95' Koniec meczu.
91' Niestety, goście wychodzą na prowadzenie. Wbita piłka w pole karne, w zamieszaniu do piłki dobiegł Karol Czubak i z bliska umieścił piłkę w siatce. 73
76' Piłka w bramce Stomilu, jednak podniesiona chorągiewka, spalony 73
75' Boisko opuszcza Łukasz Moneta, w jego miejsce Brian Galach 1
74' Boisko opuszcza Wojciech Reiman, w jego miejsce Maciej Spychała 1

Oprawa kibiców Stomilu Olsztyn podczas meczu z Arką Gdynia. Fot. Krzysztof Piekarski

Trzecia porażka z rzędu. Stomil przegrał z Arką

14.08.21 19:58   kyn   42

W drugim meczu u siebie Stomil Olsztyn przegrał trzeci mecz z rzędu. W hitowym spotkaniu Duma Warmii przegrała 0:1 z Arką Gdynia. a bramkę straciliśmy znów w doliczonym czasie gry. W 66. minucie Wojciech Reiman nie wykorzystał rzutu karnego.

Na ten niezwykle emocjonująco zapowiadający się mecz, trener Adrian Stawski dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie, w porównaniu do spotkania w Jastrzębiu. Na środku obrony od pierwszej minuty wystąpił nowy nabytek Stomilu Jonathan Simba Bwanga, a linię obrony, która w tym meczu składała się z 5 zawodników, uzupełnił debiutujący Beniamin Czajka. Na boisku zabrakło Macieja Dampca i Patryka Mikity.

Mecz poprzedziła minuta ciszy, mająca upamiętnić bohaterską śmierć kapitana Mazura Pisz Ernesta Banacha, który zginął ratując ludzkie życie.

Stomil dał się wyszumieć Arce w pierwszych 5 minutach, a potem zaczął prowadzić grę i atakować. Prym w tym czasie wiódł szczególnie Łukasz Moneta, który mocno szarpał lewym skrzydłem. Nie dało to jednak efektu bramkowego dla olsztynian i gra mocno się wyrównała.

Stomil miał sporą przewagę w stałych fragmentach gry, min. wykonywał 4 rzuty rożne, przy ich braku ze strony Arki. Stomil do końca tej części ry atakował, Arka ograniczała się do nielicznych prób szybkiego ataku lub wstrzelenia piłki w olsztyńskie pole karne po rzutach wolnych. Na przerwę zawodnicy schodzili przy bezbramkowym remisie.

Druga połowę mocno zaczęli goście, spychając Stomil do obrony. Dopiero po 10 minutach gry olsztynianie przeprowadzili bardzo dobrze zapowiadająca się kontrę, po której Łukasz Moneta oddał mocny strzał, ale ponad bramką Arki.

W 66. minucie Stomil powinien prowadzić. Wojciech Reiman nie wykorzystał jednak rzutu karnego podyktowanego po odbiciu strzału z dystansu ręką przez Arkadiusza Kasperkiewicza. Reiman strzelił zbyt lekko i Kacper Krzepisz obronił.

W 76. minucie Arka trafiła do olsztyńskiej bramki, ale wprowadzony w drugiej połowie Marcus da Silva zamiast strzelać podawał do Karola CZubaka, który na szczęście był na pozycji spalonej.

W końcówce to Arka chciała przechylić wynik na swoją korzyść, a Stomil mądrze się bronił i próbował kontrować. Czego nie zrobił wcześniej, to dokonał Czubak w doliczonym czasie. Po złym wyrzucie Stomilu z autu i przejęciu piłki przez gości, atak wykończył ładnym strzałem właśnie Czubak.

Kolejne spotkanie Stomil zagra już w środę (18. sierpnia). Ponownie u siebie, Duma Warmi zagra o godz. 18 z Koroną Kielce.

0:1 - Karol Czubak (90+)

Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 29. Damian Ciechanowski, 3. Rafał Remisz, 55. Jonathan Simba Bwanga, 5. Beniamin Czajka, 6. Jonatan Straus - 4. Wojciech Reiman (74, 8. Maciej Spychała), 10. Karol Żwir, 70. Merville Fundambu, 13. Łukasz Moneta (74. 45. Brian Galach) - 20. Szymon Lewicki (63, 77. Patryk Mikita).

