I liga 2020/2021 (22. kolejka, 27.III.2021 r.) Koniec Stadion Zagłębie Sosnowiec
ż Dawid Ryndak,
ż Gonçalo Gregório
kartki Jurich Carolina ż
Wojciech Łuczak ż
Bramki Zagłębie Sosnowiec: 34. Szymon Frankowski - 27. Łukasz Turzyniecki, 18. Lukáš Ďuriška, 25. Piotr Polczak, 16. Dawid Ryndak - 11. Patrik Mišák (83, 30. Patryk Małecki), 28. Maciej Ambrosiewicz, 6. João Oliveira, 26. Michał Masłowski, 8. Szymon Pawłowski (12, 7. Gonçalo Gregório) - 77. Szymon Sobczak
Stomil Olsztyn: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc (74 30. Damian Sierant), 27. Damian Byrtek, 3. Rafał Remisz, 23. Jurich Carolina, 4. Jakub Mosakowski (74 6. Jonatan Straus) - 37. Hubert Szramka (56 16. Koki Hinokio), 20. Mateusz Skrzypczak (65 24. Sam van Huffel), 51. Krystian Ogrodowski (74 15. Jakub Tecław), 12. Wojciech Łuczak - 7. Adrian Szczutowski.
Szczegóły Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
Mecz bez udziału publiczności.

Piłkarze Stomilu Olsztyn fatalnie spisują się w rundzie wiosennej. Podopieczni Adama Majewskiego przegrali 4 z 5 spotkań w I lidze. Porażka 1:2 w Sosnowcu była 3 porażka z rzędu.

Adam Majewski zapowiedział na konferencji prasowej przed meczem, że w wyjściowej jedenastce dojdzie do kilku zmian. Olsztyński szkoleniowiec słowa dotrzymał. Od pierwszej minuty zobaczyliśmy Janusza Bucholca, który wrócił do wyjściowej jedenastki po pauzie za czerwoną kartkę z meczu z ŁKS-em Łódź.

Na lewym wahadle w miejscu Jonatana Strausa zobaczyliśmy Jakuba Mosakowskiego. W środku pola zagrali Krystian Ogrodowski oraz Hubert Szramka. Na ławce rezerwowych usiadł Sam van Huffel oraz Koki Hinokio. Do Sosnowca nie pojechał Grzegorz Kuświk, który kolejny raz w tym roku doznał urazu. Być może w następnym tygodniu wróci do obciążeń treningowych, wszystko zależy od wyników badania USG. W domu został także Maciej Spychała, który do treningów z zespołem wróci dopiero w kwietniu.

Stomil Olsztyn bardzo szybko objął prowadzenie w tym meczu. W pole karne wpadł Wojciech Łuczak, został sfaulowany, i arbiter wskazał na “wapno”. Do rzutu karnego podszedł Jakub Mosakowski i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.

Gospodarze do remisu 1:1 doprowadzili w 34 minucie. João Oliveira wykorzystał niezdecydowanie olsztyńskiej obrony i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem z głowy doprowadził do wyrównania.

W ostatniej akcji pierwszej połowie Stomil wyprowadził kontrę. Niestety Wojciech Łuczak został uprzedzony przez obrońcę gospodarzy i z dobrej akcji nic nie wyszło. Chwilę wcześniej ładny strzał oddał Mateusz Skrzypczak, ale bramkarz gospodarzy popisał się świetną interwencją.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. Stomil stracił drugą bramkę po rzucie rożnym, a na listę strzelców ponownie wpisał się Oliveira. Zawodnik przepchnął się w polu karnym z Mosakowskim i głową wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Leszczyńskiego.

Stomil nie miał pomysłu jak doprowadzić w tym spotkaniu do korzystnego wyniku. Adam Majewski wprowadził na boisku 5 nowych piłkarzy, ale to nic nie dało. Końcówkę spotkania gospodarze grali w osłabieniu po tym jak z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Szymon Sobczak. Olsztyński zespół ostatecznie przegrał 1:2 i była to 3 porażka z rzędu. W rundzie wiosennej Stomil przegrał 4 z 5 spotkań. Ogólnie w I lidze w tym sezonie Stomil z boiska pokonany schodził już 11 razy.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn zagra za tydzień. W Wielką Sobotę (3 kwietnia) na własnym stadionie zagramy z Sandecją Nowy Sącz. W meczu nie zagra Jurich Carolina, który obejrzał w Sosnowcu 4 żółtą kartkę.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 09:19:02

