Artykuł

Maciej Radkiewicz z okolicznościową koszulką, fot. Łukasz Kozłowski

Maciej Radkiewicz z okolicznościową koszulką, fot. Łukasz Kozłowski

Stomil tonie w długach

12.09.18 12:04   em   79  

W środę prezes Stomilu Olsztyn Maciej Radkiewicz zwołał konferencję prasową i poinformował licznie zgromadzonych dziennikarzy o kiepskiej sytuacji finansowej klubu.

- Przychodząc do klubu zapowiedziałem, że wszystkie moje działania będą transparentne - mówił na początku spotkania z dziennikarzami prezes Stomilu Maciej Radkiewicz. - Chcę żeby opinia publiczna i kibice tego klub wiedzieli o wszystkim na bieżąco i znali także problemy Stomilu.

Dług klubu wobec wszystkich firm, jednostek oraz pracowników wynosi blisko dwa miliony złotych. 815 tysięcy złotych spółka zalega u dostawców (m.in. firmy transportowe, usługi hotelarskie i restauratorskie, czy Ośrodek Sportu i Rekreacji). 678 tysięcy Stomil zalega wobec Urzędu Skarbowego, Gminy Olsztyn oraz ZUS-u. Ta kwota w instytucjach publicznych ma być rozłożona w ratach, żeby klub nie musiał tego spłacić jednorazowym przelewem. Olsztyński klub zalega blisko 450 tysięcy wobec swoich pracowników, czyli piłkarzy, trenerów oraz pracowników biurowych.

- Bez realnego wsparcia, może się okazać, że nie dogramy do końca rundy jesiennej - powiedział prezes Stomilu.

Po przyjściu do klubu Macieja Radkiewicza udało się spłacić 113 tysięcy złotych zobowiązań. W przetrwaniu klubu ma pomóc specjalna akcja wystosowana do kibiców Stomilu Olsztyn pod nazwą "biało-niebieskie serca". Wszyscy chętni będą mogli wpłacić darowizny na bieżącą działalność klubu. Jak zapowiedział prezes Stomilu każda złotówka będzie odnotowywana na oficjalnej witrynie klubu oraz rozpisywana na jakie cele została wykorzystana.

Na koniec konferencji prasowej prezes Maciej Radkiewicz poinformował, że wobec ciężkiej sytuacji finansowej klubu nie podpisał jeszcze żadnej umowy ze spółką, która gwarantuje mu pobieranie pensji. - Nie pobieram ze Stomilu żadnej złotówki, bo jestem świadomy ciężkiej sytuacji klubu - powiedział na zakończenie Radkiewicz. - To nie jest tani PR, bo jestem daleki od takiego zachowania i proszę także mi wybaczyć moje emocjonalne wystąpienie, ale teraz klub jest w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Musimy uratować Stomil, bo w przeciwnym razie możemy pożegnać się z rozgrywkami I ligi, a to byłby także cios dla Olsztyna, bo ja zawsze podkreślam, że Stomil jest z Olsztyna.

Wejściem w Stomil jest poważnie zainteresowana jedna firma w postaci inwestora (wykupienie akcji) oraz poważnego sponsora. Stawiają jednak poważny warunek, czyli Stomil Olsztyn musi spłacić wszystkie zobowiązania.

Tagi: Stomil Olsztyn, Maciej Radkiewicz


Komentarze

 1. 14.09.18 20:05 waldi812

  Też uważam, że można by bardziej podkręcić sprzedaż karnetów i zrobić jakąś akcję na stronie i fb, bo na razie idzie to jak krew z nosa. Na pewno brakuje opcji zakupu karnetu przez neta.

 2. 14.09.18 19:33 chodi

  @poziomix bardzo dobry pomysł! Bardzo mi się podoba , jeżeli można byłoby kupić karnet np. Dla kibiców z domów dziecka etc. Też sprezentowalbym taki karnet z miłą chęcią!

 3. 14.09.18 14:05 poziomix

  Panie Prezesie (zakładam, że czyta Pan to forum) myślę, że dobrą akcją będzie "Karnet na Stomil". Akcja Promocyjna w internecie + cel do zrealizowania dla kibiców (w razie osiągnięcia niespodzianka np. spotkanie dla "karneciarzy"z piłkarzami na koniec sezonu). Cel min. 1000 szt. (co da 200 000 zł dla klubu). Możliwość zakupu karnetu przez internet + możliwość "ofiarowania" karnetu jako cegiełki dla innego kibica (np. z domu dziecka) przez osoby które nie będą mogły z niego skorzystać (emigracja). Dodatkowo fajną możliwością byłoby kupienie karnetu na okaziciela, odpowiednio droższego, przez firmy dla swoich pracowników (wymieniane przed każdym meczem na imienny bilet). Ja swój karnet i tak kupię, nawet bez akcji, ale wierzę że może to pomóc. PS. przestańmy leczyć na tym forum swoje kompleksy... przyjdzie czas na rozliczenie przeszłości, jeżeli sama się nie rozliczy, jak ochłonie...