Tagi: Stomil Olsztyn, Arka Gdynia, I liga, Fortuna I Liga

1. 16.08.21 18:57 Pawlik

Jedyna atrakcja meczu procz oprawy było to ze Siema przyjechał troche przykoksował i udzielil wywiadu.Ta polska liga poziomem idzie na dno z roku na rok.Drugi plus ze usunieto z klubu tych Janków i innych dojarzy jeszcze paru w strukturach klubu jest do pozegnania.To co sie dzieje w klubie i wokół to jedna wielka niewiadoma niby sponsor odchodzi teraz nie ma głownego ale i nie ma psioczenia ze nie ma kasy.Ceny biletów trzeba podniesc na Koronena jakies 50zl to i selekcji nie trzeba zaszczepiony czy nie .A tak na powaznie to w Olsztynie grzym rozmontowal klimat betonem a przy P69 poprzednicy na boisku i poza bo chodzilo im tylko zeby klub wydoic.Tu sie tylko ekipy dojarzy zmieniaja nic wiecej .Kiedys takiego np Kowala czy Kujawe to az sie chcialo ogladac a teraz co?

2. 16.08.21 10:59 Bart

SzEFoo dzieki za wytłumaczenie:)

3. 16.08.21 10:03 Pojezierski

SzEFoo nie mylisz się.

4. 16.08.21 07:52 SzEFoo

Było wielokrotnie pisane, że układy są pozdrawiane jeśli przedstawiciele są obecni na meczu. Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi. Jak może z sektora 4 ktoś lepiej słyszeć s1 od gości jeśli Ci drudzy krzyczą w kierunku krytej, a s1 w kierunku murawy/ sektora gości?

5. 15.08.21 23:30 tomaso

Akustyka, a raczej jej brak na stadionie, powoduje, że my lepiej słyszymy sektor gości, niż nasz. P.S. czekamy na karę z PZPN za oprawę

6. 15.08.21 21:13 Bart

Odmienne pytanie czemu pozdrawiają pol swiata z trybun a nigdy HKS tam ludzie o Stomilu pamietaja pozdrawiając i wspomagaja nie raz druzyne czy to jak Stomil gral z Grabarnia czy w Niepolomicach. Nie to zebym palal miloscia do nich ale chyba wiecej wspolnego niz przywolana Lechia na sile tylko bo kibice Arki byli

7. 15.08.21 20:44 Bart

Pierwsza kwestia ktora mnie nurtuje ktorys mecz drugi trener lata do trenera bramkrzy o wytyczne ustawienia w polu (notabene trener bramkarzy chyba jedyna w sztabie ktora zaangazowanie miala co do meczu). Caly czas wydaje mi sie ze niestety p. Glowacki i niestety od dluzszego czasu p.Lech sa tylko po to zeby zapisac w swoim Cv spuszczenie tej druzyny do 2 ligi albo i nizej. Od 12 miesiecy musze powiedziec ze nie najgorzej sie oglada ten zespol w porownaniu do poprzedniego ale utrzymanie daja punkty nie lepiej wygladajaca gra. Fundi ofensywnie technicznie jest wyzej niz reszta ale w defensywie jest na poziomie a juniora mlodszego albo i nizej, brak rozgrywajacego rzuca sie w oczy, plus obrobca z Radomiaka. Straus i Ciechanowski niestety nie daja za wiele w szczegol osci ten pierwszy bo drugi robi w obronie za Fundiego. Napastnik za zachowanie z momentu zejscia obrazy majestatu wielkiego gracza niech rozwiaze kontrakt bo gowno pokazal a obruszony jak by strzelil z 5 i go zmieniaja

8. 15.08.21 18:07 A Ś

Kiedyś mecze u siebie dawały pkt ostatnie sezony nie punktujemy u siebie i to jest słabe niewuuem czy Remisz nadaje się na kapitana ? Wydaje mi się że jest za mientki Reiman to ława niewiele czy to nie jego pozycja czy jest bez formy ale słabo się prezentuje brakuje nam zmienników na bok obrony i pomocy i jakiegoś napastnika może zamiast Lewickiego powinien wyjść Mysiorski? Dużo niedokładnych podań głupich strat terminarz mamy ciężki oczywiście na pkt na wyjeździe nie ma co liczyć ale czas zacząć zapierdalac

9. 15.08.21 15:22 Kamilos

Nie wiem ale jak schodzili w przerwie meczu ja nie czułem tego Stomilowskiwgo charakteru zaciecia czułem brak jakiego kolwiek zaciecia jak to było kiedyś tu poprostu szli grajki sobie ale to moje odczucie

10. 15.08.21 15:08 zjs

Co tam dużo gadać. Jesteśmy w czarnej dupie i słoneczka nie widać. Ten Fundambu miał fatalną opinię w Widzewie i przytaczałem głosy na jego temat od widzewiaków. Niektórzy przytaczają casus Sandecji z ubiegłego sezonu ale oni zmienili trenera. Co mamy iść tą samą drogą? W każdym razie znowu skład węgla i papy. Idziemy prostą drogą do unicestwienia futbolu w Olsztynie.

