94' Koniec meczu. Jest zwycięstwo!
91' 4 minuty doliczone.
86' 2:1! Tecław po raz drugi! 1
84' Karny dla Stomilu! Odepchnięty Tecław w polu karnym! 1
82' Walczy Stomil, może się podobać w drugiej połowie! 1

Jakub Tecław strzelił dwa gole w tym meczu. Fot. Łukasz Kozłowski

Wicelider pokonany. Stomil - Górnik 2:1

13.08.22 18:18   kyn   37

W meczu 6. kolejki Stomil po meczu walki wygrał z Górnikiem Polkowice 2:1. Obie bramki dla olsztynian strzelił Jakub Tecław z rzutów karnych.

Po blamażu w Elblągu, podopieczni Szymona Grabowskiego mieli okazję do rehabilitacji w meczu z wiceliderem. Szkoleniowiec Stomilu nie mógł skorzystać z Mateusza Jarzynki, który wraca do zajęć z zespołem w poniedziałek oraz Macieja Spychały, który w Elblągu doznał naderwania więzadeł w kolanie.

Mecz rozpoczęła groźna akcja gości. Hafez popędził prawą stroną boiska, dośrodkował i na szczęście strzał Dominika Pisarka był bardzo niecelny. Potem to Stomil zaczął prowadzić grę i atakować. W 14. minucie Jakub Mądrzyk obronił w dobrym stylu strzał Hafeza sprzed pola karnego, wybijając piłkę na rzut rożny. Z dystansu próbował zaskoczyć Błażeja Niezgodę Żwir, ale uderzenie poszybowało ponad bramką gości.

Górnik zaczął zyskiwać przewagę i Hafez w 24. minucie zdobył pierwszą bramkę w tym meczu po dobrej kontrze Górnika prawą stroną boiska. W szeregi Stomilu wkradła się nerwowość i goście próbowali podwyższyć prowadzenie. Kilka razy olsztynianie starali się wyprowadzić kontry, ale robili to bardzo nieporadnie.

W 39. minucie po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Shibaty Piotr Kurbiel wpakował głową piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Jeszcze w ostatniej akcji tej części gry Wójcik dostał dobre podanie w pole karne od Żwira, ale strzelił bardzo niecelnie.

W przerwie Szymon Grabowski zdjął z bosika Huberta Krawczuna i Piotra Kurbiela, a w ich miejsce pojawili się Bartosz Florek i Sebastian Szypulski.

Aktywnie wszedł w drugą połowę Florek i już w pierwszych minutach strzelał na bramkę Górnika, jednak wprost w bramkarza. Za chwilę dobrze wyłuskał piłkę spod nóg Ratajczaka, ale podanie zwrotne od Żwira było niecelne.Stomil atakował z rozmachem, w końcu Wójcik wpadł w pole karne , został powalony na murawę a jedenastkę na bramkę zamienił Jakub Tecław. Stomil dążył do strzelenia kolejnej bramki, ale liczne ataki nie kończyły się strzałem na bramkę Niezgody. W 70. minucie powinno być 2:1, gdy Wójcik dostał świetne podanie w pole karne, uderzył mocno, ale bramkarz rywali zbił piłkę na poprzeczkę. Stomil cały czas atakował, nieliczne wypady Górnika były dobrze kasowane, albo strzały niecelne.

Stomil mocno dążył do zwycięstwa. Co chwila sunęły ataki olsztynian pod pole karne Górnika. Po stałym fragmencie gry Tecław został powalony w polu karnym, sędzia znów wskazał na wapno i sam poszkodowany zamienił jedenastkę na bramkę. Sędzia doliczył jeszcze 4 minuty do spotkania, ale udało się dowieść doskonały wynik do końca.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn zagra w Lublinie z miejscowym Motorem. Zapraszamy fanatyków na ten ciekawy wyjazd. Tutaj znajdziecie szczegóły

0:1 - Abdallah Hafez (24), 1:1 Jakub Tecław (58 k), 2:1 Jakub Tecław (86 k)

Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 11. Filip Wójcik (89, 14. Filip Szabaciuk) , 4. Igor Kośmicki, 26. Bartosz Waleńcik , 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski - 10. Karol Żwir (63, 66. Dawid Kalisz), 33. Jakub Tecław, 7. Hubert Krawczun (46, 6. Sebastian Szypulski) , 15. Shun Shibata - 9. Piotr Kurbiel (46, 77. Bartosz Florek).

