Jakub Fronczak strzelił w tym sezonie dwa gole dla Stomilu Olsztyn. Fot. Łukasz Kozłowski

Wspaniałe rozpoczęcie długiego weekendu! Stomil - Warta 4:1

15.08.24 16:53   em   46

Piłkarze Stomilu Olsztyn przed własną publicznością pokonali 4:1 Wartę Sieradz. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił Tamaz Babunadze. Podopieczni Piotr Zajączkowskiego po trzech kolejkach mają siedem punktów na koncie.

Szkoleniowiec Piotr Zajączkowski dokonał zmian z kadrze w porównaniu z ostatnim zremisowanym 0:0 meczem z Lechią Tomaszów Mazowiecki. W bramce zobaczyliśmy Mateusz Małeckiego, który w III-ligowcu debiutował w pucharowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na ławce rezerwowych zasiadł Kacper Sionkowski, a od 1. minuty w ataku grał Jakub Karpiński.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem olsztyńskiego zespołu. Bramkę w 35. minucie strzelił Karol Żwir, który pokonał bramkarza gości uderzeniem z siedmiu metrów. Wcześniej bardzo blisko trafienia do bramki był Tamaz Babunadze, który chciał zaskoczyć golkipera Warty Sieradz uderzeniem z dystansu.

Po wznowieniu gry olsztynianie podwyższyli prowadzenie. Denis Gojko idealnie dośrodkował z prawej strony, do piłki najwyżej wyskoczył Gruzin Tamaz Babunadze i głową wpakował piłkę do siatki. W 61. minucie Stomil podwyższył na 3:0, swojego drugiego gola w tym sezonie strzelił Jakub Fronczak, który wykorzystał dobre podanie od Piotra Łysiaka. Wynik spotkania pod koniec spotkania ustalił Tamaz Babunadze, który minął bramkarza i strzelił do pustej bramki.

Olsztynianie po trzech kolejkach mają na swoim koncie siedem punktów i przewodzą w ligowej tabeli.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Bronią Radom. Spotkanie zaplanowano na środę (21 sierpnia 2024 roku) o godzinie 19:26.

1:0 - Karol Żwir (35), 2:0 - Tamaz Babunadze (53), 3:0 - Jakub Fronczak (61), 4:0 - Tamaz Babunadze (86), 4:1 - Mateusz Popczyk (90)

Stomil Olsztyn: 12. Mateusz Małecki - 15. Piotr Jakubowski (62, 9. Kacper Sionkowski), 4. Paweł Flis, 6. Adam Paliwoda, 21. Mateusz Jońca - 26. Jakub Fronczak (81, 23. Mateusz Pajdak), 28. Piotr Łysiak, 10. Karol Żwir, 19. Denis Gojko - 24. Tamaz Babunadze (88, 14. Eryk Kosek), 17. Jakub Karpiński (88, 5. Maciej Kurpiel).

Tekst przygotowany we współpracy z klientem.

Tagi: Stomil Olsztyn, Warta Sieradz, III liga

1. 19.08.24 05:56 Pablo Olsztyn

Japończyk? W środku pola gdzieś się wałęsał. Zupełnie niewidoczny. Pisze o pierwszej połowie bo była transmisja a przed końcem wył prąd na Dajtkach i tyle widzieli.

2. 18.08.24 23:07 Tomasz Boenke

A to Japończyk nie grał cały mecz? Pablo, na jakiej pozycji?

3. 18.08.24 19:50 Pablo Olsztyn

zjs do przerwy było 1:1. Przegrywalismy od 2 minuty a wyrównanie w samej końcowce 1 pol. I wtedy wył prad na Dajtkach. Wiadomo nowy władca w Enerdze heheh W pierszej połowie japonczyka jakby nie było i nie dziwne ze ława w jedynce. Poza tym gra w deszczu ale młodzi nie dawali sobie w kasze dmuchac. Jak widac rozmowa w przerwie duzo dała :) BRAWO

4. 18.08.24 19:34 zjs

No rezerwy się sprężyły z Mrągowią 4:2!

