Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz

1:3 z Olimpią Grudziądz. I liga wciąż niepewna

21 maja 2017 r.
godz. 18:00

Stomil Olsztyn 1:3 Olimpia Grudziądz
0:1
77' Karol Żwir Bramki Adam Banasiak 13'
Damian Michalik 48'
Daniel Michalik 67'
ż Piotr Klepczarek kartki Lukas Klemenz ż
Bramki Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński - 3. Marcel Ziemann, 6. Piotr Klepczarek, 31. Tomasz Wełnicki, 4. Jarosław Ratajczak - 23. Patryk Kun, 16. Jakub Piotrowski, 21. Łukasz Jegliński, 5. Grzegorz Lech (62, 15. Paweł Wojowski), 14. Tsubasa Nishi - 10. Krzysztof Szewczyk (62, 11. Karol Żwir).
Olimpia Grudziądz: 22. Jakub Wrąbel - 25. Damian Ciechanowski, 4. Lukas Klemenz, 94. Arkadiusz Kasperkiewicz, 27. Marcin Woźniak - 9. Marcin Kaczmarek (83, 26. Radosław Jasiński), 8. Kamil Kurowski, 11. Marcin Smoliński, 20. Daniel Feruga, 6. Adam Banasiak (86, 14. Dariusz Kłus) - 99. Damian Michalik (78, 5. Damian Warchoł).
Szczegóły sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

W meczu 32. kolejki Nice I Ligi Stomil Olsztyn, po kolejnym słabym występie na własnym stadionie, przegrał z Olimpią Grudziądz 1:3 (0:1). Honorowe trafienie dla Stomilu zdobył Karol Żwir.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, widać niestety było, która z drużyn walczy o awans do Ekstraklasy, a która broni się przed spadkiem. To goście byli w tej części gry groźniejsi, a swoją przewagę udokumentowali bramką, którą zdobyli po ciekawej akcji, po wymianie kilku podań przed polem karnym, na sam z Michałem Leszczyńskim wyszedł Adam Banasiak i w 13. minucie pokonał olsztyńskiego bramkarza.

W drugiej połowie było jeszcze gorzej, tuż po rozpoczęciu drugą bramkę zdobyli goście, Damian Michalik z bliskiej odległości pokonał bramkarza Stomilu. W 67. minucie było już 0:3. Ogromny błąd naszego bramkarza, Damian Michalik dobiegł do długo zastanawiającego się Michała Leszczyńskiego i zablokował jego wybicie. Odbita piłka trafiła do bramki.

W 77. minucie honorową bramkę dla Stomilu zdobył Karol Żwir, trafienie wniosło trochę ożywienia w ofensywie Stomilu, niestety nie wystarczyło to chociażby na zdobycie kontaktowej bramki.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra na wyjeździe w Bytowie, z będącą w strefie spadkowej Bytovią.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 01:43:28