Tagi: Stomil Olsztyn, Górnik Polkowice, II liga

1. 15.08.22 20:02 Pablo Olsztyn

Szefooo racja Żwir jakby źle sie ustawial do strzalu bo chyba nie zapomnial jak uderza sie w poziomie ? Szkoda tylu sytuacji ktore mial.

2. 15.08.22 17:40 SzEFoo

A celnie zauważył, że Żwir jest mobilny i waleczny, ale jego strzały od jakiegoś czasu pozostawiają wiele do życzenia... za każdym razem strzał z pierwszej piłki to kiks 5metrow nad bramką.

3. 15.08.22 11:58 zjs

W 2 lidze po szóstej kolejce trwa kasowanie kart. Zadziwia Kotwica, która rozgomiła Hutnika i przewodzi lidze z 16 punktami, 5 zwycięstw i jeden remis ze Stomilem. Mają aspiracje pierwszoligowe? Olimpia Elbląg w strefie barażowej. Sytuacja taka, że od 15 do 2 miejsca jedna porażka duży spadek, jedne zwycięstwo winduje do góry. Oglądałem Polonię W-wa z Lechem II. Radzę uważać na tę drużynę, bo niedługo zacznie marsz w górę. Widać wyraźnie, że dla kilku zespołów wyznaczono cele na sezon. Natomiast my dalej nie wiemy o co walczy Stomil? " A w sercu zawsze Stomil"

4. 14.08.22 15:10 zjs

Witam rozbawionego czerkasowa. Miło cię czytać. Pozdrowienia

5. 14.08.22 12:04 EXTRA

Pablo na pewno nie Olsztyn , kolega Warmiak napisał co uważał i tyle , tak jak ty pierdzieli głupoty

6. 14.08.22 12:03 Pablo Olsztyn

Extra nie zapomnij sie przelogowac z rodzinnego nicka. Nie chwala ? To czytaj uwaznie. Chwalac ze cos sie zaczelo dziac oki ale i trzeba ganic ze rewelacja to nie byla i wciaz nie ma kto strzelac bramek. Nie w kazdym meczy bedziemy mieli rzuty karne. Brawa za ambicje i gre do konca.

7. 14.08.22 12:00 Pablo Olsztyn

Brawo za 3 pkt i walke !!!! Lepsza II polowa od ostatnich 1,5 meczy... I połowa to chyba jakas "zasłona dymna" bo nie wierze ze trener swiadomie ustawil Tecława na miejsce Spychaly, cofnal Wojcika i Karlikowskiego... Albo styl mocno deff. II polowa do fajne wejscie Florka, mlody, szybki bez jakis ceregieli walczy, Tecław na swoim miejscu, Karlikowski i Wojcik wyzej i zaczeło znow trybic. Akcje Żwir-Wójcik, Shun-Wójcik, Karlikowski-Wojcik plus Florek zaczelo sie dziac. Przeciwnicy staneli na swej polowie plus pogoda i jakos to zaczelo wygladac. Fajnie ze karne i wygrana ale...brakuje Nam niestety rasowego napastnika do ktorego Wojcik, Shun dograja i pyk. Szypulski ? hmm odbierze pilke albo dostanie, podbiegnie 10 metrow i....jakby sie przestraszyl szybko oddaje pilke. Żeby choc cos kreowalo to podanie ale niestety. Ma jakąs blokade albo ma powiedziane ze grasz do tamtej trawki i koniec. Mądrzyk hmm momenty pewnej gry jak i nonszalancji jak w przypadku tego wyjscia daleko i dalekiego strzalu. Malo brakowalo i dostałby za kolnierz, potem zreszta nadal stał bardzo wysoko. Tylko po co ? Sędzia ? hmm w pierwszej polowie karcil Nas ostro a w drugiej polowie wszyscy probowali nabierac go na faule (my i przeciwnicy).

8. 14.08.22 11:59

Żwir i reszta niech trenują strzały bo ile można napierdalacc panu Bogu w okno !

