Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów

16 porażka w tym sezonie

I liga 2020/2021 (29. kolejka, 8.V.2021 r.) Koniec Stadion Stomil Olsztyn
Stomil Olsztyn 1:2 Chrobry Głogów
0:2
77' (k) Adrian Szczutowski Bramki Mikołaj Lebedyński 12'
Mikołaj Lebedyński 25'
ż Jonatan Straus
ż Grzegorz Kuświk
ż Sam van Huffel
kartki Mavroudís Bougaḯdis ż
Mateusz Machaj ż
Bramki Stomil Olsztyn: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 27. Damian Byrtek, 23. Jurich Carolina, 6. Jonatan Straus (46, 9. Grzegorz Kuświk) - 30. Damian Sierant (82, 8. Maciej Spychała), 24. Sam van Huffel, 20. Mateusz Skrzypczak (46, 7. Adrian Szczutowski), 12. Wojciech Łuczak, 16. Koki Hinokio - 97. Jakub Mysiorski
Chrobry Głogów: 1. Rafał Leszczyński - 18. Michał Ilków-Gołąb, 31. Oliver Práznovský, 5. Mavroudís Bougaḯdis, 32. Przemysław Stolc - 19. Marcel Ziemann, 21. Tomasz Cywka (86, 16. Robert Mandrysz), 8. Jaka Kolenc, 89. Mateusz Machaj (71, 10. Maksymilian Banaszewski), 77. Dominik Piła - 11. Mikołaj Lebedyński.
Szczegóły Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).
Mecz bez udziału publiczności.
W 64. minucie Sam van Huffel (Stomil) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali 1:2 na własnym stadionie z Chrobrym Głogów. Bardzo słaba pierwsza połowa, zdecydowanie lepsza druga, zmarnowany jeden karny. Tak w skrócie to wyglądało, a fakt jest taki, że Stomil doznał 16 porażki w tym sezonie I ligi.

Po fatalnym występie w Radomiu trener Piotr Klepczarek dokonał tylko jedną zmianę. Od pierwszej minuty grał Wojciech Łuczak w miejsce Krystiana Ogrodowskiego. Od początku grało dwóch młodzieżowców: Mateusz Skrzypczak oraz Jakub Mysiorski.

Olsztyńska drużyna lepiej zaczęła pierwszą połowę, miała przewagę na boisku, ale nie potrafili pokonać Rafała Leszczyńskiego. Najbliżej trafienia był Damian Sierant, ale piłka po jego strzale z głowy została wybroniona.

W 12 minucie Chrobry objął prowadzenie, po błędzie olsztyńskich obrońców do siatki po raz pierwszy trafił Mikołaj Lebedyński. Dla gości była to pierwsza sytuacja pod bramką gospodarzy i od razu zakończona powodzeniem.

Stomil nie rzucił się do ataku, ale próbował stworzyć sobie sytuację do wyrównania. Mocno aktywny był Sam van Huffel, który strzałami z dystansu chciał zaskoczyć bramkarza gości. Nic z tego nie wyszło, a kolejny raz skutecznością popisał się Chrobry.

Dokładnie zrobił to ponownie Lebedyński, który po dośrodkowaniu z prawej strony strzelił z woleja na 2:0 dla Chrobrego.

Po przerwie trener Klepczarek wpuścił do gry dwóch ofensywnych graczy. Na placu zobaczyliśmy Grzegorza Kuświka oraz Adriana Szczutowskiego. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale nic nie wychodziło.

W 63 minucie rzut karny (3 raz na wiosnę) wywalczył Koki Hinokio. Do piłki podszedł Sam van Huffel i huknął tak, że piłka mało co nie wleciała na trybunę wyłączoną z użytkowania.

W 77 minucie Stomil miał kolejny rzut karny i tym razem z 11 metrów nie pomylił się Szczutowski. “Biało-niebieskim” zostało 13 minut żeby rzucić się do odrabiania strat, ale goście słusznie wzięli ciężar gry na siebie żeby nie stracić kolejnego gola.

Stomil nie strzelił drugiego gola i 16 porażka w tym sezonie stała się faktem.

