Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Skra Częstochowa zostaje w I lidze

01.06.22 16:09   em   70  

Koniec złudzeń olsztyńskich działaczy i kibiców. Skra Częstochowa i ŁKS Łódź otrzymały licencję na grę w I lidze. Stomil także, ale... sportowo spadliśmy z II ligi.

O to fragmenty Decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych w sprawie licencji na Fortuna I ligę i eWinner II ligę:

3. Komisja postanowiła przyznać klubom ŁKS Łódź oraz GKS Jastrzębie: licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2022/2023 z nadzorem finansowym; Ponadto na klub ŁKS Łódź nałożono środek kontroli w postaci ostrzeżenia za naruszenie kryterium F.03 i F.04 Podręcznika Licencyjnego, a także w ramach nadzoru finansowego zobowiązano klub do co kwartalnego raportowania wykonania prognozy finansowej.

4. Komisja postanowiła przyznać klubowi Stomil Olsztyn: licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2022/2023 z nadzorem finansowym i z zakresu personelu i administracji.

5. Komisja postanowiła przyznać klubowi Skra Częstochowa: licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2022/2023 z nadzorem infrastrukturalnym; W ramach nałożonego nadzoru infrastrukturalnego komisja zobowiązała klub do comiesięcznego raportowania postępu prowadzonych prac modernizacyjnych.

- Informujemy, że Stomil Olsztyn otrzymał licencję uprawniającą do gry w Fortuna 1. Lidze - czytamy na oficjalnej na stronie klubu. - Jednocześnie przez wzgląd na spadek do eWinner 2. Ligi, Klub ma tydzień na przedłożenie zaktualizowanej prognozy finansowej. W najbliższym czasie przekażemy pierwsze informacje o planach na kolejny sezon.

Tagi: Stomil Olsztyn, Skra Częstochowa, I liga


Komentarze

 1. 03.06.22 15:25 Pablo Olsztyn

  Bart hmm z całym szacunkiem ale wiesz ze nie dostaniesz odp :( Niestety klub nie odpowiada ani tu ani na TT zas czlonek RN też jakos przycichł ehh @@@ Lejntnat hmm mysle ze szarzy pracownicy zarabiaja tam mega mało. Przykład ? Ogloszenie o prace do marketingu, ktore ukazalo sie po odejsciu paju. A ile maja niebieskie serca to nie wiem. @@@ Za spadek ? hehe przeciez Ci juz klub i RN pisalo ze za spadek odpowiada ....miasto hehe Oni nie widza w sobie kszty winy, niestety. Aha jeszcze ze najnizszy budzet mieli.

 2. 03.06.22 12:37 Lejtnant

  Czy pensje "biało-niebieskich serc" pozostaną niezmienione czy zostaną obniżone? Adekwatnie do zarobków piłkarzy w II lidze? Czy ktoś poniesie konsekwencje za spadek?

 3. 03.06.22 12:28 Bart

  3.06 Panie Michale B., Rado Nadzorcza z przewodzacym w dyskusjach na TT Panem Kurkumą, Prezesie I ty nasza dumo zawodniko-prezeso-asystencie jaki plan działania na sezon 22/23? dezercja? czy jacys zawodnicy sa planowani? sponsorzy na koszulkach? czy Wasza transparentność zamyka sie tylko do momentu walki z Grzymem o dofinansowanie i biadolenie o stadionie?

 4. 02.06.22 14:41 Bart

  jak na razie mamy dwa piony miasto odpowiedzialne za stadion i zarządzających wogół p. Brańskiego odwpowiedzlanych za klub jak na razie mamy ten sam poziom mizerności na obu szczeblach i z polemiki tych drugich wynika że nie widza i nie chca widziec swoich błedów tylko szukanie wymówek bo stadion bo miasto a czemu nie mozna normalnie funkcjonowac jako firma i wtedy miasto jest zmuszone do inwestycji w stadion a tak moga siedzieć i przerzucać sie polemiką w jedna i w druga strone a Stomil się staczal coraz niżej

 5. 02.06.22 14:16 waldi812

  Na razie to trzeba pomyśleć o budżecie na 2 ligę.