5. 18.08.24 16:01 Pablo Olsztyn

Oby jedynymi menago byli Zająć, Łopatko jak i czasem A..Ukleja. Dość .. Nie potrzeba Nam tu znów zespołu szrotu 11 Stomil Player.

6. 18.08.24 13:37 zjs

Drżę z niepokoju żeby jacyś menadżerowie mający dostęp do ucha zarządu nie zaczęli forować swoich zawodników. Pan T. forsujący grajka Laskowskiego jakoś ucichł ?

7. 18.08.24 13:33 zjs

Z ust mi to wyjąłęś Pablo. Dobrze, że tego samego zdania jest trener. Może tym razem dadzą mu dokończyć cały plan odbudowy.

8. 18.08.24 13:20 Pablo Olsztyn

Nikt tu nie pisze o żadnym wciąganiu, chyba że obiadu za godzinę. Zgrywac się muszą i walczyć. Nikt im punktów nie odda bo są ze Stomilu. A że walczyć chcą i umieja to pokazali i super. Jest szansa na odbudowę tego klubu po pseudo zawodowych czasach Włatcy i Barmana pseudo biznesmynof... Nie nastawiam się na żaden wynik obecnie ale na walkę piłkarzy. To czego nie widzieliśmy w poprzednim sezonie.

9. 18.08.24 10:42 zjs

A Polonia W-wa Grzesia Lecha w1 lidze, na kursie i ścieżce i do spadku.

10. 17.08.24 21:18 Tomasz Boenke

Pablo, dokładnie. Super wynik, po sparingach nie zanosiło się

11. 17.08.24 21:12 Pablo Olsztyn

Unia się rozstrzelała to prawda. A my? Niech grają swoje i tyle. Bez pompowania balonika. Polonia to wymęczyła ta wygrana ehh zaś Wikielec umiejętnie rozstrzelał rezerwy Legii.

12. 17.08.24 20:50 Has

a tymczasem Polonia dwa zwycięstwa u siebie, a Łomża dwie wygrane na wyjazdach, Unia rozbiła podobno mocny Świt

13. 17.08.24 16:42 Pablo Olsztyn

*oczywiscie brazylijczyk a nie japonczyk

14. 17.08.24 16:31 Pablo Olsztyn

A tak bliżej Nas, to obejrzałem drugą połowe Legia II - Wikielec. Młodzi Legii zgrani i piłeczka od nogi do nogi. Młodzi grali a Wikielec kontrował lub lagą na dwóch napastników (japończyk który strzelił dwie bramki). A Nasz japończyk ani jedynka ani rezerwy ehh a i podobno ciezko sie dogadać bo ani po polsku ani ang. Wikielec spokojnie ustawiony mocno w obronie całym zespołem, skutecznie.

15. 17.08.24 16:28 Pablo Olsztyn

zjs Miasto Gdańsk ma przelac klubowi 10 mln w ratach to moze ogarną kogos konkretnego hmm Ale jak nic widac tu taki skok jaki był u Nas swego czasu. Miasto daj daj daj teraz daj... Z gówna bata nie ukręcisz juz na tym poziomie. Grabowskiego sie nie pozbęda bo kto niby to ogarnie ?

16. 17.08.24 14:31 zjs

Ceniony u nas trener Grabowski poszedł do Lechii, zrobił awans w cuglach do ekstraklasy i zaczęły się schody. Wczoraj Lechia przegrała z Puszczą 1:4!. Za wysokie progi? Grabowski chce realnych wzmocnień ale Zarząd robi oszczędnościowe transfery z Ukrainy. Taki sam scenariusz jak szrotowe transfery Stomilu w 2 idze. Będzie dymisja?

17. 17.08.24 10:08 Pablo Olsztyn

Zorro wczoraj była o Nim mowa, dogadamy. Trzeba oglądać programy na Stomil olsztyn.pl ☺️

18. 17.08.24 10:06 zorro

jeszcze Bałdyga by się przydał

19. 17.08.24 09:11 Pablo Olsztyn

Owsian, mądrze godosz... Akademię też trzeba przewietrzyć i rozbic wieloletni beton....

