica, wychodzisz z domu, zakładasz szal i z dumą idziesz na stadion.

9. 12.10.19 08:06 Owsian

Może Kokiego dawać od początku? Widać było brak Hajdy. On daje jakość.

10. 12.10.19 07:45 crispy

Święte słowa, co piszecie, tylko o jakich zmiennikach mówicie ? Molloy poza asystą II stopnia zaraz po wejściu - niewidoczny, Skrzecz ? Cetnarski ? Za krótko na boisku ... choć Cetnarskiemu dałbym cały mecz do rozegrania ale kogo zdjąć, jak zdrowi ? Lech nie do ruszenia jak Wiktor, Pałaszewski, wczoraj słabiej ale jednak daje dużo jakości, choć mógłby szybciej i odważniej piłkę dorzucać. Tutaj trzeba by było podjąć jakąś odważną decyzję ale trener obserwując zawodników na treningach, wie przecież lepiej. Janka B. proszę się nie czepiać, popełnia błędy w obronie ale zapieprza na skrzydle aż miło i co najważniejsze ze swoich dorzutów w pole karne ma trochę asyst I stopnia, ma prawo więc być zmęczony i nieco wolniejszy, stąd błędy. Skiba klasa w samym sobie, jak zawsze najlepszy na boisku.

11. 12.10.19 07:21 czerkasow

Kolego poniżej. Mieliśmy takiego zawodnika. Nazywał się Rafał Kujawa. Tylko Borkowski spiepszył sprawę.

12. 11.10.19 22:45 waldi812

Szymona to bym się nie czepiał, bo robi kawał dobrej roboty, stara się rozgrywać, do tego cofa się i atakuje przeciwnika, potrafi się zastawić, ma dużo plusów, tylko zaczyna być trochę osamotniony w tych działaniach zaczepnych. Faktycznie mógłby mniej gestykulować i pilnować linii spalonego, ale trudno byłoby w tej lidze znaleźc drugiego napastnika, który by pasował do gry w Stomilu.

13. 11.10.19 22:07 marduck

Niestety nasz ofensywny kwartet zawodzi, bramką wybronił się Szymon, ale w sumie też był do zmiany wczesniej, te jego zastawy przepychanki, w coraz większym % przegrane, do tego częste faule ofensywne. Oba skrzydła po prostu słabe, Siema jedna akcja w 1 połowie, zakończona strzałem niestety niecelnym, a grę Mateusza podsumowuje ten strzał gdy piłka poleciała pod zegar. Jednak mnie najbardziej rozczarowuje Lesiu (1 strzał niecelny na początku), po kontuzji nie jest w stanie wejść na swój poziom, i chyba tylko za zasługi Zajączek trzyma go w wyjściowej "11". Sztab trenerski musi coś wykombinować bo na poziomie 1 ligi, ofensywny kwartet który oddaje 1 celny strzał przez 90 minut to dramat (choć to był chyba jedyny celny strzał całej naszej drużyny - zgroza). I te nasze rzuty rożne, 9-10 ich było i żadnego zagrożenia, a Słonie co rożny to śmierdziało, dużo pracy przed zespołem jeszcze na treningach. I frekwencja :( słabiutko dzisiaj.

14. 11.10.19 21:23 Owsian

Adasko a tymi pachołkami byli Janek i Wiktor.

15. 11.10.19 21:13 waldi812

Remis na dużym farcie, bo Słonie były dziś piłkarsko lepszym zespołem. Tak naprawdę w swoim stylu graliśmy przez 15 minut, gdzie udało się ładnie ustawić przeciwnika w narożniku i w tym czasie czekałem, kiedy padnie bramka. Pózniej coś się zepsulo, Termalica zaczęła dominować, przeciwnicy byli o ten jeden moment szybsi od naszych piłkarzy. Przy bramce dla rywali zabrakło bardziej zdecydowanego wejścia. W całym spotkaniu mało było celnych strzałów, a bramkarz Niecieczy był ich najsłabszym ogniwem, co widać było przy bramce dla nas. Ogólnie jest jakiś kryzys, bo raz że byliśmy wolniejsi, dwa to forma niektórych chłopaków, Grzesiek Lech po kontuzji nie może złapać równowagi, Mateusz Gancarczyk - nie robi takiego zamieszania na skrzydle jak po przyjściu do Stomilu o celności strzałów nie wspominając. Artur Siemaszko też jakby sie zablokował, w normalnej dyspozycji akcja z 1 połowy zakończyłaby się bramką, jego forma szła do góry a teraz jakby pikuje, aczkolwiek do zmiany bardzie nadawał się Mateusz. Pałąszewski znów łapie szybko kartkę, miał parę niedokładności no i sytuacja gdy spadła mu piłka w polu karnym, szkoda szansy. Myślałęm, że Molloy i Cetnarski dadzą coś więcej z przodu, no niestety. Na plus jak zwykle Piotrek Skiba poza jednym złym wyjściem, no ale na linii poziom obrony internazionale. Kuba Mosakowski miał dwa fajne zagrania w pole karne, takie piłki odchodzące od bramkarza, niech starsi się uczą. I ogólnie remis po takim meczu jest dobrym wynikiem, ale na Miedź to raczej nie wystarczy.

16. 11.10.19 21:12 jeod

Widzę, że tu same Gmochy i Engele :)

17. 11.10.19 20:58 Adaśko

Według mnie remis nie jest sprawiedliwy, ale szczęśliwy, bo pod względem jakości piłkarskiej Termalica była lepsza. Akcja bramkowa dla "Słoników" wyglądała jak slalom między pachołkami. A wyrównanie przyszło zupełnie z niczego - ewidentny błąd bramkarza gości, który źle ocenił tor lotu zawieszonej piłki. Duży plus dla Szymona Sobczaka za przytomność w tej sytuacji, jak i postawę w całym meczu (moim zdaniem najjaśniejsza postać). Na pewno brawa za walkę, której oczywiście nie brakowało ze strony Stomilu. Ale niestety, w rywalizacji z silniejszymi rywalami na dłuższą metę raczej to nie wystarczy.

18. 11.10.19 20:35 Tiger

Remis sprawiedliwy, wyrównane spotkanie ciut więcej jakości po stronie gości u nas za to więcej serca do walki. Kilka sytuacji można było lepiej rozwiązać, zabrakło a to przyjęcia a to celnego strzału. Bierzemy ten remis i jedziemy dalej.

19. 11.10.19 20:29 zjs

Beznadziejnie... nie chce się komentować. Brak atutów.

20. 11.10.19 20:21 czerkasow