Stomil Olsztyn 3:0 Chojniczanka Chojnice
cz Arkadiusz Mroczkowski
kartki Tomasz Mikołajczak ż
Krystian Feciuch ż
Bartłomiej Niedziela cz
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 7. Paweł Głowacki, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 9. Tomasz Wełna - 8. Piotr Głowacki, 16. Dawid Szymonowicz (46, 95. Arkadiusz Mroczkowski), 21. Łukasz Jegliński (69, 12. Michał Trzeciakiewicz), 4. Łukasz Jamróz, 10. Piotr Darmochwał - 77. Paweł Łukasik
Chojniczanka Chojnice: 1. Michał Dumieński - 20. Daniel Chyła (46, 11. Rafał Siemaszko), 4. Piotr Kieruzel, 3. Błażej Radler (46, 8. Paweł Iwanicki), 6. Przemysław Pietruszka - 9. Marek Gancarczyk (74, 25. Wojciech Lisowski), 23. Krystian Feciuch, 2. Michał Markowski, 5. Paweł Zawistowski, 22. Bartłomiej Niedziela - 17. Tomasz Mikołajczak.
Szczegóły sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
widzów: 2200.

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 3:0 z Chojniczanką Chojnice. Bramki dla naszego zespołu strzelali: Paweł Łukasik, Łukasz Jegliński oraz Piotr Darmochwał.

Jako pierwsi ze zdobycia gola cieszyli się kibice gości, jednak jak się okazało - przedwcześnie - bramka dla Chojniczanki padła z pozycji spalonej. Ostrzeżenie wzięli sobie do serca piłkarze Stomilu. Chwilę później po ładnej akcji Stomilu i zaskoczonej obronie gości, Paweł Łukasik w sytuacji sam na sam strzelił pod nogami interweniującego bramkarza i wyprowadził w 18. minucie Stomil na prowadzenie.

Dwanaście minut później bramkę kolejki zdobył Łukasz Jegliński, uderzeniem z ponad 30m trafił  w okienko bramki Chojniczanki. - Udało się, zeszło i weszło. Minąłem zawodnika, spróbowałem oddać strzał, weszło i cieszę się bardzo. - podsumował pomocnik po meczu.

Na początku drugiej połowy z boiska wyleciał Bartłomiej Niedziela i Stomil mógł sobie zapisać w tym meczu komplet punktów, tym bardziej że osiem minut później Piotr Darmochwał dobił gości strzelając trzecią bramkę.

W 71. minucie czerwoną kartką ukarany został Arkadiusz Mroczkowski. Czerwona kartka była dosyć kontrowersyjna, podobnie z resztą jak i pierwsza dla zawodnika Chojniczanki. Odnotować należy, że na stadionie panowało przekonanie, że sędzia Dominik Sulikowski z Gdańska niekoniecznie panował nad zawodami.

Stomil zdobył zasłużone trzy punkty i wrócił na wysoką, piątą pozycję w tabeli.

- Ten mecz ułożył się dla nas dobrze. Wykorzystaliśmy w pierwszej połowie błędy przeciwnika i w drugiej połowie byliśmy w komfortowej sytuacji. Ta czerwona kartka dla zawodnika Chojniczanki wcale nie ułatwiła nam zadania. Generalnie staram się spokojnie oglądać mecz i wyciągać wnioski z gry zawodników. Tyle było błędów indywidualnych w końcówce. Nie przystoi to zespołowi, który jest w czołówce tabeli. Mogliśmy zdecydowanie wyżej wygrać. Goście się otworzyli i próbowali jeszcze coś zmienić w tym meczu, a my nie powinniśmy im tego ułatwiać. W tej sytuacji kadrowej było to dla nas bardzo ważne zwycięstwo.  - podsumował mecz trener Olsztynian, Mirosław Jabłoński

zic

Każda seria kiedyś się kończy. Tydzień temu skończyła się seria spotkań bez straconej bramki oraz seria bez porażki na wyjeździe. W niedzielę trzeba zakończyć serię bez zwycięstwa na własnym stadionie.

- Mimo, że w zespole jest sporo kontuzji, to chcemy wygrać to spotkanie, bo drużyny z dolnych rejonów tabeli już nas gonią. Czeka nas ciężkie spotkanie. Nie wiem, czy wystąpię ponownie w pierwszej jedenastce, ponieważ mam lekki uraz i w ogóle mój występ w tym meczu stoi pod znakiem zapytania - mówi zawodnik Stomilu Olsztyn Karol Żwir.

Po ostatnim spotkaniu go grupy kontuzjowanych zawodników dołączył Wołodymyr Kowal, który ma pauzować przez trzy tygodnie, ale znając realia, to zawodnik w tej rundzie już nie zagra. Nie jest już tajemnicą, że w Stomilu czekają na kolejnego zawodnika z Ukrainy. Do olsztyńskiego zespołu ma trafić Igor Skoba, który ma za sobą występy w ukraińskiej Ekstraklasie.

Początek niedzielnego meczu o godzinie 12:15.