94' Koniec meczu. Przegrywamy na inaugurację 1:2. 1
92' Rzut rożny dla Stomilu, piąstkuje Leszczyński 1
91' 3 minuty do końca
86' Duże pretensje do sędziego miał Adrian Stawski, otrzymał od arbitra czerwoną kartkę 1
83' Boisko opuszcza Łukasz Moneta, w jego miejsce Patryk Zych 1

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil przegrał z Chrobrym na inaugurację nowego sezonu

01.08.21 19:50   kyn   37

Piłkarze Stomilu Olsztyn w pierwszym spotkaniu nowego sezonu I ligi przegrali na własnym obiekcie. Podopieczni Adriana Stawskiego przegrali 1:2 z Chrobrym Głogów.

Trener Adrian Stawski zadebiutował w oficjalnym meczu Stomilu jako trener i desygnował najsilniejszy w tym momencie skład, jakim dysponuje. W bramce zobaczyliśmy Krzysztofa Bąkowskiego, w środku pola olsztyński szkoleniowiec postawił na duet Karol Żwir - Jakub Tecław, na “10” wybiegł Hubert Szramka a w ataku mogliśmy zobaczyć Szymona Lewickiego. Kapitanem Stomilu został Rafał Remisz.

Mecz poprzedziła minuta ciszy upamiętniająca 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Stomil zaczął z dużym animuszem, próbując rozmontować obronę Chrobrego. Już w 6. minucie Łukasz Moneta zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i trafił w słupek. Jeszcze kilka akcji Stomilu mogło się podobać, jednak nie udało się wyjść na prowadzenie. Czego nie zrobili gospodarze, to zrobili goście.

W 20. minucie Olivier Praznovsky najwyżej wyskoczył do piłki bitej z rzutu rożnego i dał prowadzenie Chrobremu. W 34. minucie było już 0:2. Doszło do nieporozumienia pomiędzy obrońcami a Bąkowskim i Mateusz Bochnak przelobował olsztyńskiego bramkarza. W końcówce I połowy mogło być 1:2, ale Szymon Lewicki strzelił zbyt lekko i bramkarz sparował piłkę na róg.

W przerwie Adrian Stawski dokonał trzech zmian. Na boisku pojawili się Merville Fundambu, Wojciech Reiman i Patryk Mikita, zmieniając Huberta Szramkę, Jakuba Tecława i Aleksandra Pawlaka.

W 55. minucie Moneta powinien strzelić bramkę. Wyszedł do pięknego prostopadłego zagrania, minął Leszczyńskiego i nie trafił w bramkę.

Stomil rzucił się do ataków. W 63. minucie blisko strzelenia kontaktowego gola był Rafał Remisz, ale jego uderzenie po rzucie rożnym wpadło wprost w ręce bramkarza Chrobrego.W 66. Fundambu popisał się piękną przewrotką po dośrodkowaniu Mikity, ale przeniósł minimalnie piłkę ponad poprzeczką.

W końcu, w 69. minucie Fundambu trafił do siatki rywali. Najpierw fantastycznie “skręcił” obrońcę Chrobrego, a potem huknął nie do obrony po długim słupku.

Sędzia Kiełczewski podjął kilka kontrowersyjnych decyzji, co spotkało się z ostrym komentarzem olsztyńskiej ławki rezerwowych, za co żółtą kartkę ujrzał trener Stawski, a czerwoną trener bramkarzy Przemysław Norko.

Stomil do końca próbował wyrównać, ale niestety porażka na inaugurację nowego sezonu stała się faktem.

Za tydzień Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z GKS-em 1962 Jastrzębie. Stomilowcy organizują wyjazd na ten mecz. Szczegóły tutaj: Wyjazd autokarowy do Jastrzębia. Zapisy: stomiltravel@wp.pl.

0:1 - Olivier Praznovsky (20), 0:2 - Mateusz Bochnak (34), 1:2 - Merville Fundambu (69)

Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 29. Damian Ciechanowski, 3. Rafał Remisz, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 89. Aleksander Pawlak (46, 77. Patryk Mikita), 33. Jakub Tecław (46, 4. Wojciech Reiman), 10. Karol Żwir (80, 8. Maciej Spychała), 37. Hubert Szramka (46, 70. Merveille Fundambu), 13. Łukasz Moneta (83, 17. Patryk Zych) - 20. Szymon Lewicki.

Tagi: Stomil Olsztyn, I liga, Chrobry Głogów

1. 02.08.21 20:43 marduck

Gdy czytam komentarze, że fajna gra, jest pomysł, sędzia zawinił, to ja się pytam kto nam zabronił strzelać? Uważacie że sędzia nam strzelił 2 bramki? ZERO punktów. Będziemy bić się o utrzymanie i gdy zabraknie tych pkt z wczoraj, to też napiszecie że trudno ale na inaugurację był pomysł i fajna gra?

2. 02.08.21 18:42 Mati

To chyba jakiś fake news ze strony 90minut.pl bo Sekulski nie dawno dołączył do Wisły Płock.

3. 02.08.21 18:01 Yogi baboo

Łukasz Sekulski w Olsztynie? 90minut.pl.....

