Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz

9 lutego 2013 r.
godz. 12:00

Stomil Olsztyn 2:0 Olimpia Grudziądz
2:0
43' Łukasz Jegliński
45' Paweł Baranowski
ż Andrzej Niewulis
ż Michał Glanowski
kartki Grzegorz Gebauer ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc (60, 17. Tomasz Strzelec), 5. Paweł Baranowski (70, 4. Andrzej Niewulis), 4. Andrzej Niewulis (60, 3. Rafał Remisz), 23. Kamil Hempel (60, 2. Wojciech Dziemidowicz) - 9. Łukasz Suchocki (60, 95. Patryk Kun), 7. Paweł Głowacki (46, 16. Dawid Szymonowicz), 31. Michał Glanowski (60, 14. Piotr Łysiak), 21. Łukasz Jegliński (60, 24. Karol Żwir), 13. Dominik Kun (60, 77. Paweł Łukasik) - 87. Szymon Kaźmierowski (46, 20. Paweł Piceluk).
Olimpia Grudziądz: Daniel Osiecki (46 Michał Wróbel) - Robert Pisarczuk (78 Bartosz Fafiński), Grzegorz Gebauer (46 Sławomir Mazurkiewicz), Marcin Staniek, Adam Banasiak (69 Maciej Rogalski) - Adrian Frańczak, Dariusz Kłus (69 Dariusz Gawęcki), Dariusz Gawęcki (46 Mariusz Kryszak), Piotr Ruszkul (46 Marcin Smoliński), Maciej Rogalski (46 Robert Szczot) - Jan Pawłowski (46 Adam Cieśliński).
Szczegóły sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).
widzów: 120.

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali w spotkaniu sparingowym ze swoim ligowym rywalem - Olimpią Grudziądz 2:0 (2:0). Bramki dla olsztynian zdobyli Łukasz Jegliński oraz Paweł Baranowski.

Pierwszą bramkę olsztynianie zdobyli w 43. minucie, Łukasz Suchocki dograł piłkę z prawej strony boiska do Łukasza Jeglińskiego, który nie miał problemów z pokonaniem bramka. Drugiego gola olsztynianie zdobyli w ostatniej minucie pierwszej części gry. Suchocki dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, piłkę do Pawła Baranowskiego przedłużył Andrzej Niewulis i obrońca "biało-niebieskich" wpakował ją do pustej bramki.

Nie wiadomo jakby mecz się potoczył gdyby sędzia Piotr Krztoń pokazał na początku meczu czerwoną kartkę dla Andrzeja Niewulisa, który w akcji ratunkowej faulował zawodnika Olimpii. W ligowym meczu nasz obrońca na pewno wyleciałby z boiska. Wcześniej stratę w środku pola zanotował Paweł Głowacki. W pierwszej połowie sędzia powinien podyktować rzut karny dla Stomilu. Szymon Kaźmierowski wyskoczył do piłki, został pchnięty i już upadając dotknął piłkę ręką. Sędzia nie dopatrzył się faulu. Naszym zdaniem niesłusznie.

Z przebiegu całego spotkania na pewno należy drużynę pochwalić bo potrafiła zagrać na zero z tyłu. Pierwszy raz od meczu z Sandecją Nowy Sącz (początek października - red.).

- W poprzednich spotkaniach nasza gra też wyglądała dobrze, ale pojawiały się błędy. Olimpia miała dzisiaj swoje sytuacje, ale dobra asekuracja obrońców spowodowała, że skończyło się bez starty bramki. Cieszy mnie to, że potrafiliśmy zrealizować założenia taktyczne - mówił po meczu Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

