Relacja z meczu Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn

Trzy gole stracone w Głogowie

I liga 2020/2021 (12. kolejka, 13.XI.2020 r.) Koniec Stadion Chrobry Głogów
Chrobry Głogów 3:0 Stomil Olsztyn
1:0
33' (k) Mateusz Machaj
63' Mikołaj Lebedyński
72' (k) Maksymilian Banaszewski
ż Damian Kowalczyk kartki Grzegorz Kuświk ż
Maciej Spychała ż
Serafi Szotaż
Janusz Bucholc ż
Bramki Chrobry Głogów: 22. Kacper Bieszczad - 18. Michał Ilków-Gołąb, 24. Kamil Juraszek (46, 32. Przemysław Stolc), 3. Michał Michalec, 91. Paweł Oleksy - 7. Patryk Bryła (74, 77. Dominik Piła), 21. Tomasz Cywka, 8. Jaka Kolenc, 89. Mateusz Machaj (70, 19. Marcel Ziemann), 10. Maksymilian Banaszewski (77, 87. Damian Piotrowski) - 11. Mikołaj Lebedyński (78, 99. Damian Kowalczyk).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 30. Damian Sierant (46, 18. Janusz Bucholc), 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki (80, 25. Hubert Sadowski), 27. Damian Byrtek, 22. Jakub Staszak (77, 23. Jurich Carolina) - 16. Koki Hinokio, 8. Maciej Spychała, 24. Sam van Huffel, 12. Wojciech Łuczak (80, 37. Hubert Szramka) - 9. Grzegorz Kuświk (77, 87. Sebastian Jarosz).
Szczegóły sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń).
Mecz bez udziału publiczności.

Piłkarze Stomilu Olsztyn doznali 5 porażki w tym sezonie I ligi. Tym razem podopieczni Adama Majewskiego przegrali 0:3 w Głogowie z Chrobrym.

Trener Adam Majewski dokonał kilku zmian w składzie w porównaniu z ostatnim meczem. Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie mógł zagrać Krystian Ogrodowski, więc w roli młodzieżowca zobaczyliśmy od 1 minuty Jakuba Staszaka. Po kontuzji do wyjściowej jedenastki powrócili Sam van Huffel oraz Grzegorz Kuświk. Od początku zagrał także Damian Byrtek, który ostatnio nie grał z powodu czerwonej kartki.

Początek gry Stomilu był obiecujący. Olsztyńska drużyna miała przewagę, tworzyła akcje ofensywne, były stałe fragmenty gry. W futbolu jednak chodzi o to żeby trafiać do bramki rywali. Niestety Stomil nie od dziś razi skutecznością, co było widać teraz. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Macieja Spychałę, Grzegorz Kuświk posłał piłkę głową w słupek. Potem gola mógł strzelić Koki Hinokio, ale oddał mocno niecelny strzał.

Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 1:0. Chrobry Głogów strzelił bramkę z rzutu karnego za sprawą Mateusza Machaja. Debiutujący arbiter Patryk Gryckiewicz podyktował wątpliwą “jedenastkę”. Hinokio przeszkadzał przy strzale, ale wcześniej Tomasz Cywka dotknął piłkę ręką.

W 46 minucie na boisku pojawił się powracający po kontuzji Janusz Bucholc. W tej części gry Stomil już nie był tak aktywny jak na początku spotkania. Niby miał optyczną przewagę, ale nie było żadnego oddanego strzału. Gospodarze stwarzali swoje sytuacje, a w 63 minucie przeprowadzili zabójczą kontrę. Mikołaj Lebedyńśki wkręcił w ziemię Wiktora Biedrzyckiego i Piotr Skiba nie miał żadnych szans przy strzale doświadczonego napastnika. Rozpędzeni gospodarze chcieli w tym meczu wygrać jak najwięcej. W 72 minucie Maksymilain Banaszewski pokonał Skibę z rzutu karnego. Tym razem nie było żadnej dyskusji przy faulu van Huffela w polu karnym.

Adam Majewski wprowadzał kolejnych zawodników na boisko, ale to nie miało już żadnego znaczenia. Gra olsztyńskiego zespołu była bardzo haotyczna, bez werwy i pomysłu. Ciężko ogląda się grę Stomilu i pretensje fanów są jak najbardziej zrozumiałe.

Olsztyński zespół nie wygrał już piątego spotkania z rzędu. Średnia strzelonych goli w rundzie jesiennej wynosi 0,63. Ostatniego gola Stomil strzelił blisko miesiąc temu (17 października) Arce Gdynia.