 4. 14.09.18 13:09 Dyrektor OKS 1945

  hańba

 5. 14.09.18 13:07 Dyrektor OKS 1945

  u nas nic się nie zmienia na prezesa tylko biedak

 6. 14.09.18 13:06 Dyrektor OKS 1945

  kto borowicza popierał przed wybraniem go na prezesa podajcie nazwiska tych ludzi bo oni też przyczynili się do tego że oks 1945 stoi nad przepaścią

 7. 14.09.18 12:53 Dyrektor OKS 1945

  borowiczowi wstyd rękę podać

 8. 14.09.18 12:52 Dyrektor OKS 1945

  kariera nikodema dyzmy od weteryniarza do grabarza

 9. 14.09.18 11:20 Owsian

  Piotruś Pan ja juz dawno mam siwe włosy. Kto dał ci prawo do obrażania mnie? Odpowiedz na priv w sprawie miejsca i terminu. Czy może twoje iq nie pozwala ci się zalogować?

 10. 14.09.18 10:57 Piotruś Pan

  Owsian, ty sie meldujesz 10 razy w tygodniu gdzie indziej :). Bilans na zero = 2 mln debetu a to jeszcze nie wszystko bo Borkowski nie oddał kart kredytowych i dokumentów księgowych spółki. Tak cicho prowadził klub, że urósł dług do kosmicznych wymiarów co? Z tego co wiesz Kowal, Maczułenko i Berezovskij zarabiali razem mniej nić Kiereś!!!! a pojedynczo 50% tego co zarabiali Abott i Zahorski. Ich też zatrudniał Kiłdanowicz? Licencję, ugody pozałatwiał jeden człowiek z ..... a nie wiesz tego mądralo :) bo nie ogarniasz tego swoim IQ..... Trzeba był sprzedać Kowal, Berezowskiego i Maczulenkę to byłby budżet na 1,5 roku, ale kto to miał zrobić? czemu nie piszesz że za Borkosia- sorry Stomil Cup, ludzi na trybunach 2,5 tyś a biletów sprzedanych 500? to kto temu był winien Kiłdanowicz? Gdzie chcesz sie spotkać na merytoryczną dyskusję chłopcze?

 11. 14.09.18 10:26 waldi812

  Oczywiście, że to nie jest czas na lizanie się po fiutach, ale rozliczenia z poprzednim prezesem przyjdzie jeszcze czas. Nie rozumiem zastrzeżeń do prowadzących stronę: to ich wina, że były prezes jest, jaki jest? Dostał szansę i jej nie wykorzystał, trudno było z góry domniemywać niecne zamiary. Tak naprawdę to jest nasz klub, wszystkich którzy mu kibicują i teraz jest szansa pokazać, komu tak naprawde na nim zalezy. Nie chodzi tutaj o prezesa, prezydenta czy pana woźnego, ale o nas samych. Skoro chcemy oglądac piłkę w Olsztynie na jako takim poziomie to niestety, ale trzeba się bardziej zaangażować finansowo, a nie tylko odklepać 15 zł za bilet i traktować to w kategoriach wielkiej zapomogi. Pokażmy, że nam zależy i kupujmy masowo karnety plus niech każdy dorzuci jakąs formę darowizny na tyle, na ile go stać.

 12. 14.09.18 10:23 Owsian

  Melduję się Piotrus Pan. Nie jestem piewcą Borkowskiego. Ale powtarzam po raz kolejny. Wielki szacunek temu człowiekowi, że ogarnął ten syf. Po cichu, bez konferencji jak za Kiłdana wszystko podopinał i skleił, pozałatwiał licencje, ugody, itd. Nie wiem czy ktos inny by to zrobił. Bilans jego rządów wyszedł na zero. Szacun. Te długi ciągną się od czasów Kowala, Maczułenki , Biereznowskiego... Kto ich posciągał i dał mega kontrakty? Przypomnij Piotruś Pan. A tak a propos. Pisałem ws. spotkania , które mi obiecywałeś tutaj publicznie. Nie doczekałem odpowiedzi na priv do dzisiaj? Czemu unikasz merytorycznej dyskusji?

 13. 14.09.18 09:57 Piotruś Pan

  na co tutaj czekać. Ej gdzie teraz jesteście, piewcy Borowicza - zbawcy Stomilu. A., Pitbull, owsian, czerkasow itp. Gość nie oddał dokumentacji księgowo-administracyjnej ze Stomilu. To zachowanie wariata- lecz Grzymkowi pasowało trzymać takiego kolesia, bo można było nim sterować a teraz jak du..a sie zagrzała przed wyborami to zajął się Stomilem a tutaj pełna padaka..... Może Borkoś odda dokumentację administracyjno-księgową i karty do konta przez Stomil Cup :))). hahhaa, tak jest porywa nas niebieska fala. Tak trzymać. Kyniu i Emilu szacunek za Waszą działalność lecz i Wy jesteście winni temu stanowi rzeczy- poprzez chwalenie Indyjskiego Biznesmena :) Dyrektor ma rację to jest cyrk abraszki