 6. 02.06.22 13:54 DJKS

  Możemy sobie pisać o stadionie, i tak niczego to nie zmieni. Gdyby Olsztynem rządził ktoś rozumiejący ideę rozwoju i promocji miasta poprzez sport, nowy stadion w Olsztynie już dawno by stał. Wszędzie dookoła można tylko nie w Olsztynie. Proponuję prześledzić sobie ile kosztuje roczne utrzymanie sztucznego tworu jakim jest OSiR. Potężne środki finansowe, które można by przeznaczyć na infrastrukturę sportową! To jest skandal. Brak stadionu w mieście wojewódzkim to główny powód braku sponsorów/inwestorów Stomilu!

 7. 02.06.22 13:04 SzEFoo

  Przy dobrym wniosku biorąc pod uwagę biedę w naszym regionie jest duża szansa, ze kase dostaniemy z programu polski ład jestem o tym przekonany. Nie trzeba budować na początku trybuny głównej - najdroższej (wtedy będziemy mogli rozgrywać mecze w Olsztynie, coś w stylu budowy etapami stadionu w Zabrzu gdzie publika normalnie oglądała mecze na starej trybunie głównej), wystarczy trybuna choćby np. za bramką od strony ul. Piłsudskiego, a taka za 30 mln spokojnie by powstała. Trzeba wreszcie ruszyć do przodu ten temat bo nikt normalny nie zainwestuje w piłkę w Olsztynie jak nie będzie kameralnego obiektu- stoimy w miejscu od lat bez szans rozwoju. A na druga ligę wystarczy zespół złożony z takich zawodników jak Żwir, Wójcik, Japończyk, Remisz i paru innych solidnych na ten poziom rozgrywkowy grajków. Ich uzupełnić małolatami ze Stomilu i nie wierze w spadek jak przeciętny zespół z Elbląga sobie spokojnie daje rade w II lidze. A taki Mikita to nam w ogole nie jest potrzebny- na koniec sezonu jeden z gorszych grajków u nas.

 8. 02.06.22 13:04 zjs

  No proszę, a Kotwica Kołobrzeg, którą niedawno trenował Zajączkowski, swego czasu przed Euro 2012 zbudowało piękny kameralny stadion na 3tys z nową murawą, oświetleniem, krytą trybuną, bocznym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią i zapleczem za 28mln zł. Po co większy obiekt da Stomilu? Kotwica gra w 3 lidze. Ojejku! Dla SzEFoo opatrzyły się nasze mordy. Chyba przestanę chodzić, albo stanę za filarem? Żartowałem!

 9. 02.06.22 13:03 zjs

  No proszę, a Kotwica Kołobrzeg, którą niedawno trenował Zajączkowski, swego czasu przed Euro 2012 zbudowało piękny kameralny stadion na 3tys z nową murawą, oświetleniem, krytą trybuną, bocznym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią i zapleczem. Po co większy obiekt da Stomilu? Kotwica gra w 3 lidze. Ojejku! Dla SzEFoo opatrzyły się nasze mordy. Chyba przestanę chodzić, albo stanę za filarem? Żartowałem!

 10. 02.06.22 12:56 czerkasow

  Chodi - kibiców mamy conajmniej ekstraklasowych, tylko poziomem gry i zarządzanie klubu to Stomil nie zasługuje nawet na II ligę. Czego Ty oczekujesz? PJS jest w połowie, trzeba jak najszybciej awansować, ale ... kto wyłoży kasę? Miasto, które stwierdzili że nie ma? Brański, który się nie określił? Może Ty chodi dołożysz😉, że jak twierdzisz, jest to buraczana liga😉

 11. 02.06.22 12:47 nor

  @Szefoo - również uważam, że bez nowego stadionu ten klub się nie rozwinie. Ale kasy z polskiego ładu nie wystarczy nawet na zbudowanie głównej trybuny. Wałbrzych dostał teraz 36 mln zł, bo tam rządzi pis. I to jest dużo. Tymczasem 2 lata temu koszt zbudowania głównej trybuny z zapleczem wg. projektu, który ma nasz ratusz, szacowano ponoć na ponad 60 mln zł. Nie ma zatem szans na nowy obiekt, jeśli do budowy nie włączy się solidnie miasto. A miasto ma teraz argument, że na 2 ligę klub lepszego stadionu nie potrzebuje i koło się zamyka. Załamka. Bez zmiany władzy w 2023 nie ma co liczyć na poprawę tego stanowiska i lepszą/jakąkolwiek współpracę na linii miasto - klub.