em, mmks

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 15:23:04

90' KONIEC MECZU! Stomil pokonał Olimpię Grudziądz 2:0 po bramkach Łukasza Jeglińskiego oraz Pawła Baranowskiego.
82' Sparing powoli zbliża się ku końcowi. Na razie wynik bez zmian - Stomil dwa, Olimpia zero.
80' Piceluk dogrywa do Żwira, ten mają przed sobą tylko pustą bramkę strzela obok słupka.
78' Fafiński wszedł za Pisarczuka.
70' Niewulis wrócił na boisko, zszedł Baranowski.
70' Z lewej strony w pole karne dośrodkował Piceluk, piłkę przejął Żwir, uderzył, futbolówka odbiła się od jednego z rywali i wyszła poza boisko.
64' Dobra akcja Stomilu. Z prawej strony boiska dośrodkował Strzelec, jednak Piceluk z główki uderzył obok bramki.
60' Osiem zmian w naszej drużynie. Z podstawowego składu na boisku zostali tylko Skiba i Baranowski.
50' Na boisku od początku drugiej połowy niewiele się dzieje, goście nie mają pomysłu na dobrze dziś dysponowany Stomil.
46' W Olimpii zeszli: Osiecki, Gebauer, Gawęcki, Rogalski, Ruszkul oraz Pawłowski. Na boisku pojawili się Wróbel, Mazurkiewicz, Kryszak, Szczot, Smoliński i Cieśliński.
46' Piceluk za Kaźmierowskiego.
46' Zaczęła się druga połowa.
45' Koniec pierwszej połowy. Stomil po golach Jeglińskiego i Baranowskiego prowadzi z ligowym rywalem - Olimpią Grudziądz 2:0.
45' Suchocki dośrodkował piłkę z rzutu różnego w pole karne, tam Niewulis podał do Baranowskiego, który wpakował futbolówkę do pustej bramki.
45' GOOOOOOOOOOOOL - PAWEŁ BARANOWSKI!
43' Suchocki przedarł się prawą stronę, podał w pole karne do Jeglińskiego, a ten skierował futbolówkę do bramki. Stomil jeden, Olimpia zero.
43' GOOOOOOOOOOOOOOOOL - ŁUKASZ JEGLIŃSKI.
34' Ruszkul wpadł w pole karne, oddał strzał na bramkę, piłkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił Hempel.
31' Na razie wynik bezbramkowy, mecz ogląda około 120 widzów.
30' Suchocki podaje do Bucholca, ten zagrywa w pole karne do nikogo... Olsztynianie jednak wywalczyli w tej sytuacji rzut rożny, po którym głową strzelał Kaźmierowski.
27' Gebauer fauluje w środku pola Kuna za co otrzymuje żółtą kartkę.
23' Kaźmierowski podczas wyskoku do piłki był faulowany w polu karnym, następnie zagrał ręką i to zagranie odgwizdał sędzia. Olsztynianie mieli dużo pretensji za tą decyzję.
19' Jegliński zagrał w pole karne do Suchockiego, ten uderzył z pierwszej piłki, jednak dobrą interwencją popisał się Osiecki.
14' Kaźmierowski znalazł się w dobrej sytuacji, strzelał z ostrego kąta do pustej bramki, jednak w ostatniej chwili jego uderzenie zablokował jeden z graczy Olimpii.
10' Kolejna żółta kartka dla piłkarza Stomilu - tym razem do notesu sędziowskiego trafił Michał Glanowski.
5' Błąd w środkowej części boiska popełnił Głowacki, który stracił piłkę, Stomil uratował faulem Niewulis - w meczu ligowym dostałby czerwoną kartkę, w sparingu pan Krztoń pokazał mu jednak "żółtko".
3' Hempel przedarł się lewą stroną, dośrodkował w pole karne, piłka spadła pod nogi Kuna, ale ten zachował się jak młokos i zamiast strzelać zaczął się kiwać i stracił piłkę.
2' "Biało-niebiescy" wywalczyli rzut rożny, z jego rozegrania nic nie wynikło.
1' Spotkanie rozpoczęte.
Piłkarze Stomilu już na środku boiska, za chwilę początek meczu.
W drużynie gości jedna korekta w składzie - zamiast Mazurkiewicza zagra Grzegorz Gebauer.
Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie Wojciech Krztoń.
Stomil rozpocznie spotkanie w następującym składzie: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Andrzej Niewulis, Kamil Hempel - Łukasz Suchocki, Paweł Głowacki, Michał Glanowski, Łukasz Jegliński, Dominik Kun - Szymon Kaźmierowski.
Boisko dobrze przygotowane do gry, od dłuższego czasu trwa rozgrzewka.
Nasz korespondent jest już w drodze na obiekt przy ul. Żytniej.
Zagrają za to zapewne "ulubieńcy" olsztyńskich kibiców - Piotr Skiba i Tomasz Strzelec.
W dzisiejszym sparingu nie zagrają kontuzjowani - Grzegorz Lech, Michał Leszczyński, Arkadiusz Koprucki oraz Arkadiusz Mroczkowski.
Znamy już skład wyjściowy gości - Daniel Osiecki - Robert Pisarczuk, Sławomir Mazurkiewicz, Marcin Staniek, Adam Banasiak - Adrian Frańczak, Dariusz Kłus, Dariusz Gawęcki, Piotr Ruszkul, Maciej Rogalski - Jan Pawłowski.
Relację ze spotkania planuje przeprowadzić również oficjalna strona grudziądzkiego klubu, niestety jako logo Stomilu podali herb MOKS Stomil, dramat.
Do pierwszego meczu w rundzie wiosennej równo miesiąc. Piłkarze Stomilu są już po obozie, więc teraz wyniki spotkań kontrolnych będą wyznacznikiem formy.

W sobotę o 12 Stomil Olsztyn zagra kolejny ligowy sparing. Do Olsztyna przyjedzie Olimpia Grudziądz. W meczu nie zobaczymy m.in. Grzegorza Lecha i Michała Leszczyńskiego.

Grzegorz Lech nie ma poważnej kontuzji. Jak udało nam się dowiedzieć zawodnik ma odpocząć 3-4 dni i w meczu z Wisła Płock (13 lutego - red.) już powinien wystąpić.

Wszystko wskazuje na to, że w bramce od pierwszej minuty stanie Piotr Skiba. Michał Leszczyński ma zbite lewe biodro, a Dominik Budzyński w środku tygodnia z powodu bardzo ważnych spraw osobistych opuścił Olsztyn. Z zespołem cały czas nie trenują od dłuższego czasu kontuzjowani: Arkadiusz Koprucki oraz Arkadiusz Mroczkowski.

Zdrowy jest już Piotr Łysiak i trener Zbigniew Kaczmarek będzie mógł brać piłkarza pod uwagę przy ustalaniu składu.

Ze spotkania przeprowadzimy relację na żywo. Serdecznie zapraszamy w godz. 12-14 na stomil.olsztyn.pl!