Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Arka Gdynia

18 lutego 2013 r.
godz. 14:00

Stomil Olsztyn 1:1 Arka Gdynia
1:1
45' Szymon Kaźmierowski Bramki Marcus Vinícius 41'
ż Łukasz Jegliński kartki
Bramki Stomil Olsztyn: 25. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 4. Andrzej Niewulis, 23. Kamil Hempel - 9. Łukasz Suchocki, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 12. Grzegorz Lech, 16. Paweł Kaczmarek (46, 13. Dominik Kun) - 87. Szymon Kaźmierowski.
Arka Gdynia: 26. Maciej Szlaga - 22. Damian Krajanowski (60, 6. Dawid Kubowicz), 33. Tomasz Jarzębowski (60, 3. Krzysztof Sobieraj), 31. Bartosz Brodziński (60, 4. Wallace), 7. Piotr Tomasik (60, 2. Marcin Dettlaff) - 17. Rafał Grzelak (60, 29. Paweł Brzuzy), 19. Michał Rzuchowski (60, 15. Radosław Pruchnik), 14. Mateusz Szwoch (60, 23. Michał Gałecki), 9. Piotr Kuklis (60, 18. Janusz Surdykowski), 20. Marcin Radzewicz (60, 25. Paweł Wojowski) - 8. Marcus Vinícius (60, 10. Łukasz Zwoliński).
Szczegóły sędziował: Patryk Kępka (Olsztyn).
widzów: 85.

Stomil Olsztyn zremisował w spotkaniu sparingowym z ligowym rywalem - Arką Gdynia 1:1 (1:1). Bramkę dla "biało-niebieskich" strzelił w ostatniej minucie pierwszej połowy Szymon Kaźmierowski.

Od początku spotkanie stało na niskim poziomie. Żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć dobrych sytuacji bramkowej. Warte odnotowania w tej fazie meczu były strzały Piotra Kuklisa oraz Marcina Radzewicza. Dopiero w 39. minucie z bliskiej odległości strzelał głową Marcus Vinícius, ale świetną interwencją popisał się Michał Leszczyński. Dwie minuty później olsztyński golkiper nie zdołał już zatrzymać Brazylijczyka i ten zdobył gola dla Arki. W ostatniej minucie pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Szymon Kaźmierowski, który wykorzystał błąd bramkarza gdyńskiego klubu Macieja Szlagi.

W 48. i 57. minucie swoje sytuacje miał Kaźmierowski, ale dwukrotnie nie potrafił pokonać golkipera gości. Na siedem minut przed końcem w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Suchocki, ale nie potrafił pokonać Macieja Szlagi. W spotkaniu testowany był Paweł Kaczmarek z Łódzkiego Klubu Sportowego (zagrał tylko 45 minut!). Z Arką miał zagrać także Radosław Wiśniewski z Pogoni Szczecin, ale zrezygnował z testów w olsztyńskim klubie.

- Brakuje szybkości i pewności w naszej grze. Bardzo nerwowo i słabo to dzisiaj wyglądało. Jest wiele do poprawienia w naszej grze. Mamy jeszcze do ligi trzy tygodnie i będziemy nad wszystkim ciężko pracować - mówił po meczu Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 17:51:38

