Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec

ż Łukasz Sołowiej Sołowiej
ż Dani Ramirez
kartki Arkadiusz Jędrych ż
Mateusz Cichocki ż
Bramki Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 23. Paweł Baranowski, 16. Łukasz Sołowiej, 71. Remigiusz Szywacz - 34. Wołodymyr Tanczyk, 7. Paweł Głowacki (59, 44. Adrian Karankiewicz), 97. Wiktor Biedrzycki (66, 8. Marcin Stromecki), 5. Grzegorz Lech (78, 6. Dani Ramírez), 10. Piotr Głowacki - 9. Artur Siemaszko
Zagłębie Sosnowiec: 23. Matko Perdijić - 7. Tomasz Nawotka, 4. Arkadiusz Jędrych, 16. Mateusz Cichocki, 99. Tymoteusz Puchacz - 77. Konrad Wrzesiński (90, 70. Nuno Malheiro), 24. Bartłomiej Babiarz, 10. Callum Rzonca, 6. Tomasz Nowak, 23. Žarko Udovičić (46, 42. Alexandre Cristóvão) - 20. Szymon Lewicki (86, 8. Rafał Makowski)
Szczegóły Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

W meczu 31. kolejki Nice I Ligi Stomil Olsztyn przegrał z walczącym o awans do Ekstraklasy Zagłębiem Sosnowiec 0:2 (0:1).

Patrząc na wynik można wywnioskować, że goście przyjechalo do Olsztyna po trzy punkty "jak po swoje". Jednak przebieg meczu wskazywał na coś innego, to Stomil konstruował ciekawsze akcje i częściej prowadził grę. Zabrakło piłkarskiego szczęścia. Goście prowadzenie uzyskali po strzale z rzutu karnego, którego wykorzystał w 16. minucie Tomasz Nowak. Stomil w pierwszej połowie nie potrafił wykorzystać swoich sytuacji (m.in. słupek po strzale Wiktora Biedrzyckiego) i do szatni schodził przegrywając.

W drugiej połowie, w 68. minucie błąd obrony Stomilu i Zagłębie podwyższyło prowadzenie, a z trzech metrów Michała Leszczyńskiego pokonał Szymon Lewicki. Stomil próbował jeszcze nawiązać walkę, z rzutu wolnego podobnie jak w poprzednim meczu pięknie uderzył Piotr Głowacki, ale trafił w słupek, a w dobitce z kilku metrów nie trafił w bramkę Paweł Baranowski. Swoją idealną okazję miał też Wołodymyr Tanczyk, który nie zdołał skierować piłkę do pustej bramki po strzale Ramireza z dystansu.

Po dwóch kolejnych zwycięstwach Stomilu komplet kibiców na stadionie spodziewał się dzisiaj kolejnych punktów niezbędnych do utrzymania w lidze. Niestety, nie udało się dopisać ani jednego. Kolejne spotkanie Stomil rozegra za tydzień w Suwałkach z Wigrami. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu meczów o wszystko.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 12:04:38

