Relacja z meczu Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn

35' Hubert Turski
69' Dominik Piła
Bramki
kartki Maciej Dampc ż
Bramki Chrobry Głogów: 1. Rafał Leszczyński - 5. Mavroudis Bougaidis, 7. Mateusz Bochniak (73, 21. Tomasz Cywka), 8. Jaka Kolenc, 10. Hubert Turski (86, 89. Mateusz Machaj), 11. Mikołaj Lebedyński, 19. Marcel Ziemann, 23. Dominik Dziąbek (46, 18. Michał Ilków-Gołąb), 27. Michał Rzuchowski (64, 16. Robert Mandrysz), 2. Maksym Iwanowicz, 77. Dominik Piła (86, 20. Eryk Pieczarka).
Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 3. Rafał Remisz, 5. Beniamin Czajka, 22. Jonathan Simba Bwanga, 28. Maciej Dampc - 10. Karol Żwir (76, 37. Hubert Szramka), 4. Wojciech Reiman (84, 17. Patryk Zych), 33. Jakub Tecław (67, 8. Maciej Spychała), 70. Merveille Fundambu, 13. Łukasz Moneta - 77. Patryk Mikita.
Szczegóły Sędzia główny: Marcin Kochanek (Opole). Sędziowie liniowi: Arkadiusz Śpiewak, Maciej Kosarzecki.
Widzów: 396.

Piłkarze Stomilu Olsztyn nie wykorzystali szansy na trzecie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Adriana Stawskiego ewidentnie nie wytrzymali presji, bo w pierwszej połowie zmarnowali rzut karny i sprezentowali bramkę gospodarzom. W drugiej połowie Chrobry kontrolował mecz, dołożył gola po pięknym uderzeniu i zasłużenie wygrał 2:0 u siebie ze Stomilem.

Adrian Stawski znowu nie miał komfortu jeżeli chodzi o wystawienie wyjściowej jedenastki. Ponownie nie mógł puścić w bój zwycięskiego składu z ostatniego meczu, kiedy to Stomil pokonał na wyjeździe 2:0 Puszczę Niepołomice. W drugiej połowie wspomnianego spotkania urazu stawu skokowego doznał Jonatan Straus i nie trenował przez cały tydzień. Kilka dni temu do treningów po kontuzji wrócił Maciej Dampc i od razu wskoczył do podstawowego składu.

W pierwszej połowie olsztyńska drużyna grała lepiej, ale co z tego skoro to gospodarze zeszli do szatni prowadząc 1:0. W 22 minucie spotkania Stomil powinien wyjść na prowadzenie. W polu karnym znalazł się pomocnik Karol Żwir, ale jego uderzenie wyblokował Rafał Leszczyński. Piłka spadła pod nogi Rafała Remisza, a ten powinien zdobyć gola, ale niestety nie trafił nawet w bramkę. Chwilę później strzał tego samego obrońcy został wybroniony przez bramkarza gospodarzy. W 25 minucie na strzał z 30 metrów zdecydował się defensywny pomocnik Jakub Tecław, ale piłka zatrzymałą się na poprzeczce.

W 30 minucie w polu karnym sfaulowany został Merveille Fundambu. Do rzutu karnego podszedł Łukasz Moneta i nie strzelił. Stomil w tym sezonie miał już łącznie cztery rzuty karne, ale żadnego nie wykorzystał. W meczu z Sandecją Nowy Sącz strzał Patryka Mikity został wybroniony, ale napastnik Stomilu skutecznie dobił. W tym spotkaniu Moneta nie był wstanie tego zrobić.

Kolejny raz sprawdziło się piłkarskie porzekadło, które mówi, że niewykorzystane szanse się mszczą. I tak było w niedzielny wieczór w Głogowie. Przed polem karnym zagapił się Beniamin Czajka, przepuścił piłkę, a w sytuacji sam na sam znalazł się Hubert Turski i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Druga połowa nie zmieniła niczego i Stomil nie zdołał wygrać trzeciego spotkania z rzędu. Nie zdołał nawet zremisować, niestety nie było możliwe, skoro zawodnicy olsztyńskiego klubu nie byli wstanie pokonać bramkarza Chrobrego. W 65 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Patryk Mikita, ale jego strzał wybronił Leszczyński. W 69 minucie gospodarze strzelili bramkę na 2:0. Dominik Piła zdecydował się na uderzenie z 25 metrów i trafił prosto w okienko. Krzysztof Bąkowski był bez szans przy tym uderzeniu.