 14. 14.09.18 07:39 Dyrektor OKS 1945

  borowicz grabarz oks 1945

 15. 14.09.18 03:25 szorstky13

  mysle ,ze ma w tym jakis cel...mam nadzieje,ze ten plan wypali

 16. 14.09.18 03:17 szorstky13

  Prezes Radkiewicz blefuje,te kwoty sa nieprawdziwe, chyba ze sam zdarzyl juz dolozyc dlug od siebie

 17. 13.09.18 21:31 janekiwan

  SzEFoo zgoda, ale tylko częściowo. Z BIPa wynika, że Stomil na koniec 2017 był na -1mln. Wydatki w pierwszym półroczu 2018 wyniosły 2,7mln(!!!), jeśli nic z tego nie poszło na stare długi, to na co oni wydali tyle sianka? Tak czy inaczej, półrocze zamknięte na bilansie +500k, więc nawet jak mieli tak gigantyczne wydatki w których nie była wliczona spłata długu, to nadal na koniec pierwszego półrocza Stomil powinien mieć maks 500k długu. Skąd w związku z tym przez dwa miesiące urósło to do 2mln?

 18. 13.09.18 20:48 SzEFoo

  Zapomniałeś o stracie za rok 2017. A te 500k to pewnie się rozeszły na wyjazdy i wynagrodzenia w lipcu i sierpniu. Od kiedy odeszła galeria to budżet chyba nigdy nie był spięty. Oni dawali 2mln zł to tyle co wszyscy sponsorzy teraz razem wzięci i tu jest problem, że bez większego sponsora my wcześniej czy później utoniemy.

 19. 13.09.18 20:04 janekiwan

  Przypominam, że Stomil w BIPie za pierwsze półrocze 2018 wykazał, że jest prawie 500k na plusie, jakim cudem przez 2 miesiące zmieniło się to w 2mln długu?

 20. 13.09.18 19:48 Pawlik

  ja juz sie na nic nie skladam mam w nosie taka transparetnosc w klubie ,nabijanie sobie kasy prezesom tak jak grubas rachunki lewe wystawial na jakies naprawy ,ten co byl prezes wszystko w tajemnicy robil ten co jest to tez kosmos ,zaufania w urzedzie miasta nie mamy u kibicow nie mamy ,w spoleczenstwie w Olsztynie tez nie ,wyniki nad strefa spadkowa.Podziekujmy tym prezesomi tym lajzom co naciagali nasz klub a wcale nie grali taki zahorski gwiazdor i biznesmen nie mial jaj z abotem rozwiazac kontraktu jak nie nadawali sie do gry od podpisania kontraktu a teraz ja czy koledzy mamy sie skladac na dlugi /? Jaja sobie robicie czy co .Niech Borkowski wezmie mikrofon pol godziny przed meczem domowym razem z przydupasem szwedem i wyjasnie powstala sytuacje skoro kryl sie jak szczur z wiadomosciami o sytuacji w klubie.Wynik sportowy nic nam nie da skoro w klubie byl i jest gnój bo jak to mozna nazwac te dwie banki.Grzym udaje oszukanego teraz jeszcze wybory wygra bo ludzie sie w nim zakochani i zostaniemy calkiem na lodzie . Z gory dziekuje za przemowienie borkowskiego przed meczem razem ze szwedem.

 21. 13.09.18 15:41 Piotruś Pan

  Fiu, fiu, fiu..... gdzie jest teraz ta cała masa kolesi co wychwalała Stomil Cup?? Jaki to wspaniały prezesik i jaki och i ach. A tutaj sprawdzam i szach mat. 2 bańki długu i żadnego budżetu na nowy sezon, niezły syf zostawił ten zbawiciel, poeta, marzyciel i wizjoner. Tylko gamoń, nie miał pojęcia czym się zajmuje oprócz używanych haseł "porywa nas niebieska fala" itd. Zobaczymy jak minka zrzednie jak trzeba będzie zapłacić zobowiązanie do US i ZUS-u..... To dom w Łupstychu trzeba będzie zlicytować......

 22. 13.09.18 13:30 chodi

  O to jest to co powinni zrobić prawdziwi kibice , kupić karnety , wpłacić tyle ile każdy może na klub i będzie dobrze . W tamtym roku zadłużenie musiało być większe bo nie było kaski z ProJunior a dostaliśmy do końca więc i teraz damy radę. Przecież sponsorzy Ci co byli rok temu są nadal.... !

 23. 13.09.18 13:12 Levante

  Kiedyś juz o tym na forum pisałem, że błędem było powoływanie jednoosobowego zarządu....... gdzie jedyna osoba wchodząca w jego skład ma podstawowe miejsce pracy gdzie indziej ! Efekt tego jest taki ze osoba ta nie była w stanie się wszystkim profesjonalnie zajmować........ o problemach w polityce informacyjnej nie wspominając.......... Ja tez przed chwilą kupiłem Karnet zatem jest już na pewno 31 sprzedanych.... a po mnie czekało już dwóch kolejnych kibiców......... zatem mam nadzieję ze choćby sprzedażą karnetów MY jako kibice pokażemy wsparcie dla klubu zobaczcie jaką kwotę można by uzbierać jakby 3 tys. osób kupiło karnety = 3 000x 215 = 645 000 - To wystarczyło by na spłatę całości zaległych wynagrodzeń oraz na uregulowanie części zobowiązań wobec dostawców

