Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów

Koniec Ostróda - 19 kwietnia 2015 r.
godz. 17:00

Stomil Olsztyn 1:1 Chrobry Głogów
0:0
87' Wołodymyr Kowal Bramki Adam Samiec 49'
cz Roman Maczułenko kartki Michał Michalec ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Rafał Remisz, 27. Tomasz Wełna - 24. Karol Żwir (77, 16. Dawid Szymonowicz), 21. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki, 11. Wołodymyr Kowal (87, 12. Michał Trzeciakiewicz), 22. Roman Maczułenko - 19. Łukasz Jamróz (46, 8. Piotr Głowacki).
Chrobry Głogów: 12. Sławomir Janicki - 21. Krzysztof Ziemniak, 20. Damian Byrtek, 3. Michał Michalec, 22. Adam Samiec - 9. Damian Piotrowski, 10. Marcel Gąsior (79, 14. Stepan Hirśkyj), 7. Mateusz Hałambiec, 8. Wołodymyr Hudyma, 13. Igor Szopa - 24. Łukasz Bogusławski.

Po ciężkim meczu w Ostródzie, Stomil Olsztyn zremisował z Chrobrym Głogów 1:1 (0:0). Gospodarze całą drugą połowę grali w 10.

Pierwsze ważne wydarzenie meczu to czerwona kartka dla Romana Maczułenki w 40 minucie za atak w nogi od tyłu. Druga połowa rozpoczęta wątpliwym rzutem wolnym z 18 metrów, który pewnie wykorzystał Adam Samiec. Stomil nie rezygnował do końca ze zdobycia chociażby punktu. Ambicja została nagrodzona - w 88. minucie po zamieszaniu w polu karnym Wołodymyr Kowal wepchnął piłkę w bramkę gości i doprowadził do remisu.

Był to trzeci mecz tej rundy rozegrany w Ostródzie w roli gospodarza i dopiero pierwszy zdobyty tutaj punkt. Kolejny mecz zagramy za tydzień w Niecieczy, a tymczasem chyba wszyscy już tęsknimy za swoim stadionem przy Piłsudskiego.

- W pierwszej połowie było bardzo dużo niedokładności w naszej grze. W drugiej linii przechwyciliśmy wiele piłek, po czym zabrakło dokładnego podania, aby rozpocząć ofensywną akcję. O to mam największe pretensje. Mogę go jednak pochwalić zespół za ambicję i walkę do końca. Za to, że w trudnych okolicznościach jakoś potrafił z tego wybrnąć. Oczekuję jednak zdecydowanie lepszej gry, przykładowo od Kowala. Na treningach to wszystko wychodzi, wygląda ładnie, a przychodzi mecz i brakuje swobody. Mamy taką sytuację w tabeli, że powinniśmy to wszystko robić swobodnie. Gramy, walczymy, jednak brakuje właśnie tej swobody. Jesteśmy napakowani i spięci - powiedział po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 14:34:51