W kolejnym spotkaniu rundy rewanżowej Stomil zagra na własnym stadionie z GKS-em 1962 Jastrzębie. Spotkanie zaplanowano na sobotę (27 listopada 2021 r.) o godzinie 18:00. To będzie ostatnie domowe spotkanie w 2021 roku przy al. Piłsudskiego 69a, więc warto wybrać się na to spotkanie i wspomóc naszych piłkarzy głośnym dopingu w starciu z bezpośrednim rywalu o pozostanie w I lidze.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 08:58:17

94' Koniec meczu. Przegrywamy 12 raz w sezonie.
93' Strzał Pieczarki broni Bąkowski! 1599
90' 3 minuty doliczone.
87' Boisko opuszczają Turski i Piła , w ich miejsce Pieczarka i Machaj 1599
84' Boisko opuszcza Reiman , w jego miejsce Zych. 1
83' Fajna akcja, ale dośrodkowanie Mikity niecelne. 1
81' Niby próbujemy, ale nic nie wychodzi. Spadła motywacja w zespole. 1
76' Boisko opuszcza Żwir , w jego miejsce Szramka. 1
74' Boisko opuszcza Bochniak , w jego miejsce Cywka. 1599
69' Strzał Piły sprzed pola karnego i przegrywamy 0:2! 1599
67' Boisko opuszcza Tecław, w jego miejsce Spychała. 1
66' Rzut wolny sprzed pola karnego, Piła ponad bramką. 1599
65' Szybka kontra Stomilu, strzał Mikity w bramkarza. 1
64' Boisko opuszcza Rzuchowski, w jego miejsce Mandrysz. 1599
62' Rzut rożny dla Stomilu, zbyt krótkie dośrodkowanie. 1
61' Fajna akcja Stomilu, strzał Reimana po rykoszecie w rękach Leszczyńskiego. 1
58' Rzut rożny dla drużyny gospodarzy. Dobrze się bronimy, ponowna podanie na spalonym zawodnik Chrobrego. 1599
56' Strzał Reimana zatrzymał się na głowie Bougdaidisa. 1
50' Rzut rożny dla drużyny Chrobrego. Dobitkę z dystansu Iwanowicza broni Bąkowski! 1599
49' Żółtą kartką ukarany Maciej Dampc. 1
47' Strzał Fundambu zablokowany! 1
46' Boisko opuszcza Dziąbek , w jego miejsce Ilków-Gołąb. 1599
46' Gramy!
45' Koniec pierwszej połowy.
45' 2 minuty doliczone.
43' Gospodarze się rozochocili, Stomil zamknięty na własnej połowie.
35' Niewykorzystane sytuacje się mszczą! Turski pokonał Bąkowskiego! 1599
33' Mikita strzelał głową, ale broni bramkarz Chrobrego! 1
31' Moneta nie strzela!Broni Leszczyński! 1
30' Karny!!! 1
24' Strzał Tecława z dystansu w poprzeczkę! 1
24' Druga okazja Remisza do zdobycia bramki, ale nie potrafił wykorzystać kapitan Dumy Warmii. 1
22' Strzał Fundambu z dystansu po rzucie rożnym wprost w Leszczyńskiego. 1
20' Remisz dobijał strzał Żwira, niecelnie! 1
19' Faulowany Żwir, Reiman z wolnego, ale zbyt krótko w pole karne. 1
18' Rzut wolny z 40 metrów, ale zupełnie gospodarzom nic nie wyszło. 1599
16' Strzał Rzuchowskiego z bliskiej odległości broni Bąkowski! 1599
11' Rzut rożny dla drużyny gospodarzy.Spalony po krótkim rozegraniu. 1599
10' Strzał Karola Żwira ponad poprzeczką. 1
7' Rzut rożny dla drużyny Chrobrego, Bougaidis głową wprost w ręce Bąkowskiego. 1599
6' Fajna kontra Stomilu po przechwycie Monety, Fundambu podaje do Mikity, ten jednak fauluje w ataku. 1
1' Strzał Reimna z dystansu obok bramki Leszczyńskiego. 1
1' Gramy!
Mecz sędziować będzie Marcin Kochanek z Opola.
Jonatan Straus ma skręcony staw skokowy, uraz na tyle poważny, że nie trenował cały tydzień. 1
W drużynie rywala w podstawowej jedenastce Marcel Ziemann, były zawodnik olsztyńskiego klubu. 1599
Ławka rezerwowych: 12. Konrad Syldatk - 8. Maciej Spychała, 15. Shun Shibata, 17. Patryk Zych, 29. Damian Ciechanowski, 37. Hubert Szramka, 98. Jakub Banul. 1
Wyjściowa jedenastka Stomilu: 31. Krzysztof Bąkowski - 3. Rafał Remisz, 5. Beniamin Czajka, 22. Jonathan Simba Bwanga, 28. Maciej Dampc - 10. Karol Żwir, 4. Wojciech Reiman, 33. Jakub Tecław, 70. Fundambu Merveille, 13. Łukasz Moneta - 77. Patryk Mikita. 1
O godzinie 18:00 początek rundy rewanżowej dla Stomilu Olsztyn!

