Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice

Wymęczone zwycięstwo w debiucie trenera

I liga 2019/2020 (25. kolejka, 13.VI.2020 r.) Koniec Stadion Stomil Olsztyn
Stomil Olsztyn 1:0 Chojniczanka Chojnice
0:0
84' (s) Radosław Janukiewicz Bramki
kartki Jan Mudra cz 17'
Kamil Wiktorski ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 6. Jonatan Straus, 23. Jurich Carolina (85, 99. Mateusz Bondarenko) - 16. Koki Hinokio, 15. Jakub Tecław, 63. Wojciech Hajda (67, 31. Maciej Pałaszewski), 5. Grzegorz Lech (74, 24. Sam van Huffel) - 9. Szymon Sobczak
Chojniczanka Chojnice: 84. Radosław Janukiewicz - 23. Jacek Podgórski, 5. Kamil Wiktorski, 38. Martin Klabník, 90. Jan Mudra - 13. Aleksander Jagiełło (77, 99. Marcin Rajch), 68. Bartosz Wolski, 9. Robert Ziętarski (86, 22. Łukasz Zejdler), 17. Tomasz Mikołajczak (71, 11. Janusz Surdykowski), 19. Michał Sacharuk - 14. Mateusz Kuzimski
Szczegóły sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

Mecz bez udziału publiczności.

W 25. kolejce Fortuna I Ligi Stomil Olsztyn, pod wodzą nowego trenera, wygrał 1:0 (0:0) z Chojniczanką Chojnice. Bramkę w końcówce meczu zdobył... bramkarz rywali Radosław Janukiewicz, od którego odbiła się piłka po niecelnym strzale Szymona Sobczaka.

Nowy trener - Adam Majewski - przygotował kilka zmian w drużynie w porównaniu z poprzednim spotkaniem, zarówno personalne (od pierwszej minuty zagrali m.in. Jurich Carolina czy Koki Hinokio) jak i w ustawieniu (skrzydła w postaci ofensywnych obrońców Bucholca i Caroliny oraz Hinokio i Lecha w pomocy). Zmiany było widać już od pierwszych minut, grę Stomilu oglądało się przyjemniej niż w poprzednich meczach, a przynajmniej przez pierwszą część gry.

W 17. minucie swoją sytuację mocno skomplikowali goście, z boiska wyrzucony został Jan Mudra za brutalny faul na Januszu Bucholcu. Obraz na boisku zmienił się na gorsze dla oka, goście cofnęli się głęboko pod swoją bramkę, a gospodarze musieli przebijać się przez zagęszczoną defensywę. Akcje rozgrywane były głównie skrzydłami i tutaj odnotować należy, że dużo lepiej działało skrzydło Bucholc-Hinokio. Ten ostatni trafił w ostatniej minucie pierwszej połowy w słupek i była to najlepsza okazja na zdobycie bramki w pierwszej części gry.

W drugiej połowie Stomil cierpiał tradycyjnie na niemoc w ataku. Akcje kończyły się stratą pod polem karnym lub niecelnym strzałem z dystansu. W 76. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wiktor Biedrzycki przed szansą zdobycia bramki, jednak piłka po jego strzale głową uderzyła w poprzeczkę.

Upragniona bramka padła dopiero w 84. minucie meczu, na listę strzelców wpisał się bramkarzy rywali Radosław Janukiewicz. Janusz Bucholc dograł z prawej strony boiska w pole karne, Szymon Sobczak trafił w słupek, a zmierzająca w pole gry piłka odbiła się od golkipera Chojniczanki i wpadła do siatki. Była to bramka na wagę skromnego zwycięstwa i upragnionych trzech punktów.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra w najbliższy czwartek, ich przeciwnikiem na wyjeździe będzie Stal Mielec.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 12:17:34

