ż Michał Trzeciakiewicz
ż Arkadiusz Czarnecki
kartki Piotr Wlazło ż
Bartłomiej Sielewski ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 7. Paweł Głowacki, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 12. Michał Trzeciakiewicz - 22. Roman Maczułenko, 21. Łukasz Jegliński, 4. Ihor Skoba, 24. Karol Żwir (84, 14. Cezary Sobolewski), 8. Piotr Głowacki (60, 10. Piotr Darmochwał) - 19. Łukasz Jamróz (75, 5. Yasuhiro Katō).
Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 5. Bartłomiej Sielewski, 23. Paweł Magdoń, 16. Fabian Hiszpański (85, 13. Dawid Jabłoński) - 7. Krzysztof Janus, 3. Maciej Kostrzewa, 18. Piotr Wlazło (81, 6. Wojciech Zyska), 41. Dimityr Ilijew, 2. Patryk Stępiński - 10. Piotr Ruszkul (71, 24. Mikołaj Lebedyński).
Szczegóły sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
widzów: 3000.

W 16. kolejce piłkarskiej Pierwszej Ligi Stomil Olsztyn przegrał na własnym stadionie 0:3 (0:1) z Wisłą Płock.

Pierwsza połowa toczyła się w niezbyt szybkim tempie. Mimo to obie drużyny zdołały stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Ta sztuka udała się gościom - w 33. minucie Cezary Stefańczyk dokładnym strzałem z 17 metrów z rzutu wolnego pokonał Piotra Skibę. Stomil próbował jeszcze straty odrobić, jednak na przerwę musiał zejsć przegrywając 0:1.

W drugiej połowie goście cofnęli się, czym zmusili Olsztynian do gry pozycyjnej, a sami postawili na grę z kontry. Stomil próbował, a strzelała Wisła. W 74. i 77. minucie goście wyprowadzili dwie szybkie, zabójcze akcje, Mikołaj Lebedyński oraz Fabian Hiszpański pokonali Piotra Skibę i na tablicy ujrzeliśmy wynik 0:3.

- Wynik nie jest odzwierciedleniem tego co widzieliśmy na boisku, nie jest odzwierciedleniem naszych możliwości. Kiedyś taki mecz musiał przyjść. Możliwe, że poczuliśmy się zbyt mocni, zbyt pewni siebie. Zbyt otwarcie chcieliśmy ten mecz u siebie rozegrać. O wysokiej porażce zdecydowały dwie niewykorzystane sytuacje oraz dwa popełnione błędy. Błędy, które nie przystoi drużynie, która najmniej bramek w lidze straciła - powiedział po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 09:40:44