9. 14.08.22 11:56 EXTRA

Szkoda że nie ma merytorycznego opisu meczu , przez tych taktyków różnej maści , tylko teraz opisywane jest kto jest spikerem , że mecz wygrały karne . Szkoda że nikt nie pochwalił zmian w drugiej połowie , że gra w drugiej połowie była naprawdę bardzo dobra i jak się okazuje skuteczna , że miło było przyjść na stadion i zobaczyć tą przemianę w drugiej części i KIBICOWAĆ , i naprawdę przeżywać nie wykorzystane akcje , ale taka jest piłka , jedną akcję się wykorzysta drugiej nie , Szkoda że tak mocno zafiksowani jesteście na wypominanie złego tylko wtedy jak się nie uda i zagrają słabo , i jestem, przekonany że wręcz wprawia was taktyków do hiper radości , gdy powinie im się noga i można ponapierdzelać i zmieszać z błotem . Szkoda mi tak ograniczonych ludzi , którzy oczekują tylko , aby komuś było gorzej niż wam

10. 14.08.22 11:47 Pablo Olsztyn

Warmiak2023 Stomil zmienia nazwe na "Tęcza" ??? heheh Widze rodzina usiadla do kompa i twerkuje. Tylko nie zapomnijcie sie przelogowac...

11. 14.08.22 11:37 misiek84

Łubudubu łubudubu...

12. 13.08.22 23:30 czerkasow

Warmiak rozbawiłeś mnie

13. 13.08.22 21:41 Vajoo

Ogólnie od siebie powiem tyle, iż gratulacje za wynik nawet pomimo wywalczenia 3 punktów z karnych... Ale to wciąż była jakaś tam walka, a poza tym karne też trzeba umieć strzelać (vide poprzedni sezon pokazał, że to też musi być sztuka, ale lepiej o tym zapomnieć). Trochę boli, że dosłownie na 3. i 4. miejscu w tabeli ligi siedzą pionki Ległej, ale mam nadzieję, że Stomil złapie wiatr w żagle i zepchnie te przerzuty w dół tabeli ☺️

14. 13.08.22 21:38 SzEFoo

Wystarczy popatrzeć na statystyki meczu w Elblągu. Mieliśmy więcej groźnych ataków czy strzałów. Sędzia też dal coś od siebie. Wyniki w tej lidze to w głównej mierze determinacja zawodników i sędziowanie. Poziom jest bardzo niski.

15. 13.08.22 21:35 SzEFoo

Gdyby teclaw wykonywał karne w 1 lidze to byśmy zakończyli rozgrywki ze spokojnym utrzymaniem. Ale wiadomo trzeba było dawać na wypromowanie dla mikity i monety żeby sobie wywalczyli kontrakty w nowych klubach. Gdzie teraz są oni , a gdzie mu?

16. 13.08.22 20:41 Piekarz/OKS

Spiker był super, co przełożyło się na wynik końcowy meczu :) a od następnego meczu w Olsztynie poproszę o melodie: „bramkę strzel, bramkę strzel OKS-ie, bo ta bramka 3 punkty przyniesie…” :) to były czasy. SPW!

17. 13.08.22 20:34 Warmiak2023

Brawo dla Braci Żukowskich!!! Uratowali nasz Stomil. Walczymy pomimo problemów. Cieszę się, że wbrew wszystkim narzekającym robią swoje. Nasz Stomil i nasz Olsztyn potrzebuje takich ludzi a nie wiecznych malkontentów.

18. 13.08.22 20:25 PTT

Kurbiel na ławkę i jakoś pójdzie.

19. 13.08.22 19:45 waldi812

Spiker to chyba tymczasowy, tamten też bardziej mi się podoba, ten miał jakiś włoski akcent.

20. 13.08.22 19:36 Emilozo

Byłem tylko na zastępstwo. Andrzej B nie mógł, inni nie chcieli, byliście skazani na mnie. Andrzej wróci odpali Stomil Pany. Co złego to nie ja :)

21. 13.08.22 19:36 stomil1960

Czym się jarać , 6 goli z karnych i 6 z dziećmi. Jak przeszła rywalizacja z dorosłymi to już tak nie idzie.