96' Koniec meczu. Remisowo w Ostródzie.
95' Zamieszanie po rzucie rożnym, wybicie, dośrodkowanie i piłka mija daleko bramkę Stomilu.
95' Rzut wolny dla gości, mocny strzał wybity przez Skibę na rzut rożny.
93' Ponownie szybka piłka do Piotra Głowackiego, temu nie udaje się przejąć piłki.
91' Głowacki szarżował w polu karnym, przeszarżował.
91' Pięć minut potrwa to spotkanie jeszcze
88' Na boisku pojawił się Michał Trzeciakiewicz.
88' Wołodymyr Kowal wpycha piłkę w bramkę gości!
87' GOOOOOOOOOOOOOOOL!
85' Kolejna kontra, tym razem Piotrowski ponad bramką.
84' Rzut rożny dla gości, bez zagrożenia.
84' Ależ obtłukiwany Skiba, trzykrotna próba i na szczęście tylko rzut rożny dla gości,.
83' Rzut rożny dla Chrobrego.
80' Rzut wolny dla Stomilu, duże zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu, ale nie udało się nikomu uderzyć.
79' Boisko opuszcza Marcel Gąsior, w jego miejsce Stepan Hirskyi
77' Boisko opuszcza Karol Żwir, w jego miejsce Dawid Szymonowicz.
73' Kontra gości i w sytuacji sam na sam Skiba zwycięzcą.
71' Kowal trafia w mur...
71' Faulowany Paweł Głowacki, będzie rzut wolny dla Stomilu.
65' Wracamy do gry.
63' Nasz bramkarz ciągle nie wstaje z murawy.
61' Piotr Skiba opatrywany w polu karnym.
61' Tymczasem po kontrze piłka o centymetry mija bramkę Skiby.
60' Piękna akcja Stomilu, wymiana podań i Karol Żwir przed doskonałą okazją, nie zdołał dobrze uderzyć.
57' Groźna dwójkowa akcja gości w polu karnym Stomilu, strzał niecelny.
55' Tym razem dośrodkowanie w pole karne do Jeglińskiego przecięte przez obrońcę.
54' Nie rezygnuje Stomil. Na piątym metrze w polu karnym piłkę próbował przejąć Kowal, bezskutecznie.
51' Rzut rożny dla gości.
49' I gol. Piotr Skiba bezradny przy strzale Adama Samca z rzutu wolnego.
48' Rzut wolny dla gości z 18 metrów. Na trybunach zastanawiają się wszyscy dlaczego.
46' Boisko opuszcza Łukasz Jamróz, w jego miejsce Piotr Głowacki
46' Rozpoczynamy drugą połowę.
45+2' Na wątpliwym spalonym Kowal. Po akcji sędzia gwiżdże koniec pierwszej połowy.
45+2' Byle dotrwać do końca połowy celem naszej drużyny w tym momencie.
45' Dwie minuty potrwa jeszcze ta połowa.
43' Czerwona kartka dla Maczułenki za faul od tyłu.
40' Rzut rożny dla Stomilu, wybita piłka.
40' Jegliński dostał piłkę przed polem karnym, uderzył, piłka wybita na rożny.
36' Groźnie pod naszą bramką przez chwilę, dużo miejsca mieli w polu karnym goście - nie zdołali na szczęście oddać strzału.
34' Kowal strzela wysoooooko ponad bramką.
33' Piłka w rękach Janickiego po drugim rzucie rożnym.
32' Jegliński próbował (pół)przewrotką, będzie rzut rożny z drugiej strony.
32' Rzut rożny dla Stomilu.
27' Rzut rożny dla gości, niskie, niedokładne dośrodkowanie.
27' Mocny strzał Piotrowskiego z daleka, piąstkuje Skiba.
26' Jegliński wypuchany z pola karnego, nie zdołał oddać strzału, oddał go Maczułenko. Janicki jednak na posterunku.
25' Po dłuższym okresie przebudzili się goście. Jednak mocno niecelny strzał nie zagroził bramce Stomilu.
22' Rzut rożny dla Stomilu. Dobre dośrodkowanie, Remisz wbija w środek pola karnego, tam jednak są obrońcy.
21' Przy piłce Kowal i uderza mocno i celnie. Piąstkuje Janicki.
21' Faulowany Żwir przed polem karnym. Będzie szansa na dośrodkowanie.
19' Damian Piotrowski próbował zaskoczyć Skibę strzałem sprzed pola karnego. Niecelnie.
17' No i nie ma już pustki w sektorze gości - z Głogowa pojawiło się kilkunastu fanów.
16' Sektor gości pusty, po drugiej stronie głośny doping kibiców Stomilu.
15' Odważniej Stomil w ostatnich minutach, ale dużo niedokładności.
14' Jamróz wychodził dwójką z Kowalem, zamiast wystawić piłkę - skiksował.
13' Karol Żwir na pełnej prędkości zmierzał w pole karne, nie zdołał jednak uderzyć.
11' Rzut rożny dla Stomilu. Kowal zbyt nisko i zbyt słabo.
10' Kowal uprzedzony w polu karnym, będzie rożny.
9' Chrobry w ataku pozycyjnym, Stomil póki co skupia się na obronie i czeka na akcję z kontry.
8' Rzut rożny dla gości, niedokładne dośrodkowanie.
8' I było dośrodkowanie, Michał Michalec doszedł do piłki, uderzył głową, Piotr Siba wybił na rzut rożny nieprzyjemną piłkę.
7' Rzut wolny dla gości, będzie dośrodkowanie (?) z 35m.
5' Dobra kontra Stomilu, jednak Kowal zbyt mocno na skrzydło do Bucholca.
3' Na szczęście obeszło się bez zejścia z murawy.
3' Łukasz Jegliński opatrywany na murawie.
2' Pierwszy strzał w meczu, Mateusz Hałambiec wprost w ręce Skiby.
Gramy!
Piłkarze wchodzą na murawę, witani brawami.
Chrobry: 12. Sławomir Janicki - 21. Krzysztof Ziemniak, 20. Damian Byrtek, 24. Łukasz Bogusławski, 22. Adam Samiec, 23. Dominik Kościelniak - 9. Damian Piotrowski, 3. Michał Michalec, 7. Mateusz Hałambiec, 8. Wołodymyr Hudyma - 10. Marcel Gąsior
Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Rafał Remisz, 27. Tomasz Wełna - 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 22. Roman Maczułenko, 19. Łukasz Jamróz - 11. Wołodymyr Kowal, 24. Karol Żwir
Witamy ze stadionu w Ostródzie.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w niedzielę zagrają ligowe spotkanie z Chrobrym Głogów. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego w ostatnim spotkaniu z Miedzią Legnica przerwali słabą serię i teraz planują wygrać. Początek meczu o godzinie 17.

Dlaczego gramy w niedzielę? Ponieważ w sobotę pierwszeństwo rozegrania ligowego spotkania mają piłkarze Sokoła Ostróda, którzy w sobotę rozegrają ligowe spotkanie z Płomieniem Ełk.

Witalij Berezowśkyj oraz Michał Trzeciekiewicz narzekają na urazy przed tym spotkanie i ich występ w tym meczu jest zagrożony. Mirosław Jabłoński na pewno nie będzie mógł wystawić w składzie Ihora Skobę oraz Pawła Łukasika. Być może po dłużej przerwie na boisku zobaczymy Irakliego Meschię, który w Legnicy był nawet na ławce rezerwowej.

- Chciałbym żebyśmy znowu zagrali tak samo ambitnie jak w Legnicy. Myślę, że mecz sam się tak potoczy, że punkty zdobędziemy. Ważna będzie agresja i wykonywanie założeń taktycznych. To będzie klucz do zwycięstwa, tak jak to było jesienią, gdy graliśmy w każdym meczu agresywnie ale mądrze i chyba tego zabrakło na początku tej rundy – mówi przed meczem pomocnik olsztyńskiego klubu Piotr Głowacki.

W rundzie jesiennej Stomil Olsztyn wygrał w Głogowie 3:0. Nikt się nie pogniewa jak "Duma Warmii" powtórzy wyczyn z września 2014 roku.