95' Koniec meczu.
90' 4 minuty do końca.
87' Boisko opuszcza Robert Ziętarski, w jego miejsce Łukasz Zejdler 1359
85' Boisko opuszcza Carolina, w jego miejsce Bodnarenko 1
85' GOOOOL! Wcisnęli w końcu do bramki tę piłkę piłkarze Stomilu. Piłka po strzale Sobczaka wpada w do bramki po rękach interweniującego bramkarza 1
83' Rzut rożny dla Stomilu 1
79' Goście dośrodkowują z rzutu wolnego z prawej strony pola karnego. Coraz odważniej Chojniczanka w ataku. 1359
77' Boisko opuszcza Aleksander Jagiełło, w jego miejsce Marcin Rajch 1359
76' Rzut rożny dla Stomilu, w końcu dobre dośrodkowanie, Wiktor Biedrzycki trafia w poprzeczkę. 1
74' Boisko opuszcza Grzegorz Lech, w jego miejsce Sam van Huffel 1
71' Boisko opuszcza Tomasz Mikołajczak, w jego miejsce Janusz Surdykowski 1359
70' Hinokio stracił piłkę przed polem karnym, momentalnie odzyskał, zagrał na lewo do Caroliny, ten miał trochę miejsca na strzał, jednak postanowił dośrodkować, wybijają obrońcy. 1
69' Piłka jak po sznurku przeszła przez pole karne gości, akcja zakończona strzałem Tecława. Niecelnym. 1
67' Boisko opuszcza Wojciech Hajda, w jego miejsce Maciej Pałaszewski 1
66' Faul na 30. metrze, rzut wolny dla CHojniczanki 1359
63' Brakuje pomysłu na akcje ofensywne w tej części. Szykują się zmiany w Stomilu. 1
63' Teraz Hajda z dystansu, ale też ponad bramką. 1
62' Tecław, 18. metr, uderzenie, piłka wysoko ponad bramką. 1
60' Straus z dystansu, piłka w rękach bramkarza. 1
59' Stomil wymienił kilkadziesiąt podań w ataku pozycyjnym, jednak cały czas ma problem zbliżyć się do bramki Janukiewicza. 1
54' Hinokio - Sobczak - Hinokio - uderzenie, ale zbyt słaby aby zagrozić bramkarzowi. 1
50' Sobczak z dystansu, tuż obok lewego słupka. 1
47' Żółtą kartką ukarany Kamil Wiktorski. 1359
46' Gramy! 1359
45+3' Koniec pierwszej połowy.
45+2' Hinokio otrzymuje podanie na 11. metr, strzela technicznie w... słupek. Dobija Carolina mocno niecelnie. 1
41' Bezpośredni strzał na bramkę, piąstkuje na rzut rożny Skiba. 1359
41' Muśnięty zawodnik Chojniczanki przez Lecha, rzut wolny sygnalizowany przez panią boczną arbiter. 1359
39' Strzał głową Strausa po dośrodkowaniu Lecha, ale nie była to najlepsza pozycja, piłka ponad bramką. 1
38' Dośrodkowanie Hinokio w pole karne, tylko rzut rożny. 1
34' Rzut rożny dla Stomilu 1
34' Kuzimski teraz uwolnił się w polu karnym i z ostrego kąta uderzył nieprzyjemnie, ale radzi sobie Skiba z tym strzałem. 1359
33' Rzut wolny, 30. metr. Jakub Tecław, płaskim, mocnym strzałem, ale tam pozycji spalonej dopatrzył się arbiter. 1
31' Mocny strzał Hajdy spoza pola karnego, z trudem broni Janukiewicz. Nietypowo rozegrany rzut rożny, trzy krótkie podania i znaleziony wolny Hajda. 1
29' Rzut rożny dla Stomilu, wywalczony wysokim pressingiem. 1
27' Stomil próbuje się przebić przez cofniętą drużynę gości... 1
25' Rzut rożny dla Chojniczanki 1359
20' Janusz Bucholc na szczęście już na boisku, pociągnął od razu prawą stroną i dośrodkował, ale trochę za głęboko. 1
18' Za to zagranie Jan Mudra wylatuje z boiska z czerwoną kartką. 1359
18' Janusz Bucholc opatrywany na murawie, brutalnie sfaulowany przez zawodnika gości. 1
13' Zatrzymany z prawej strony Hinokio, rzut rożny dla Stomilu 1
9' Zbyt głębokie dośrodkowanie, przejmują goście. 1
8' Faulowany Sobczak na 25. metrze, będzie rzut wolny. 1
6' Strzał z 20. metra Hajdy z woleja, ale wysoko ponad bramką 1
5' Ładna akcja Stomilu, wymiana szybkich podań, akcja zakończona w polu karnym, zabrakło uderzenia. 1
4' Pierwsza wrzutka w pole karne Stomilu, Skiba wyłapuje piłkę. 1359
Gramy! 1
Stomil rozegra pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera, Adam Majewski zestawił pierwszą jedenastkę następująco: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 97. Wiktor Biedrzycki, 44. Serafin Szota, 6. Jonatan Straus, 23. Jurich Carolina - 16. Koki Hinokio, 15. Jakub Tecław, 63. Wojciech Hajda, 5. Grzegorz Lech - 9. Szymon Sobczak Skiba - Bucholc, Biedrzycki, Szota, Straus, Carolina - Koki, Tecław, Hajda, Sobczak - Lech. , 15. Jakub Tecław, 63. Wojciech Hajda, 63. Wojciech Hajda,
Piłkarze na rozgrzewce, niedługo zaczynamy spotkanie, a przeciwnikiem będzie Chojniczanka Chojnice.

