Relacja z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stomil Olsztyn

Bez niespodzianki

I liga 2019/2020 (28. kolejka, 28.VI.2020 r.) Koniec Stadion Podbeskidzie Bielsko-Biała
Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 Stomil Olsztyn
58' (sam.) Mateusz Bondarenko
63' Karol Danielak
ż Aleksander Komor
kartki Jurich Carolina ż
Janusz Bucholc ż
Mateusz Bondarenko ż
Bramki Podbeskidzie Bielsko-Biała: 1. Martin Polaček - 25. Bartosz Jaroch, 28. Kornel Osyra, 3. Aleksander Komor, 22. Kacper Gach - 8. Karol Danielak (80, 19. Michał Rzuchowski), 14. Filip Laskowski (59, 80. Mateusz Sopoćko), 7. Rafał Figiel, 6. Tomasz Nowak, 11. Łukasz Sierpina - 9. Kamil Biliński (70, 95. Marko Roginić).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 99. Mateusz Bondarenko, 97. Wiktor Biedrzycki, 6. Jonatan Straus, 23. Jurich Carolina - 16. Koki Hinokio, 15. Jakub Tecław (64, 3. Lukáš Kubáň), 63. Wojciech Hajda (63, 10. Artur Siemaszko), 24. Sam van Huffel (76, 5. Grzegorz Lech) - 9. Szymon Sobczak
Szczegóły sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).
widzów: 1812.

Piłkarze Stomilu Olsztyn nie sprawili sensacji w wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Biesko-Biała. Olsztyńska drużyna do przerwy remisowała 0:0, ale ostatecznie mecz zakończył się porażką 0:2.

Trener Adam Majewski dokonał dwóch zmian w porównaniu ze zwycięskim meczem z Wigrami Suwałki. Od pierwszej minuty na boisku pojawili się Szymon Sobczak (pauzował za żółte kartki) za Artura Siemaszkę oraz Mateusz Bondarenko (pierwszy występ od 1. minuty w barwach olsztyńskiego klubu) za Serafina Szotę.

Na ławce rezerwowych pierwszy raz pojawił się łotewski bramkarz Vjačeslavs Kudrjavcevs (Michał Leszczyński ma lekki uraz - info z klubu). Zabrakło także Erica Molloya, który został w Olsztynie. Przypomnijmy, że przy ustalaniu kadry na wyjazd nie był brany Maciej Pałaszewski, który nie podpisał aneksu na lipiec z olsztyńskim klubem.

Pierwsza połowa bardzo nudna z perspektywy kibica. Obydwie drużyny nie stworzyły sobie praktycznie dogodnej sytuacji bramkowej. W pierwszej minucie gola mógł strzelić Sobczak, ale oddał nieprecyzyjny strzał w polu karnym. W 45 minucie sędzia powinien podyktować rzut karny za faul na Sobczaku, ale nie zrobił tego… Dlaczego? Nie wiemy.

W 55. minucie Koki Hinokio mógł strzelić gola. Wpadł w pole karne, minął Gacha, uderzył, ale bramkarz gospodarzy sparował piłkę na rzut rożny.

W 58. minucie Podbeskidzie objęło prowadzenie. Łukasz Sierpina minął Wojciecha Hajdę, dograł wzdłuż pola karnego, źle piłkę wybił Piotr Skiba, ta trafiła w Mateusza Bondarenkę i... wpadła do bramki.

W 63. minucie było już po meczu, go gospodarze podwyższyli na 2:0. Nowak dośrodkował w pole karne, a tam nie kryty Karol Danielak pewnie pokonał Skibę.

Stomil przegrywają 0:2 miał kolejne okazje do strzelenia gola. Najpierw Artur Siemaszko za długo zwlekał w polu karnym, a następnie Grzegorz Lech za lekko uderzył z 7. metrów.

Sytuacja w tabeli mocno się skomplikowała i drużyna Adama Majewskiego ma już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Co ciekawe tabela jest tak spłaszczona, że do miejsca barażowego tracimy trzy punkty.

Olsztyński zespół po meczu nie jedzie prosto do domu. Drużyna zostaje na miejscu i do stolicy naszego regionu wróci dopiero w poniedziałek po treningu.

Kolejne spotkanie Stomil zagra przed własną publicznością z Olimpią Grudziądz. Mecz zaplanowano na najbliższy czwartek (2 lipca) o godz. 20:40.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 17:26:41

