Relacja z meczu Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn

godz. 12:00

Chojniczanka Chojnice 0:1 Stomil Olsztyn
0:1
Bramki Dominik Kun 30'
70' cz Paweł Iwanicki kartki Andrzej Niewulis ż
Andrzej Niewulis ż
Andrzej Niewulis cz 77'
Bramki Chojniczanka Chojnice: Konrad Jałocha (60 Rafał Misztal) - Robert Bednarek (46 Marcin Garuch), Michał Markowski, Błażej Jankowski, Cybul (46 Patryk Laskowski) - Dawid Abramowicz, Krystian Feciuch, Damian Rysiewski (60 Tomasz Bejuk), Paweł Iwanicki (70 Dawid Radomski), Kosuke Ikegami (46 Jakub Kapsa) - Marcin Orłowski (60 Daniel Feruga).
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Andrzej Niewulis (77 Paweł Głowacki), Kamil Hempel - Łukasz Suchocki, Rafał Remisz, Łukasz Jegliński, Dominik Kun (60 Piotr Łysiak), Paweł Kaczmarek (60 Patryk Kun) - Szymon Kaźmierowski (60 Paweł Piceluk).

Stomil Olsztyn wygrał 1:0 sparingowy mecz z Chojniczanką Chojnice. Jedyną bramkę w meczu strzelił Dominik Kun.

Jak padła bramka? - Na początku bramkowej akcji dobrze na lewej stronie piłkę rozegrali Kaczmarek z Hempelem. Ten drugi podał do Jeglińskiego, który odegrał do Suchockiego. Tutaj nastąpiła chwilowa strata piłki, ale Bucholc odzyskał futbolówkę i zagrał do Suchockiego, który oddał strzał. Bramkarz odbił piłkę. Akcję w 30. minucie wykończył Dominik Kun - infirmuje nasz korespondent z Malborka.

W niedzielę o godz. 12 na olsztyńskich Dajtkach rezerwowi z meczu Stomil - Chojniczanka zagrają w meczu Stomil II Olsztyn - Start Działdowo.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 13:45:31

90' Koniec meczu. Stomil wygrał 1:0! Dziękujemy i pozdrawiamy naszego korespondenta z Malborka.
77' Podobnie jak Chojniczanka Stomil gra w jedenastu. W miejsce Niewulisa wszedł Paweł Głowacki. Rafał Remisz został cofnięty do obrony. Paweł Głowacki gra na pozycji defensywnego pomocnika.
77' Druga żółta kartka dla Andrzeja Niewulisa. Stomil zrobił łądną akcję skrzydłową, ale zabrakło wykończenia. Chojniczanka wyszła z kontrą. Na środku boiska głupio faulował Niewulis i zobaczył drugą żółtą kartkę.
72' Chojniczanka nadal gra w jedenastu. Zawodnik, który otrzymał czerwoną kartkę opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się inny.
71' Zawodnik Chojniczanki otrzymuje czerwoną kartkę. Zamieszanie w polu karnym Stomilu. Jeden z zawodników Chojniczanki sfaulował Andrzeja Niewulisa i wyleciał z boiska.
60' Trzy zmiany w Stomilu: Piceluk wszedł za Kaźmierowskiego, Patryk Kun za Kaczmarka, a Łysiak za Dominika Kuna.
46' Początek drugiej połowy. W Stomilu bez zmian.
45' Koniec pierwszej połowy. Stomil prowadzi 1:0 po bramce Dominika Kuna.
30' Na początku bramkowej akcji dobrze na lewej stronie piłkę rozegrali Kaczmarek z Hempelem. Ten drugi podał do Jeglińskiego, który odebrał do Suchockiego. Tutaj nastąpiła chwila strata piłki, ale Bucholc odzyskał futbolówkę i zagrał do Suchockiego, który oddał strzał. Bramkarz odbił piłkę. Akcję w 30 minucie wykończył Dominik Kun!
30' GOOOOOOOOOOOOOOL!
18' Stomil miał dobrą sytuację, po której powinien prowadzić 1:0. W pole karne do Kuna dobrze podał Suchocki. Kun odegrał do Kaźmierowskiego, a nasz napastnik posłał piłkę obok słupka. Nasz korespondent bardzo chwali Pawła Kaczmarka, który jego zdaniem jest najlepszy na boisku. Piłkarze mają fatalne warunki do gry. Boisko jest oblodzone.
10' Pierwsze dziesięć minut spokojne w Malborku. Obydwie drużyny oddały strzału w kierunku bramki po rzutach rożnych. Chojniczanka nawet bramkę strzeliła, ale ich zawodnik w polu karnym pomagał sobie ręką. Arbiter przytomnie nie uznał bramki.
1' Początek meczu! Nasz korespondent z Malborka będzie informował nas o najważniejszych akcjach meczu!
Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Andrzej Niewulis, Kamil Hempel - Lukasz Suchocki, Rafał Remisz, Łukasz Jegliński, Dominik Kun, Paweł Kaczmarek - Szymon Kaźmierowski.

Na dwa tygodnie przed startem rundy rewanżowej I ligi Stomil Olsztyn zagra sparing z Chojniczanką Chojnice. Mecz odbędzie się na sztucznym boisku przy ul. Toruńskiej w Malborku o godzinie 12:00.

- Bardzo poważnie przygotowujemy się do tego meczu. Zagramy z solidnym drugoligowcem, który ma aspirację awansu wyżej. Tym spotkaniem musimy sobie udowodnić, że dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Ostatnio nam brakowało szybkości. W tym tygodniu nad tym pracowaliśmy. Jutro (rozmawialiśmy w piątek o godz. 16 - red.) powinny być tego efekty - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

W spotkaniu nie zagra Grzegorz Lech, który musi tydzień odpoczywać od treningów. - Nie jest to poważna kontuzja. Zawodnik ma małego krwiaka i lekarze zalecili tygodniową przerwę. Trochę mnie to martwi, bo było widać, że zawodnik szedł do przodu, a teraz będzie trochę wytrącony z rytmu treningowego. Jest to jednak doświadczony piłkarz i sobie poradzi. My też musimy sobie poradzić bez Lecha. W lidze też tak będzie, że ktoś będzie miał kontuzje czy będzie pauzował za żółte kartki - mówi olsztyński szkoleniowiec.

Bez Lecha zagramy z Chojniczanką, ale na lewym skrzydle zagra ponownie Paweł Kaczmarek. - Piłkarz dostanie jeszcze jedną szansę od nas. Potrenował z nami tydzień i teraz powinno mu być lepiej. Powoli poznaje naszą taktykę. Wiem jakie ma umiejętności ten zawodnik, ale niestety widać braki w przygotowaniu. Treningi indywidualne i dwa tygodnie przygotowań w Zniczu Pruszków to za mało. W meczu z Chojniczanką chcę zobaczyć dobrze grającego Pawła Kaczmarka. Musi zrobić wyraźną różnicę na lewej stronie - mówi trener Stomilu.