Relacja z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stomil Olsztyn

Jarzębak oszukał Stomil

I liga 2017/2018 (20. kolejka, 3.III.2018) Koniec Bielsko-Biała (Stadion Miejski)
Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 Stomil Olsztyn
90' (k) Valērijs Šabala Bramki
ż Guga Palawandiszwili kartki Wiktor Biedrzycki ż
Grzegorz Lech ż
Paweł Głowacki ż
Bramki Podbeskidzie Bielsko-Biała: 13. Rafał Leszczyński - 2. Filip Modelski, 24. Mavroudís Bougaḯdis, 8. Mariusz Malec, 91. Paweł Oleksy - 70. Miłosz Kozak (78, 14. Damian Chmiel), 7. Guga Palawandiszwili (90, 4. Kamil Wiktorski), 90. Adrian Rakowski, 41. Dimityr Ilijew (66, 21. Kacper Kostorz), 11. Łukasz Sierpina - 94. Valērijs Šabala.
Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 23. Paweł Baranowski, 12. Tomasz Wełnicki, 4. Jakub Mosakowski (90, 19. Remigiusz Szywacz) - 3. Marcel Ziemann, 97. Wiktor Biedrzycki, 7. Paweł Głowacki, 5. Grzegorz Lech (79, 6. Dani Ramírez), 10. Piotr Głowacki (74, 22. Tomasz Zahorski) - 9. Artur Siemaszko.
Szczegóły sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
widzów: 3357 (46 gości).

Stomil Olsztyn przegrał 0:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Olsztyński zespół bramkę stracił z rzutu karnego, którego gospodarze dostali w prezencie od arbitra Sebastiana Jarzębaka. Chwilę później arbiter nie dopatrzył się ręki w polu karnym Podbeskidzie, chociaż widziała to cała Polska przed telewizorami.

Olsztyński zespół nie zagrał rewelacyjnego spotkania. Gra pozostowiała wiele do życzenia, ale na remis Stomil zasłużył, ale do Olsztyna piłkarze wrócili z zerowym dorobkiem punktowym. W pierwszej połowie bramkę mógł zdobyć Artur Siemaszko, ale źle przyjął piłkę od Grzegorza Lecha.

Na pomeczowej konferencji prasowej pracę sędziego dobitnie podsumował trener Stomilu Kamil Kiereś.

- Przyjechaliśmy tutaj z nastawieniem wywalczenia punktów - mówił Kiereś. - Dążyliśmy do tego, aby zdobyć trzy punkty. Na pewno by nas zadowolił również jeden punkt, na który - moim zdaniem - w pełni zasłużyliśmy. Z bardzo dużą determinacją pracowaliśmy w obronie przez całe spotkanie i ciężko było Podbeskidziu stworzyć klarowną sytuację.

I dodaje: - Wynikało to z naszego nastawienia w grze obronnej. Szkoda dziś naszej pracy, bo dziś ewidentnie zostaliśmy oszukani. Decyzja sędziego o podyktowaniu rzutu karnego w 90 minucie ewidentnie jest pomyłką sędziego i przez to przegrywamy spotkanie. Generalnie w stronę sędziego powinienem skierować kilka brzydkich słów. Ciężko pracowaliśmy zimą, aby ten punkt zdobyć, na który zasłużyliśmy. Bardzo to boli. Teraz, jako drużyna, musimy zmierzyć się z potężnymi emocjami. Brakuje mi słów, zostaliśmy dziś oszukani.

W kolejnym spotkaniu Stomil Olsztyn zagra z Ruchem Chorzów. Mecz zaplanowano na sobotę (10 marca) o godz. 17.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 12:47:53