 12. 02.06.22 12:19 19kuba84

  Kurde... jak tak czytam to wychodzi ze potrzebujemy wszystkiego :) prócz płyty głównej i świateł

 13. 02.06.22 12:13

  Poziomu to tyskiego nigdy nie osiągniesz co dla mnie jest sufitem to dla ciebie jest podłoga ! Zrób wyliczenia dla garniturów i przetłumacz im że nie wyobrażasz sobie żeby takie miasto nie miało stadionu budżetu paru mln piłkarzy i że mają awansować w tym sezonie z pierwszego miejsca bo inaczej sobie niewyobrazasz dzbanie

 14. 02.06.22 11:42 chodi

  Człowieku bez Niku ściągnąłeś mnie do swojego poziomu i pokonałeś doświadczeniem 😂. Przypomnę tylko niektórym że tak zwana druga liga to tak naprawdę dość świeży twór którego jak my awansowaliśmy nie było i jest to 3 szczebel rozgrywkowy . Łącznie z pierwsza i ESA to 54 zespoły.... Olsztyn tymczasem to 20 największe miasto w PL a w tej super II lidze czekają na nas takie tuzy futbolu jak Wisła Puławy (nie nie Płock ani Kraków 😂) Legionowia Legionowo z budżetem jak dotychczas 800 tys zł sic!? ) , Siarka Tarnobrzeg , Zagłębie II Lubin , Znicz Pruszków , Widły Suwałki , OE tfuuu, Pogoń Siedlce etc.... tuzowie futbolu można by rzec....

 15. 02.06.22 11:03 SzEFoo

  Tylko, ze projekt stadionu jest gotowy, trzeba go "tylko" zaktualizować i kasę wykłada centrala (nie miasto bo na nich nie ma co liczyć) , z której można pozyskać środki wiec jak nie teraz to nigdy nie doczekamy się dofinansowania. Poki sa pieniadze na takie inwestycje trzeba to potraktować priorytetowo i zacząć od budowy przynajmniej jednej trybuny np. od leonharda.

 16. 02.06.22 10:38 B5

  Z tym stadionem Szefo masz rację,ale na dzień dzisiejszy to ja bym z koniem sie nie kopał i olał ten cały osir i wlodarza miasta i poszukał rozwiązan alternatywnych...a tu zawsze i wszedzie wina stadionu i miasta...moim zdaniem garnitury ze stomilu nie nadają sie do rządzenia klubem..po tylu latach w pierwszej lidze powinni wciągac takie problemy nosem,a nie wiecznie płakać i szukać winnych

 17. 02.06.22 10:30 SzEFoo

  A ta monotonia, przeciętność, wegetacja klubu i wieczne szorowanie dna tabeli ma odzwierciedlenie tez na trybunach. Ciągle te same mordy na stadionie widzimy i z każdą runda frekwencja szla w dol.

 18. 02.06.22 10:27 SzEFoo

  I jeszcze jedna ważna kwestia, jak nie wystartujemy w 2 lidze to nawet nie mamy co marzyc o aktualizacji projektu stadionu, a to powinno być teraz priorytetem bo nigdy ten klub nie zacznie się rozwijać bez rozpoczęcia budowy nowego obiektu. Bez nowego stadionu żaden sensowny sponsor tu nie zawita na dłuższą metę.

 19. 02.06.22 10:17 SzEFoo

  Chodi to fantasta i motywator, już przyzwyczajony jestem do jego teorii optymistycznych. Ciężko będzie w pierwszym sezonie drugiej ligi, ale nie oszukujmy się - nie takie zespoły sobie radziły... Olimpia Elbląg sobie spokojnie daje radę zatem wszystko jest do ogarnięcia. Jeśli ludzie w klubie nie potrafią złożyć budżetu rocznego na poziomie 2 mln zł w mieście wojewódzkim, w klubie, który nie ma długu (lub ma na minimalnym poziomie) j i który jest marką rozpoznawalną w regionie to niech sobie dadzą spokój z zarządzaniem i przekażą klub komuś kto ma o tym pojęcie. Nie wyobrażam sobie żebyśmy mogli nie wystartować w lidze, gdzie kluby mające miliony długów sobie radziły.