Za tydzień Stomil zagra na wyjeździe z GKS-em 1962 Jastrzębie. Początek meczu w sobotę (15 maja) o godz. 17:00.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 20:59:02

94' Koniec meczu.
91' 3 minuty szans na remis.
86' Motor Lubawa prowadzi już 5:2.
84' Motor Lubawa prowadzi 4:2 ze Stomilem II Olsztyn.
84' Dobry strzał Banaszewskiego z wolnego, ale Leszczyński przebija piłkę nad poprzeczką. 1599
83' Maciej Spychała wszedł za Damiana Sieranta. 1
79' Leszczyński broni groźny strzał Lebedyńskiego. 1599
77' Adrian Szczutowski strzelił bramkę z karnego! 1
76' Van Huffel wywalczył karnego! 1
74' Banaszewski z wolnego. Strzelał na bramkę, ale niecelnie. 1599
64' Sam van Huffel nie trafił w bramkę! 1
63' Hinokio wywalczył karnego! 1
61' Żółtą kartką ukarany Grzegorz Kuświk i nie zagra w kolejnym spotkaniu. 1
51' Motor Lubawa prowadzi 3:2 z rezerwami Stomilu.
50' Łuczak z daleka, ale nic z tego. 1
48' Piętką strzela Szczutowski. Nic z tego nie ma. 1
48' Podwójna zmiana w Stomilu. Na boisku pojawili się Grzegorz Kuświk oraz Adrian Szczutowski. Zeszli: Mateusz Skrzypczak oraz Jonatan Strus. 1
46' Gramy! 1
46' Koniec meczu.
46' Żółtą kartką ukarany Jonatan Straus. Spóźniony faulował przy linii pola karnego. 1599
39' Łuczak sprytnie do van Huffla, ale Leszczyński zdołał kolejny raz uratować swój zespół od utraty bramki. 1
28' Tymczasem w Lubawie Stomil II remisuje z Motorem 2:2. Gole strzelali: Kamil Dajnowski oraz Mateusz Jońca (z rzutu karnego).
25' Dośrodkowanie z prawej strony i Lebedyński z woleja podwyższa wynik meczu. 1599
25' Van Huffel silnie z dystansu. Pluje przed siebie Leszczyński, ale nie potrafimy wykończyć akcji. 1
22' Dośrodkowanie na dalszy słupek. Najwyżej wyskoczył Straus, ale mocno niecelnie. 1
21' Van Huffel z dystansu i mamy rzut rożny. 1
21' Straus dośrodkowuje w pole karne, ale nikt jej nie strącił w kierunku bramki. 1
16' Sam van Huffel mocno z rzutu wolnego (około 25 metrów) ale pewnie łapie bramkarz gości. 1
14' Sierant uderza, a Leszczyński z trudem broni. 1
12' Tracimy gola. Michała Leszczyńskiego pokonał Mikołaj Lebedyński. 1599
8' Bardzo dobre uderzenie z głowy Sieranta po dośrodkowaniu Strausa. Bramkarz pewnie broni. 1
4' Ładna akcja Stomilu Olsztyn, ale Koki Hinokio był na spalonym. 1
Gramy! 1599
Stomil w czarnych strojach już na środku boiska. 1
Przestało padać.
Powoli na boisko wychodzą piłkarze Stomilu. 1
Chrobry już na środku boiska. 1599
Mecz sędziować będzie Paweł Pskit z Łodzi.
Piłkarze Stomilu udali się do szatni. 1
To będzie szóste spotkanie pod wodzą trenera Piotra Klepczarka, który po świętach wielkanocnych zastąpił Adama Majewskiego. Drużyna pod jego wodzą 2 razy wygrała i 3 razy przegrała.
Sponsorem meczu jest Hurtownia Elektryk.
Były piłkarz Stomil Olsztyn Marcel Ziemann w wyjściowej jedenastce Chrobrego Głogów. 1599
Cały czas mocno pada nad stadionem, zapowiadają się ponownie ciężkie warunki atmosferyczne do gry.
Brakuje kontuzjowanych Huberta Szramki, Piotra Skiby, Jakuba Tecława oraz Filipa Szabaciuka. W rezerwach zagrają Matesz Jońca oraz Kamil Dajnowski. 1
Ławka rezerwowych: 92. Jakub Kanclerz - 4. Jakub Mosakowski, 3. Rafał Remisz, 51. Krystian Ogrodowski, 8. Maciej Spychała, 77. Bartosz Florek, 55. Jakub Brdak, 7. Adrian Szczutowski, 9. Grzegorz Kuświk. 1
Wyjściowa jedenastka Stomilu: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 27. Damian Byrtek, 23. Jurich Carolina, 6. Jonatan Straus - 30. Damian Sierant, 24. Sam van Huffel, 20. Mateusz Skrzypczak, 16. Koki Hinokio - 12. Wojciech Łuczak, 97. Jakub Mysiorski. 1
Witamy ze stadionu Stomilu przy al. Piłsudskiego 69a.