96' Koniec meczu.
92' Szywacz wszedł za Mosakowskiego 1
91' GOOOL! 1:0 dla Podbeskidzia. 60
89' Rzut karny dla Podbeskidzia.
85' Ramirez z daleka, ale niecelnie. 1
81' Błąd Mosakowskiego, ale gospodarze nie wykorzystali kontry. 60
79' Boisko opuszcza Grzegorz Lech, w jego miejsce Dani Ramirez. 1
78' Ufff, było blisko straty gola przez Stomil. 60
74' Boisko opuszcza Piotr Głowacki, w jego miejsce Tomasz Zahorski. 1
69' Ziemann wrzuca bez pomysłu w pole karne. 1
68' Valērijs Šabala strzela z 22 metrów, ale Leszczyński pewnie łapie. 60
61' W tym momencie trzech środkowych pomocników w Stomilu ma po żółtej kartce (W. Biedrzycki, Lech, Paweł Głowacki). 1
60' Żółtą kartką ukarany Paweł Głowacki. 1
59' W tym momencie dwóch środkowych pomocników w Stomilu ma po żółtej kartce (W. Biedrzycki, Lech). 1
58' Żółtą kartką ukarany Grzegorz Lech. 1
46' Gramy! 1
46' Sędzia doliczył minutę.
45+2' Koniec pierwszej połowy.
44' Leszczyński broni i nadal mamy 0:0. 60
34' Guga Palawandiszwili ukarany żółtym kartonikiem. 60
30' Po trzydziestu minutach nadal bezbramkowy remis.
27' Stomil wyszedł z kontrą i zmarnował idealną sytuację na bramkę. Lech podał do Siemaszki, a ten źle przyjął i nie oddał strzału. 1
25' Żółtą kartką ukarany Wiktor Biedrzycki i w następnym meczu nie zagra. 1
22' Adrian Rakowski groźnie z 20 metrów. 60
20' Ziemann - druga próba z daleka. Prosto w bramkarza. 1
19' Cały czas utrzymuje się wynik bezbramkowy. Mecz wyrównany.
10' Marcel Ziemann strzela z ok 25 metrów, ale wysoko nad poprzeczką. 1
1' Gramy! 60
Za żółte kartki pauzuje Łukasz Sołowiej.
Na ławce: Skiba, Karankiewicz, Zając, Szywacz, Igor Biedrzycki, Ramirez, Zahorski. Nie pojechali: Stromecki, Abbott, Mętlicki, Kubań, Tanczyk, Mikołajewski, Dzięcioł.
W takim zagramy składzie: Leszczyński - Bucholc, Baranowski, Wełnicki, Mosakowski - Piotr Głowacki, Wiktor Biedrzycki, Paweł Głowacki, Lech, Ziemann - Siemaszko.
Witamy, zaczynamy mini relację tekstową z meczu.

Startuje runda wiosenna I ligi. Stomil Olsztyn w sobotę w pierwszym spotkaniu zagra na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Początek meczu o godz. 17:45.

Stomil do wiosny przystępuje z dorobkiem 18 punktów, czyli już od pierwszego meczu olsztyński zespół będzie walczył o wydostanie się ze strefy spadkowej. W grudniu nowym trenerem został Kamil Kiereś, który w styczniu musiał pogodzić się ze stratą jednego punktu za zaległości finansowe klubu wobec zawodników grających w drużynie w poprzednim sezonie.

W porównaniu z rundą jesienną z zespołu odszedł jeden zawodnik. Do Lechii Gdańsk powrócił Milen Gamakow. Natomiast do Stomilu przyszło czterech zawodników. Z wypożyczenia z Kaczkana Huragan Morąg powrócił Igor Biedrzycki. Na zasadzie transferu definitywnego do Stomilu z Legii II Warszawa powrócił Tomasz Wełnicki. Na roczne wypożyczenie do Stomilu z GKS-u Tychy trafił Remigiusz Szywacz. W środę Stomil dokonał ostatniego transferu i zakontraktował obrońcę z Czech. 30-letni czeski obrońca Lukáš Kubáň grał ostatnio w Sandecji Nowy Sącz.

Stomil do rozgrywek przygotowywał się głównie w Olsztynie. Zespół nie miał okazji trenować na boisku o naturalnej nawierzchni.

- Nie dotknęliśmy tej trawy, ale nie nazwałbym tego minusem - mówi trener Stomilu Kamil Kiereś. - W kontekście pierwszego spotkania to wszystko zaczyna i kończy się w głowie. Nie możemy od początku mówić o żadnym alibi dla siebie. Zdawaliśmy sobie sprawę, że zimą może być różnie. Pogoda może być łaskawa, ale może by tak jak teraz, czyli silne mrozić. Radzimy sobie w różny sposób. W pierwszej fazie przygotowań nie byliśmy na żadnym zgrupowaniu, ale te środki wykorzystaliśmy teraz na wyjazdy w różne miejsca, w rożne środowiska. Szukaliśmy lepszej nawierzchni niż ta na Dajtkach. Nasze motto to trenowanie i wyciskanie z każdego dnia jak najwięcej. Tak powoli dochodzimy do pierwszego meczu. Wszystko zmierza do tego, że ta liga się odbędzie i w sobotę będziemy walczyć o punktu na trawie w Bielsku-Białej.

W spotkaniu nie będzie mógł zagrać pauzujący za żółte kartki Łukasz Sołowiej. Kontuzjowany jest nadal bramkarz Stomilu Jakub Miszczuk.

Początek meczu o godz. 17:45. Spotkanie obejrzeć będzie można na żywo w Polsacie Sport.