Relacja z meczu Arka Gdynia - Stomil Olsztyn

21 stycznia 2012 r.
godz. 15:00

Arka Gdynia 1:4 Stomil Olsztyn
0:1
60' Janusz Surdynowski Bramki Segarra 12'
Paweł Łukasik (k) 54'
Paweł Łukasik 73'
Paweł Łukasik 79'
ż Omar Jarun
ż Janusz Surdykowski
kartki Rafał Remisz ż
Bramki Arka Gdynia: (I połowa) 26. Maciej Szlaga - 41. Assimiou Touré, 42. Gjentijan Haxhijaj, 6. Omar Jarun, 11. Rafał Darda - 9. Robert Ziętarski, 17. Anton Sloboda, 18. Petr Benat, 20. Marcin Radzewicz - 15. Bartosz Flis, 40. Christian Toko Edimo. (II połowa) 30. Michał Szromnik - 41. Assimiou Touré, 16. Piotr Kasperkiewicz, 31. Bartosz Brodziński, 28. Roman Konečný - 13. Jakub Kowalski, 23. Ryotaro Nakano, 33. Tomasz Jarzębowski, 22. Damian Krajanowski - 2. Fabian Słowiński (78, 14. Mateusz Szwoch), 29. Janusz Surdykowski.
Stomil Olsztyn: Erwin Sak (46 Piotr Skiba) - Janusz Bucholc (46 Radosław Stefanowicz), Paweł Baranowski (46 Rafał Remisz), Arkadiusz Koprucki (46 Wojciech Dziemidowicz), Paweł Głowacki (46 Michał Świderski) - Segarra (46 Patryk Kun), Bartosz Szaraniec (46 Robert Tunkiewicz), Daniel Michałowski (46 Łukasz Jegliński), Dominik Kun (46 Igor Biedrzycki), Tomasz Strzelec (46 Piotr Łysiak) - Krzysztof Filipek (46 Paweł Łukasik).
Szczegóły sędziował: Paweł Dreschel (Gdańsk).
widzów: 2000.

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 4:1 (1:0) w spotkaniu sparingowym z pierwszoligową Arką Gdynia. Trzy bramki dla "biało-niebieskich" zdobył Paweł Łukasik, jedno trafienie dołożył Ángel Segarra Melitón.

Takiego wyniku nikt się nie spodziewał. Stomil w dość łatwy sposób wygrał sobotni sparing z Arką Gdynia. Na prowadzenie zespół wyprowadził zakontraktowany we wtorek - Ángel Segarra Melitón. W drugiej połowie trzy bramki dorzucił Paweł Łukasik, w tym jedną z rzutu karnego.

Dlaczego wygraliśmy? - Zespół dobrze realizował założenia taktyczne i zagraliśmy także bardzo skutecznie - mówił po meczu Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

- To była nasza pierwsza gra po dwóch tygodniach ciężkich treningów. Widać było oczywiście mankamenty w naszej grze. Szczególnie w obronie. Zagraliśmy na dwie jedenastki. Cieszę się, że wypadliśmy dobrze na tle takiego przeciwnika jak Arka Gdynia - ocenia spotkanie Kaczmarek.

Po meczu trener Kaczmarek martwił się trochę o zdrowie swoich piłkarzy. - Arka grała bardzo twardo. Na pewno pojawią się jakieś bardzo lekkie urazy. Po meczu widziałem, że stłuczoną kość policzkową miał Radosław Stefanowicz.

W środę zawodnicy Stomilu Olsztyn wyjadą na obóz przygotowawczy do Gutowa Małego. Na "dzień dobry" piłkarze zagrają sparing z Turem Turek.

Mini-relacja live:

90' - Koniec meczu. Zwycięstwo 4:1 nad Arką Gdynia.

79' - GOOOL! Stomil rozbija Arkę Gdynia! Patryk Kun okiwał czterech zawodnik Arki i wystawił idealnę piłkę dla Łukasika.

78' - Mateusz Szwoch zmienia Fabiana Słowińskiego.

73' - GOOOL! Kapitalna akcja Stomilu i prowadzimy z Arką 3:1! Bramkę zdobył Łukasik.

60' - GOOOL! Kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobywa Janusz Surdykowski.

54' - GOOOL! Bramkę na 2:0 z rzutu karnego zdobywa Paweł Łukasik.

46' - Początek drugiej połowy. Zbigniew Kaczmarek wymienił całą jedenastkę. Arka także zrobiła zmiany.

45' - Koniec pierwszej połowy. Stomil prowadzi w Gdyni 1:0 z pierwszoligową Arką.

35' - Jarun otrzymał żółtą kartkę za faul na Baranowskim.

32' - Powinno być 1:1. Kameruńczyk Edimo za mocno jednak wypuścił sobie piłkę.

30' - Arka przeważa. Stomil nastawił się na grę z kontry.

22' - Mecz się wyrównał.

12' - GOOOL! Prowadzimy 1:0! Bramkę strzelił hiszpański zawodnik klubu - Segarra! Akcję bramkową zainicjował Krzysztof Filipek.

10' - Póki co przewagę ma Stomil. Mogliśmy prowadzić po dobrej akcji Dominika Kuna.

1' - Początek meczu. Na tablicy świetlnej napis Stomil Olsztyn!

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę rozegrają pierwsze spotkanie sparingowe. W Gdyni zmierzą się z miejscową Arką. W meczu trener zamierza wystawić dwie jedenastki. Wykluczony jest występ Łukasza Suchockiego, któremu odnowił się uraz z rundy jesiennej.

Piłkarze Stomilu Olsztyn obecnie są po ciężkich treningach, ich obecna forma pozostawia wiele do życzenia. Jak wypadną w sobotę? - Po meczu będziemy mądrzejsi - mówi Krzysztof Filipek, napastnik Stomilu Olsztyn. I dodaje: - Ciężko pracujemy na treningach. Do meczu podchodzimy spokojnie. Powinno być ciekawie. Arka to interesujący przeciwnik. Do tego gra tam "Kowal" (Jakub Kowalski, były pomocnik Stomilu - red.). Obyśmy zagrali tylko w odpowiednich warunkach, bo z tym różnie może być.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Mecz będzie mogło obejrzeć tylko 999 widzów. Darmowe wejściówki będą do odbioru na godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Ze spotkania przeprowadzimy mini-relację live. Relację minuta po minucie przeprowadzi portal arkowcy.pl, który także udostępni nam fotorelację z tego spotkania.