Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Paweł Piekutowski

Stomil zdobył Chojnice

07.09.19 16:38   em   28

Piłkarze Stomilu Olsztyn zdobyli kolejne trzy punkty w I lidze. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego pokonali na wyjeździe 3:1 Chojniczankę Chojnice.

Trener Piotr Zajączkowski przy zestawianiu wyjściowej jedenastki musiał się nieźle nagimnastykować. Ze składu z powodu kontuzji wypadło dwóch środkowych obrońców. W Olsztynie zostali Jakub Mosakowski oraz Rafał Remisz. Ten pierwszy z urazem wrócił z młodzieżowej reprezentacji Polski. Remisz kontuzji doznał w meczu z Zagłębiem Sosnowiec i do gry będzie dostępny najprawdopodobniej dopiero za dwa tygodnie. Do pierwszego składu wskoczył Ołeh Tarasensko, a na środek obrony został przesunięty Wiktor Biedrzycki. Pierwszy raz w wyjściowej jedenastce znalazł się młodzieżowej Wojciech Hajda.

W pierwszej połowie kibice zobaczyli dwie bramki. Na prowadzenie w 12. minucie wyszli gospodarze za sprawą Krystiana Wachowiaka. Zawodnik Chojniczanki nie miał żadnych problemów z wejściem w pole karne, a młody zawodnik gospodarzy skierował piłkę do pustej bramki. Do momentu straty bramki Stomil był zdecydowanie lepszym zespołem, a po stracie gola podopieczni Piotra Zajączkowskiego się nie załamali i cały czas atakowali. W 29. minucie udało się doprowadzić do remisu. Bramkę z głowy strzelił lider Stomilu Grzegorz Lech, który wykorzystał wrzutkę Janusza Bucholca. W pierwszej połowie Stomil mógł nawet prowadzić, ale w jednej z akcji wychodząc w przewadze, Bartłomiej Niedziela chciał strzelić sam zamiast dogrywać.

W drugiej połowie Niedziela został zmieniony przez Oktawiana Skrzecza, dla którego był to debiut w barwach Stomilu. Piłkarz w tym tygodniu został wypożyczony z Korony Kielce. "Biało-niebiescy" w drugiej połowie utrzymali dobrą formę i byli zdecydowanie lepszą drużyną w Chojnicach. Efektem tego była bramka na 2:1 Artura Siemaszki. Szymon Sobczak odegrał piłkę do "Siemy", a ten obrócił się i posłał piłkę prosto w okienko. Rywali w ostatniej minucie dobił debiutant Skrzecz, który wykorzystał zabójczą kontrę. Ostatni raz Stomil w Chojnicach wygrał w 2013 roku.

W kolejnym spotkaniu Stomil Olsztyn zagra na własnym obiekcie ze Stalą Mielec. Mecz zaplanowano na piątek (13 września) o godz. 19:45.

Tagi: Stomil Olsztyn, Chojniczanka Chojnice, I liga

1. 09.09.19 07:34 Adaśko

Gratulacje i powodzenia w kolejnych meczach!!!

2. 08.09.19 13:29 waldi812

Gra do przodu momentami wyglądała naprawdę super, ale też nie nalezy popadać w hurraoptymizm, bo jest jeszcze sporo do poprawy. Nie ma co tak pompować Skrzecza, bo co prawda pięknie wykończył akcję i strzelił gola, ale ja nie widziałem jego jakichś konkretnych akcji skrzydłem, brakowało mi wejścia w drybling, minięcia rywala i dogrania piłki w pole karne. Ból głowy to też zestawienie środka obrony na mecz ze Stalą. Moim zdaniem Biedrzycki to nie jest klasyczny obrońca i nie ma na tę chwilę potrzebnych do gry na tej pozycji nawyków. Raz Papikjan zrobił z niego wiatrak, a w 59 minucie totalnie zgubił krycie Drozdowicza i tylko cudowna interwencja Piotrka uratowała mu skórę. Gdyby wtedy Chojnice zdobyły bramkę na 2:1 mecz mógłby się różnie zakończyć, a na głowę Wiktora spadłoby wiadro pomyj. Oczywiście w grze zespołu widać ogromny progres w porównaniu do pierwszych spotkań sezonu, ale też nie ma się co tak grzać, tylko trzeba sumiennie pracowac nad eliminowaniem mankamentów.

3. 08.09.19 13:25 whs

Palaszewskiego trzeba ściągnąć definitywnie, już dawno nie mieliśmy tak jakościowego gościa w środku pola! P. S ktoś wie gdzie będzie grał Jeglinski (oczywiście bez złośliwości pytam bo szanuję go, ale trenera decyzja)?