Sezon ligowy nieuchronnie zbliża się ku końcowi, przed nami już 29. kolejka I ligi. Stomil wraca na Piłsudskiego i w sobotnie późne popołudnie zmierzy się z Chrobrym Głogów.

Po fatalnym meczu w Radomiu, nastroje wokół pierwszego zespołu są mocno napięte. Nikt w klubie nie ukrywa konfliktu jaki powstał po ogłoszeniu planu na ostatnie kolejki przez właściciela klubu Michała Brańskiego. Stomilowi nic nie wyszło z próby udowodnienia sportowej wyższości doświadczonych graczy nad nieopierzoną młodzieżą i przewaga nad ostatnim w tabeli GKS-em Bełchatów zmalała do 9 punktów. Widać więc wyraźnie, że żeby nie oglądać się na rywali, olsztynianie muszą jeszcze punktować w ostatnich kolejkach.

Już w sobotę okazja do ogrania Chrobrego, który ma na swoim koncie 36 ligowych punktów i jeden mecz zaległy z Bruk-Betem Termalicą. Podopieczni Ivana Durdevicia nie mają już raczej szans na zajęcie miejsca barażowego, ale to nie znaczy, że w Olsztynie położą się na boisku. Ostatnio grają w kratkę, bo pokonali faworyzowany ŁKS Łódź 1:0, ale gładko przegrali z Odrą Opole 1:3. Nie ma co oczywiście ukrywać, że zespół z Dolnego Śląska przyjedzie do stolicy Warmii i Mazur w roli faworyta. Do Olsztyna w sentymentalną podróż wybierze się zawsze skromny i uprzejmy Marcel Ziemann. W "biało-niebieskich" barwach grał w latach 2016-2018.

- Zdecydowanie chcemy 3 punktów - powiedział na konferencji prasowej Piotr Klepczarek, trener Stomilu. - To jest cel na to spotkanie, zresztą jak w każdym meczu. Przyjedzie solidny zespół, który jest bardzo doświadczony. I to jest myślę największa siła tego zespołu. Zespół Chrobrego jest bardzo stabilny od kilku sezonów i systematycznie jest wzmacniany. Wiemy czego się spodziewać i tak jak zawsze powtarzam my mamy swoje atuty i swój pomysł. Przygotowania do tego spotkania przebiegały zgodnie z planem. Będzie to ciekawe spotkanie, na pewno bardzo wyrównane, ale liczę, że zdobędziemy punkty.

Stomil spisuje się u siebie bardzo słabo. W domu na wiosnę wygrał tylko raz, pokonując Koronę Kielce 2:0, a w całym sezonie tylko trzykrotnie zbierał z własnego boiska komplet punktów. Czy to stawia olsztynian na straconej pozycji? Chyba nie, ale wszystko zależy od sportowego zaangażowania piłkarzy i dobrego pomysłu na ten mecz trenera Piotra Klepczarka.

Nikt w tym meczu nie pauzuje za żółte kartki. Ukarany czerwonym kartonikiem w meczu w Radomiu Damian Byrtek (grał w barwach Chrobrego w 2015 roku), ujrzał go w konsekwencji pokazania dwóch żółtych, więc w meczu z głogowianami może być brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Po chorobach do pełni sił powinni wrócić Maciej Spychała i Grzegorz Kuświk, więc teoretycznie olsztyński trener będzie mógł dysponować najsilniejszym składem. Nie zagrają Jakub Tecław, Filip Szabaciuk, Hubert Szramka oraz Piotr Skiba (wyłączony z treningów do końca sezonu). Kto wybiegnie na boisko przekonamy się w sobotę godzinę przed meczem, którego początek zaplanowano na godzinę 16. Arbitrem tego meczu będzie Paweł Pskit z Łodzi.

Mecz będzie można obejrzeć w ipla.tv a my przeprowadzimy tradycyjną relację radiową.