11. 15.08.21 14:09 Kot

Nie wiem, co o tym wszystkim można myśleć. Według mnie jesteśmy w dupie i albo się tam urządzimy, albo z niej wyjdziemy. Przyczyn trzeba szukać wszędzie, ale skutkiem zawsze będzie wynik sportowy, a ten na razie jest dramatyczny. 3 mecze, 0 punktów, 1 gol, może jedna dobra sytuacja z gry + niewykorzystany rzut karny. Jak na 270 minut moglibyśmy się spodziewać czegoś więcej. Chciałbym się dowiedzieć, co kierowało ludźmi ze Stomilu, gdy brali zawodników z IV ligi i niższych. Zobaczcie pozycjami, jak to wygląda. Przyszło 3 bramkarzy: Bąkowski do ogrania Lechowi, Smug rezerwowy z Hutnika i ten trzeci do treningów, bo nigdzie nie zagra. Na prawej obronie gra Ciechanowski, który potyka się o piłkę, nie ma nawet zmiennika. Straus też nie ma. W środku trener stawiał na duet Remisz-Dampc i po jednym meczu zawalili. Adrian Stawski mówił wtedy, że potrzebuje środkowego obrońcę, całkowicie pomijając Czajkę, który był 4. do gry z 3 dostępnych obrońców. Dzięki kontuzji Dampca zagrał z Arką jednak Czajka i spisał się całkiem nieźle jak na chłopaka z IV ligi to nawet dobrze. To samo ten Bwanga z A klasy, przychodzi we wtorek na trening i w sobotę gra i jeszcze się okazuje, że całkiem poprawnie. Przed sezonem myślałem, że środek pola będzie naszym największym atutem, bo tak chwalono Żwira w Sokole, do tego Reiman ze Stali z kilkunastoma bramkami - na papierze wygladało to nieźle, tylko jakoś u nas nie żre absolutnie wcale. Nie ma na razie miejsca dla Spychały, ale chyba w środę już powinno się znaleźć. Na bokach najlepszym zawodnikiem na razie jest Moneta, rezerwowy z GKS-u Tychy, który - jak patrzę - jest jakieś jedno miejsce wyżej niż my. Chociaż też na razie nic ze starań Monety nie wyszło, a ma tendencję do marnowania w słaby sposób co drugiej akcji. Po drugiej stronie mógłby grać Mikita, ale nie gra. Zresztą teraz graliśmy z wahadłami, więc w składzie został tylko Moneta, a w kolejce do gry na bokach są jeszcze Pawlak, Galach, Zych i Mysiorski. Dużo zawodników, ale za bardzo i tak nie ma wyboru. Czekam też na Shuna, żeby zluzował gwiazdę Weszło Fundambu, który ewidentnie gra pod siebie i pod kompilacje na YouTube. Moim zdaniem to największy hamulcowy tej drużyny, z którym po prostu nie da sie osiągać dobrych rezultatów. W koszykówce to kiedyś wyjaśniali, że ten, który rzuca po 50 punktów w meczu, może psuć grę i warto postawić na takiego, który gwarantuje 20 punktów, ale gra dla drużyny. To taką gwiazdą jest Fundambu, który nie poradził sobie i w Radomiaku, i w Widzewie, i u nas pewnie też sobie nie poradzi z tych samych powodów, o których w Stomilu doskonale wiedzą. Na ataku gra Lewicki, który właściwie nie ma naturalnego zmiennika na 9. Znowu wracamy do tematu braku rezerw. Połowa tej kadry zaraz nie będzie miała ogrania meczowego, bo gra 12-13 zawodników i do tego są ze 2 zmiany na 20 minut. Zaczną się kontuzje, kartki i będą problemy. Przecież gdyby zostawić zespół rezerw, a zrezygnować z zawodników z IV ligi z Wisły Płock, to może wystarczyłoby na 1-2 dobrych zawodników do grania, a ewentualne dziury łatać zawodnikami rezerw, którzy byliby przynajmniej w grze. Ale oczywiście rezerwy w zeszłym roku kosztowały 200 tys. zł, czyli bardzo dużo, ale ponad połowa poszła na sztab szkoleniowy, dzięki któremu jego drużyna zajęła ostatnie miejsce w amatorskiej lidze. Trener Adrian Stawski przed sezonem mówił, że drużyna pokaże charakter i będzie grała z charakterem. Już wtedy w to zwątpiłem, a wczoraj po meczu z Arką się utwierdziłem w przekonaniu, gdy zawodnicy z charakterem poszli przybijać piątki z dziećmi z sektora 4, później do ławki rezerwowych, następnie do jakiejś budki i z trudem podeszli pod sektor 1, przed którym i tak stali na wyjebaniu, byle tylko zejść do szatni. Jeśli tak wygląda drużyna z charakterem, to wspaniale. Szkoda, że lider, czyli trener nie podszedł do płotu jako pierwszy, tylko schował się za zawodnikami. Źle to wyglądało, jakby nikt nie chciał wziąć odpowiedzialności za wyniki. No ale nic, jeszcze wiele meczów, może coś przeskoczy.