96' Koniec meczu.
84' "Żółtko" dla Bondarenki. 1
76' Lech za van Huffela. 1
64' Tecław i Hajda poza boiskiem, witamy Siemaszkę i Kubania. 1
64' I mamy 2:0 dla gospodarzy! 60
58' Swojak.............................. 60
56' AJJJJ! Mogło być 1:0 dla Stomilu! Koki Hinokio nie trafił z 3 metrów. 1
49' Janusz Bucholc ukarany żółtą kartką. 1
46' Gramy! Bez zmian po przerwie. 60
46' Koniec pierwszej połowy.
46' Karol Szweda (asystent Adama Majewskiego) ukarany żółtym kartonikiem. 1
45' Sędzia mógł odgwizdać karnego na Sobczaku, ale nie zrobił tego... 1
40' Komor żółta kartka.
35' Kotra gospodarzy, ale akcję w polu karnym przerywa Hinokio. 60
30' Sierpina z rogu, Laskowski dochodzi do piłki, ale uderza wysoko nad bramką. 60
27' Carolina zasłużona żółta kartka. 1
25' Nowak z 20 metrów prosto w Bondarenkę. 60
24' Przerzut Osyry do Sierpiny, ten ścina do środka i uderza zza pola karnego obok słupka. 60
6' Sam van Huffel głęboko w pole karne z rzutu wolnego, ale Straus niecelnie głową. 1
1' Ajjj Sobczakmógł wyprowadzić nas na prowadzenie! 1
Gramy! 1
Przypomnijmy, że przy ustalaniu kadry na wyjazd nie był brany Maciej Pałaszewski, który nie podpisał aneksu na lipiec z olsztyńskim klubem. 1
Zabrakło także Erica Molloya, który został w Olsztynie. 1
Na ławce rezerwowych pierwszy raz pojawił się łotewski bramkarz Vjačeslavs Kudrjavcevs (Michał Leszczyński ma lekki uraz - info z klubu). 1
Już za moment, już za chwilę ruszamy z piłkarskimi emocjami!
Na ławce rezerwowych: Kudrjavcevs, Szota, Kubań, Serbintowicz, Mosakowski, Gancarczyk, Jarosz, Siemaszko, Lech. 1
Dzisiaj zagramy w składzie: Skiba - Bucholc, Bondarenko, Biedrzycki, Straus, Carolina - Hinokio, Tecław, Hajda, van Huffel - Sobczak 1
O 15:10 początek wyjazdowego spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

W niedzielę (28 czerwca) kibice Stomilu będą mogli ponownie emocjonować się poczynaniami piłkarzy “Dumy Warmii”. Podopieczni Adama Majewskiego zagrają na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Stomil ostatni raz zagrał tydzień temu. Nasza drużyna zdobyła ważne trzy punkty w kontekście układy tabeli. Pokonaliśmy 1:0 Wigry Suwałki po golu kapitana Janusza Bucholca. Pierwsza połowa w wykonaniu Stomilu była bardzo dobra, ale po przerwie zespół wyglądał słabo i kibice do ostatnich minut drżeli o wynik spotkania.

W niedzielne popołudnie Stomil zagra z liderem I ligi, który w tym sezonie chce powrócić do Ekstraklasy. Podbeskidzie Bielsko Biała przewodzi ligowej tabeli z dorobkiem 52. punktów. Gospodarze tego spotkania na własnym boisku ostatni raz przegrali w październiku z GKS-em 1962 Jastrzębie.

Drużyna rywala budowana jest od 2-3 lat, mająca dużo jakości i piłkarzy z doświadczeniem pierwszoligowm i ekstraklasowym - mówił na konferencji prasowej Adam Majewski, trener Stomilu Olsztyn. - Nie ma co ukrywać, że będzie to trudny rywal, ale tak jak powiedziałem wcześniej, mamy już przetarcie ze Stalą Mielec. Mamy określony sposób gry na to spotkanie, mamy przeanalizowanego przeciwnika.

- Drużyna Podbeskidzia wygrywa u siebie większość spotkań, narzuca swój styl gry, ale wiemy czego się spodziewać - dodaje trener Stomilu. - Puszcza Niepołomice pokazała jakąś tam drogę (zremisowali 2:2 na wyjeździe z Podbeskidziem - red.). Skupiamy się na sobie, dobra organizacja gry w ofensywie i defensywie na poziomie całego spotkania, a nie jak ostatnio tylko jednej połowy.

Do składu po pauzie za żółte kartki powraca Szymon Sobczak. Z klubowego raportu medycznego dowiadujemy się, że do treningów z drużyną wrócili Grzegorz Lech oraz Jurich Carolina.

Lech nie był do dyspozycji trenera w ostatnich dwóch spotkaniach. Carolina doznał urazu pachwiny w ostatnim meczu - zszedł po pierwszej połowie - ale już jest z nim wszystko dobrze i będzie mógł zagrać w niedzielę.

Nie wiadomo czy zagra Koki Hinokio. Utalentowany zawodnik rodem z Japonii został mocno poturbowany w ostatnim meczu i jego występ nie jest pewny.

W meczu nie zagra na pewno Maciej Pałaszewski, który postanowił 1 lipca wrócić do Śląska Wrocław. Tym samym sztab szkoleniowy i zarząd klubu zdecydował, że piłkarz nie będzie brany pod uwagę w ostatnim meczu.

Piątkowe wyniki I ligi pokazały, że nikt nie odpuszcza walki o pozostanie w ligowych rozgrywkach. W tym momencie Stomil ma już tylko 4 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Mecz będzie można obejrzeć na żywo w Polsacie Sport. Początek o godz. 15:10.