4. 08.09.19 10:14 SzEFoo

Biorąc pod uwagę, że nie wszystkie zespoły grają w tej kolejce (powołania do reprezentacji młodzieżowych) to sytuacja w tabeli wygląda tak, że mecz ze Stalą Mielec będzie pojedynkiem o 1 miejsce w rozgrywkach przynajmniej do soboty i rozegrania reszty spotkań.

5. 08.09.19 09:23 obserwator1985

Ogromne brawa dla całego zespołu ale dla mnie najlepsi na boisku byli Sobczak i Pałaszewski. Niestety chyba nigdy nie przekonam się do Niedzieli, odstaje mocno od reszty. Świetne wejście Skrzecza, cieszy powrót braci G. Siemaszko coraz lepiej wygląda na skrzydle, rozkręca się chłopak. Już nie mogę doczekać się piątku.

6. 08.09.19 00:11 Bartek664

Teraz to Skrzecz taki dobry i na plus, a przypomnijcie sobie co pisaliście w komentarzach pod info że został wypożyczony do Stomilu. Wtedy każdy po nim jechał, a ja odrazu pisałem że może sporo wnieść. SPW

7. 07.09.19 23:15 Darek

No i co można napisać po takim meczu? Wiele! Obraz dzisiejszej gry to był balsam na oczy po takim meczu jak w Opolu i w Olsztynie z Sandencją. Stomil grał naprawdę fajny futbol, ofensywny. Kontry wyprowadzane 4 na 2 2 na 5. Bajka. Naprawdę fajnie się to oglądało. Brawo Panowie! Brawo. Tera co? W piątek ponownie meldujemy się na P69 i doping nie od 1 minuty , a od za 10:)... FORZA OKS!

8. 07.09.19 22:56 poziomix

Brawo dla piłkarzy i trenera. Idziemy w dobrym kierunku i chyba większość kibiców to zauważa. Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę ale bardzo dobrze fizycznie wygladalismy na tle Zagłębia i Chojniczanki. Cieszy też fakt że potrafimy odrabiać straty konsekwentnie grać swoją grę. To żadka umiejętność w tej lidze. I jeszcze temat Wiktora Biedrzyckiego. Po meczu z Zaglebiem miałem wrażenie że trener przykazań naszym piłkarzom odwazniejsze granie piłka tylko zapomniał wyłączyć z tego Wiktora, czym zrobił mu i nam wielka krzywdę. Chłopak ma serce do gry, tylko umiejętności techniczne, takie jak każdy widzi. Z jego warunkami jest dobrym kandydatem na stoper. Moim zdaniem dzisiejszy mecz pokazał że coś w tym może być w prawdy.

9. 07.09.19 21:48 czeliniak

Dobrze się to oglądało, taki Stomil chce widzieć w każdym meczu. SPW

10. 07.09.19 19:17 SzEFoo

Szacun Panowie! Sądziłem, że niezła gra z Sosnowcem to był jednorazowy wybryk, a dziś pokazaliście, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Dobrze się to oglądało! Skrzecz po wejściu na wielki plus. Takiego człowieka potrzebowaliśmy (z takim gazem). Bramka Siemaszko stadiony świata.

11. 07.09.19 19:10 SNICKERS

Do ,,zjs,, na 90 minutach koleś o ksywie ,,Zes,, to kompletny troll, któremu nasz Stomil leży kołkiem w kakaowym oczku :) Nigdy nie bierz do bani co on tam wypisuje od dłuższego czasu.

12. 07.09.19 18:48 zjs

Za dużo trolli na tym świecie. Oprócz tego barana sporo ludzi jest w amoku. Budowa solidnego klubu trwa lata.

13. 07.09.19 18:19 tomimaki

@zjs Jakbyś czytał regularnie 90minut, to byś wiedział, że gościu co pisze o mistrzostwie Polski i Lidze Mistrzów to troll.

14. 07.09.19 17:54 zjs

Od rozpaczy po Zagłębiu do euforii. Niektórzy na 90 minut już wieszczą w niedalekiej przyszłości mistrzostwo Polski i grę w Lidze Mistrzów. Więcej umiaru. Stomil to w dalszym ciągu manufaktura.

15. 07.09.19 17:34 tedefon 1982

i co warte jeszcze zauważenia Skiba kieruje całą defensywą

16. 07.09.19 17:30 A.

Dobry mecz Stomilu, zasłużona wygrana. Brawo!