4. 02.08.21 14:59 uho

Miły Miły może i jest pierwszy Dawid Smug ale wczoraj nie grał, poza tym nikt nie zagwarantuje że będzie grał cały sezon od 1 do 90 minuty a przy zmienniku z takimi umiejętnościami aż się boję myśleć co będzie.

5. 02.08.21 13:58 czerkasow

Spotkały się dwie drużyny, które w tym sezonie będą rozpaczliwie broniły się przed spadkiem - tym bardziej szkoda porażki.

6. 02.08.21 13:51 Adass

Liczę że Fundambu znowu cyknie bramke

7. 02.08.21 13:44 tomaso

W Jastrzębiu będzie lepiej, bo raczej będziemy grać z kontry, więc siłą rzeczy w obronie będzie gęściej, poza tym przy szybkim Monecie, Mikicie możemy ich rozstrzelać

8. 02.08.21 11:41 Adass

Trener Stawski przybijał piątki z kibicami po meczu. Szacun

9. 02.08.21 11:27 obserwator1985

Szefoo chyba Ciechanowski może zagrać na środku obrony, Strauss też by pewnie sobie poradził, Czajka w obwodzie podobno zdolny chłopak. Są alternatywy, trener to jakoś poukłada.

10. 02.08.21 11:07 nor

@SzEFoo. Dobre pytanie - nie mamy. I to jest teraz problem nr 1 kadry Stomilu.

11. 02.08.21 09:11 SzEFoo

Tylko czy my mamy dobrych środkowych obrońców?

12. 02.08.21 09:03 chodi

Też uważam że z Monetą i Mikitą na bokach wyglądamy najlepiej , robią różnicę na skrzydłach a w środku Fundambu i Szramka. Lewicki zagrał moim zdaniem dobre zawody , parę razy ładnie zakręcił obrońcami i do tego był kilka razy faulowany ale sędzia był ewidentnie stronniczy. Tak jak ktoś napisał to wygląda tak , że koncepcja trenera to młodzieżowiec na bramce , dlatego myślę że młody musi mieć dużo wsparcia w dobrych środkowych obrońcach. Z meczu na mecz napewno będzie coraz lepiej . Będzie dobrze 💪🔵⚪️

13. 02.08.21 08:13 SzEFoo

Na minus oprócz obrony, niestety młody bramkarz- druga bramka obciąża jego konto. Oprócz tego odnoszę wrażenie, że robi się krzywdę dla Szramki wystawiając go na ten poziom rozgrywkowy.

14. 02.08.21 00:03 DJKS

A czego się spodziewać po miernocie z Białegostoku? To już któryś raz, że sędziowie z Białegostoku kręcą Stomil. Bezkarne miernoty i patałachy z gwizdkami!

15. 01.08.21 23:37 momo2525

Prawa obrona dramat !!! Druga połowa fajnie to wyglądało i mogło być 2-2 !!! Nie ważne kto gra ważne kto sędziuje a ten pan miał niestety mecz pod kontrola żeby Stomil przegrał niestety !!! Doliczyć powinien minimum 5 minut a nie 3 !!!

16. 01.08.21 23:36 obserwator1985

Po takiej rewolucji kadrowej nie jest łatwo właściwie dobrać zawodników do pierwszego składu i trafić ze wszystkimi wyborami. Trener się pomylił, ale naprawił swoje błędy dokonując odpowiednich zmian i należy sie mu pochwała właśnie za tą szybką reakcję i właściwą boiskową diagnozę.

17. 01.08.21 22:10 SzEFoo

Obrona do wzmocnienia zdecydowanie. Cieszy, że wreszcie możemy mieć solidne skrzydła, których brakowało w poprzednich sezonach. Mam tu na myśli Monetę i Mikite

18. 01.08.21 22:10 Paweł Wilicki

Druga połówka fajna gra, ale i w pierwszej bylo pare szybkich kontr. Niestety Tecław i Ciechanowski mega slabo. Fundambo hmm gra z pierwszej pilki szybko ale co pokaze to jeszcze zobaczymy. Druga bramka niestety na konto bramkarza. @ Zobaczcie ze za mniejsza kase mozna miec zawodnikow (szkoda ze to w duzym % wypozyczenia) i ambitnego trenera, ktorzy chccą biegaja i ambitnie podchodza do meczy. Co bylo w poprzednim sezonie widzielismy wszyscy...

19. 01.08.21 22:02 waldi812

W dłuższej perspektywie problemem będzie krótka ławka no i kwestia pjs, jak widać młodzieżowcy mocno odstają. Mikita może być gwiazda tego zespołu, takiego piłkarza chyba dawno nie było w Stomilu. Oczywiście druga połowa po odpowiednich roszadach mocno na plus, potencjał jest, ale problemy też będą.

