Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice

Zimny prysznic przed ligą

Sparing - zima 2021/2022 (19.II.2022 r.) Stadion Stomil Olsztyn
Al. Piłsudskiego 69a, 10-569 Olsztyn.
Stomil Olsztyn 0:3 Chojniczanka Chojnice
0:1
Bramki Artur Pląskowski 11'
ateusz Cegiełka 64'
zymon Skrzypczak 90'
kartki
Bramki Stomil Olsztyn: 1. Dominik Budzyński (75, 12. Konrad Syldatk) - 10. Karol Żwir, 33. Jakub Tecław (46, 22. Jonathan Simba Bwanga), 28. Maciej Dampc (77, 5. Beniamin Czajka), 6. Jonatan Straus - 11. Hubert Sobol (73, 15. Shibata Shun), 7. Tomasz Tymosiuk (73, 63. Jakub Kisiel), 70. Merveille Fundambu (46, 4. Wojciech Reiman), 44. Krzysztof Toporkiewicz (65, 52. Dominik Urban), 13. Łukasz Moneta (65, 37. Hubert Szramka) - 77. Patryk Mikita.
Chojniczanka Chojnice: Kamil Broda (70 Szymon Lewandowski) - Marcin Grolik (68 Michał Grobelny), Damian Byrtek (46 Mateusz Bartosiak), Kacper Kasperowicz (68 Sebastian Olszewski) - David Niepsuj (70 Marcin Trojanowski), Paweł Czajkowski (70 Konrad Formela), Sam van Huffel (46 Daniel Ściślak), Łukasz Wolsztyński (60 Mateusz Cegiełka), Michał Mikołajczyk (46 Kamil Mazek) - Tomasz Mikołajczak (60 Mateusz Klichowicz), Artur Pląskowski (60 Szymon Skrzypczak).
Szczegóły Widzów: 100.

Relacja

Piłkarze Stomilu Olsztyn po słabej grze przegrali 0:3 sparing z II-ligową Chojniczanką Chojnice.

Dopiero w piątek wieczorem okazało się na jakim boisku Stomil Olsztyn zagra ostatnie spotkanie sparingowe przed startem rundy wiosennej I ligi. Bardzo długo trwało poszukiwanie trawiastego boiska, a na takiej nawierzchni bardzo zależało olsztyńskiemu trenerowi. Na niecałą dobę przed meczem nie było już nadziei na grę na trawie, to Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zezwolił na wejście na główną płytę stadionu miejskiego. - Mieliśmy już wynajęte boisko sztuczne w Sopocie - mówi Adrian Stawski, trener Stomilu Olsztyn. - Na szczęścię udało się zagrać w Olsztynie Chcę podziękować panu Jerzemu Litwińskiemu i panu Zbyszkowi Szymuli, że nam udostępnili boisko. Długo rozmawialiśmy, nie było łatwo. Nie było tak strasznie mokro, więc murawy mocno nie uszkodziliśmy.

Olsztynianie zagrali w tym meczu bardzo słabo. Klub poinformował lokalne media, że nie można podczas meczu robić materiałów multimedialnych i jest prośba o nie podawania składów i ustawienia na to spotkanie. Na nic zdała się konspiracja przed tym spotkaniem, ponieważ na trybuny i tak przyjechali przedstawiciele Korony Kielce, czyli najbliższego rywala olsztyńskiego zespołu.

Pierwszą bramkę olsztynianie stracili już w 13. minucie, gdy po serii błędów Stomilu w obronie goście wykorzystali dobre dośrodkowanie. Drugą bramkę Stomil stracił w drugiej połowie, jednak wszyscy widzieli, że Chojniczanka zdobyła gola po spalonym. Nie zmienia to faktu, że podopieczni trenera Adriana Stawskiego nie potrafili sensownie odpowiedzieć rywalom i stworzyć składnej akcji. Wynik spotkania ustalony został w ostatniej akcji meczu, gdy przy biernej postawie obrony Stomilu Chojniczanka wykorzystała dobre rozegranie z rzutu wolnego.

- Zimny prysznic bardzo mocny - powiedział po meczu Adrian Stawski. - Przy drugiej bramce był ewidentny spalony, jestem o tym przekonany. Zawodnicy jednak powinni grać do gwizdka a nie stanąć i patrzeć jak zawodnik strzela. To jest jedna rzecz. Mamy problem z tyłu i to wiemy nie od dziś. W środę przyjeżdża środkowy obrońca i będziemy to układać. Widzę w czym jest problem, bo jedno dośrodkowanie - bramka, drugie dośrodkowanie i jest bramka. Środkowi obrońcy powinni takie piłki przechwytywać, wybijać, wygrywać głowy itd. Nie od dziś jest ten problem i długo pracowaliśmy nad tym, by ściągnąć dobrego, środkowego obrońcę. Niestety dopiero w środę on będzie, ale będzie. To bardzo dobry, środkowy obrońca, tyle mogę powiedzieć.

I dodaje: - - Nie wiem, czy będę mógł go wystawić. Przyjedzie, będzie na miejscu, musze z nim porozmawiać. W czwartek będzie jeden trening, w piątek drugi i na pewno będę go chciał zabrać na mecz, jesli uda sie to wszystko zarejestrować. Zdecydujemy, zobaczymy co to będzie, bo, tak naprawdę, ryzyko wystawienia go nawet w składzie jest żadne, przy tym, jakie my dzisiaj bramki straciliśmy. Muszą się niektórzy zawodnicy obudzić. Uważam i mam nadzieję, że środkowy obrońca uporządkuje nam to z tyłu, bo to wygląda jak wygląda.

em


Zapowiedź

W sobotę (19 lutego 2022 roku) Stomil zagra w Olsztynie sparing z Chojniczanką Chojnice, a w niedzielę odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu przed startem rundy wiosennej I ligi.

Ostatnim sparingpartnerem olsztyńskiego klubu podczas okresu przygotowawczego będzie II-ligowa Chojniczanka Chojnice. Do ostatniej chwili trwało załatwianie boiska, gdzie ten mecz miałby się odbyć. Adrianowi Stawskiemu mocno zależało na rozegraniu meczu na naturalnej nawierzchni. Ostatecznie Ośrodek Sportu i Rekreacji zgodził się na rozegranie tego sparingu na głównej płycie stadionu miejskiego przy Al. Piłsudskiego 69a.

Początek sparingu zaplanowano na godzinę 12:00, a półgodziny wcześniej organizatorzy będą wpuszczać kibiców na stadion.

Dzień później (niedziela, 20 lutego, godz. 11:00) w kinie Helios (galeria Aura w centrum Olsztyna) odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu przed startem rundy wiosennej I ligi.

em