96' Koniec meczu.
95' Zagłebie bliskie skopiowania swojej drugiej bramki, nie było jednak w polu karnym nikogo na dołożenie nogi. 1667
93' Boisko opuszcza Konrad Wrzesiński, w jego miejsce Nuno Malheiro 1667
89' Żółtą kartką ukarany Mateusz Cichocki 1667
87' Rzut rożny dla Stomilu 1
86' Boisko opuszcza Lewicki, w jego miejsce Rafał Makowski 1667
83' Teraz Tanczyk miał piłkę "do dobicia" z kilku metrów w pustą bramkę po strzale Ramireza. Też spudłował. Nie-moż-li-we. 1
81' Głowacki w słupek bezpośrednio z rzutu wolnego, z kilku metrów dobijał Baranowski, nad poprzeczką. To powinna być kontaktowa bramka. 1
80' Siemaszko faulowany na 18. metrze. Środek boiska, dobra okazja do strzału. 1
78' Ramirez w miejsce Grzegorza Lecha 1
76' Rzut rożny dla Stomilu 1
70' Poprzeczka po strzale z dystansu zawodnika Zagłębia 1667
66' Zakotłowało się pod bramką gości, najpierw Lech wyłożył piłkę, potem Tanczyk próbował strzelić z dystansu, na koniec Głowacki, jednak nie udało się skierować piłkę do siatki. 1667
65' Boisko opuszcza Wiktor Biedrzycki, w jego miejsce Marcin Stromecki 1
64' Dobra kombinacyjna akcja Stomilu, tylko rzut rożny 1
59' Boisko opuszcza Paweł Głowacki, w jego miejsce Adrian Karankiewicz 1
58' Druga bramka dla gości. Malheiro wpadł w pole karne, wyłożył piłkę, Leszczyński wybił piłkę przed siebie, tak że Lewickiemu zostało tylko umieścić ją w siatce. 1667
55' Groźna kontra Zagłębia, musi daleko od bramki wyjść Leszczyński. 1667
53' Rzut rożny dla Stomilu 1
53' Piłka wpada do bramki Leszczyńskiego po dobitce, spalony. 1667
46' Jedna zmiana w przerwie, boisko opuścił Žarko Udovičić , w jego miejsce Nuno Malheiro 1667
46' Rozpoczynamy drugą połowę. 1
45+3' Koniec pierwszej połowy.
45' Rzut wolny dl a Stomilu , dalekie dośrodkowanie w pole karne, nie udało się uderzyć. 1
38' Sędzia dopatrzył się faulu w zagraniu Sołowieja tuż przy lewej linii pola karnego. Strzał bezpośredni, z trudem Leszczyński. 1667
33' Piłka spadła na 10 metr do Baranowskiego, ten nie zdołał jednak jej opanować. 1
32' Dobre dośrodkowanie Piotr Głowackiego, ale broną goście. Będzie rożny z drugiej strony. 1
31' Siemaszko wpadł w pole karne i wywalczył rzut rożny. 1
30' Biedrzycki głową po dośrodkowaniu, tylko słupek! Szkoda! 1
29' Rzut rożny dla Stomilu 1
29' Wzorowo wykonana kontra Stomilu, strzał Siemaszki w polu karnym jednak niestety zablokowany. 1
25' Rzut rożny dla gości, ostro w polu karnym, czekamy na wykonanie. Odgwizdany w końcu faul i od bramki zacznie Leszczyński. 1667
18' Rzut wolny dla Stomilu na wysokości 12 metra. Dośrodkowanie w kierunku bramki, piąstkuje Perdijic 1
17' Tomasz Nowak wyprowadza gości na prowadzenie po rzucie karnym. 1667
16' Faul Sołowieja w polu karnym, rzut karny. 1667
15' Błąd obrony, Wrzesiński przed szansą, uderza groźnie, broni Leszczyński. Rzut rożny. 1667
14' Goście z rzutu wolnego dośrodkowują w pole karne, wybijamy. 1667
14' Dobrze układała się kontra Stomilu, Lech płasko w pole karne, Siemaszko zdołał tylko zatrzymać piłkę przed linią końcową 1
11' Agresywnie Stomil, gubią się goście. Sołowiej strzela z 18 metrów, łapie piłkę bramkarz Zagłebia 1
10' Tanczyk wstrzelił piłkę w pole karne, goście na rzut rożny 1
8' Rzut rożny dla gości, wrzutka, ale dobrze broni Stomil. 1667
7' Zagłębie: 23. Matko Perdijic - 77. Konrad Wrzesiński, 4. Arkadiusz Jędrych, 16. Mateusz Cichocki, 99. Tymoteusz Puchacz - 7. Tomasz Nawotka, 24. Bartłomiej Babiarz, 10. Callum Rzonca, 6. Tomasz Nowak, 22. Žarko Udovičić - 20. Szymon Lewicki 1667
6' Dobre dośrodkowanie Głowackiego, ofiarnie wybija bramkarz gości 1
5' Dośrodkowanie Tanczyka w pole karne, piłka zmierzała pod poprzeczkę, nie bez kłopotów wybił Perdijic. 1
4' Rzut wolny dla Stomilu, Lech w pole karne na prawo, przejął piłkę Głowacki, ale pomagał sobie ręką. Nic z tej akcji nie będzie. 1
3' Stomil: 13. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 16. Łukasz Sołowiej, 23. Paweł Baranowski, 71. Remigiusz Szywacz - 34. Wołodymyr Tanczyk, 7. Paweł Głowacki, 97. Wiktor Biedrzycki, 5. Grzegorz Lech, 10. Piotr Głowacki - 9. Artur Siemaszko 1
1' Gramy! Rozpoczynają goście. 1667

Stomil Olsztyn w ostatnich dwóch spotkaniach zgarnął komplet punktów. Takiej sytuacji w tym sezonie jeszcze nie było. Czy będzie trzecie zwycięstwo? Olsztyński Stomil potrafi wygrywać z drużynami z czołówki w tym sezonie.

Jeszcze jesienią Stomil wygrał u siebie z Miedzią Legnica, Odrą Opole (była liderem), a ostatnio z GKS-em Katowice. Teraz podopieczni Kamila Kieresia zagrają z Zagłębiem Sosnowiec, które walczy o awans do Ekstraklasy.

- Zapowiada się ciekawe widowisko. Przeciwnik dobry i wymagający, ale nasze wyniki pokazują, że rywale powinni się z nami liczyć. Będzie to ciężki mecz dla nas, jak i dla zespołu z Sosnowca - mówi Grzegorz Lech.

I dodaje: - W każdym wywiadzie powtarzam, że utrzymanie to nie tylko piłkarzy, a całego klubu. My walczymy o coś więcej niż tylko sportowe cele. Kibice chcą I ligi, my chcemy utrzymania. Liczymy, że wszyscy wspólnie dobrniemy z uśmiechem na twarzy do końca sezonu.

W tym meczu nie zagra pauzujący za żółte kartki Lukáš Kubáň. W jego miejsce na prawej stronie kibice powinni zobaczyć Janusza Bucholca. Do gry powraca także Marcin Stromecki, który odcierpiał karę czterech żółtych kartek.