Relacja z meczu Stomil Olsztyn - GKS Katowice

I liga 2014/2015 Koniec Ostróda - 17 maja 2015 r.
godz. 12:30

Stomil Olsztyn 1:0 GKS Katowice
0:0
76' Wołodymyr Kowal Bramki
kartki Pitry ż
Adrian Frańczak cz
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Rafał Remisz - 22. Roman Maczułenko (90, 27. Tomasz Wełna), 7. Paweł Głowacki, 16. Dawid Szymonowicz (72, 4. Ihor Skoba), 21. Łukasz Jegliński, 8. Piotr Głowacki (27, 24. Karol Żwir) - 11. Wołodymyr Kowal
GKS Katowice: 1. Rafał Dobroliński - 33. Adrian Frańczak, 27. Mateusz Kamiński, 29. Adrian Jurkowski, 2. Rafał Pietrzak - 4. Alan Czerwiński (68, 16. Aleksander Januszkiewicz), 23. Łukasz Pielorz, 28. Povilas Leimonas (86, 15. Rafał Kujawa), 81. Przemysław Pitry, 11. Krzysztof Wołkowicz (83, 14. Piotr Ceglarz) - 7. Grzegorz Goncerz.
Szczegóły widzów: 1200.

W meczu 30. kolejki Pierwszej Ligi Stomil Olsztyn pokonał na stadionie w Ostródzie GKS Katowice 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę zdobył Wołodymyr Kowal.

Pomimo dobrego wyniku nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Stomilu. Nasi piłkarze zagrali jednak tak, jak przyzwyczaili nas w poprzedniej rundzie - przyczajeni w obronie czekali na możliwość kontrataku. Tak przeczekali pierwszą połowę i większą część drugiej.

Dopiero w 77. przeprowadzili pierwszą groźną akcję, i jak się okazało - zabójczą. Karol Żwir przedarł się z prawej strony i doskonale obsłużył Kowala, któremu nie pozostało nic innego jak strzelić bramkę.

Chwilę później z 25 metrów gola kolejki mógł zdobyć Roman Maczułenko, jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce gości. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem ten sam zawodnik sfaulowany został przed polem karnym, a faulujący Adrian Frańczak dostał za to przewinienie czerwoną kartkę.

Kolejny raz komplet punktów zdobyty w Ostródzie umacnia nas na 4. pozycji w tabeli.

- Pierwsza połowa to taki mecz szachów. Obawialiśmy się zespołu GKS-u Katowice, ponieważ ostatnio dobrze grali. Pierwsze dwadzieścia minut mogłem być zadowolony z gry swojego zespołu. Plan był realizowany. Później oddaliśmy inicjatywę i to już było groźne. Dobrze, że mieliśmy trochę szczęścia, bo ten strzał w słupek mógł się zakończyć bramką i wtedy trzeba byłoby się dużo napracować, żeby odrobić straty. W przerwie miałem pretensje do zawodników, że za mało stwarzamy sytuacji, że za wolno gramy piłką. W drugiej połowie było z tym trochę lepiej no i decydujące okazały się pojedynki jeden na jeden. Po takim wygraniu piłki i podaniu od Karola Żwira, Kowal zachował się bezbłędnie. Mogliśmy też podwyższyć po strzale Romana Maczułenki, ale chyba nie zasłużyliśmy na wyższe zwycięstwo - powiedział po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 00:12:30