20. 17.08.24 08:36 Owsian

Warto było spaść, żeby zobaczyć taki Stomil! Jeszcze akademia nie wyczyszczona. Łapy precz od Stomilu dziady, krętacze, szmaciarze i nieudacznicy! Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.

21. 16.08.24 16:05 Fish

Te dwa mecze u nas dały tyle pozytywnych emocji że w poprzednim sezonie trudno by było znaleźć choćby 10% takowych. Owszem liga niższa ale za to jakie zaangażowanie na boisku, gole , radość na trybunach itd. Dobra robota, Brawo chłopaki Brawo trenerze.💪

22. 16.08.24 14:52 oks1945

Brawo chłopaki

23. 16.08.24 11:28 zjs

Errata ... jest "piasał", oczywiście ma być "pisał".

24. 16.08.24 09:27 Pablo Olsztyn

Zjs 👍🤣😂🤣😂 Lepiej bym tego nie ujął. A może to Dyrektor z zawodu ? 😂🤣😂

25. 16.08.24 08:02 zjs

Szanowny Dyrektorze! Zdajemy sobie doskonale sprawę w jakim gównie znalazła się manufaktura Stomil Olsztyn, dlatego popieramy wysiłki aby z tego gówna się wydostać i wziąć prysznic. Wiemy jakie są finanse i nie mamy złudzeń, że będą lepsze ale trzeba walczyć. Co do treści posta. Miałem podczas pracy zawodowej takiego dyrektora, który wyrzucał z siebie potok nieuczasanych myśli w Twoim stylu. Piasał także bez dużych liter i znaków przestankowch. Po spotkaniu z nim następowała interpretacja co chciał powiedzieć. Teraz też tak mam.

26. 15.08.24 23:38 EXTRA

Dyrektor no to czas abyś uświadomił teraz pół Europy . Ale nie załamuj się , pracuj dalej 👍👍

27. 15.08.24 22:10 Dyrektor OKS 1945

nie wierzę co czytam oks 1945 znowu strzela 4 gole szkoda tylko że jakimś wiochom kiedyś strzelał 4 gole dla olimpii elbląg w ostatnich latach niestety nie mógł strzelić zwykle więcej niż 1 gol dla olimpii elbląg ten babunawadze ciekawy zawodnik przypomina mi takiego zawodnika jak irakli meszchia kiedyś grał dla oks 1945 też tak się kiwał i gole strzelał kto pamięta ten wie i szacunek dla ludzi którzy wtedy oks 1945 prowadzili bez długów i do awansów zobaczymy na ile teraz nowej ekipie starczy pieniędzy stawiam że na niedługo ale to się dopiero okaże kto ma węża w kieszeni a kto jest golasem i może zrobić słonia czyli wyjąć trąbę przez rozporek i wywinąć kieszenie ze spodni cyrk abraszki ale dzisiaj w cyrku trwa balanga i huczna i tak powinno być szkoda że znowu na trybunach sami faszyści rasiści i fani putina pewnie którzy na murzyna buczeli mnie na meczu nie było ale mi powiedział kolega że tak było kiedyś za zachowanie tych narkomanów bandytów faszystów i rasistów oks 1945 płacił 5 tysięcy złotych kary dla pzpn za buczenie w nowym dworze mazowieckim bo też kilka osób buczało buczeć nie wolno murzyn też człowiek od prawie stu lat już pora dorosnąć i iść z duchem czasu ale jak wy macie iść jak wy jednej książki nie przeczytaliście w życiu idźcie do wojska to z was zrobi mężczyzn ale kryminalistów nie biorą więc nie możecie

28. 15.08.24 21:10 Wip

Hee..hee. i po co wam Extraklasa....??? Jak wystarczy wygrać dwa mecze na poziomie 4 ligi!!!!! I wszyscy wszystkich kochają😃😃😃

29. 15.08.24 20:45 stomil 14/88

Jakubowski , zostanie sprzedany 30 sierpienia dla Widzewa , bo w czerwcu odejdzie za darmo. My kibice możemy być sponsorami. Kupujmy karnety.