12. 15.08.21 11:54 czerkasow

Każde bla bla bla jest lepsze od komentarza Makiela. Po pięciu spotkaniach to będziemy w strefie spadkowej na dobre.

13. 15.08.21 10:28 momo2525

Drużynie daje pięć spotkań bez krytyki!! Kondycyjnie siedliśmy w 70 minucie! Takie wykonanie karnego to kryminał !! Mam nadzieje że zrzutka kiboli zrobiona na poczet kary z PZPN

14. 15.08.21 08:46 Jerzy Makiel

Na pewno wypowiedź trenera lepsza niż bla bla

15. 15.08.21 08:31 Kamilos

To Owsian byłeś za daleko

16. 15.08.21 07:41 Owsian

Kibole Arki na naszym stadionie upokarzali naszych. Byli głośniejsi i lepiej zorganizowani. Tak to widziałem z sektora 4.

17. 14.08.21 23:39 SzEFoo

Skończcie z tym szacunkiem, to portal kibiców. Szacunek do przeciwnika to mogą mieć piłkarze, a nie kibice w takich pojedynkach.

18. 14.08.21 23:33 _1945_

Arka Gdynia k... ś... Ico? I wypierdol. Trochę pokory i szacunku do przeciwnika, jaki by nie był na przyszłość a nie napinka w necie.

19. 14.08.21 22:46 SzEFoo

Ta drużyna jest lepsza niż ta z u ubiegłego sezonu, niestety zgrania i szczęścia brak. Oby wyszło jak z Opolem i Sandecją w ostatnich dwóch sezonach. Simba duży plus.

20. 14.08.21 22:29 Owsian

Do mnie bardziej przemawia Ciechanowski niż Janek niebieskie serce.

21. 14.08.21 22:24 Adass

Simba dobry mecz

22. 14.08.21 22:11 nor

Mam nadzieję, że będziemy taką Sandecją z ubiegłego sezonu - czyli masakra na początku, za to na koniec bardzo ok.

23. 14.08.21 21:48 marduck

Czas na mojego "konika" w tym sezonie czyli PJS. Dzisiaj 90 Bąkowski, 16 Galach, razem 106. Sumując to z 2 kolejkami dotąd (327) mamy 433pkt po trzech kolejkach, daje nam to średnią 144,3pkt na mecz x 34 kolejki, czyli szacunkowo na koniec 4907PKT. W ostatnich 7 sezonach tylko jeden raz dałyby te punkty ostatnie miejsce i najniższą premię.

24. 14.08.21 21:33 DJKS

No dobrze, trzeba wspierać zespół, na merytoryczną krytykę niektórzy tutaj się oburzają. Moje pytanie zatem brzmi ile jeszcze mamy dać czasu temu zespołowi, ilu jeszcze porażek potrzeba by zespół w końcu się zgrał i zaczął punktować? Inni nie czekają i odjeżdżają, a Stomil zamyka tabelę...

25. 14.08.21 21:26 marduck

@Pato88, Simba przecinak, w systemie jakim graliśmy dzisiaj, czyli defensywka sie sprawdził, ale nie uważam że stać go na coś więcej, poczekaj jeszcze ze 3 kolejki i wtedy porozmawiamy o nim ponownie

26. 14.08.21 21:18 Pato88

Marduck jesteś tu ? Wczoraj pisałeś ,że Simba nie ogarnie i jak ?? Mówiłem że niewolno skreślić zawodników z niższych lig ...dzisiaj mimo porażki Simba pokazał jak grać z tyłu ...