 20. 02.06.22 08:55 tomaso

  Chodi, my tu sobie możemy pokrzyczeć, ponarzekać. A prawda jest brutalna, obecnie to klub kilku osób. Kibice są tylko rubryczką w excelu pt. wpływy z biletów, a i tak to rubryka mało istotna. Sam ze swojego firmowego budżetu ze dwa, trzy razy wydałem niewielkie sumy na bycie sponsorem meczu, ale wtedy na trybunie zarówno kibicowskiej, jak i Vip kipiało życie. To jeszcze za czasów śp. Jurka Rudzińskiego. Dzisiaj na trybunie VIP nie ma prawie nikogo

 21. 02.06.22 08:44 B5

  Chodi Ty to mi imponujesz swoim optymizmem...wszystko ładnie wygląda na papierze ale czy w obecnej formie i z tymi ludźmi za sterami Stomil ma szansę podbić II ligę? Ja osobiście wątpię ,bo na dzień dzisiejszy to nawet nie wiadomo czy w niej wystartujemy...

 22. 02.06.22 08:29 chodi

  Do tego typa bez nicku. Dla mnie twoje ambicje mogą być królem Wikielca i okolic . Skra do I ligi awansowała z budżetem 1 mln zł !!! Możesz to pojąć czy nie ? Samo DBK razem z MPEC Olsztyn dawało więcej na Stomil niż budżet np takiego Śląska II Wrocław. Zagnojone Widły biją się o awans a Olimpia Cwelblag była o krok od baraży . Ta cała druga liga to nic innego jak III liga na sterydach . Jak to jest za dużo dla Stomilu to jesteś śmiesznym minimalistą. Tylko powrót w rok do I ligi powinien nas interesować . Brak takiego wyniki zostanie odebrany jako PORAŻKA. Sokół Ostróda zaciągiem z rezerw Stomilu plus paru najemników prawie zrobiła awans z tej śmiesznej II ligi.... zjedz snikersa i odejdź od klawiatury bohaterze internetowy.

 23. 02.06.22 07:52 B5

  Czy Stomil Olsztyn ma już plan na II ligę ?...czy znów wszystko na ostatnią chwilę i liczenie na kogoś...Panowie w garniturach ogarnijcie się tam bo wkrótce się okaże że i druga liga nas przerasta

 24. 02.06.22 07:36 B5

  W obecnej sytuacji bez drastycznych zmian nie ma szans na lepsze

 25. 02.06.22 07:33 B5

  Skoro właściciel ,nie chciał?,nie mógł?nie potrafił ogarnąć tego w pierwszej lidze ,marnotrawiąc szanse i swoje pieniądze to myślicie że coś się zmieni w drugiej lidze...no chyba tylko właściciel tego cyrku

 26. 02.06.22 06:43 SzEFoo

  Tak, po co stadion, po co piłka., jebniemy kolejny szpital i cmentarz. Sponsorów nie ma bo nie ma stadionu.

 27. 02.06.22 05:18 Dawdex

  W województwie czarna plama Nie ma ekstraklasy 1ligi wiec po co i dla kogo stadion za miliony Bez sensu Województwo biedne nie ma sponsorów i piłki na poziomie tez nie bedzie

 28. 02.06.22 01:17 Dawdex

  Jeszcze tego brakowało zeby Stomil utrzymał się pod stołem Po co te szopki Stomil sportowo zasłużenie spadl i koniec a nie liczyć nabkolejnego fuksa SLTyle sezonów się ślizgali

 29. 01.06.22 23:23 Karol Maciej

  Kopnąć

 30. 01.06.22 23:23 Karol Maciej

  Ten klub ma 2 piłki i jedna całą koszulkę. To jest tak przykre jak spadek ekstra, gdzie nawet piłki nie było żeby ją ze złością

 31. 01.06.22 23:17 Karol Maciej

  My na 99% nie przystąpimy do 2 ligi, a Chodzi chce awansować do I lig? Trzyma kciuki i płace za bilety x2!

 32. 01.06.22 23:15 Karol Maciej

  By wejść po ludzku na stadion.