30. 15.08.24 20:19 barakuda

Brawo i nie pompować balonika.co to bramkarza...był taki mały ale kocur ... Campos mu bylo

31. 15.08.24 20:05 Arab

Bramkarz to kwestia sporna dla mnie jeden bramkarz (Jakubowski) jest na rywali wyższych a Małecki jest na mecze gdzie trzeba refleksu i nie trzeba skakać do dosrotkowań

32. 15.08.24 20:01 Pablo Olsztyn

Zjs widać oglądaliśmy inne mecze .. Zresztą podobną opinię wyrażało wielu kibiców na trybunie co do bramkarza.

33. 15.08.24 19:31 zjs

Stomil ogrywa ludzi i obawiam się, że znajdzie się ktoś zamożniejszy i zacznie podkupywać zawodników. Pablo trochę wybrzydza, Tomasz ma rację ten bramkarz nie jest taki zły.

34. 15.08.24 19:27 mazinho

Brawo za wynik pozdrowienia dla Szwagra !!!!!!

35. 15.08.24 19:14 Tomasz Boenke

Ten zespól naprawdę da się lubić. Szybko nas kupili, brawo. A bramkarz może i niski, ale ma niesamowity instynkt. Bije tym na głowę poprzednika

36. 15.08.24 18:55 jacekoks

Brawo dla chłopakaków, fajny i ambitny zespół, taktyka bez pierdolenia się z wahadłami tylko 4-4-2 i za to szacunek. Gruzin, Karpiński i skrzydłowy robiąega robotę. Przydałby się jeszcze ktoś do pogrania w środku i wogóle jakiś mocniejszy sponsor, który pomógłby jeszcze nieco wzmocnić skład.

37. 15.08.24 18:40 nor

Brawo, Panowie! Dzieje się:)

38. 15.08.24 18:25 korgan79

Oby znalazł się jakiś większy sponsor - wtedy zatrudnilibyśmy 2 - 3 dobrych graczy i awans byłby realny. Ta drużyna i ten trener na to zasługują. Szukać kasy !

39. 15.08.24 17:39 Darek

Drużyna z charakterem! Wybiegana, ambitna, zdeterminowana. Fajnie się patrzy na tych chłopaków. Warto się z nimi utożsamiać! Ogólnie na Stomilu znów jest fajny klimat i piłkarsko i kibicowsko. Dziś znów 1500. Super! FORZA OKS!

40. 15.08.24 17:36 Pablo Olsztyn

ZApomnialem dopisać o Babunadze. . Co ten facet pokazuje to... Wow ogarnia Nam cały środek, mega wzmocnienie. Oby klub nie sprzedał go przed końcem rundy. Tworzy się fajna paka ludzi 💪

41. 15.08.24 17:34 Pablo Olsztyn

Ja natomiast uważam że ten bramkarz jest bardzo niepewny, słabe wyjścia , mylił się prawie w każdym rzucie roznym. Inne zespoły będą to wykorzystywać. Jest niski i nie skacze do piłki a tylko piastuje. Poza tym Zająć wiedział że Warta osłabnie i w drugiej połowie zrobiły się wolne pola i Frączek z Gojko latali mega i oczywiście Karpiński . Wow jak ten chłopak szybko "dorasta". BRAWO CALY ZESPOL I TRENER!!!

42. 15.08.24 17:15 zjs

Piotr ma doświadczenie i szczęśliwą rękę. Niecierpliwość jego wszystkich pracodawców nie pozwoliła mu pokazać umiejętności. Gratulacje da chłopaków i Piotra. Tych chłopaków zaczynam lubić w przeciwieństwie do dawnej drużyny, która nas olała.

43. 15.08.24 17:13 Adass

Brawo Panie Trenerze!! Brawo Piłkarze!!

44. 15.08.24 17:04 Has

zostało tylko życzyć takiej skuteczności w następnych meczach. bramkarz faktycznie ma pewne interwencje i wyciągnął jeden trudny strzał na bramkę. dobrze że Warta grała otwartą piłkę, ale po paru takich meczach przeciwnicy zaczną więcej murować bramkę i będzie trudniej o takie wyniki.

45. 15.08.24 17:02 MojaJedynaMiłość