94' Koniec meczu.
91' 3 minuty jeszcze potrwa to spotkanie.
91' Trzeciakiewicz trafia w słupek po strzale z lewej strony.
90' Rzut rożny dla Stomilu, strzał z kilku metrów, w rękach bramkarza.
85' Boisko opuszcza Fabian Hiszpański, w jego miejsce Dawid Jabłoński.
83' Boisko opuszcza Karol Żwir, w jego miejsce Cezary Sobolewski
80' Boisko opuszcza Piotr Wlazło , w jego miejsce Wojciech Zyska
78' Kolejna kontra gości i kolejna bramka. Fabian Hiszpański
75' Boisko opuszcza Jamróz, w jego miejsce Kato.
75' Przegrywamy zero dwa. Szybka kontra gości i Lebedyński strzela drugą bramkę dla Wisły.
73' Arkadiusz Czarnecki z zółtą kartką
71' Boisko opuszcza Piotr Ruszkul, w jego miejsce Mikołaj Lebedyński
70' Kibice Stomilu prezentują patriotyczną oprawę i śpiewają Mazurka Dąbrowskiego.
68' Powinno być wyrównanie! Karol Żwir z 10 metrów obok bramki!
65' Żółtą kartką ukarany Bartłomiej Sielewski
64' Rzut wolny dla gości z 25 metrów. Poprzeczka!
63' Janusz wszedł w pole karne i znalazł się na sam na sam ze Skibą, strzał z ostrego kąta trafia w bramkarza Stomilu.
60' Boisko opuszcza Piotr Głowacki, w jego miejsce Piotr Darmochwał.
59' Żółtą kartką ukarany Piotr Wlazło
56' Żółtą kartką ukarany Michał Trzeciakiewicz
48' Drugi rzut rożny dla Stomilu. Nie udało się zagrozić bramce gości.
47' Rzut rożny dla Stomilu. Piłka przeleciała nisko w polu karnym, nie udało się uderzyć.
46' Gramy!
45+2' Koniec pierwszej połowy.
45+1' Ostatnia minuta pierwszej połowy.
43' Rzut rożny dla gości.
43' Rzut rożny dla Stomilu, niecelna główka Jamróza.
42' Podanie płaskie w pole karne do Maczułenki, ten jednak z ostrego kąta zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.
40' Rzut rożny dla Stomilu, wybijają obrońcy.
40' Ależ piłka równoległą do bramki, niewiele zabrakło żeby wpakować ją do bramki gości.
40' Dośrodkowanie Stomilu z rzutu wolnego w pole karne, z trudnościami wybija Kiełpin.
35' Była szansa na błyskawiczną odpowiedź. Karol Żwir jednak niecelnie z 10 metrów.
33' Gol dla Wisły, strzał z rzutu wolnego wpada obok interweniującego Skiby.
33' Faul za to z drugiej strony boiska. Z 17 metrów rzut wolny dla gości.
32' Prostopadłe podanie do Jamróza, ten przewraca się przed polem karnym. Nie było faulu - taka decyzja sędziego.
24' Piotr Głowacki po szybkim wejściu w okolice pola karnego, udało się oddać strzał, jednak niecelny.
23' Igor Skoba próbował z daleka... Przeprosił kolegów za ten strzał.
19' Ruszkul urwał się w polu karnym i mało brakowało, żeby urwał bramkę. Uderzył wprost w Skibę.
17' Płaski strzał Żwira z 40 metrów, zupełnie niepotrzebny.
14' Rzut rożny dla Stomilu, po zamieszaniu piłka wypada na aut.
13' W odpowiedzi Piotr Głowacki minimalnie obok bramki.
13' Znowu goście z dystansu, z trudem Skiba wybija na rzut rożny.
10' Dośrodkowanie Piotra Głowackiego w pole karne, piłka w rękach Kiełpina.
9' Groźny strzał gości sprzed pola karnego. Ponad bramką.
2' Stomil: 82. Piotr Skiba - 7. Paweł Głowacki, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki - 12. Michał Trzeciakiewicz, 21. Łukasz Jegliński, 4. Igor Skoba, 22. Roman Maczułenko, 8. Piotr Głowacki - 19. Łukasz Jamróz, 24. Karol Żwir
1' Gramy! Stomil w kierunku bramki północnej, na biało-błękitno. Goście w ciemnogranatowych strojach.
Piłkarze już na boisku.
Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 5. Bartłomiej Bielewski, 23. Paweł Magdoń, 2. Patryk Stępiński, 3. Maciek Kostrzewa, 18. Piotr Wlazło, 7. Krzysztof Janus, 16. Fabian Hiszpański, 41. Dimitar Iliew, 10. Piotr Ruszkul
Witamy ze stadionu Stomilu. Za chwilę podamy składy na dzisiejsze spotkanie.

W niedzielę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają z Wisłą Płock. Ewentualne zwycięstwo jednej z drużyn pozwoli, którejś z ekip realnie myśleć o atakowaniu czołowych miejsc I ligi. Początek meczu o godzinie 12:30.

- Wisła ma w mojej ocenie pod względem kadrowym drugi zespół tej ligi po Zagłębiu, lepszy od Termaliki czy Grudziądza. Jest mocna w grze z kontry, ale ma swoje słabsze strony, które przy naszej dobrej dyspozycji będziemy chcieli wykorzystać - powiedział dla "Gazety Olsztyńskiej" trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

- W niedzielę pierwsza drużyna musi wygrać, to bardzo ważne dla nas. Chciałem się dobrze przygotować i ten mecz rezerw to taki trening pewności siebie. Nie wiem jakim wynikiem zakończy się spotkanie, ale najważniejsze, żebyśmy wygrali - mówi przed meczem Yasuhiro Katō.

Kibice Stomilu Olsztyn na tym spotkaniu zaprezentują specjalną oprawę, dlatego warto wybrać się na mecz i pomóc chłopakom z grupy Ultra(S)tomiL w realizacji projekty! Wszyscy fanatycy Stomilu meldują się na "Łuku Biało-Niebieskim".