Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz

Sparing - lato 2022/2023 (9.VII.2022 r.) Stadion Stomil Olsztyn
Stomil Olsztyn 3:2 Olimpia Grudziądz
2:0
6' Jakub Tecław
32' (k) Jakub Tecław
100' Sebastian Szypulski
Bramki Hubert Mich 52'
Michał Zachaczewski 72'
Bramki Stomil Olsztyn: Konrad Syldatk - Filip Wójcik (60 Mateusz Sobotka), Szymon Dowgiałło (46 zawodnik testowany), Jakub Tecław (60 Igor Kośmicki), Mateusz Jarzynka (46 Lukáš Kubáň), Mateusz Jońca (60 Sebastian Szypulski), Karol Żwir (60 Maciej Spychała), Hubert Krawczun (60 zawodnik testowany), Shun Shibata (60 Yūdai Shinonaga), Piotr Kurbiel (46 zawodnik testowany), Bartosz Florek (46 zawodnik testowany).
Olimpia Grudziądz: Adrian Olszewski - zawodnik testowany, zawodnik testowany, Krzysztof Wicki, Hubert Mich, Marcin Warcholak, Jakub Nawrocki, zawodnik testowany, Kamil Kurowski, Patryk Winsztal, Szymon Stanisławski.  Grali także: Mateusz Zielecki, Błażej Klimek, Filip Okraska, Filip Karmański, Kacper Jarzec, Filip Rzepka, Michał Zachaczewski, zawodnicy testowani.
Szczegóły Mecz bez udziału publiczności.
Spotkanie trwało 105 minut.

Stomil Olsztyn rozegrał ostatnie spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Podopieczni Szymona Grabowskiego wygrali 3:2 z III-ligową Olimpią Grudziądz.

Nowy trener Stomilu tak bardzo poważnie potraktował to spotkanie, że zdecydował, że mecz zostanie zamknięty dla publiczności oraz przedstawicieli mediów. Skromna grupa kibiców znalazła luki na wysłużonym stadionie przy al. Piłsudskiego 69a i oglądała to spotkanie z wysokości sektora dla przyjezdnych.

Olsztyńska drużyna szybko wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z ośmiu metrów do bramki rywala trafił Jakub Tecław. Ten sam zawodnik strzelił bramkę na 2:0. Obrońca olsztyńskiego klubu pewnie wykonał rzut karny, którego wcześniej wywalczył Mateusz Jońca.

Po przerwie goście w 52 minucie strzelili kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z zawodników Olimpii zdecydował się na strzał z 16 metrów i pokonał naszego bramkarza. W 72 minucie podopieczni Bogusława Baniaka doprowadzili do remisu. Olimpia zdobyła gola po błędzie olsztyńskiej obrony.

Bramkę na wagę zwycięstwa w setnej minucie strzelił Sebastian Szypulski (pozyskany z GKS-u Wikielec). Oddał strzał dystansu, piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Spotkanie trwało 105 minut.

W następną niedzielę (17 lipca) Stomil Olsztyn zagra pierwsze spotkanie w II lidze. Olsztyńska drużyna zagra na wyjeździe z beniaminkiem Kotwicą Kołobrzeg.

W sobotę (9 lipca) o godzinie 16:00 na stadionie OSiR-u w Olsztynie Stomil Olsztyn rozegra ostatni sparing przed startem II ligi. Rywalem olsztynian będzie trzecioligowa Olimpia Grudziądz.

Na wniosek trenera Szymona Grabowskiego spotkanie zostanie zamknięte dla mediów i kibiców.