Relacja z meczu Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn

Chojniczanka Chojnice 5:4 Stomil Olsztyn
2:2
13' Rafał Grzelak
43' Jakub Biskup
58' Jakub Biskup
73' (s) Marcel Ziemann
84' (k) Jakub Biskup
Arkadiusz Czarnecki ż
Bramki Chojniczanka Chojnice: 12. Kamil Miazek - 25. Wojciech Lisowski, 2. Marcin Biernat, 4. Piotr Kieruzel, 15. Arkadiusz Widelski (89, 10. Andrzej Rybski) - 9. Jakub Biskup, 5. Paweł Zawistowski, 18. Jakub Mrozik, 7. Rafał Grzelak (88, 8. Mariusz Kryszak), 19. Bartłomiej Niedziela (74, 11. Michał Jakóbowski) - 20. Patryk Mikita.
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 3. Marcel Ziemann, 87. Arkadiusz Czarnecki, 12. Michał Trzeciakiewicz, 4. Jarosław Ratajczak - 23. Patryk Kun, 97. Wiktor Biedrzycki, 7. Paweł Głowacki (77, 21. Łukasz Jegliński), 5. Grzegorz Lech (77, 22. Tomasz Zahorski), 14. Tsubasa Nishi - 88. Rafał Kujawa.
Szczegóły sędziował: Konrad Kiełczewski (Wasilków).

W drugiej kolejce I ligi kibice na stadionie w Chojnicach zobaczyli aż 9 bramek. Niestety to gospodarze byli o jedną bramkę lepsi  - Stomil przegrał 5:4 pomimo dwukrotnego prowadzenia w tym spotkaniu.

Stomil objął prowadzenie już w 4. minucie meczu, po akcji Grzegorza Lecha i Patryka Kuna dosyć nieszczęśliwie interweniował pod swoją bramką Arkadiusz Widelski i samobójczym golem otworzył wynik spotkania. Dzięsięć minut później było już 1:1, kiedy to Rafał Grzelak zdobył bramkę głową po nieudanej pułapce ofsajdowej.

W 21. minucie ponownie na prowadzenie wyszli goście - dośrodkowanie Patryka Kuna przejął Tsubasa Nishi, uderzył tak, że Miazek musiał piąstkować, piłkę przejął ponownie Kun, zagrał do Rafała Kujawy, a ten obsłużył Pawła Głowackiego, któremu pozostało skierować piłkę do bramki. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem Stomilu, w 43. minucie Jakub Biskup ładnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Skibę i do szatni piłkarze zeszli z wynikiem remisowym.

Druga połowa to kolejna wymiana ciosów, najpierw w formie niewykorzystanych sytuacji, potem goli. W 58. minucie na prowadzenie pierwszy raz w tym meczu wyszli gospodarze po strzale głową Jakuba Biskupa z 8 metrów. W 67. minucie odpowiada Stomil - Wiktor Biedrzycki zdobywa drugą bramkę w tym sezonie głową. W 73. minucie ponownie Chojniczanka, futbolówkę do własnej bramki kieruje Marcel Ziemann i mamy 4:3. Oczywiście nie mogło się tak skończyć. W 80. minucie, niedługo po swoim wejściu na boisko wyrównującą bramkę zdobył Łukasz Jegliński. W 84. minucie rzut karny dla gospodarzy pewnie wykorzystał Jakub Biskup i na tablicy pojawiło się 5:4.

Niestety, sędzia musiał w końcu zakończyć tę wesołą strzelaninę i zakończył ją po 90 minutach w momencie, kiedy to Chojniczanka była na prowadzeniu. Dobry mecz w Chojnicach, jednak pomimo strzelenia czterech bramek Stomil wraca do Olsztyna bez punktu.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 09:56:40