 24. 13.09.18 12:12 waldi812

  Byłem przed chwilą kupić karnet i na tę chwilę zostało sprzedanych 30 sztuk, śmieszna liczba. Jeżeli kibicom naprawdę zalezy na tym klubie, to powinny zostać sprzedane wszystkie karnety na cały sezon. Obiektywnie rzecz biorąc, gdyby 4000 tysiące osób wpłaciło po 500 zł na rok to dałoby kwotę 2 baniek do budżetu. Tylko my mamy taką mentalność, że mało dajemy od siebie, a dużo wymagamy od innych. Zakładam przy tym, że rzesza kibiców Stomilu jest dużo, dużo większa, a jak widać to nie są szalone wydatki dla przeciętnego zjadacza chleba, żeby realnie pomóc klubowi.

 25. 13.09.18 10:43 czarny

  Dyrektor, weź Ty idź do szkoły poduczyć sie pisowni i ortografii lepiej bo po przeczytaniu Twojego bełkotu mam przez 3 godziny zeza

 26. 13.09.18 09:44 Piotr Bajero

  „Panowie, teraz wróciłem z USA, poszalałem trochę w Las Vegas, po podróży biznesowej i co widzę?..... Tragedia w naszym klubie…… Znowu potrzebna kroplówka z miasta. Borkoś miał być taki kolorowy i transparentny a tutaj du.a. 2 mln debetu a gdyby nie płatność z PZPN to byłoby 3,5 mln złotych deficytu. Czas zadzwonić do ludzi którzy mogą pomóc klubowi lecz Grzymuś ich nie trawi. Albo zmiana prezydenta albo upadek klubu”Wszyscy psioczyliście na Kiłdana że to że tam to to , a to On doprowadził przez trzy miesiące do , że ze Stomilem każdy się liczył i z ostatniego miejsca weszliśmy na 3 -5 miejsce w tabeli a układ jaki wypracował w Sądzie dawał możliwości do spłacenia długów ( około 400 tys po Jacku) ale borkoś i jego pracodawca opluwali człowieka i był im nie wygodny . Myślę że to Panie Macku trzeba odnowić tylko czy Pana Pryncypał ma odwagę przyznać się do błędu , jak widzę w sondażach może nie zdążyć . To co Pan przedstawia to tylko długi a na co to poszło i gdzie przychody klub ??. Myślę że sprawą powinni się zająć odpowiednie służby z urzędu .

 27. 13.09.18 09:40 mazinho

  Nie znam się na biznesie ale skoro jest inwestor który chce wejść w Stomil po warunkiem że dług zostanie wyczyszczony to nie można tego kogoś przyprowadzić do ratusza żeby pogadał z Grzymkiem co i jak ? Ktoś pisał o wykupieniu tego inwestora/ firmy akcji klubu od miasta , czyli rozumiem że Stomil stałby się samodzielny i nie musiał prosić o jałmużnę . Za dużo pośrednictwa w tym wszystkim , prezio pogada z tym potem leci pogadać z tamtym , zamiast zainteresowanych spotkać w jednym miejscu co i jak . Wy spłacacie dług my wykupujemy akcje i samodzielnie finansujemy Stomil . Chyba że ten inwestor to taki tzw . potencjalny a nie realny

 28. 13.09.18 07:47 arek0311

  Czy są jacyś winni obecnej sytuacji? Jakim cudem dostaliśmy licencję? Przecież tu prokuratorem zalatuje...

 29. 13.09.18 07:10 chodi

  Ci co piszą o 4 ligach niech się stukną w głowę. Ten dług jest w miarę niski i wiele miast z pocalowaniem rękę zaplaciloby te pieniądze , żeby tylko dostac się do 1 ligi. Nie biadolcie teraz tylko niech każdy pomoże ile może , ja już zapłaciłem od siebie cegiełkę . P.S. ADMIN DAWAJ NUMER KONTA BANKOWEGO NA GŁÓWNA STRONĘ I AKTUALNY STAN - POKAŻMY MIASTU , ŻE STOMIL MA NAJWIERNIEJSZYCH KIBICÓW W POLSCE!!!

 30. 13.09.18 06:58 stomil 14/88

  Na chłodno myślę że to wałek jest skoro jest tyle długu i to od dawna to jak przyjęto absolutorium, przecież nie da się ukryć tyłe długu. Myślę że to kiełbasa wyborcza Grzymek wie że Czesław startuje i dlatego taki ruch nie ma innej opcji.

 31. 13.09.18 06:55 czerkasow

  Co innego jak dług wynosi do połowy rocznych przychodów, a co innego jak osiąga niemalże cały budżet.

 32. 13.09.18 06:19 Owsian

  Zastanawia mnie dlaczego tak to zostało nagłośnione i dlaczego podkreślane jest cały czas wyrażenie OGROMNE DLUGI? Te długi to całe gówno tak naprawdę.