22. 13.08.22 19:28 Turbo Turbo

Bardzo podobał mi sie Filip Wójcik, dobry mecz w jego wykonaniu wg mnie. Drugie mam pytanie dlaczego spiker się zmienił i nie ma tego co przez ostatnie lata, a druga sprawa dlaczego już na wejściu nie ma piosenki niech Stomil zagra wielki mecz? Dziękuję za odpowiedź :)

23. 13.08.22 19:24 Bart

Tomaso tak grali z nazwiskami

24. 13.08.22 19:22 tomaso

Gratuluję. Pamiętamy poprzedni sezon i mecze, na które piłkarze się napinali, a po stracie gola, była katastrofa. Brawo za odwrócenie wyniku spotkania, trzy punkty doliczone do bilansu, bolączki Stomilu wszyscy znamy, okienko jeszcze trochę trwa, choć dla mnie to bez sensu, mamy już tyle kolejek za sobą, a zespoły wciąż bez zamkniętych składów. P.S. czy nasi grali już z nazwiskami na koszulkach?

25. 13.08.22 19:16 waldi812

I brawa dla Teclawa, ładnie wytrzymał próbę nerwów, do tego przy drugim sam był faulowany, karny to jeszcze nie gol o czym boleśnie się przekonaliśmy w poprzednim sezonie.

26. 13.08.22 19:13 waldi812

Z olimpia gra nie była tak fatalna jak pokazuje wynik, z Górnikiem w 2 połowie widać było jednak większe zaangazowanie i to przyniosło efekt w postaci 3 punktów. Ogólnie to sytuację są kreowane, ale brakuje jednak kogoś na szpicy. Ogólnie bardzo ważne zwycięstwo, po blamazu w Elblągu pozwoli odbudować się psychicznie. Aczkolwiek mi personalnie mecz z olimpia siedzi w głowie i nie pozwala się w pełni cieszyć, potrzeba czasu. Teraz ciekawy mecz z Motorem, który mocno rozczarowuje, 3 punkty w Lublinie dałyby mocnego kopa, zobaczymy.

27. 13.08.22 19:12 Bart

Od to zeby karny byl trzeba atakowac i to polazali w drugiej polowie Florek i Wojcik grając dynamicznie. Wynik zapisany i to na nasza korzysc to najwazniejsze w tym meczu:)

28. 13.08.22 19:04 EXTRA

Waldi ważne że byli na ich polu karnym i to się liczy

29. 13.08.22 19:03 EXTRA

Tak więc KTO WYGRAŁ MECZ !!!!! STOMIL STOMIL OKS . teraz moja kolej , wysyłam wielkiego palucha dla wszystkich hejterów i taktyków zdejmujących koszulkę piłkarzom i całemu Olsztynowi . Super brawo za mecz nie ma znaczenia teraz czy pierwsza czy druga połowa , TYLKO STOMIL OKS

30. 13.08.22 19:00 waldi812

Na farcie i rzutach karnych całej rundy nie pociągniemy, potrzebny jest ktoś kto strzela bramki z gry.

31. 13.08.22 18:56 nor

Brawo za wynik i za grę w drugiej połowie! Napastnik potrzebny!

32. 13.08.22 18:47 Bart

Zeby wygrac trzeba atakowac jak w drugiej polowie a w polaczeniu z sedziowaniem rokuje wygrana w przeciwienstwie do tego co zaprezentowali w pierwszej czesci. Zaciag z Olimpii jak widac nie jest wzmocnieniem jak narazie

33. 13.08.22 18:40 Bart

Duzo szczescia dzis ale czasem musi sprzyjac:) brawo za walke w drugiej polowie na plus zmiana Florka, Szypulskiego i przesuniecie do przodu Wojcika. Zawodnik z 4 w obronie nazwiska nie pamietam strasznie slabo. Wynik zapisany na nasza korzysc i trzeba sie z tego cieszyc.

34. 13.08.22 18:38 zjs

Pierwsza jaskółka nie czyni wiosny. Potrzebnych dwóch, trzech ogranych ludzi. Kibice zmotywowali zawodników? Gratulacje za zwycięstwo. "A w sercu zawsze Stomil".

35. 13.08.22 18:33 chodi

Czerkasow , reprymenda zadziałała :) oby tak dalej od zwycięstwa do zwycięstwa 👍😊 ale dobry napastnik i tak jest potrzebny!

36. 13.08.22 18:32 MojaJedynaMiłość

Nie no, teraz Chodi napisze, że tak powinien wyglądać każdy mecz, że powinniśmy dominować nad każdym przeciwnikiem, bo jesteśmy Stomilem Olsztyn i dziesięć lat graliśmy w pierwszej lidze, a druga liga, to taka trzecia, tylko na sterydach i samą walką i determinacją wygrywa się mecze.

37. 13.08.22 18:25 czerkasow