94' Koniec meczu.
91' 3 minuty doliczone
86' Spychała z wolnego ponad bramką. 1
81' Boisko opuszcza Zych, w jego miejsce Kłosowicz 68
79' Wójcik ładnie ale tylko w poprzeczkę. 1

Stomil Olsztyn wygrał 2:0 z GKS-em Jastrzębie. Fot. Łukasz Kozłowski

Druga wygrana z rzędu! Stomil - GKS 2:0

16.04.23 16:50   kyn   24

Stomil odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Szymona Grabowskiego wygrali 2:0 z GKS-em Jastrzębie, po bramkach Karola Żwira i Huberta Krawczuna.

Szymon Grabowski w porównaniu z ostatnim zwycięskim meczem z Pogonią Siedlce (4:0) dokonał tylko jednej zmiany. W miejsce Huberta Krawczyna od pierwszej minuty zobaczyliśmy Sebastiana Szypulskiego. Cały czas z powodu urazów nie mogą grać Lukáš Kubáň, Mateusz Maćkowiak oraz Marcin Stromecki. Na ławce rezerwowych zasiadł m.in. powracający po urazie Filip Wójcik.

Mecz rozpoczął się od badania się obu zespołów, ale to Stomil miał optyczną przewagę. Kilka stałych fragmentów nie przyniosło jednak zmiany wyniku. W 9. minucie Duma Warmii powinna wyjść na prowadzenie, po fajnej akcji Karola Żwira i Sebastiana Szypulskiego. Ten ostatni oddał strzał, który po rykoszecie przeszedł ponad bramką GKS-u.

Mecz się wyrównał i swoich szans zaczęli szukać goście. Defensywa olsztynian grała jednak bez zarzutu. W 25. minucie Piotr Kurbiel ładnie poszedł prawą stroną, dośrodkował a tam piłkę głową do siatki, w ekwilibrystyczny sposób, skierował Karol Żwir.

W końcówce goście rzucili się do odrabiania strat, nie potrafili jednak dojść do klarownej sytuacji. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie.

W przerwie Szymon Grabowski zmienił ukaranych w I połowie żółtymi kartkami Szabaciuka i Karlikowskiego, a w ich miejsce pojawili sie Filip Wójcik i Dawid Kalisz.Drugą połowę z większym animuszem rozpoczęli goście. Znów dobrze funkcjonowała olsztyńska obrona. Olsztynianie szukali okazji w atakach skrzydłami, ale nie mogli przebić się przez dobrze ustawioną defensywę GKS-u. W 59. minucie goście mogli wyrównać, jednak strzał Aliego Farida z dystansu zatrzymał się na poprzeczce.

Stomil miał też kilka szans po stałych fragmentach, min. Piotr Kurbiel trafił wprost w bramkarza po rzucie rożnym bitym przez Shuna Shibatę. W 75. minucie olsztynianie przeprowadzili zabójczą kontrę lewą stroną. W pole karne zagrywał Caetano, strzelał Kurbiel, a odbitą przez bramkarza piłke do bramki skierował Hubert Krawczun.

Stomil miał jeszcze kilka dobrych okazji do podwyższenia prowadzenia, strzał Wójcika przeszedł minimalnie ponad poprzeczką, Spychała przestrzelił z wolnego.

Jakub Mądrzyk zaliczył 11 czyste konto w tym sezonie. Wygrana przedłuża serię meczów bez porażki do 13, co w XXI wieku miało ostatnio miejsce w sezonie 2005/2006.

W kolejnym spotkaniu Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z rezerwami ekstraklasowego Śląska Wrocław. Początek spotkania zaplanowano na sobotę (22 kwietnia 2023 roku) o godzinie 13:00.

1:0 - Karol Żwir (25), 2:0 - Hubert Krawczun(75).

Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 14. Filip Szabaciuk (46, 66. Dawid Kalisz), 4. Igor Kośmicki, 25. Hubert Sadowski, 26. Bartosz Waleńcik, 50. Michał Karlikowski (46, 11. Filip Wójcik) - 6. Sebastian Szypulski (65, 20. Werick Caetano), 8. Maciej Spychała, 15. Shun Shibata, 10. Karol Żwir (65. 7. Hubert Krawczun) - 9. Piotr Kurbiel.