Kolejne ligowe spotkanie Stomilu Olsztyn już w środę. Rozegramy na wyjeździe zaległe spotkanie z Koroną Kielce.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 14:30:35

93' Koniec meczu.
92' Żółtą kartką ukarany Bucholc.
92' Wrzutka Bucholca, Stolc wybija. 1
91' Trzy minuty doliczone do meczu.
89' Rzut wolny dla Stomilu z 17 metrów, strzał wprost w Bieszczada. 1
89' Żółtą kartką ukarany Kowalczyk. 1599
88' Dobre dośrodkowanie Caroliny, jednak Szramka nie trafia w piłkę. 1
87' Stomil chcę strzelić honorową bramkę, ale bije głową w mur obronny Chrobrego. 1
84' Faul dla Stomilu, Spychała dośrodkowuje, ale nie ma strzału na bramkę. 1
80' Boisko opuszcza Łuczak, Biedrzycki , w jego miejsce Szramka i Sadowski. 1
78' Boisko opuszcza Lebedyński, w jego miejsce Kowalczyk. 1599
77' Boisko opuszcza Kuświk i Staszak , w jego miejsce Sebastian Jarosz i Jurich Carolina. 1
76' Strzał van Huffela, obroniony. 1
75' Rzut wolny dla drużyny Chrobrego, strzał wprost w Skibę. 1599
74' Boisko opuszcza Bryła , w jego miejsce Piła. 1599
71' Banaszewski trafia! 1599
71' Karny dla Chrobrego! Banaszewski faulowany przez van Huffela! 1599
70' Boisko opuszcza Machaj , w jego miejsce Ziemann. 1599
65' Żółtą kartką ukarany Szota. 1
63' Akcja Lebedyńskiego i 2:0! 1599
60' Rzut rożny dla drużyny Chrobrego po interwencji Biedrzyckiego. Strzał Machaja i broni Skiba. 1599
58' Dobra akcja Stomilu, ale dośrodkowanie Bucholca za głębokie , pada łupem bramkarza Chrobrego. 1
56' Kontra Chrobrego, dobra interwencja Biedrzyckiego. 1599
55' rzut wolny po faulu na Staszaku. Dośrodkowanie wprost w ręce Bieszczada. 1
53' Rzut rożny dla drużyny Chrobrego, wybija Spychała. 1599
53' Kontra gospodarzy, dobry powrót Hinokio, rzut rożny. 1599
52' Rzut rożny dla drużyny Stomilu, dośrodkowanie Spychały , ale bronią się gospodarze. 1
51' Błąd Bieszczada, ale nie miał kto skorzystać z prezentu. 1
48' Strzał Ilkowa-Gołąba, ale ponad bramką Siby. 1599
47' Rzut rożny dla drużyny Chrobrego, wybija van Huffel. 1599
47' Rzut rożny dla drużyny Chrobrego, dobrze się bronimy, strzał bardzo niecelny. 1599
46' Boisko opuszcza Juraszek, w jego miejsce Stolc. 1599
46' Boisko opuszcza Sierant, w jego miejsce Janusz Bucholc. 1
46' Koniec pierwszej połowy.
46' Faulowany Biedrzycki, sędzia kończy I połowę.
44' Na spalonym Lebedyński. 1599
44' Błąd Sieranta, dobrze, że Lebedyński nie wiedział co zrobić z piłką i posłał ja bez sensu wzdłuż bramki Skiby. 1599
39' Żółtą kartką ukarany Maciej Spychała. 1
37' Chcą iść za ciosem gospodarze, faul van Huffela i rzut wolny z niebezpiecznej pozycji, wybijamy. 1599
34' Jeden celny strzał gospodarzy i prowadzą w tym meczu!
33' Rzut karny dla drużyny Chrobrego i trafia Machaj! 1599
32' Żółtą kartką ukarany Grzgorz Kuświk.
32' Faul Kokiego Hinokio. 1599
32' Rzut rożny dla drużyny dla Chrobrego po zamieszaniu w polu karnym! 1599
31' Strzał Banaszewskiego, zablokowany! 1599
29' Strzał Sieranta, ale mocno niecelny. 1
28' Rzut rożny dla drużyny Stomilu , Staszak strzelał z dystansu, ale zablokowany. 1
28' Sierant dośrodkowuje, Ilków-Gołąb na rzut rożny! 1
25' Ładna akcja Stomilu, dośrodkowanie Staszaka i niecelny strzał Hinokio! 1
23' Rzut rożny dla drużyny Chrobrego, dobrze się bronimy! 1599
20' Rzut wolny dla Stomilu, dośrodkowanie, strzał Kuświka i słupek! 1
17' A tymczasem GKS Bełchatów wygrał 2:1 na wyjeździe z Arką Gdynia.
15' Rzut rożny dla drużyny Stomilu, Spychała dośrodkowuje, ale bez zagrożenia bramki Bieszczada. 1
13' Niezła wymiana piłki w środku pola pomiędzy Hinokio i van Huffelem, ale tracimy piłkę. 1
12' Strzał Łuczaka sprzed pola karnego, ale za słaby i wprost w bramkarza. 1
10' Na razie sporo chaosu z obu stron w środkowej strefie boiska.
7' Stomil w pierwszych 6 minutach miał już 2 rzuty rożne i 2 rzuty wolne. Niestety 0 zagrożenia. 1
7' Rzut rożny dla drużyny Stomilu, strzał z dystansu van Huffela, Bieszczad broni, ale wolny dla Chrobrego. 1
4' Łuczak wrzuca z rzutu wolnego, ale pewnie łapie bramkarz gospodarzy. 1
4' 1 rzut rożny dla Stomilu, ale też żadnego zagrożenia. 1
2' Szybko wywalczony rzut wolne, ale słabe dośrodkowanie Maćka Spychały. 1
Gramy! DO BOJU OKS! 1599
Rozpoczęła się transmisja Polsatu Sport w Głogowa.
Na ten moment niespodzianka w Gdyni. W 72 minucie Arka u siebie przegrywa 0:2 z GKS-em Bełchatów.
Na ławce rezerwowych Stomilu po kontuzji znalazł się Janusz Bucholc. 1
Mecz sędziować będzie Patryk Gryckiewicz z Torunia.
W drużynie Chrobrego na ławce rezerwowych dwóch byłych piłkarzy "Dumy Warmii": Jarosław Ratajczak oraz Marcel Ziemann. 1599
W poprzednim sezonie dwa spotkania tych drużyn zakończyły się wynikiem 0:0.
Na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Łotwy przebywa bramkarz Stomilu - Vjačeslavs Kudrjavcevs. 1
Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra Krystian Ogrodowski. 1
Ławka rezerwowych: 92. Jakub Kanclerz - 6. Jonatan Straus, 18. Janusz Bucholc, 23. Jurich Carolina, 25. Hubert Sadowski, 32. Ingo van Weert, 37. Hubert Szramka, 87. Sebastian Jarosz, 19. Skënder Loshi. 1
Skład Stomilu: 82. Piotr Skiba - 30. Damian Sierant, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 22. Jakub Staszak - 16. Koki Hinokio, 24. Sam van Huffel, 8. Maciej Spychała, 12. Wojciech Łuczak - 9. Grzegorz Kuświk. 1
Za godzinę rozpocznie się spotkanie 12. kolejki Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn.

