Relacja z meczu Stomil Olsztyn - GKS Katowice

25 maja 2014 r.
godz. 14:00

Stomil Olsztyn 3:1 GKS Katowice
1:0
11' Arkadiusz Koprucki
86' Michał Trzeciakiewicz
90' Yasuhiro Kato
Grzegorz Goncerz cz
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 23. Arkadiusz Koprucki, 51. Marcin Warcholak - 10. Piotr Darmochwał, 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech (70, 12. Michał Trzeciakiewicz), 95. Patryk Kun (73, 5. Yasuhiro Katō) - 77. Paweł Łukasik (63, 9. Tomasz Bzdęga).
GKS Katowice: 40. Rafał Dobroliński - 16. Aleksander Januszkiewicz, 27. Mateusz Kamiński, 29. Adrian Jurkowski, 2. Rafał Pietrzak - 17. Rafał Figiel (46, 25. Michał Zieliński), 5. Kamil Cholerzyński, 24. Radosław Sylwestrzak (68, 10. Kamil Bętkowski), 8. Grzegorz Fonfara (46, 4. Alan Czerwiński), 11. Krzysztof Wołkowicz - 7. Grzegorz Goncerz.
Szczegóły sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).
widzów: 2500.

Piłkarze Stomilu wygrali na własnym stadionie z GKS Katowice 3:1 (1:0). Bramki dla Olsztynian strzelili Arkadiusz Koprucki, Michał Trzeciakiewicz oraz Yasuhiro Kato. Goście po dwóch czerwonych kartkach mecz kończyli w dziewięciu.

Pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyła drużyna gości, Krzysztof Wołkowicz trafił w słupek. To Stomil jednak otworzył wynik spotkania. Z bliskiej odległości do bramki trafił Arkadiusz Koprucki. Jeszcze w pierwszej połowie z boiska wyleciał zawodnik gości i wydawało się, że nic złego się już w tym meczu nie stanie. Niestety w drugiej połowie Krzysztof Goncerz doprowadził do wyrównania. Ten sam zawodnik pod koniec meczu wyleciał z boiska z powodu czerwonej kartce. Stomil natychmiast to wykorzystał i na prowadzenie zespól wyprowadził Michał Trzeciakiewicz, który skierował głową piłkę do siatki po dośrodkowaniu Marcina Warcholaka. Katowice dobił Yasuhiro Katō, który przelobował bramkarza gości. Chwilę po tym sędzia odgwizdał koniec spotkania.

SKRÓT MECZU

- Po bardzo ciężkim meczu zdobyliśmy trzy punkty. Po strzeleniu bramki i czerwonej kartce powinniśmy grać spokojniej i nie powinna nam ta sytuacja wyjść spod kontroli. Po bramce na 1:1 zrobiło się nerwowo, ale zespół dobrze zareagował i strzelił dwie bramki. Wracamy do żywych i ja gorąco wierzę w utrzymanie. Dziękuje chłopakom za to, że sami się nakręcają, sami się mobilizują. Wspieramy się nawzajem w dążeniu do wyznaczonego celu - powiedział na konferencji prasowej trener Stomilu Olsztyn Adam Łopatko.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 02:29:49

