95' Koniec wygraliśmy! 1
95' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
92' Wójcik miał "setkę", ale trafił prosto w bramkarza! 1
91' 3 minuty nadziei na 3 zwycięstwo z rzędu.
88' Bramka i tak by nie została uznana, bo był spalony.

Stomil Olsztyn wygrał 3:2 z Radunią Stężyca. Fot. Łukasz Kozłowski

Oni znowu to zrobili! Stomil wygrał 3:2 po golu w ostatniej minucie!

29.10.22 19:55   em   18

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 3:2 z Radunią Stężyca. Olsztyński zespół prowadził do przerwy 2:0, po przerwie goście doprowadzili do remisu, a zwycięska bramka padła w doliczonym czasie gry. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Wercik Caetano.

Trener Szymon Grabowski w porównaniu ze spotkaniem z Siarką Tarnobrzeg, które wygraliśmy 1:0 dokonał jednej zmiany. Za żółte kartki pauzować musiał Dawid Kalisz, a do wyjściowego składu powrócił kapitan Karol Żwir. Z powodu urazu do końca roku nie zagra już Mateusz Maćkowiak.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wiedzieliśmy już, że Znicz Pruszków przegrał u siebie 0:1 z Hutnikiem Kraków, a to oznaczało, że ewentualne zwycięstwo w tym spotkaniu dawało nam awans na szóste miejsce, które na koniec daje prawo gry w barażach o I ligę.

Stomil zanotował mocne uderzenie w pierwszych dwudziestu minutach. Między czternastą a siedemnastą minutą strzeliła dwa gole. Na prowadzenie po zamieszaniu w polu karnym olsztyńską drużynę wyprowadził Maciej Spychała, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Wcześniej z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Shun Shibata, a w poprzeczkę głową trafił Hubert Krawczun. Chwilę później mieliśmy kolejną bramkę, aktywnego Filipa Wójcika faulował zawodnik Raduni Tomasz Dejewski, a arbiter Maciej Pelka z Poznania bez zawahania wskazał na “wapno”. Piotr Kurbiel porozmawiał jeszcze z Jakubem Tecławem i ostatecznie ten drugi podszedł do karnego. “Teci” się nie pomylił i drugi raz w tym meczu zapanowała radość na trybunach. Dla wychowanka GKS-u Wikielec było to ósme trafienie w tym sezonie.

Początek drugiej połowy nie wskazywał na to, że nasi piłkarze zostali w szatni po przerwie, jak się jednak okazało goście w krótkim odstępie czasu doprowadzili do wyrównania. Najpierw w naszym polu karnym faulował Bartosz Waleńcik i Jakub Letniowski z rzutu karnego strzelił kontaktową bramkę. Chwilę później na 2:2 trafił były zawodnik Stomilu - Wojciech Łuczak, wykorzystując błędy olsztyńskiej obrony.

W 81 minucie goście mogli objąć prowadzenie, ale na szczęście dla Stomilu, Eryk Sobków trafił tylko w słupek. Stomil zwycięską bramkę znowu strzelił w doliczonym czasie gry. Już w 94. minucie gola strzelił Brazylijczyk Wercik Caetano. Pięknym strzałem w okienko doprowadził do euforii olsztyńską publiczność. Wcześniej bramkę mógł zdobyć Filip Wójcik, ale oddał zbyt lekki strzał, żeby wpisać się na listę strzelców.

W kolejnym spotkaniu Stomil zagra z liderem Kotwicą Kołobrzeg. Będzie to już spotkanie w ramach rundy rewanżowej. Mecz wyjątkowo zaplanowano na poniedziałek (7 listopada, o godzinie 18:15), a wszystko dlatego, że mecz będzie transmitowany w TVP Sport. My jednak już teraz zapraszamy na to spotkanie żeby na żywo wspierać naszych piłkarzy w walce o zwycięstwo z liderem!

1:0 - Maciej Spychała (14), 2:0 - Jakub Tecław (17 k), 2:1 - Jakub Letniowski (59 k), 2:2 - Wojciech Łuczak (63), 3:2 - Wercik Ceateno (90)

Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 11. Filip Wójcik, 4. Igor Kośmicki (82, 14. Filip Szabaciuk), 33. Jakub Tecław, 26. Bartosz Waleńcik, 10. Karol Żwir - 7. Hubert Krawczun (67, 77. Bartosz Florek), 8. Maciej Spychała (62, 50. Michał Karlikowski), 15. Shun Shibata, 20. Werick Caetano - 9. Piotr Kurbiel (82, 6. Sebastian Szypulski).