90' KONIEC MECZU, STOMIL JEDEN, ARKA JEDEN!
83' Suchocki znalazł się w dobrej sytuacji, oddał strzał na bramkę, ale dobrą interwencją popisał się po raz kolejny bramkarz Arki.
77' Arka strzela drugiego gola, ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną.
60' Dziesięć zmian w Arce, na boisku pozostał tylko Szlaga.
57' Bucholc podał do Kaźmierowskiego, ten ograł dwóch zawodników, uderzył, ale dobrą interwencją popisał się golkiper gości.
55' "Żółtko" dla Jeglińskiego. Przy okazji nasz informator donosi, że spotkaniu przygląda się około 85 widzów.
48' Baranowski strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka trafiła pod nogi Kaźmierowskiego, którego strzał z półobrotu obronił golkiper gości.
46' Dominik Kun w miejsce Kaczmarka. W tym momencie na boisku miał pojawić się Radosław Wiśniewski z Pogoni Szczecin, ale dzisiaj rano zawodnik zadzwonił do klubu i powiedział, że rezygnuje z testów w Stomilu.
46' Stomil rozpoczął drugą połowę.
45' Koniec pierwszej połowy. Stomil remisuje z Arką 1:1.
45' Ależ błąd popełnił bramkarz Arki - Maciej Szlaga. Wykorzystał go Szymon Kaźmierowski, który skierował piłkę do pustej bramki.
45' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL - SZYMON KAŹMIEROWSKI!
41' Brazylijski napastnik gości wykorzystał dobre podanie z prawej strony boiska i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce. Arka prowadzi w Olsztynie 1:0.
41' GOL DLA ARKI - Marcus Vinícius.
39' Bardzo dobrą interwencją popisał się Leszczyński, który obronił strzał głową z bliskiej odległości Marcusa Viníciusa.
20' Dwadzieścia minut gry za nami, a na boisku praktycznie nic się nie dzieje. Nie ma czego relacjonować póki co.
13' Piłka trafia do Kaźmierowskiego, ale ten zdaniem sędziego na spalonym... Nasz wysłannik widział to inaczej.
10' Dziesięć minut gry za nami, na razie bez sytuacji godnych odnotowania.
1' Spotkanie rozpoczęte, zaczęli goście.
Piłkarze Stomilu zeszli do szatni, za chwilę początek spotkania.
Arka rozpocznie dzisiejsze spotkanie w składzie: Szlaga - Krajanowski, Jarzębowski, Brodziński, Tomasik - Grzelak, Rzuchowski, Szwoch, Kuklis, Radzewicz - Marcus Vinícius.
Znamy już skład wyjściowy Stomilu: Leszczyński - Bucholc, Baranowski, Niewulis, Hempel - Suchocki, Głowacki, Jegliński, Lech, Kaczmarek - Kaźmierowski. W pierwszej "jedenastce" testowany Paweł Kaczmarek.
Obie ekipy już na rozgrzewce.
13:26 - na rozgrzewkę właśnie wyszli Piotr Skiba i Michał Leszczyński.
13:24 - nasz korespondent właśnie dotarł na boisko Szkoły Podstawowej nr 18. Warunki do gry według jego opinii optymalne. Na rozgrzewce są już bramkarze Arki.
Wydaje się, że jeżeli Stomil zdecyduje się na zatrudnienie Pawła Kaczmarka to pierwszym bramkarzem będzie Michał Leszczyński. Przypomnijmy, że w pierwszej lidze przez 90 minut musi na boisku występować jeden zawodnik urodzony w 1992 roku bądź młodszy.
Podczas dzisiejszego spotkania trener Zbigniew Kaczmarek ma przyglądać się dwójce testowanych zawodników - Pawłowi Kaczmarkowi z ŁKS-u oraz Radosławowi Wiśniewskiemu z Pogoni.
13:15 - za czterdzieści pięć minut ma rozpocząć się spotkanie sparingowe Stomilu Olsztyn z Arką Gdynia.

Nietypowo, bo w poniedziałek piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają sparing. Do Olsztyna przyjedzie rywali z I ligi - Arka Gdynia.

Najważniejsza informacja dla kibiców jest taka, że po kontuzji do gry powraca Grzegorz Lech. W meczu wystąpi dwóch testowanych zawodników. Do gry w Stomilu przymierzani są: Paweł Kaczmarek oraz Radosław Wiśniewski. Zawodnicy mają wystąpić w tym spotkaniu na lewej stronie pomocy. Można domyślać się, że zagrają po 45 minut.

Jak zapowiada dyrektor sportowy klubu Andrzej Biedrzycki klub zatrudni jednego z dwóch graczy. W pierwszej jedenastce na pewno nie zagra Michał Glanowski. Trener już wcześniej zapowiedział, że zacznie grać jedenastką, która potencjalnie może wybiec w marcu w Ząbkach. Michał Glanowski w tym spotkaniu będzie pauzował za żółte kartki.

Początek spotkania o godzinie 14:00.