W sobotę (13 czerwca) piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają na własnym stadionie z Chojniczanką Chojnice. Olsztyńską drużynę pierwszy raz poprowadzi nowy trener - Adam Majewski.

Rozgrywki I ligi przerwane po pandemii ruszyły w zeszłym tygodniu. Stomil w dwóch spotkaniach jeszcze pod dowództwem Piotra Zajączkowskiego zgromadził tylko jeden punkt. Na początku 0:0 zremisowaliśmy z Chrobrym Głogów, a następnie przegraliśmy 1:2 z Zagłębiem Sosnowiec.

Jak się okazało ostatni mecz był meczem “o głowę trenera”. Drużyna Stomilu po słabej grze uległa na wyjeździe. Słabe wyniki w rundzie wiosennej były przyczyną do zmian jakie nastąpiły w sztabie szkoleniowym olsztyńskiego zespołu. - Zespół potrzebuje świeżego spojrzenia, na potencjał który dysponuje, na zasób zawodniczy, na sposób i styl gry - wyjaśnia Wojciech Kowalewski, prezes olsztyńskiego klubu. - W ostatnim czasie nie wszystko na boisku funkcjonowało tak jak byśmy sobie życzyli.

W środę przedstawiono nowego trenera. Został nim Adam Majewski, wychowanek płockiej Wisły i ostatnio pracujący w rezerwach tego klubu. Razem z nim dołączył asystent Karol Szweda oraz trener przygotowania fizycznego Dariusz Fabianowicz. Wraz Zajączkowskim od pracy przy pierwszym zespole odsunięto Adama Zejera oraz Arkadiusza Kędzierskiego.

Pierwszym meczem nowego trenera będzie sobotnie starcie z Chojniczanką Chojnice. Rywale znajdują się obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli, ale w ostatnim meczu byli wstanie pokonać GKS Tychy, więc dla Stomilu nie będzie to w żadnym przypadku spacerek.

Przed meczem piłkarze Stomilu odbyli zaledwie trzy treningi pod dowództwem Adama Majewskiego.

- Nie obawiamy się tego, wykonaliśmy dosyć dużą pracę z całym sztabem szkoleniowym - powiedział na konferencji prasowej nowy trener. - Zawodnicy wiedzą jak dokładnie mają grać, z czasem będzie to wyglądało coraz lepiej. Jesteśmy przygotowani i mam nadzieję, że moja praca zacznie się w tym klubie zacznie się w bardzo pozytywny sposób w postaci zwycięstwa.

I dodaje: - Zawsze jest coś do poprawy, nie chciałbym tego zdradzać i pomagać rywalom. Wiemy nad czym musimy pracować i będziemy się starali to wyeliminować. W dłuższej perspektywie postawimy na grę ofensywną, bo do tej pory gra w defensywie, agresywność wyglądały bardzo dobrze. Dołożymy drugi element i osiągniemy większość przyjemność z gry zespołu. Najważniejsze, żeby to się przełożyło na zdobycz punktową.

- Będą niespodzianki w składzie, ale nie będzie ich dużo - zapowiada Majewski. - W wyjściowej jedenastce, a także w trakcie meczu. Nie ma presji, ale jest ciekawość, ile w sobotę będzie widocznej gry, którą przekazałem zawodnikom. Informacji było dużo, zobaczymy jak zawodnicy to przyjmą, bo wiadomo każdy jest inny. Mam nadzieję, że przełoży się to na lekką zmianę w stylu gry, a przede wszystkim na efekt punktowy.

W meczu na pewno nie zobaczymy Jakuba Mosakowskiego, który pauzuje za cztery żółte kartki. Do treningów z zespołem wrócił Sam van Huffel, ale w klubie raczej nikt nie będzie chciał ryzykować jego zdrowia i ten mecz może jeszcze nie zacząć w wyjściowej jedenastce.

Początek spotkania o godz. 17. Mecz bez udziału publiczności, ale będzie można je obejrzeć na IPLA TV.