90+5' Koniec meczu. Cenne trzy punkty na koncie Stomilu.
90+5' Yasuhiro Kato dobija gości. 3:1!
90+2' Olsztynianie spokojnie, kontrolują końcówkę spotkania.
90' 5 minut dłużej potrwa to spotkanie.
86' Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest! MICHAŁ TRZECIAKIEWICZ!
85' Druga żółta kartka dla Grzegorza Goncerza. GKS w dziewięciu!
83' Zamieszanie pod polem karnym gości, nikt nie zdołał jednak oddać strzału.
81' Rafał Dobroliński ciągle opatrywany przez lekarzy.
80' Żółtą kartką ukarany Warcholak, za ostre wejście w bramkarza.
73' Yasuhiro Kato za Patryka Kuna.
72' Michał Trzeciakiewicz za zmęczonego Grzegorza Lecha.
71' I stało się! Bramka dla GKS. Grzegorz Goncerz. Pierwsza odważniejsza akcja gości...
71' Zachmurzyło się nad stadionem, a na boisku coraz odważniej goście.
70' Tomasz Bzdęga na sam na sam z bramkarzem, ale i na spalonym.
65' Płaski strzał Bzdęgi minimalnie mija bramkę GKS!
64' Dobra sytuacja Stomilu.Grzegorz Lech próbował główką, ale nie była to najlepsza próba. Nie uczestniczy w kolejnej akcji Stomilu, powoli wraca na środek boiska...
63' Zmiana w Stomilu. Paweł Łukasik żegnany brawami, w jego miejsce Tomasz Bzdęga.
61' Ale mamy kolejny rzut rożny, z drugiej strony... Krótko rozegrany i zakończony słabym, płaskim strzałem Łukasika.
60' Rzut rożny dla Stomilu. Za głęboko Grzesiek Lech.
59' Stomil powoli rozgrywa piłę próbując wciągnąć na swoją połowę piłkarzy GKS.
58' Kamil Bętkowski za Radosława Sylwestra.
51' To powinna być bramka! Grzegorz Lech z główki trafia w słupek!
50' Płaski strzał Łukasika, bez problemu bramkarz GKS.
49' Podwójnyrzut rożny dla Stomilu, bez większego zagrożenia.
46' W drużynie gości dwie zmiany. Grzegorz Fąfara opuścił boisko, w jego miejsce Alan Czerwińśki, Michał Zieliński za Rafała Figiela.
46' Rozpoczynamy drugą połowę.
45' Koniec pierwszej połowy. Stomil prowadzi 1:0!
45' Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa spotkania.
35' Aleksander Januszkiewicz wyleciał z boiska!
30' Mecz wyrównany.
21' Jegliński z 5 metrów prosto w bramkarza.
19' Jegliński ukarany żółtą kartką.
12' Bramkę zdobył Arkadiusz Koprucki!
12' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!
11' Teraz Kun wywalczył rzut rożny.
10' Darmochwał wywalczył rzut rożny.
10' Lech pięknie podaje do Jeglińskiego, ale pomocnik Stomilu fatalnie przyjmuje piłkę.
8' Wołkowicz z GKS-u trafia słupek.
1' Początek meczu!
Kibice GKS-u odpoczywają i nie dopingują swoich piłkarzy.
Kibiców GKS-u Katowice na oko około 150 osób.
Kryta rozpoczyna szybciej doping niż ŁBN! Jazdaaaaaaaaaaaaaaaa!
Kto wygra mecz? STOMIL! Można zaczynać!
Piłkarze wychodzą na środek murawy.
Piłkarze już schodzą do szatni. 9 minut do początku meczu.
Skład GKS-u: 40. Rafał Dobroliński, 2. Rafał Pietrzak, 5. Kamil Cholerzyński, 7. Grzegorz Goncerz, 8. Grzegorz Fonfara, 11. Krzysztof Wołkiewicz, 16. Aleksander Januszkiewicz, 17. Rafał Figiel, 24. Radosław Sylwestrzak, 27. Mateusz Kamiński, 29. Adrian Jurkowski.
Skład Stomilu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Koprucki, 23. Arkadiusz Czarnecki, 16. Dawid Szymonowicz, 51. Marcin Warcholak, 10. Piotr Darmochwał, 21. Łukasz Jegliński, 95. Patryk Kun, 55. Grzegorz Lech, 77. Paweł Łukasik.
Witamy serdecznie ze stadionu Stomilu w Olsztynie. SPW!

W niedzielę (godz. 14:00) Stomil Olsztyn rozegra kolejne spotkanie, które musi wygrać, żeby myśleć o utrzymaniu się w I lidze. Do Olsztyna przyjeżdża GKS Katowice. Wszyscy na stadion!

W środę piłkarze Stomilu wykonali swój obowiązek i pokonali na wyjeździe zespół z Brzeska. W niedzielę podopieczni Adama Łopatki muszą zrealizować kolejny obowiązek i pokonać zespół z Katowic.

Drużyna z Katowic, która już o nic nie gra przyjedzie do Olsztyna z nastawieniem rozegrania spokojnego meczu i powrotu do domu bez urazów i kontuzji. Oczywiście trener GKS-u Katowice w wywiadzie dla stomilolsztyn.com wypowiada się dyplomatycznie. - Sezon się jeszcze nie skończył, dlatego na pewno przyjedziemy po jak najlepszy wynik - mówi Kazimierz Moskal.

To naszej drużynie będzie zależeć na zwycięstwo. To nasi piłkarze muszą wyjść zmobilizowani i od pierwszych minut dążyć do strzelenia bramki. I presja narastające z minuty na minutę będzie największym przeciwnikiem Stomilu w niedzielę.

- Często nie ma w naszej grze super jakości, ale trzeba też chłopaków zrozumieć, bo w tych wielkich emocjach strasznie ciężko o fajerwerki. Nie można jednak im odmówić tego, że im na tym wszystkim nie zależy. Oni są stąd, oni się bardzo starają i to na boisku widać. Ciągle wierzę w powodzenie naszej misji, wierzę, że szczęśliwie zakończymy ten sezon — powiedział dla "Gazety Olsztyńskiej" Adam Łopatko.

W zwycięstwie nad rywalem mają pomóc olsztyńscy fanatycy. Wszystkim serdecznie zapraszamy na olsztyński stadion, szczególnie na "Łuk Biało-Niebieski". Na mecz do Olsztyna przyjedzie liczna grupa GKS-u Katowice i oprócz rywalizacji piłkarskiej zapowiada się ciekawa rywalizacja w dopingu.