 33. 12.09.18 23:07 Darek

  No i dobra!!! W końcu wiemy, że w Stomilu nie ma pieniędzy. Było tak pięknie, ale się zesrało. Nie pozostaje nam nic innego, jak "ten ostatni raz" pomóc Naszemu klubowi. Jeżeli nie zmobilizujemy się i tym razem, to faktycznie może być "po ptakach". Sam mam jeszcze w sobie żal za sposób rozliczenia Miliona dla Stomilu, ale jeżeli będziemy patrzeć w tył, to do celu nie dojdziemy. Musimy się zmobilizować dla dobra ... klubu! Zróbmy to ten ostatni raz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 34. 12.09.18 21:41 Jonasz

  Nowy Prezes rzucił kwoty i prosi wszystkich o pomoc, bijąc na alarm, że Stomil upadnie. Ta sytuacja jest chora. Jeżeli ten człowiek chce prosić o kolejny ratunek tego klubu, to jego OBOWIĄZKIEM jest rzetelnie rozliczyć co do złotówki skąd te zadłużenia się wzięły. Po pierwsze ile zadłużenia miał "stary" Stomil - ten przed założeniem spółki akcyjnej, i ile długu ta spółka na siebie przyjęła. Po drugie jakie zadłużenie udało się spłacić, a jakie nowe zobowiązania powstały za Borkowskiego. Dopiero wtedy opinia publiczna, jak i ci, którzy chcieliby wesprzeć kolejny raz ten klub, dowiedzieliby się w jaki sposób powstało to kolejne zadłużenie. To byłoby uczciwe postawienie sprawy i wtedy można rozmawiać o oddłużeniu klubu i stawianiu go na nogi. Inaczej zero jakiejkolwiek pomocy - niech to upada i zaczynać od IV ligi. Nie ma sensu pompować kolejną kasę po to, żeby ładować ją poźniej bez konsekwencji na marnych kopaczy (np. Abott i reszta wynalazkow) , którzy przedstawiają zwolnienia i wypinają się na klub, kiedy jest potrzeba. Lepiej skromniej - Bytovia pokazała, że można robić to skromnie i z bardzo dobrym rezultatem, tylko trzeba chcieć. Jeżeli Zarząd spółki ją zadłużył ponad możliwości, a do tego Rada Nadzorcza udzieliła absolutorium, to są instytucje, które powinny się tym zająć. Dość robienia syfu i pośmiewiska z tego klubu i jego kibiców!

 35. 12.09.18 20:42 Wielki Stomil

  Stomil cup oszukal wszystkich kibicow i nawet prezydenta ktory tak byl zachwycony jego gadkami i sciemam ze lykal jak pelikan dali odejsc gosciowi tak po prostu przeciez to jest prokuratura niech sam ze swojej kieszeni oddaje abottowi 60 tys, podpisywal wszystko co mial na biurku. Jezeli miasto nie zareaguje w ciagu kilku dni!!! trzeba robic atak na ratusz!!!!

 36. 12.09.18 20:24 Owsian

  Rekinolo masz 100 % racji. Cały czas jest ten sam układ.

 37. 12.09.18 20:17 dzbs

  Nie sądziłem, że nasz prezydent jest taki inteligentny. Pięknie gra na kibicach żeby zdobyć ich głosy. Z ciekawością bym posłuchał co ma do powiedzenia Borkowski. Gdyż może się okazać że te długi to trochę są przesadzone żeby pokazać jaki to Grzymuś jest super i ponownie uratuje Stomil.... Dziwi też to że miasto nie wiedziało o tych długach skoro klub jest jego własnością, to jest dopiero niewiarygodne. Żaden właściciel dużej firmy do końca nie ufa swoim podwładnym. Może snuje teorie spiskowe ale to wszystko śmierdzi na kilometr

 38. 12.09.18 20:17 Martini

  Ręce opadają! Jeśli już mleko się wylalo to brać tego potencjalnego inwestora za rękę do ratusza na rozmowę z prezydentem i niech się dogaduja.

 39. 12.09.18 20:02 19BR45

  A ja myślę że powinniśmy skończyć ta zabawę i grać w 4 lidze, w tym mieście oprócz zaangażowania kibiców nie ma klimatu dla profesjonalnej piłki mnie już wkurza to proszenie się o wszystko. Jasne pomożemy ale ile do cholerny można. Politykom żadnym w dobre intencje nie wierzę

 40. 12.09.18 19:41 rekinolo

  Powiedzcie mi proszę, jak to się stało że pan prezes Borkowski dostał absolutorium. Jakie zadania ma Rada Nadzorcza w tej Spółce? Moim zdaniem Stomil to twór do kręcenia lodów. Czalpinski za swoje "zasługi" ma posadke w PZPN. Zobaczcie, nikt nie bierze odpowiedzialności za niegospodarnosc w Stomilu.

 41. 12.09.18 19:07 SzEFoo

  "Stomil otrzymał również milion 600 tysięcy złotych z Polskiego Związku Piłki Nożnej za zwycięstwo w rywalizacji „Pro Junior”. Jest to nagroda za wystawianie w składzie młodych zawodników w walce o ligowe punkty. Miało to pomóc w spłacie długów – zaznacza prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. Pan prezes Borkowski mówił o tym, że jest dobrze. Pieniądze, które z Pro Junior otrzyma wystarcza na pokrycie zobowiązań. A dzisiaj słyszymy, że sytuacja jest inna." Pietrek z Ratusza zdziwiony bo były Prezes go okłamał. Może dziś około północy StomilCup się wypowie o co w tym wszystkim chodzi.