Na start rundy rewanżowej Stomil zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Olsztynianie mają szansę na trzecie zwycięstwo z rzędu lub trzeci mecz bez porażki, czyli na coś, co jeszcze się w tym sezonie nie zdarzyło.

Po dwóch wygranych z rzędu (3:1 Zagłębie Sosnowiec, 2:0 Puszcza Niepołomice) Stomil wykaraskał się ze strefy spadkowej i ma już delikatną, punktową przewagę. Nie znaczy to jednak, że olsztynianie mogą spocząć na laurach - walka o utrzymanie tak naprawdę dopiero się rozpoczęła, choć Duma Warmii zajęła pole position na starcie drugiej części rozgrywek.

Stomil zaczyna rundę rewanżową - z której jesienią rozegra trzy mecze - od starcia z Chrobrym w Głogowie. U siebie podopieczni Adriana Stawskiego ulegli głogowianom 1:2 i chcieliby teraz zmazać tę plamę na wyjeździe. Chrobry ma jeszcze dwa zaległe mecze - z Zagłębiem Sosnowiec i ŁKS-em Łódź, które rozegra jeszcze w tym roku, a mimo to ma na koncie punktów 19 (5, 4, 6). Najlepszym strzelcem miedziowych jest Mikołaj Lebedyński z 5 trafieniami.

Po pauzie za żółte kartki do dyspozycji trenera Adriana Stawskiego powraca Jonathan Simba Bwanga. Na szczęście nikt inny w tym meczu pauzować za kartki pauzować nie musi. Nie wiadomo czy w tym meczu będzie mógł zagrać Jonatan Straus, który z urazem opuszczał boisko w Niepołomicach.

W pierwszym tego sezonu Stomil przegrał na własnym stadionie 1:2 z Chrobrym Głogów. Jedyną bramkę dla olsztyńskiego zespołu strzelił w sierpniu Merveille Fundambu. Olsztyńska drużyna przystąpi do meczu z chęcią wzięcia rewanżu. Chrobry jest ewidentnie w zasięgu, ale trzeba zagrać znowu solidnie w obronie i wykorzystać swoje szanse, które zawsze olsztyński zespół stwarza.

Drużyna Stomilu w Głogowie stanie przed szansą wygrania trzeciego spotkania z rzędu. Kibic Stomilu, który zbytnio nigdy nie był rozpieszczany wynikami, może sobie myśleć, że taka seria nigdy nie miała miejsce w Stomilu. Nic bardziej mylnego. Od momentu awansu klubu do I ligi w 2012 roku, zdarzyło się tak pięć razy. Dwa razy było to w sezonie 2014/2015 i raz w 2015/2016. Trenerem Stomilu Olsztyn był wtedy Mirosław Jabłoński. Potem było to pod wodzą trenera Kamila Kieresia w sezonie 2017/2018. Ostatni raz - dwukrotnie - dokonał tego trener Piotr Zajączkowski (obecnie GKS Wikielec) w sezonie 2018/2019 oraz w 2019/2020.

Piłkarze Stomilu Olsztyn nie będą mogli liczyć na doping swoich fanów, bo sektor gości w Głogowie został zamknięty… przez policję z powodu zagrożenia pandemicznego… PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!

Początek spotkania Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn w niedzielę (21. listopada 2021 r.) o godz. 18. Mecz będzie można zobaczyć w Polsat Box Go.