93' Koniec meczu.
91' 2 minuty do końca. Coś jeszcze wpadnie?
90' Żółtą kartką ukarany Patryk Mikita 1359
84' I mamy 5:4... Jakub Biskup 1359
83' Rzut karny dla Chojniczanki... 1359
82' Żółtą kartką ukarany Arkadiusz Czarnecki 1
80' GOOOOL! JEGLIŃSKI! 1
79' Rzut rożny dla Stomilu 1
78' Na boisku pojawiają się Tomasz Zahorski i Łukasz Jegliński, schodzą Głowacki i Lech. 1
73' Bartłomiej Niedziela wyprowadza ponownie gości na prowadzenie. 1359
72' Żółtą kartką ukarany Piotr Kieruzel 1359
71' Strzał Rafała Kujawy ponad bramką. 1
67' 3:3! Co za mecz w Chojnicach! Wiktor Biedrzycki zdobywa drugą bramkę w tym sezonie głową! 1
64' Rafał Grzelak uderza na bramkę, minimalnie niecelnie. 1359
58' Niewykorzystane sytuacje się mszczą... Jakub Biskup z 8 metrów głową wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. 1359
58' Bardzo dobra okazaja Nishiego, ten jednak strzela minimalnie obok słupka! 1
57' Żółtą kartką ukarany Jarosław Ratajczak 1
54' Rzut rożny dla Chojniczanki po strzale Mrozika z 25 metrów. 1359
54' Nic z rożnego, za to kontrę mają gospodarze
53' Wybijają obrońcy, będzie powtórka. 1
53' Rzut rożny dla Stomilu 1
52' Lech uderza z 20 metrów, ponad bramką. 1
49' Groźnie pod bramką Stomilu, Bartłomiej Niedziela trafił w słupek. 1359
45+1' Koniec pierwszej połowy.
43' Ponownie wyrównują gospodarze. Jakub Biskup ładnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Skibę. 1359
35' Szansa Stomilu: najpierw do nożyc złożyl się Kujawa, ale nie trafił w piłkę. Chwilę później przed szansą był Kun, ale zbyt lekko uderzył głową na bramkę. 1
26' Żółtą kartką ukarany Wiktor Biedrzycki 1
23' Rzut wolny dla Stomilu przed polem karnym gospodarzy. 1
21' Gooooooool! Paweł Głowacki! Dośrodkowanie Kuna w pole karne, tam do piłki doszedł Nishi, uderzył tak, że Miazek musiał piąstkować. Piłkę przejął Kun, zagrał do Kujawy, a ten obsłużył Głowackiego, któremu pozostało skierować piłkę do bramki. 1
21' Po wyrównującej bramce napór gospodarzy zmalał, gra się uspokoiła, obecnie najwięcej dzieje się w środku pola.
21' Żółtą kartką ukarany Marcin Biernat 1359
14' Wyrównanie gospodarzy... Rafał Grzelak zdobywa bramkę głową po nieporozumieniu Skiby i Czarneckiego. 1359
12' Strzał z dystansu Kuna, końcami palców wybija Miazek! 1
12' Gospodarze w natarciu. Teraz niecelny strzał z rzutu wolnego z lewej strony naszego pola karnego po faulu Ziemanna. 1359
4' Gooooool! Paaaatryk Kun! A w zasadzie samobójcza bramka Marcina Biernata, który niefortunnie interweniuje w polu karnym. 1
3' Będzie poprawka, piłka ponownie wybita 1359
2' Rzut rożny dla gospodarzy. 1359
1' Gramy!
Chojniczanka: 12. Kamil Miazek - 25. Wojciech Lisowski, 2. Marcin Biernat, 4. Piotr Kieruzel, 19. Bartłomiej Niedziela - 9. Jakub Biskup, 7. Rafał Grzelak, 5. Paweł Zawistowski, 20. Patryk Mikita, 15. Arkadiusz Widelski - 18. Jakub Mrozik 1359
Skład Stomilu na dzisiejsze spotkanie: 82. Piotr Skiba - 87. Arkadiusz Czarnecki, 12. Michał Trzeciakiewicz, 3. Marcel Ziemann, 4. Jarosław Ratajczak - 97. Wiktor Biedrzycki, 7. Paweł Głowacki, 14. Tsubasa Nishi, 23. Patryk Kun, 5. Grzegorz Lech - 88. Rafał Kujawa 1

Piłkarze Stomilu Olsztyn w drugim spotkaniu nowego sezonu I ligi na wyjeździe zagrają z Chojniczanką Chojnice. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.

Stomil Olsztyn idealnie rozpoczął nowy sezon. Na inaugurację sezonu zespół Adam Łopatki wygrał 3:0 z Chrobrym Głogów i tym samym wyszedł z "minusa". Przypomnijmy, że PZPN ukarał Stomil ujemną liczbą trzech punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Olsztyński zespół do meczu przygotowywał się na własnych obiektach, m.in. dwa razy trenując na głównej płycie boiska.

- Planowo wykonaliśmy swoją pracę. Będziemy dobrze przygotowani do tego spotkania. Cały czas realizujemy swoje plany, teraz skupiamy się na meczu z Chojniczanką. Analizowaliśmy spotkanie z Chrobrym Głogów i to nie jest tak, że wszystko wyszło wspaniale, bo było kilka mankamentów w grze defensywnej, szczególnie w drugiej połowie - powiedział przed meczem trener Stomilu Olsztyn Adam Łopatko.

Piłkarze Stomilu Olsztyn do Chojnic wyjeżdżają w piątek przed południem. Do autokaru nie wsiądą kontuzjowani Karol Żwir oraz Piotr Klepczarek. Ten pierwszy już po operacji (lekarze wycięli mu część łękotki - red.) i w następnym tygodniu ma już chodzić na zajęcia rehabilitacyjne do Jacka Aptowicza. Klepczarek natomiast trenuje indywidualnie, ale za wcześnie jeszcze jest, żeby mógł pomóc drużynie na boisku.

Kamil Szewczyk z Cracovii przekonał do siebie sztab szkoleniowy Stomilu. Piłkarz o statusie młodzieżowca wrócił do Krakowa, gdzie ma dogadać ze swoim klubem sprawy wypożyczenia do olsztyńskiego zespołu.