 42. 12.09.18 19:03 waldi812

  Na plus działa fakt, że to okres przedwyborczy oraz położenie nowej murawy: skoro miasto wydało prawie 7 mln to szczytem niegospodarności byłaby sytuacja, żeby klub miał się teraz rozlecieć, a miasto by nie pomogło. Oczywiście to wszystko rozwiązania doraźne i czas kombinować stałą, pewną kasę ze stabilnych źródeł finansowania. Poza tym chyba warto powalczyć o pjs, bo w tym zakresie jesteśmy daleko w tyle, a w naszej sytuacji każdy grosz na wagę złota. No i niech każdy kibic włączy się do walki o przetrwanie na tyle, na ile może i na ile go stać.

 43. 12.09.18 18:56 momo2525

  chodi czy ty słyszałeś żeby zus komuś coś umorzył?

 44. 12.09.18 18:52 PatrasOKS

  TomTom marsz jak najbardziej ok, tylko wydaje mi się że większość meczów gramy koło 19:00 więc wtedy już w ratuszu nikogo nie ma. Lepszy byłby taki w środku tygodnia w południe. Nie można teraz zmarnować tylu starań o murawę schody licencje itd...

 45. 12.09.18 18:32 Maks

  To jest stan na 31.07, a jaki jest stan na 12.09?

 46. 12.09.18 18:30 chodi

  Osie powinien ten dług umorzyć tak samo jak Gmina Olsztyn - Stomil to nie jest krezus finansowy i mamy wtedy niecałe 1,5mln zł to nie jest duży dług!!! Na straży racjonalnych kontraktów powinien stać prezes tzn. Nie dajemy więcej na papierze niż mamy w kasie a te 1,5 mln zł powinno dać miasto , jak nie w tym to na początku przyszłego roku i wpuścić tu prywatnego inwestora - wilk syty i owca cała. Oczywiście ProJunior 1,4 mln zł po raz drugi wyprostowałby temat finansowy . Nie ma tragedii .... to nie jest 30 mln zadłużenia jak w Ruchu:)

 47. 12.09.18 18:27 Kleofas

  Przykro że tak piszę ale wy chyba nie zdajecie sobie sprawę co piszecie. Zadam wam pytanie do rozważenia. Przecież to klub powinien być zarządzany w taki sposób aby nie było długów. Wiadomo przecież że poprzednio polityka informacyjna kulała mówiąc delikatnie. Przecież mieliśmy wyjść na czysto z pieniędzy z pro juniors, ale się okazało że jest to informacja nieprawdziwa. Co z tego że będziecie roztrząsać co to było trzeba doprowadzić do tego żeby spłacić jak zwykle poprzednie długi. I doprowadzić do tego żeby klub wyszedł na prosto. Znalazł sponsorów i żeby to sponsorzy wspierali klub i obciążyli miasto. A nie żeby miasto ratowało Stomil jak zawsze. To co było kiedyś nie ma sensu roztrząsania tego co było. Tylko trzeba się skupić aby klub wyszedł na prosto oraz to co pisał jeden z piłkarzy Stomilu żeby klub Stomil Olsztyn nie uchodził jako klub który tylko potrafi wyciągać kasę od miasta. Wiecie co trzeba robić ratować Stomil i to się w tej chwili liczy a roztrząsanie tego co było naprawdę nie ma sensu.

 48. 12.09.18 18:06 tomtom

  pisałem już kiedyś. Grzyma ruszy tylko marsz po lub przed każdym meczem. Proponuję przed każdym meczem pod ratuszem z 20 minut i marsz przez miasto na stadion. Przecież te długi w większości to gmina urząd.... Inne miasta poza tym że mają stadiony nowe to prezydenci finansują kluby po parę milionów. A u nas bieda....ufff myślałem że będzie więcej dluguuuu. ....

 49. 12.09.18 17:10 Kleofas

  Powiem co ja zrobiłem poszedłem do klubu wpłaciłem 500 zł. I jestem szczęśliwy że pomogłem klubowi wtedy kiedy tego potrzebował.

 50. 12.09.18 17:05 Owsian

  No dobrze Maciejka. Przedstawiles stan na dzisiaj. Obiecałeś, zrobiłeś. A teraz powiedz czy masz jakiś plan. Czy tylko zebranie u kibiców przychodzi ci do głowy?

 51. 12.09.18 16:05 olsztynsto

  Ale jak to jest transparentność jak pan prezes nic nie powiedział gdzie jest kasa z pro junior czy tamten prezes był oszustwem? Skoro było już tak dobrze to czemu kurw. JEST TAK ŹLE

 52. 12.09.18 15:38 Biała Armia

  Czas napisać pismo do miasta o wyjaśnienie sytuacji, czas aby kibice wyszli i pokazali zaniedowolenie. Pokażmy że są kibice.