 33. 01.06.22 23:15 Karol Maciej

  Panowie nam to jest potrzebny na początek Cieć który otworzy wszystkie klodki to

 34. 01.06.22 22:35 Zabomba

  Należał nam się ten spadek już od kilku sezonów. Losowi piłkarze, kto chce to u nas gra, zarząd amatorka, wieczne problemy z kasą. Czasem trzeba zrobić krok do tyłu, żeby w przypadku Stomilu, mam nadzieję oczyścić atmosferę i klub z osób które mają w tyłku dobro klubu. Tylko martwię się, czy będziemy mieli wystarczająco dobra ekipę na II ligę, bo zapowiada się kiepsko i obyśmy nie mieli problemów z utrzymaniem.

 35. 01.06.22 22:05 Pablo Olsztyn

  I przydalby sie dyrektor sportowy z prawdziwego zdarzenia a nie Nasze chluby o niebieskich sercach ehh

 36. 01.06.22 22:04 Kot

  My nawet nowego prezesa nie możemy pół roku wybrać, a chodi pisze o powrocie do I ligi i zbieraniu składu.

 37. 01.06.22 21:55 Adaśko

  @marduck, dokładnie, myślę, że to przypadek. A próbka badawcza bardzo mała.

 38. 01.06.22 20:55 marduck

  A i jeszcze jedno, z lig spadają 2 druzyny, które 2 lata temu zbierały kasę przez crowdfounding. Obie do zarządu wzięły ludzi, którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu klubem sportowym. Przypadek?

 39. 01.06.22 20:50 marduck

  Ludzie ale o czym Wy piszecie? Przecież klub Stomil musi dostarczyć do PZPN nową prognozę finansową. Coś co powinno być gotowe i dostarczone tydzień temu po spadku z 1 ligi. Amatorka, brak wizji, brak umiejętności, brak wiedzy, brak umiejętności przyswajania wiedzy, brak wyciągania wniosków z błędów popełnionych wcześniej, rozbujałe ego, syndrom na wszystkim znam się, obwinianie wszystkich dookoła. Będzie to trwało dalej, bo ludzie się nie zmienią.

 40. 01.06.22 20:49 Bart

  Mamy pewien status zachowany. Dopoki PG ma wplyw na dzialanie Olsztyna nie bedzie stadionu. Drugi dopoki M.Ż. Bedzie w klubie nie bedzie normalnie funkcjonujacego klubu. Jezeli ktorys mnie zaskoczy i zacznie dzialac na korzysc klubu to sam bede pierwszy klaskal chocby uszami!

 41. 01.06.22 20:47 Bart

  Ale po co to biadolenie o pzpn? W ostatnich 10 latach prawda jest taka ze nie powinnismy dostac licencji 6 albo 7 razy jakby sie trzymac tych zapisow. Wtedy pzpn byl dobry teraz zly bo nie na nasza korzysc. Nie utrzymalismy sie sportowo prawda jest taka ze to 3 miejsce od konca to byl fenomen tego sezonu bo z taka gra i tyloma przegranymi to 7 kolejek przed koncem powinnismy spasc a nie ludzic sie o utrzymanie. Trzeba patrzec na siebie bo teraz zachowujecie sie jak czlonek RN M.Ż. Biadolenie na wszystkich wkolo a to ze po uszy siedzie sie w gownie ktore samemu zrobilo juz nie widzi. 3 lata elsperymentow po tym czasie nawet idiota nauczy sie zarzadzac odpowiednio takze czekamy na poukladanie klubu w 2 lidze i wyedy mozna liczyc na awans. Kasa nie gra przykaldow jest w cholere (Warta, Skra, czy po przeciwleglej stronie przyklad Legia, Motor Lublin). Stadionu nie bedzie narazie takze nie ma co plakac i w rok go nie zrobia ba pewnie i w trzy to po co w kolko walkowanie tego tematu mamy 1 czerwca a my dalej nie wiemy czy jasnie wlasciciel i jego poplecznicy wystartuja z naszym klubem w nowym sezonie i za poprzedni przeprosza.

 42. 01.06.22 20:25 Tiger

  Widać, że w PZPN jak był burdel tak jest nadal. Skra nie powinna dostać licencji na ten poziom rozgrywek a jak ŁKS uniknął ujemnych punktów to kolejna zagadka. Mimo wszystko od obu ekip byliśmy gorsi piłkarsko i tu nie ma dyskusji. Po latach spadamy do II ligi, w której wcale nie będzie o wiele łatwiej jak się niektórym wydaje. Musi być stworzony waleczny zespół, odbudowana atmosfera w szatni. Jakoś trudno w to uwierzyć biorąc pod uwagę ostatnie 2 lata w klubie. Pozostaje nam wierzyć i poczekać na rozwój sytuacji.