W piątek (13 listopada) Stomil Olsztyn rozegra wyjazdowe spotkanie z Chrobrym Głogów. Początek spotkania o godz. 17:40, a mecz na żywo będzie można obejrzeć w Polsacie Sport.

Olsztyński zespół do dalekiego Głogowa wyjechał w czwartek przed południem. W piątek 13-stego podopieczni Adama Majewskiego zmierzą się z sąsiadem w tabeli z Chrobrym Głogów.

Olsztyński szkoleniowiec dokona przynajmniej 2 zmiana w porównaniu z ostatnim, przegramym 0:1 meczu z Radomiakiem Radom. Na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Łotwy przebywa Vjačeslavs Kudrjavcevs, a za 4 żółte kartki pauzuje Krystian Ogrodowski. W miejsce tego pierwszego w akcji zobaczymy Piotra Skibę, a na defensywnym pomocniku zagra zapewne Hubert Sadowski.

Miejmy nadzieję, że w pełni sił będzie Grzegorz Kuświk, żeby móc wybiec od 1 minuty w Głogowie, bo w ataku z Skënderem Loshim, ciężko będzie nam strzelić gola na wyjeździe. Tym bardziej, że od 4. spotkań nie może strzelić bramki w starciu z Chrobrym. Do wyjściowego składu powinien wrócić Damian Byrtek, który odcierpiał karę za czerwoną kartkę w meczu z Arką Gdynia.

- Czeka nas ciężkie spotkanie, tak jak każde w tej lidze, z zespołem sąsiadującym z nami w tabeli. Chrobry to doświadczona I-ligowa drużyna, mają solidnych zawodników, grają u siebie. Tak jak z każdym zespołem jedziemy powalczyć o korzystny rezultat. Zbliża się tydzień, w którym zagramy 3 spotkania, bo dochodzi jeszcze zaległe spotkanie z Koroną Kielce. Tydzień będzie bardzo intensywny, chcemy poszukać punktów.

Chrobry Głogów w tym sezonie zdobył o 1 punkt mniej od Stomilu. Gospodarze piątkowego meczu są rozczarowani swoją postawą i mocno liczą na przełamanie w starciu z “Dumą Warmii”. W ekipie gospodarzy w podstawowej jedenastce może wybiec dwóch byłych piłkarzy Stomilu - Jarosław Ratajczak i Marcel Ziemann.