 53. 12.09.18 15:31 Dyrektor OKS 1945

  tak się stopniuje przymiotnik zły uwaga mówię zły gorszy najgorszy borowicz

 54. 12.09.18 15:29 Dyrektor OKS 1945

  ja na borowiczu poznałem się kilka lat temu gdy pozbył się fachowców z klubu a wy teraz się obudziliscie gdy dokumenty wyszły na jaw a jaka jest rola szweda który razem z borowiczem byli obaj prezesi jesteśmy z wami i niech ktoś odpowie co w klubie robił ten pan od koszenia trawy

 55. 12.09.18 15:26 Dyrektor OKS 1945

  świetny indyjski biznesmen architekt poeta marian borowicz tylko prezes do dupy

 56. 12.09.18 15:25 Dyrektor OKS 1945

  borowicz by pojechał do monako grać w kasynie mając pieniądze z monopoly taki to jest biznesmen

 57. 12.09.18 15:24 arek0311

  -0,5(dług na koniec sezonu)+0,5(dotacja z miasta)+1,2(ProJunior)=-2(obecny dług) ???

 58. 12.09.18 15:24 Dyrektor OKS 1945

  brawo borowicz zrobiłeś dług w wysokości rocznych przychodów klubu cyrk abraszki

 59. 12.09.18 15:22 Dyrektor OKS 1945

  nie wierzę co czytam gdy pisałem prawdę o marianie borowiczu to ze mnie szydzono wyśmiewano i mi grożono chciałbym zobaczyć teraz wasze miny fani borowicza czy dalej są nieskalane myśleniem czy wyciągnęliście wnioski ale tak to jest z geniuszami że docenia się ich gdy umrą lub odejdą także szanujcie mnie póki jeszcze jestem

 60. 12.09.18 15:06 Krzycho

  Ciężki orzech do zgryzienia będzie miał PG a wybory tuż tuż murawa miał przyciągnąć wyborców a tu bum.

 61. 12.09.18 14:59 olsztynsto

  Czy w Olsztynie niema 10 uczciwych ludzi którzy by naprawdę myśleli o Stomilu

 62. 12.09.18 14:53 O.N.P.P

  Ależ Grzymowicz ma żołnierzy najpierw solidnie swoja prace wykonał Czapłiński zadłuzając klub mając galerie za sponsora, mam nadzieje że jeszcze wszyscy nie zapomnieli. Teraz ta menda siedzi sobie w PZPN. Kolejny Borkowski zadłużył klub jak tusk naobiecywał, naobiecywał i spierdolił czystym przypadkiem przed wyborami teraz znów akcja KIBICU DAJ. Przed wyborami Grzymowicz jak zorro da pieniązki wygra zapewne wybory i znów przez 4 lata będzie trwała ta sama szopka z 3 człowiekiem miłościwie panującego prezydenta.

 63. 12.09.18 14:39 czerkasow

  Czy MPEC ma nie płacić za wodę Wodkanowi tylko dlatego że one spółkami miejskim? I tak się dziwię że tak mało zalega OSIR-owi. W pewnym momencie słuchy chodziły że jest to dwukrotnie więcej. Jeszcze raz mówię. Innych miastach jest tak, że jeżeli miasto jest właścicielem klubu to wykłada raz na rok kasę, ale przepraszam chyba Olsztyn przestał być chyba normalnym miastem.

 64. 12.09.18 14:38 henio

  Nawet nie wiem jak to skomentować. Ręce opadają.

 65. 12.09.18 14:16 waldi812

  Sam numer konta z wpłatami przez kibiców to trochę mało, można za to zrobić akcje typu zakup koszulek piłkarzy, zakup szalików, wirtualne miejsce na stadionie, bilet dla podopiecznych z domu dziecka, bilety vip, plakat - cegiełka z podpisami piłkarzy, kolacja z trenerem lub wybranym piłkarzem, możliwości trochę jest, trzeba to tylko zgrabnie zorganizować. A sam stan finansów jest przerażąjący, zastanawia, jakim cudem otrzymaliśmy licencję, skoro są aż tak duże problemy finansowe? Wychodzi tutaj brak umiejętności zarządzania, bo są zespoły z mniejszymi budżetami, tylko odpowiednio dopasowanymi do możliwości klubu. Ale przy tym systemie zarządzania, jaki był to nic dziwnego, przecież tutaj potrzebny jest sztab ludzi w dziale marketingu, scoutingu, prawnym, finansowym, a u nas to wszystko leży na łopatkach (bez niepotrzebnych skojarzeń).

 66. 12.09.18 14:06 Damiano(S)

  Kto chce niech oddaje glos na Grzyba bo ja napewnie nie oddam. Zapomnieliscie juz jak chcial zrobic miasto wolne od futbolu. Ktos chce niech popiera Grzyba. Murawe i jupitery zrobil dla zamydlenia oczu. Moj glos bedzie oddany na kogos innego ale nie na niwgo

 67. 12.09.18 13:47 Owsian

  Grzymowicz znów uratuje Stomil 2 tygodnie przed wyborami. Przyjdzie nowy sponsor i inwestor. Zbawców będzie dwóch. Prezes Radkiewicz bo znalazł i Prezydent Grzymowicz bo dokapitalizował. Około 2 tys. głosów przybędzie i będzie ok. 1 głos=1000 zł.