17. 07.09.19 17:19 waldi812

Ogólnie cieszy wygrana, jednakże należało ten mecz zamknąć w 1 połowie, gdzie Chojniczanka była zdecydowanie słabszym zespołem, a my mieliśmy 3-4 sytuacje, które powinny zakończyć się bramkami. Bramka dla Chojnic po naszych błędach, Pałaszewski odpuścił krycie, co zdarzyło mu się w tym spotkaniu kilka razy i musi nad tym popracować, a później niewłaściwe ustawienie obrony. Na plus na pewno asekuracja w środku i doskok do piłkarza rywali., na minus nieskuteczność. Sobczak musi popracować nad finalizacją akcji, do tego zbyt często dawał się łapać na pozycji spalonej. Biedrzycki na środku obrony - nie wiem, czy to dobra opcja na mecz ze Stalą, w jakiej formie muszą być Tecław i Kowalski, skoro trener decyduje się na taki ruch i po co właściwie ten ostatni został w klubie, skoro przy niedyspozycji 2 obrońców nie ma pierwszego placu? Tarasenko naprawdę zagrał solidnie. Hajda w defensywie na plus, ale wyprowadzanie piłki i gra w ofensywie do poprawy. Grzesiek Lech klasa sama w sobie, wiadomo. Siemaszko coraz lepiej czuje się na boku, do tego bramka stadiony świata, jestem pod wrażeniem. Skrzecz - wykończenie akcji na 3:1 na światowym poziomie, ale poza akcją, gdy obrońca gospodarzy dostał kartkę nie widziałem przez 45 min. jego akcji zaczepnych skrzydłem, a chyba docelowo taka ma być jego rola w drużynie. Cichy bohater spotkania to Piotrek Skiba. O ile z grą na przedpolu róznie u niego bywa, tak dzisiejsze 2 interwencje na linii to klasa światowa, gdyby nie to ten mecz mógłby się inaczej zakończyć. Ogólnie cieszą 3 punkty przed meczem ze Stalą, oby dało nam to kopa przed tym bardzo trudnym spotkaniem.

18. 07.09.19 17:14 tedefon 1982

GRATULACJE !!!! noi robi nam się ekipa ,ciekawie to wygląda. tak jak powtarzałem zawsze szeroka kadra to jest podstawa. Niedziela schodzi wchodzi Skrzecz za Siemaszke Gancarczyk i tak to powinno wyglądać.

19. 07.09.19 17:13 fysiek

Dziękujemy Stomil za walke!

20. 07.09.19 17:06 Tiger

Zasłużona wygrana, byliśmy lepsi w każdym elemencie,mieliśmy mnóstwo wolnego miejsca na ich połowie. Brawo za tę wygraną i oby tak dalej. Bramka Siemaszki miód!

21. 07.09.19 17:03 nor

Co tu gadać, wygrała silniejsza ekipa:) Przed tygodniem był najazd na Biedrzę, a po dzisiejszym meczu trzeba go pochwalić za kilka interwencji. Dzięki, Stomil - od razu weekend stał się lepszy po tym zwycięstwie!

22. 07.09.19 16:56 Emilozo

Oczywiście 3:1 :) Ja newsa już miałem napisane przed 90. minutą, żeby szybko wrzucić, a tego nie poprawiłem. Dzięki, SPW!

23. 07.09.19 16:55 maras75

Dobry mecz Stomilu!! Biedrza w końcu na +. W bramce Piotrek już dawno nie był tak pewny. A mecz wygraliśmy w środku pola. Brawo DRUŻYNA!

24. 07.09.19 16:49 zjs

To ile wygrali 2:1 czy 3:1?

25. 07.09.19 16:47 SNICKERS

Kilka kartofli Hajdy i Biedrzy ( no ale ten się poprawił trochę później ) i bym mógł się zakładać, że to nie Stomil oglądam. Mecz był ciekawszy niż reprezentacji wczoraj. Działo się i było przyjemne dla oka. Brawo chłopaki za 3 punkty!

26. 07.09.19 16:47 chodi

Doskonały mecz. Każdy zagrał maxa. Siemaszko wygrywał każdy sprint, jest niesamowicie szybki. Hajda i Pałaszewski - SZACUN ZA ZAANGAŻOWANIE!!! Lech - POMNIK W HALI SŁAW STOMILU , ma już go za życia! Skiba , bardzo pewny. Sobczak w ataku też robi mega robotę , obrona bezbłędnie.... 4 miejsce w tabeli jest , ale co ważniejsze , w tej lidze nie widzę od nas mocniejszej ekipy.

27. 07.09.19 16:44 Maks

BRAWO STOMIL!!! Bardzo przyjemnie się oglądało mądrze grający OKS. Komentatorzy polsatu wielokrotnie to też podkreślali.

28. 07.09.19 16:41 dzik8297