 43. 01.06.22 20:15

  Ja czytam te twoje wypociny chodi to na zygi mnie kurwa zbiera człowieku o czym ty pierdolisz jeżeli wystartujemy w drugiej lidze to będzie to walka o utrzymanie i skończ już z tymi swoimi motywującymi nikogo gadkami bo jakoś ani na wkłady ani na amatorów z gabinetu nie działają

 44. 01.06.22 19:35 chodi

  Jako ciekawostka , największy budżet w II Lidze miał Motor 6 mln zł a najmniejszy Śląsk II Wrocław 1,2 mln . Chojniczanka która rozwaliła ta ligę na drobne 3 mln zł a Wigry grające o baraże 4mln . Z tym budżetem co mieliśmy w I lidze to bylibyśmy krezusem w tej lidze i JEDYNY SŁUSZNY CEL TO POWRÓT W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM DO I LIGI. Każdy inny wynik to blamaż.

 45. 01.06.22 19:28 chodi

  Budżet klubu drugoligowego a pierwszoligowego to jest przepaść . Skra grała w II lidze z budżetem 1 mln zł .... czyli 4 krotnie mniej niż my w I lidze . Tylko ludzie z regionu i budowa boisk treningowych na Zatorzu na terenach Warmii . Stadion z takim podejściem PZPNu to my mamy na Ligę Mistrzów ... patrz vide kurnik na 900 osób SKRY ( w przyszłym sezonie pierwszy spadkowicz i ŁKS = bankrut)

 46. 01.06.22 19:23 Fish

  Co nas czeka w najbliższym czasie? 2 liga generuje duże koszty więc będzie bardzo ciężko bo budżet na najbliższy sezon raczej dupy nie urywa. Ważne żeby w tej 2 lidze wystartować bo cholera wie... Miejmy nadzieję że nastąpi odpowiedni dobór ludzi i jakoś to się poskleja chociaż jak się prześledzi ostatnie lata to zalatuje totalną amatorką.My wierni kibice jednak wciąż wierzymy...SPW!

 47. 01.06.22 18:58 Fish

  @DJKS też się martwię o Darię jak do tej pory spisywała się,,świetnie''ale czy poradzi sobie w realiach 2 ligi 😉

 48. 01.06.22 18:44 zjs

  @stomil1960- za kogo mnie masz to twoja sprawa, natomiast wcale nie płaczę nad trumną , tylko się pytam jakie są plany, bo spadliśmy zasłużenie o czym już pisałem. Pracowaliśmy na to usilnie od 10 lat. Ostatnie lata to balans na cienkiej linie. Obecnie w tej dyskusji tonowałem nadzieje na wykluczenie SKRY bo znając zasady i koneksje w komisji licencyjnej tego należało się spodziewać. Te wszystkie Kodeksy to zbiór pobożnych życzeń.

 49. 01.06.22 18:14 EXTRA

  Oczywiście za zdrowie 2 ligi

 50. 01.06.22 18:11 Olsztyniak58

  Trzeba było zdobyć 2 pkt więcej i by nie było biadolenia na PZPN.Co niektórzy zachowują się jak dzieci w piaskownicy.

 51. 01.06.22 18:01 waldi812

  Extra Żytnia poszła w ruch.

 52. 01.06.22 17:59 DJKS

  Jaki prezes PZPN, takie licencje... A tak trochę z innej beczki, ta cała pani Daria vel niemowa to nadal figuruje jako pracownik klubu???

 53. 01.06.22 17:53 EXTRA

  A dla kogo miał być utrzymywany ten klub w 1 lidze , dla tych 1000 osób . Ludzie ależ klub

 54. 01.06.22 17:48 stomil1960

  Zjs do tej pory miałem Cię za mądrego ale czar prysł. Nie płaczmy nad tą trumną. I przypominam o informacji o spadku w sierpniu 2021. Od tamtej pory nic nie wykonano.