 68. 12.09.18 13:43 barakuda

  Dzieki Borkowskiemu ten klub nie zginal ale za te brednie bez pokrycia powinuen beknac

 69. 12.09.18 13:36 PatrasOKS

  A tak poza tym to osir gmina Olsztyn nie mogą takiego zadłużenia umozyc? Za co tym złodziejom z osiru płacić?

 70. 12.09.18 13:21 PatrasOKS

  Kibice jak zawsze pomogą ale to będzie kwota kilku tysięcy a nie 2 mln... Jeśli grzymek chce liczyć się w wyborach kasę znajdzie

 71. 12.09.18 13:18 SzEFoo

  Po prostu żeby klub mógł normalnie funkcjonować potrzeba w 1 lidze ok 4mln zł. A nasze roczne przychody to z tego co pamiętam 2,3mln (gorsze w lidze ma tylko Puszcza). Więc bez nowych sponsorów/inwestorów z każdym rokiem dług będzie rósł o kolejne miliony.

 72. 12.09.18 13:05 Tiger

  Czy to ma znaczyć, że w czerwcu mieliśmy prawie 4 mln długu? PJS - 1,4 mln a dokapitalizowanie od miasta 0,5 mln,. To jakiś cyrk, skoro poszły informacje, że "wychodzimy na prostą"...czarno to wszystko wygląda.

 73. 12.09.18 12:57 SzEFoo

  Niedawno w radiu uwm fm Borkowski twierdził, że wychodzimy na prostą i długu prawie nie ma. Nie zauważył jak widać fakturki na 2mln zł. Mistrzostwo. Brawa dla niego. Teraz miasto musi wyłożyć kasę na ten dług bo inaczej leżymy. A , że nie wyłoży (bo ostatnio dali 1,5mln zł) więc nadzieja jedynie w Radkiewiczu i jego odbyciu w biznesie. Bez znajomości nikt tu nie wejdzie w sponsoring.

 74. 12.09.18 12:49 stomil 14/88

  Dziwne? długi dla Osiru za wynajem boiska biur szatni itd jak właścicielem klubu jest miasto i Osiru też to co sami sobie wystawiają faktury i robią długi, Wiadomo że długi rosną bo chociażby wynagrodzenie + zus+ skarbówka ale prezesie ilu sponsorów przyprowadziłeś odkąd jesteś wielu nie chce z tobą rozmawiać A wielu jak np. Lotto to dla ciebie za małe pieniądze A w tej sytuacji powinieneś brać.

 75. 12.09.18 12:37 MD

  Ustawka przedwyborcza czy rozpaczliwa próba ratowania klubu? Dużo tego. Miał być milion dla Stomilu, a okazuje się że to za mało.

 76. 12.09.18 12:29 stomil olsztyn forever

  To już można oficjalnie powiedzieć że kreujący się na wielkiego ratownika Stomilu był chyba najgorszym prezesem w Stomilu w ostatnich latach. Jak już raz na rok sie wypowiedział to zapewniał że regularnie zmniejsza długi i jest wszystko pięknie i na dobrej drodze, a ten amator nie umiał najprostrzej i najważniejszej rzeczy czyli określić budżetu klubu na sezon i podpisywał jakichś Abbotów na pałe, mimo że budżet płacowy był pewnie przekroczony pięciu zawodników temu. Mam nadzueje że poniesie tego jakiekolwiek konsekwecje..

 77. 12.09.18 12:27 Owsian

  To już nie jest ani śmieszne, ani żałosne. Brakuje nawet słów na to. o pierwsze wychodzi na to, że cały okres działalności Borkowsiego wyszedł na 0. Czyli według mnie gość i tak dokona rzeczy niemożliwej, że utrzymał Stomil i zdobywał licencje. Po drugie daj juz Maciej spokój z tymi cegiełkami bo to ani nic nie da, ani nie pomoże. Po trzecie i ostatnie. Jeśli Prezydent pakował ponad 10 mln zł w jupitery i murawę, nie mając zamiaru kontynuować moodernizacji stadionu to znaczy, że marnotrawił pieniądze miasta, bo znał sytuację spółki, która zaraz może przestac istnieć. Wyjście jest tylko jedno. Miasto dokapitalizuje te 2 bańki i sprzeda akcje temu chętnemu podmiotowi, albo kończymy zabawę i na murawie za 6,5 mln zł każdy bedzie mógł pograć w piłkę na piknikach rodzinnych.

 78. 12.09.18 12:21 lechita

  I co borkowski gdzie są pieniądze z miasta 1500000 mln z pro junior 1300000. Twierdził es że sytuacja klubu jest superr. Tylko po co było się dogadywać z piłkarzami że jak wygrają pro junior to dostaną premie. Teraz jest taki dług jaki jest. Masakra co roku coraz większe zadłużenie. I nie ma co mieć pretensji do miasta bo oni kasę dają.

 79. 12.09.18 12:20 Stomilowiec16

  teraz jest 2 miliony długu, to przed hajsem z PJS było 3,4 miliona?

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!