Relacja z meczu Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn

Dwa oblicza sparingu z Chojniczanką

Sparing - lato 2021/2022 (10.VII.2021 r.) Nowy Dwór Gdański
Chojniczanka Chojnice 3:1 Stomil Olsztyn
0:1
72' Tomasz Mikołajczak
76' Karol Szopiński
81' Artur Pląskowski
Bramki Wojciech Reiman (k) 45'
Bramki Chojniczanka Chojnice: Kamil Broda (30 Szymon Lewandowski, 61 Jakub Banach) - Michał Grobelny (46 Paweł Czajkowski), Marcin Grolik (46 Damian Byrtek), Mateusz Bartosiak (46 Kacper Kasperowicz), Michał Mikołajczyk (46 Karol Szopiński) - Kamil Mazek (46 Michał Marszałkiewicz), Mateusz Cegiełka (46 Adrian Rakowski, 77 Kacper Madej), Sam van Huffel (46 Oskar Nowak), Mateusz Klichowicz (46 Sebastian Olszewski), Szymon Emche (46 Sebastian Olszewski) - Szymon Skrzypczak (46 Artur Pląskowski).
Stomil Olsztyn: 12. Krzysztof Bąkowski (60, 92. Jakub Kanclerz) - 25. Damian Ciechanowski (65, 29. Damian Ślesicki), 30. Rafał Remisz, 26. Maciej Dampc (75, 24. Filip Szabaciuk), 17. Jonatan Straus (65, 19. Jakub Tecław) - 7. Aleksander Pawlak, 10. Karol Żwir (65, 21. Kacper Jodłowski), 96. Wojciech Reiman (65, 87. Hubert Szramka), 8. Maciej Spychała (46, 20. Merveille Fundambu), 22. Łukasz Moneta (75, 17. Jakub Banul) - 23. Jakub Mysiorski (46, 55. Simon Offei).

Piłkarze Stomilu Olsztyn mają za sobą drugi tydzień przygotowań do nowego sezonu I ligi. Mikrocykl został zakończony sparingiem z II-ligową Chojniczanką Chojnice, który olsztyński zespół przegrał 1:3.

Stomil cały czas jest w trakcie budowy zespołu na nowy sezon ligowy, który startuje na przełomie lipca i sierpnia. Z drużyny w czerwcu odeszło 15 zawodników i przed trenerem Adrianem Stawskim nie lada wyzwanie, żeby zmontować ekipę, która będzie skutecznie walczyć o utrzymanie się w I lidze.

W tygodniu poprzedzający sparing z II-ligową Chojniczanką olsztyński Stomil wypożyczył młodzieżowca z Wisły Płock. Do Stomilu dołączył 20-letni Aleksander Pawlak, który ma na swoim koncie 6 występów w Ekstraklasie, ale ostatnio grał głównie w IV-ligowych rezerwach płockiego klubu.

Początkowo spotkanie miało się odbyć w Pelplinie, ale boisko kilka dni temu zostało zalane, i sparingowe granie przeniesiono do Nowego Dworu Gdańskiego.

Pierwsze 30 minut spotkania przebiegło pod dyktando olsztyńskiego zespołu. Stomil stworzył sobie kilka sytuacji bramkowej, które kończyły się próbą strzału. Pod koniec pierwszej części meczu do głosu doszedł zespół z Chojnic. W 45 minucie jednak to Stomil zdobył gola. Po kontrze w polu karnym sfaulowany został Łukasz Moneta, a gola z rzutu karnego strzelił Wojciech Reiman.

W drugiej połowie gra Stomilu Olsztyn wyglądała jeszcze dobrze do momentu wprowadzenia zmian w 65 minucie. Potem gra olsztyńskiego klubu się posypała. W odstępie 7 minut (!) Stomil stracił 3 gole!

- Pierwsze 60 minut wyglądały przyzwoicie, jak grała powiedzmy ta “około” pierwsza jedenastka - powiedział po meczu Adrian Stawski, trener Stomilu. - Wiemy w jakiej jesteśmy sytuacji. Szukamy 3-4 ludzi do grania, bo po zmianach nasza gra siadła. Ci co byli na meczu to wiedzieli, nie będziemy tego ukrywać. Żeby grać o coś, to trzeba mieć zmienników, którzy wniosą jakość. To są młodzi chłopcy, bo w 2 połowie chyba z 5 młodzieżowców zagrało. W 1 połowie grało 3 młodzieżowców i wyglądało to dość przyzwoicie, bo rywale mieli tylko 1 sytuację, a gole strzelali, dopiero po zmianach.

I dodaje: - Zbudowany jestem tymi 60 minutami, a nad resztą trzeba pracować, trzeba ściągnąć ludzi do grania. Ja się nie załamuje, wiem co temu zespołowi jest potrzebne. Mam nadzieję, że razem z zarządem i prezesami pójdziemy jedną drogą i ściągniemy przynajmniej trzech wartościowych graczy. Mam nadzieję, że to się szybko uda zrobić. Pomysł na tę drużynę mamy. Tylko w jedenastu grać się nie da. Budujemy ten zespół od początku, a mimo to, po dwóch tygodniach pierwsze 60 minut dobrze wyglądało. Były sytuacje, było utrzymanie się przy piłce, kontrataki nam wychodziły, a przy odrobinie szczęścia mogło paść więcej goli. Będziemy pracować, ale musimy ściągnąć zawodników, bo widać, że ten zespół tego potrzebujemy.

Kolejne spotkanie Stomil zagra w następny weekend, w tym momencie trwa szukanie rywala.

W sobotę (10 lipca 2021 r.) Stomil Olsztyn zagra sparingowe spotkanie z II-ligową Chojniczanką Chojnice. Początek meczu przewidziano na godz. 13 w Nowym Dworze Gdańskim.

Początkowo mecz miał się odbyć w Pelplinie, ale po ulewach jakie przeszły nad regionem, boisko nie nadaje się do rozegrania sparingowego spotkania.

Tym samym Stomil zakończy drugi tydzień przygotowań do nowego sezonu I ligi.