95' Koniec meczu. Przegrywamy znów w Sosnowcu!
94' Żółtą kartką ukarany Łuczak. 1
90' 4 minuty doliczone.
89' Czerwona kartka dla Sobczaka za faul na van Huffelu! 1667
88' Atakujemy, ale nawet nie potrafimy oddać strzału na bramkę rywala. 1
83' Boisko opuszcza Misak , w jego miejsce Małecki. 1667
82' Kolejny rzut rożny dla drużyny gospodarzy. Znów udanie się bronimy. 1667
80 ' Rzut rożny dla drużyny Zagłębia, tym razem udanie piąstkuje Leszczyński. 1667
74' Boisko opuszczają Bucholc, Mosakowski i Ogrodowski w ich miejsce miejsce Sierant, Straus i Tecław. 1
73' Żółtą kartką ukarany Carolina, będzie pauzował w meczu z Sandecją. 1
72' Niezła akcja Stomilu prawą stroną, piłka zwrotna od Bucholca, ale Szczutowski piętka w polu karnym do nikogo. 1
65' Boisko opuszcza Skrzypczak , w jego miejsce van Huffel. 1
63' Atak Stomilu, strzał Mosakowskiego przewrotką niecelny. 1
61' Leszczyński ratuje nas od utraty kolejnej bramki po świetnej kontrze Zagłębia. Akcję wypracował były zawodnik Stomilu Szymon Sobczak. 1667
60' Stomilu zamknięty praktycznie na własnej połowie, nie ma pomysłu na przerwanie impasu w grze.
56' Boisko opuszcza Hubert Szramka , w jego miejsce Koki Hinokio. 1
48' Żółtą kartką ukarany Gregorio. 1667
47' Ponownie po rzucie rożnym João Oliveira strzela bramkę dla gospodarzy! 1667
46' Żółtą kartką ukarany Ryndak. 1667
45+3' Stomil miał jeszcze niezłą kontrę, ale nie potrafił skorzystać z okazji. Łuczak dał się uprzedzić obrońcy Zagłębia. 1
45+4' Koniec pierwszej połowy.
45+3' Groźna kontra Zagłębia, błąd Caroliny naprawia w ostatnim momencie Byrtek, wybijając piłkę na róg. 1667
45' 3 minuty potrwa jeszcze I połowa.
45' Strzał Mateusza Skrzypczaka broni ledwo Frankowski! 1
43' Dobra akcja Stomilu, dośrodkowanie Mosakowskiego z lewej strony, ale strzał Łuczaka niecelny. 1
34' João Oliveira wykorzystuje niezdecydowanie olsztyńskiej obrony po rzucie rożnym i daje remis Zagłębiu. 1667
32' Rzut wolny dla Zagłębia. Dobrze się bronimy. Rywale awizują rękę w polu karnym, sędzie nie gwiżdże, 1667
30' Rafał Remisz leży na murawie po dobrym wślizgu. 1
28' Rzut wolny dla Stomilu po faulu na Szczutowskim. Dośrodkowywał Łuczak, Zagłębie dobrze się broni. 1
24' Zagłębie zaczyna zyskiwać optyczną przewagę. Jest jednak mało dokładne i nie za bardzo ma pomysł na dobrze przesuwająca się obronę Stomilu.
23' Rzut wolny dla rywali z dobrej pozycji, ale udanie się bronimy. 1667
16' Niezła akcja Stomilu prawą stroną, niezakończona jednak strzałem. 1
13' Boisko opuszcza Pawłowski, w jego miejsce Gregorio. 1667
12' Rzut wolny dla Zagłębia , dobrze piąstkuje Michał Leszczyński. 1667
3' Z rzutu karnego gola zdobywa dla Stomilu Jakub Mosakowski. 1
3' Karny dla Stomilu!
Gramy!
Rezerwy Stomilu prowadzą 2:0 w Olsztynku. Gola z rzutu karnego strzelił Mateusz Jońca.
Sędzią tego spotkania będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia.
W Sosnowcu Stomil jeszcze nigdy nie wygrał. 1
W rundzie jesiennej Stomil wygrał u siebie 1:0 z Zagłębiem. 1
Dla Adama Majewskiego będzie to 32 oficjalne spotkanie w roli trenera olsztyńskiego klubu. 1
W wyjściowej jedenastce Zagłębia Sosnowiec Szymon Sobczak. Były napastnik Stomilu Olsztyn. 1667
W tym momencie rezerwy Stomilu Olsztyn prowadzą 1:0 w Olsztynku z miejscową Olimpią. Gola zdobył Mateusz Sobotka. 1
Kontuzjowani: Grzegorz Kuświk oraz Maciej Spychała. 1
Ławka rezerwowych: 82. Piotr Skiba - 6. Jonatan Straus, 14. Filip Szabaciuk, 15. Jakub Tecław, 16. Koki Hinokio, 24. Sam van Huffel, 30. Damian Sierant. 1
Wyjściowa jedenastka Stomilu: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 27. Damian Byrtek, 3. Rafał Remisz, 23. Jurich Carolina, 4. Jakub Mosakowski - 37. Hubert Szramka, 20. Mateusz Skrzypczak, 51. Krystian Ogrodowski, 12. Wojciech Łuczak - 7. Adrian Szczutowski. 1
Witajcie. Zaczynamy relację tekstową z meczu Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę (27 marca 2021 r.) zagrają wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec. Gramy z ostatnim zespołem I ligi, ale to nie ma żadnego znaczenia, bo olsztyński zespół czeka ciężkie starcie na I-ligowym froncie.