20. 01.08.21 22:01 marduck

Ja może z innej beczki odpalę, dzisiaj 225pkt PJS (225*34=7650, w ostatnich sezonach dawało to - od poprzedniego - 5,4,3,4 miejsce). Jak to prezes określił w którymś z wywiadów PJS to jeden z celów, a my te pkt zdobyliśmy bo wyszli inni niż trener planował. W następnym meczu podejrzewam Szramka z Pawlakiem siądą na ławie i złapiemy może 150 pkt. Kontraktujemy Galacha, Pawlaka, Czajkę czy Zycha z IV lig, nie dajemy szansy naszym młodym, pomagamy Płockowi, który budżet ma 10x większy niż nasz zejść z kosztów, a naszym młodym dajemy kopa w dupę. Pisałem że Stomil Monetą stoi i na ligę może być to za mało, oby Fundambu dał radę w kolejnych spotkaniach, może Mikita dojedzie. W Lewickiego nie wierzę. @Miły Miły - Smug nie będzie bronił bo nie daje PJS, a widać że mamy pomysł żeby bramkarzem natrzepać trochę pkt.

21. 01.08.21 21:58 Miły Miły

Uho ...bramkarz jest Dawid Smug , myślę że nie przyszedł odcinać kuponów

22. 01.08.21 21:46 uho

A mi sen z powiek spędza oprócz obrony bramkarz. 3 sytuacje do obrony i 2 bramki. Zwłaszcza przy drugiej co zrobił to się w głowie nie mieści. Poza tym zgadzam się że Moneta i Fundambu na duży plus. Brawo też dla trenera za reakcję i szybkie 3 zmiany które zmieniły zdecydowanie obraz gry.

23. 01.08.21 21:39 TorroRosso

Były emocje , niestety były także głupie błędy . Ale naprawdę z tej mąki będzie chleb , który dobrze ugnieciony przez naszego trenera wyrośnie i dam nam radość . Jestem pozytywnie nastawiony na ten sezon . Na Zawsze Stomil Olsztyn

24. 01.08.21 21:31 jacekoks

Spoko koszulki, ale super by to wyglądało przy białych spodenkach i białych getrach. Bramkarz rzeczywiście wtapiał się w murawę. Dawać go na żółto następnym razem

25. 01.08.21 21:17 nor

Nienawidzę, gdy przegrywacie w Olsztynie. Ale gra w drugiej połowie daje nadzieję, że w tym sezonie nie będzie wtopy za wtopą na własnym boisku, jak to było w minionym sezonie. Ogólnie gra do przodu była niezła, za to w defensywie parodia. Nie dziwię się, że trener domaga się jeszcze jakiegoś ogranego obrońcy.

26. 01.08.21 21:08 SzEFoo

W Jastrzębiu trzeba zrobić punkty bo liga w tym roku jest mocna. Sędzia patałach jakich nie brakuje w tej lidze.

27. 01.08.21 21:02 SzEFoo

Fundambu, Moneta na plus. Z tego drugiego będzie duża pociecha. Szkoda sytuacji kiedy minął bramkarza i nie trafił w bramkę. Koniecznie potrzeba wzmocnić obronę bo z tyłu wygląda to słabo. Są duże pozytywy, zespół wydaje się konkretniejszy niż w poprzednim sezonie. Bramkarz niech zmieni trykot bo słabo wygląda wizualnie.

31. 01.08.21 20:34 Krzysztof Lewandowski

Chodi wieczny optymista , ale i ja jesrem po tym meczu na plus. Szkoda ze porzażka ,ale jest nadzieja

32. 01.08.21 20:32 jacekoks

OKS dzięki za walkę! Szkoda bo mecz do wygrania, w drugiej połowie Chrobry nie istniał, to może być fajna ekipa za małe pieniądze. Fundambu na plus, resztę naprawdę ciężko ocenić ale była determinacja całego zespołu.

33. 01.08.21 20:23 Adass

Fundambu najlepszy z naszej druzyny

34. 01.08.21 20:11 Olsztyniak58

#chodi - spadają 3 drużyny

35. 01.08.21 20:07 masti

1-2. Wynik gorszy niż gra Stomilu. // spadają 3 drużyny tj. bylo zazwyczaj poza ostatnim sezonem (reforma ESA)

36. 01.08.21 20:06 F.R.T.

z pozycji iply :) Wyniku szkoda ... ale dużo lepiej się oglądało dziś Stomil niż w tamtym sezonie. Straty w obronie, były. Słabe i przeciągnięte dośrodkowania też. Ale niektórych piłka nie parzyła, umieli podać z 1wszej, pociągnąć i strzelić. Moneta i Fundambu możemy mieć z nich pożytek. Liczę że ten trener ogarnie na(Szą kochaną zbieraninke. SPW. Było słychać trybunki dobrze. Pozdr

37. 01.08.21 20:04 chodi

Ten mecz można było spokojnie wygrać. Przy tak dużych zmianach w zespole i krótkim czasie widać wyraźnie że ta drużyna ma potencjał . Zmiennicy moim zdaniem powinni grać od początku . Więcej oczekiwałbym od bocznych obrońców w ataku - musicie częściej się podłączać do akcji ofensywnych . Teraz trzeba mocno przepracować tydzień i jedziemy po trzy punkty, bo w tym roku spadają 4 drużyny a liga jest mocniejsza niż w tamtym roku.