27. 14.08.21 21:17 marduck

Dopóki starczyło sił, tzn w I połowie daliśmy radę się bronić w 9, było przesuwanie, asekuracja, Arka nie miała na to pomysłu, a nam wyszło nam parę konterek. II połowa to postępujący z każdą minutą dramat, zrobiliśmy może trzy akcje, i tak cud że wyciągnęliśmy z tej biedy karnego. Oceniając pozytywnie to Moneta i fajne wejście Spychały. Ciechanowski to buty może czyścić Bucholcowi, jeśli ten mu pozwoli ..., Fandambu dramat gościa który gra pod siebie, a nie dla drużyny, Lewicki - przy naszym stylu gry, z tej mąki chleba nie będzie, zmiennicy Mikita na "9" to pomyłka, a Galach to wgl gracz mem, chyba nie wiedział że to mecz o punkty, a nie trening. Niestety dzisiaj trener nie pomógł drużynie, tylko 1 zmiana trafiona.

28. 14.08.21 21:10 waldi812

Karny był kluczowym momentem spotkania, myślę że byśmy to dowiedzieć, szkoda że Mikita nie strzelał. Na plus nowy obrońca, Dampc szybko nie wstanie z ławki.

29. 14.08.21 20:55 Pato88

Żwir ,reiman ,Lewicki out ...Mam wrażenie że Lewicki jest tak zmęczony byciem na boisku (bo przecież tylko stoi) że dostał żółtą kartkę za wolne zejście z niego ....Żwir chłopak weź się kurwa ogarnij bo to co robisz to tylko to że jesteś na boisku to ty masz walczyć o piłki i być całym sercem ,a biegasz jak t faja i rękoma machasz ,Reimak słaby w tym meczu karnego strzeliłeś jak na orliku jakiś małolat ,dają wm karne to zapierdol z całej siły w bok a nie kombinować ,

30. 14.08.21 20:55 czerkasow

Na tweeterze odtrąbią sukces. Jest super, jest super więc o co Wam chodzi? Jest super.

31. 14.08.21 20:54 Janusz Dembkowski

CH mnie strzela

32. 14.08.21 20:48 Prezes

Odwróć tabelę Stomil na czele, ale będzie lepiej

33. 14.08.21 20:45 mazinho

Ja pierdole, albo gramy jak zawsze i przegrywamy jak zawsze, teraz gramy jak nigdy a przegrywamy jak zawsze. Mimo mega wkurwu to ta druzyna ma potencjał. Gramy jedna z ładniejszych piłek w tej lidze a w tabeli jak dziady, pierwsi do spadku.

34. 14.08.21 20:36 Paweri V2

Za rok się szykują derby z Sokołem

35. 14.08.21 20:35 Prezes

Zna sie na namedjach ale o zarządzaniu klubem piłkarskim nie ma pojęcia

36. 14.08.21 20:33 Prezes

Po piersze obecną drudrużyna gra lepiej niż poprzednia ekipa dajmy czas a bedzie dobrze, druga sprawa to wlascicielem większościowym jest Brański który moze

37. 14.08.21 20:19 stomil1960

Stomil- najbardziej oczekiwana drużyna przez inne zespoły bo pewne trzy punkty. I tak po dwóch następnych meczach i jeszcze przed jesienią będziemy właściwie świętować spadek. Olsztyn miasto bez poważnych drużyn piłki nożnej , bez stadionów piłkarskich.Właściwie to środki przeznaczone na piłkę należy przesunąć na siatkówkę bo tam jeszcze liczymy się w kraju.I pozamiatane.

38. 14.08.21 20:05 Has

oj mocno boli ta przegrana. mają o czym gadać w szatni.

39. 14.08.21 20:04 Olsztyniak58

Powtórzę tekst z przed tygodnia. A idźcie w pizdu.

40. 14.08.21 20:04 Adass

Lech trenerem? Koszmar mi się przyśnił...

41. 14.08.21 20:01 Damian Hernik

Wstyd jak chuj...

42. 14.08.21 20:00 wiktorm69

Bez komentarza.Dziadostwa ciąg dalszy.Niewykorzystane sytuacje niestety się mszczą.