Ekipa Adama Majewskiego od dwóch spotkań nie potrafi zdobyć punktów. Stomil ostatnio przegrał u siebie z dwiema łódzkimi zespołami: ŁKS-em oraz Widzewem. Szczególnie porażka z tym drugim zespołem sprawiła wielki niepokój wśród kibiców “Dumy Warmii”.

Spoglądając w tabelę na ten moment olsztyńska drużyna ma 10 punktów przewagi nad ostatnim zespołem w tabeli I ligi. Jest nim właśnie Zagłębie Sosnowiec, ale to nie ma żadnego znaczenia, jak słusznie zauważa trener olsztyńskiego zespołu.

- Nie traktujemy Zagłębia Sosnowiec jako drużyny, która jest na ostatnim miejscu - powiedział na początku Adam Majewski, trener Stomilu Olsztyn. - Mają bardzo solidny skład. Czasami tak się składa, że wpadli w dołek i zajmują ostatnie miejsce. Jak się utrzymają, a tak pewnie będzie, to w następnym sezonie będą w czołówce ligi.

W czterech spotkaniach rundy wiosennej Stomil zdobył 3 punkty, wygrywając na wyjeździe z Odrą Opole. - Mamy za sobą serię spotkań z zespołami, które są wyżej od nas w tabeli. Liczyliśmy na większą ilość punktów - ocenia Adam Majewski. - Teraz gramy z zespołami w naszym zasięgu, które są poniżej nas i musimy bezwzględnie punktować, żeby spokojnie pracować, doskonalić się, rozwijać i patrząc pod kątem nowego sezonu.

Słaba postawa w ostatnim meczu zmusiła trenera do tego, żeby na najbliższy mecz dokonać zmian w wyjściowej jedenastce. Do składu po pauzie za czerwoną kartkę powraca Janusz Bucholc, który gra na prawym wahadle. Wykluczony z treningów nadal jest Maciej Spychała, występujący w środku pola.

- Liczymy, że uda się przywieźć punkty z Sosnowca - mówi Adam Majewski. - Z takim nastawieniem jedziemy na to spotkanie. Nie ma co ukrywać, że spotkanie z Widzewem przegraliśmy zasłużenie. Dopadł nas lekki kryzys fizyczny, szczególnie w pierwszej połowie. Dwa poprzednie spotkania graliśmy w dziesiątkę. Teraz będziemy rotować w składzie, będą na pewno zmiany. Zobaczymy jaki to przyniesie efekt.

Kto zatem mógłby wystąpić w sobotę zagrać od 1 minuty? Jakub Mosakowski, Hubert Szramka, a może Jakub Tecław? Adam Majewski za dużego pola manewru nie ma. Trzech wymienionych piłkarzy mają już za sobą występy w pierwszym składzie. Ostatnio w I lidze zadebiutował młodzieżowiec Filip Szabaciuk, a cały czas w kolejce czeka Mateusz Jońca oraz Kamil Dajnowski.

Dla niektórych piłkarzy będzie to delikatnie sentymentalne spotkanie. Wojciech Łuczak, pomocnik Stomilu, w Zagłębiu Sosnowiec grał w latach 2016-2017. W drużynie rywali jest Michał Góral i Szymon Sobczak. Ten pierwszy w okresie przygotowawczym skręcił skok skowy i nie zagra w sobotę, a drugi nie zdobył jeszcze żadnego gola w barwach nowego klubu, ale zapowiada przełamanie właśnie w meczu ze Stomilem.

W rundzie jesiennej Stomil Olsztyn wygrał 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec. W Sosnowcu naszemu zespołowi jeszcze nie udało się wygrać w historii ligowych batali. Rok temu po porażce z Zagłębiem posadę trenera stracił Piotr Zajączkowski.