 55. 01.06.22 17:41 Piekarz/OKS

  ze sportowego względu dobrze się stało, że Skra dostała licencję. Natomiast cały ten podręcznik licencyjny można potraktować jako papier toaletowy. A nas czeka ciężkie zadanie... utrzymania się 2 lidze.

 56. 01.06.22 17:39 Parsifal

  Jeśli komus sie wydaje, ze w 2 lidze bedzie spacerek, to jest w dużym błedzie. Dół tabeli będziemy okupować , wspomnicie moje słowa. Chyba, że bedziemy mieli kopaczy co graja z sercem a nie chodza po boisku.

 57. 01.06.22 17:31 Kyniu

  A, żeby nie było, bardzo niedobrze, że nie będziemy grać w I lidze, dla wielu powodów, ale najważniejsze teraz by nadal być w centralnej i nadal móc snuć plany. Oby tym razem realniejsze w wykonaniu.

 58. 01.06.22 17:29 Kyniu

  O co będziemy grac, to się dopiero okaże. A z II awansować jest niezwykle ciężko, vide Katowice, Motor, Stal i inne ekipy. Chociaż Ruch awansował jako beniaminek :)

 59. 01.06.22 17:23 Emilozo

  A w 2 lidze to będziemy grać o awans?

 60. 01.06.22 17:10 Damiano(S)

  Bardzo dobrze ze nie zostajemy w I lidze dlatego że znowu byśmy grali o utrzymanie a nie przez 10 lat cały czas walka o to samo. Także sportowo w II lidze

 61. 01.06.22 17:08 Jan Grajewski

  Jak można tak PZPN to wziął kase zato i to jestem kurestwo w biały dzień Skra nic nie robi z budową stadionu to oco chodzi które złodzieje z PZPN był tak łapczywy zamalo mu łapówek to jest skandal jebać ich oks nigdy nie zginie

 62. 01.06.22 17:08 tedefon 1982

  Panowie jaka Ekstraklasa?? Lepiej już w tym klubie nie będzie. Może kiedyś awansują znowu do 1 ligi jak się uda. To wszystko na co stać to miasto i ten regionie na chwilę obecna

 63. 01.06.22 16:47 DJKS

  Panowie grzybowicz i barański - ''DZIĘKUJEMY''. Proponuję wydać podręcznik jak klasycznie rozj....ć piłkę nożną w mieście wojewódzkim! Realizuje się hasło ''Olsztyn - miasto wolne od piłki nożnej'' 😔🤬

 64. 01.06.22 16:42 zjs

  Dobrze. Teraz przystępujemy do gry w 2 lidze? Z jakim Zarządem, budżetem, trenerem i drużyną. Jaka koncepcja, trwamy w tej lidze, czy celem jest awans? Natomiast z Kodeksem Licencyjnym to jest tak jak z Konstytucją RP. Niby stanowi wyższość prawa krajowego a i tak władza w podskokach realizuje postanowienia TSUE. Dlaczego więc Kodeks miałby być jakimś wzorem praworządności? Nie llczy się siła argumentów a argument sily, czytaj "odowiednie dojście".

 65. 01.06.22 16:35 SzEFoo

  "Wystarczy " zaktualizować projekt a z 30 mln jest do wyszarpania z centrali. Jedna trybuna na początek, od czegoś trzeba zacząć bo stoimy w miejscu.

 66. 01.06.22 16:26 barakuda

  Szefoo w teorii proste w praktyce niekoniecznie

 67. 01.06.22 16:20 SzEFoo

  Cele : Nie zadłużać klubu, zrobić podwaliny normalnego klubu tzn . rozpocząć budowę stadionu (etapami) I ośrodka treningowego, a później atakować sportowo bo jak będziemy to robić od dupy strony to nigdy nie wrócimy do ekstraklasy.

 68. 01.06.22 16:17 SzEFoo

  Życie toczy się dalej. Teraz priorytetem jest aktualizacja projektu stadionu i wyrwanie kasy z centrali bo inaczej czeka nas dalej wegetacja.

 69. 01.06.22 16:17 barakuda

  Sportowo zasłużyli,a reszta to jest farsa

 70. 01.06.22 16:15 ml0dy23

  Od wczoraj do dzisiaj krążyła koperta pomiędzy skrą a PZPN aż w końcu uzyskała odpowiednią grubość i została w tłustych łapach PZPN

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!