95' Koniec meczu.
90' Cztery minuty do końca
89' Leszczyński wybija strzał Ferugi na rzut rożny. 738
87' Wojowski przed szansą, jednak z bliska trafia ponad poprzeczką. 1
86' Boisko opuszcza Adam Banasiak, w jego miejsce Dariusz Kłus 738
83' Boisko opuszcza Marcin Kaczmarek, w jego miejsce Radosław Jasiński 738
81' To powinna być bramka dla gości, jednak Leszczyński na spółkę z obrońcami wybijają piłkę z bramki Stomilu. 738
80' Rzut rożny dla Stomilu 1
78' Boisko opuszcza Damian Michalik, w jego miejsce Damian Warchoł 738
77' Jest honorowe trafienie! Karol Żwir! 1
75' Kun przed szansą, na 11 metrze, ale jego strzał zbyt słaby, od razu został zablokowany. 1
74' Nie teraz. Patryk Kun ponad bramką. 1
74' Faul na 20. metrze dla Stomilu. Dobra okazja na zdobycie honorowej bramki. 1
73' Żółtą kartką ukarany Lukas Klemenz 738
70' Żółtą kartką ukarany Piotr Klepczarek 1
67' Trzecia bramka dla gości, Michał Leszczyński! No dobra, Damian Michalik, który dobiegł do długo zastanawiającego się naszego bramkarza i zablokował jego wybicie. Odbita piłka trafiła do bramki... 738
62' Boisko opuszcza Grzegorz Lech, w jego miejsce Paweł Wojowski 1
62' Boisko opuszcza Krzysztof Szewczyk, w jego miejsce Karol Żwir 1
61' Rzut rożny dla Olimpii, wycofanie przed pole karne. Widać, że ciśnienie z gości już zeszło i mogą pozwolić sobie na spokojne rozgrywanie. 738
59' Chcielibyśmy napisać coś optymistycznego, więc napiszemy, że w 53. minucie Bytovia przegrywa z Chojniczanką, a to oznacza, że Stomil nie może w tej chwili spaść bezpośrednio, grożą nam co najwyżej baraże.
54' Fatalnie wygląda gra Stomilu na początku drugiej połowy, jeszcze gorzej jak w pierwszej. Gospodarze notują łatwe straty piłki w każdej strefie boiska. 1
48' Druga bramka dla gości. Damian Michalikz bliskiej odległości pokonuje Leszczyńskiego 738
46' Rozpoczynamy drugą połowę. Tradycyjnie lepszą? 738
45' Koniec tej słabej połowy.
43' Bezpośredni strzał na bramkę, ponad poprzeczką. 738
42' Faul na 18. metrze przed polem karnym Stomilu, będzie groźny stały fragment gry. 738
39' Niebezpieczna strata na własnej połowie, 3 na 2 wychodzili piłkarze Olimpii, Feruga w doskonałem sytuacji trafia w boczną siatkę. 1
36' ...dośrodkowanie, wybicie, dośrodkowanie, Ratajczak z trudnej pozycji uderza niecelnie na bramkę. 1
35' Rzut rożny dla Stomilu. Może teraz? 1
34' ...piłka tradycyjnie wybita po rzucie rożnym przez obrońców, jednak przejął ją przed polem karnym Nishi, zastanawiał się co zrobić, zgrał lobem na 11 metr, tam nie udało się niestety jej nikomu jej skierować w stronę bramki. 1
33' Dośrodkowanie wybite na rzut rożny. 1
32' Na 25. metrze faulowany Nishi. 1
26' Rzut rożny dla gości... Faulowany Leszczyński. 738
21' Rzut rożny dla Stomilu... Bez zagrożenia. 1
21' Feruga przejmuje piłkę na 16. metrze, uderza na bramkę, jednak ponad poprzeczką. 738
20' Stomil od straty bramki mocno cofnięty... 1
19' Rzut rożny dla Olimpii. 738
13' Widowiskowa akcja gości, wymiana kulku podań przed polem karnym, na sam z Leszczyńskim wychodzi Adam Banasiak i pokonuje olsztyńskiego bramkarza. 738
6' Oryginalne zgranie do nadbiegającego Piotrowskiego, ale nic z tego, wybijają obrońcy. 1
6' Faulowany Ratajczak na 30. metrze, będzie okazja na dośrodkowanie w pole karne. 1
3' Rzut rożny dla Stomilu, udało się uderzyć (!) głową na bramkę, nie bez trudu broni Wrąbel. 1
3' Szybka akcja Stomilu, Kun do Szewczyka, ten tylko wywalczył rzut rożny. 1
Gramy! Rozpoczyna Stomil w swoich biało-niebieskich strojach. 1
Olimpia: 22. Jakub Wrąbel - 94. Arkadiusz Kasperkiewicz, 4. Lukas Klemenz, 27. Marcin Woźniak - 25. Damian Ciechanowski, 99. Damian Michalik, 6. Adam Banasiak, 8. Kamil Kurowski, 11. Marcin Smoliński, 9. Marcin Kaczmarek - 20. Daniel Feruga 738
Stomil rozpocznie w składzie: 13. Michał Leszczyński - 3. Marcel Ziemann, 4. Jarosław Ratajczak, 6. Piotr Klepczarek, 31. Tomasz Wełnicki - 14. Tsubasa Nishi, 5. Grzegorz Lech, 23. Patryk Kun, 16. Jakub Piotrowski, 21. Łukasz Jegliński - 10. Krzysztof Szewczyk 1
Witamy z przepięknego, zabytkowego stadionu Stomilu, idealna pogoda na granie, za chwilę rozpoczynamy spotkanie z Olimpią Grudziądz.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w niedzielę zagrają ligowe spotkanie przed własną publicznością. Broniący się przed spadkiem Stomil zagra z mającą szanse na awans Olimpią Grudziądz. Początek spotkania o godz. 18.

Po porażce z Górnikiem Zabrze olsztyński zespół w Kluczborku musiał wygrać. Innego wyjścia nie było, podopieczni Adama Łopatko cel zrealizowali i wygrali z MKS-em 2:1. Był to mecz z ostatnią drużyną ligi, ale grająca ambitnie i do samego końca. Środowy mecz to jednak tylko historia, a kolejnym ważnym meczem dla Stomilu jest konfrontacja z Olimpią Grudziądz.

- W zespole pojawiło się trochę radości po tych ostatnich spotkaniach. To jest istotne, bo tyle tego smutku do nas płynęło z różnych stron, że ta radość jest bardzo istotna. Punkty zdobyte w Kluczborku są bardzo cenne. Teraz jeszcze trzeba coś uzbierać, najlepiej w meczu z Olimpią, ale my szanujemy ten zespół. Piłkarze z Grudziądza pod wodzą Jacka Paszulewicza notują dobre wyniki - powiedział trener Stomilu Adam Łopatko.

W meczu nie będzie mógł zagrać Wiktor Biedrzycki, który w Kluczborku nabawił się drobnego urazu, ale od poniedziałku powinien już trenować z drużyną. Zgodę od lekarza na grę otrzymał już Piotr Skiba, ale w ostatnim meczu dobrze spisał się Michał Leszczyński, więc nie wiadomo, czy olsztyński szkoleniowiec zdecyduje się na zmianę między słupkami.