95' Koniec meczu!
94' Jeszcze próbuje GKS, dośrodkowania jednak niedokładne.
92' Kowal jeszcze próbował z bliska zaskoczyć bramkarza gości.
92' Rzut rożny dla Stomilu.
92' Po strzale z rzutu wolnego piłka odbita od muru.
91' Boisko opuszcza kontuzjowany Maczułenko, w jego miejsce Tomasz Wełna.
89' Czerwona kartka dla Adriana Frańczaka za faul na Maczułence tuż przed polem karnym.
86' Boisko opuszcza Povilas Leimonas, w jego miejsce Rafał Kujawa.
83' Boisko opuszcza Krzysztof Wołkowicz , w jego miejsce Piotr Ceglarz.
81' Ależ strzał Maczułenki z 25 metrów! Poprzeczka!
79' Skiba teraz interweniował w narożniku pola karnego, mogło się to zakończyć stratą bramki.
77' Karol Żwir przedarł się z prawej strony i doskonale obsłużył Kowala, któremu nie pozostało nic innego jak strzelić bramkę.
76' Jeeeeeeeeeeeeest! 1:0!
72' Boisko opuszcza Szymonowicz, w jego miejsce Igor Skoba.
70' Dobra akcja Stomilu, wychodził Kowal, uderzył, dobił Jegliński, za polem karnym interweniował Dobroliński, sędzia nie zauważył ręki bramkarza gospodarzy.
68' Boisko opuszcza Alan Czerwiński, w jego miejsce Aleksander Januszkiewicz.
65' Niedokładne wybicie Skiby, piłka spada pod nowgi Wołkowocza, ten lobem trafia w słupek.
64' Zamieszanie w polu karnym Stomilu, niedokładne wybicie, nieczysty strzał nie znalazł drogi do bramki.
62' Faulowany Szymonowicz, Przemysław Pitry z żółtą kartką.
62' Groźne dośrodkowanie GKS, mija napastników, będzie rzut rożny.
59' Dużo walki w środku pola, mało akcji ofensywnych. Stomil ustawiony defensywnie, czeka na kontrę. GKS nie może przebić się przez zagęszczoną obronę gospodarzy.
48' Rzut rożny dla Stomilu, zakończony zablokowanym strzałem Kowala.
46' Rozpozynamy drugą połowę.
45+2' Koniec pierwszej, mało porywającej połowy.
44' Duża przewaga w ostatnich minutach w posiadaniu piłki i jakości gry piłkarzy GKS Katowice, dogodnych sytuacji na szczęście póki co brak.
43' Groźnie zapowiadała się kontra gości, 3 na 3, ale nieporozumienie zakończyło akcję.
30' Wybita piłka przez Bucholca.
29' Rzut rożny dla GKS.
27' Karol Żwir pojawił się w miejscu Piotra Głowackiego, który najprawdopodobniej ma złamaną kość śródstopia.
25' A na murawie coraz bardziej rysuje się przewaga gości, którzy mają coraz więcej miejsca w ataku.
25' Głowacki poza boiskiem, zmierza już w kierunku ławki, będzie zmiana.
24' Opatrywany na boisku Piotr Głowacki.
21' Groźnie pod bramką Skiby, Wołkowicz miał przed sobą tylko bramkarza Stomilu, w ostatniej chwili piłka zmierzająca w światło bramki została zablokowana.
19' Aj, przejęcie i w sytuacji 3 na 3 Kowal niecelnie zagrywa...
18' Na spalonym Głowacki, dobre prostopadłe podanie.
16' No i pierwszy rzut rożny dla Stomilu, piąstkuje Dobroliński.
16' Mamy pierwszy strzał w tym meczu, zaliczony na konto GKS. Chociaż w założeniu był dośrodkowaniem.
10' Po kilku minutach optycznej przewagi Stomilu, GKS próbuje swoich sił w ataku, na spalonym napastnik GKS.
6' Kowal długim dośrodkowaniem obsłużył Maczułenkę, ten jednak na spalonym.
4' Próbuje Stomil przedrzeć się w pole karne prawą stroną, jak na razie ciągle bez zagrożenia.
Gramy! Tylko zwycięstwo!
Piłkarze wchodzą na murawę, za chwile rozpoczynamy pojedynek.
Na odkrytej trybunie, przeznaczonej dla kibiców gości pojawiła się już setka kibiców z Katowic.
GKS Katowice: 1. Rafał Dobroliński - 33. Adrian Frańczak, 27. Mateusz Kamiński, 29. Adrian Jurkowski, 2. Rafał Pietrzak - 4. Alan Czerwiński, 23. Łukasz Pielorz, 28. Povilas Leimonas, 81. Przemysław Pitry, 11. Krzysztof Wołkowicz - 7. Grzegorz Goncerz
Witamy z Ostródy, skład Stomilu na GKS Katowice: 82. Piotr Skiba - 3. Rafał Remisz, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 22. Roman Maczułenko - 18. Janusz Bucholc, 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki, 8. Piotr Głowacki, 11. Wołodymyr Kowal

W niedzielę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają w Ostródzie z GKS-em Katowice. Początek meczu zaplanowano na godzinę 12:30. Zapraszamy na spotkanie!

W czasie, gdy władze Stomilu Olsztyn walczą o licencję dla olsztyńskiego klubu, to piłkarze przygotowują się do kolejnego ligowego spotkania. Stomil po przymusowej pauzie zagra ligowe spotkanie z GKS-em Katowice. Mecz ze względu na transmisję w Orange Sport odbędzie się w niedzielę.

- Fajnie wygląda teraz tabela, czwarte miejsce to jest na pewno sukces. Dobrze by było te czwarte miejsce utrzymać jak najdłużej, oby do końca. Katowice to na pewno silny zespół, ale tak jak z każdym zespołem w tej lidze można wygrać, przegrać czy zremisować. Mam nadzieję, że będziemy już troszeczkę luźniejsi, mniej spięci, będziemy mogli zagrać dobry mecz i wygrać - mówi przed spotkanie pomocnik olsztyńskiego klubu Łukasz Jegliński.

Trener Mirosław Jabłoński nie będzie mógł skorzystać z usług napastnika Łukasza Jamroza, zawodnik musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Nierozegrane spotkanie z Flotą Świnoujście nie wlicza się. Z powodu kontuzji nie zagra także Paweł Łukasik. Do zdrowia powoli wraca Tomasz Wełnicki, ale na jego występ raczej jeszcze poczekamy.