Opole
Stomil
Olsztyn
45' Adam Żak
Adrian Szczutowski zdobył drugą bramkę dla Stomilu Olsztyn. Fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Stomil wywalczył 3 punkty w Opolu! BRAWO!

Piłkarze Stomilu Olsztyn po bardzo emocjonującym meczu wygrali 2:1 z Odrą Opole. Dla naszego zespołu bramki strzelali: Jurich Carolina oraz Adrian Szczutowski. W pierwszej połowie z boiska wyleciał Mateusz Skrzypczak, ale na szczęście w drugiej połowie składy się wyrównały.

Adam Majewski zdecydował się tylko na jedną zmianę w składzie w porównaniu z meczem z GKS-em Tychy, który na inaugurację rundy wiosennej przegraliśmy 1:2. Od 1 minuty zobaczyliśmy młodzieżowca Huberta Szramkę, który w składzie zastąpił Kokiego Hinokio. Nadal z powodu urazu nie może grać Grzegorz Kuświk, a na ławce rezerwowych usiadł Jakub Kanclerz, który powrócił do zdrowia po urazie doznanym podczas okresu przygotowawczego.

Od początku spotkanie było emocjonujące. Odra Opole już na samym początku mogła zdobyć gola za sprawą Arkadiusza Piecha, a w odpowiedzi blisko trafienia był Wojciech Łuczak.

Na prowadzenie Stomil wyszedł w 14 minucie za sprawą Juricha Caroliny, który zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego.

Trzy minuty później z boiska wyleciał Mateusz Skrzypczak po tym jak zobaczył drugą żółtą kartkę. Nieodpowiedzialne zachowanie młodzieżowca spowodowało, że olsztyńska drużyna praktycznie całą pierwszą połowę grała w osłabieniu.

Odra Opole ruszyła natychmiast do odrabiania strat. Stomil dzielnie bronił się, ale skapitulował w 45 minucie. Adam Żak strzałem z 8 metrów pokonał Piotra Skibę.

W 55 minucie siły się wyrównały. Zawodnik Odry Opole Piotr Żemło próbował wymusić rzut karny i za to obejrzał drugą żółtą kartkę.

Po tej sytuację Stomil z minuty na minutę przejmował inicjatywę na boisku. Świetny strzał z 25 metrów chwilę po pojawieniu na boisku oddał Sam van Huffel. Bramka padła jednak minutę później po rzucie rożnym. W pole karne dośrodkował Maciej Spychała, Odra zdołała to wybić, ale dośrodkował ponownie Spychała, a gole zdobył Adrian Szczutowski, dla którego było to drugie trafienie w barwach "Dumy Warmii".

Kolejne spotkanie olsztyński zespół zagra na własnym stadionie, z walczącym o awans do Ekstraklasy, ŁKS-em Łódź. Mecz zaplanowano na sobotę - 13 marca o godz. 13.

0:1 - Jurich Carolina (14), 1:1 - Adam Żak (45), 1:2 - Adrian Szczutowski (67)

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 27. Damian Byrtek, 3. Rafał Remisz, 23. Jurich Carolina, 6. Jonatan Straus - 12. Wojciech Łuczak (65, 24. Sam van Huffel), 20. Mateusz Skrzypczak, 8. Maciej Spychała, 37. Hubert Szramka (58, 16. Koki Hinokio) - 7. Adrian Szczutowski (86, 4. Jakub Mosakowski).

Komentarze (38)

• tomaso
    Nie wiem, gdzie to wpisać. Ale objawił się Kowalewski. W studio Polsatu Sport po meczu Juventus-Porto.
  • czerkasow
    Po pierwsze - Koki ma najwięcej strat i niedokładnych podań w Stomilu, jedyne co to że zrobi jakiś zwód. Po drugie - celem klubu miał być baraż, ale jak zawsze się spierdzieliło (ale oczywiście zaraz podniosą się głosy pod niebiosy że niewielka strata). Po trzecie - proponuję samemu stanąć i pokierować tym zlepkiem piłkarzy i zobaczymy co się stanie. Po czwarte - Bełchatów nie spadnie przy zielonym stoliku, zatem z tym spadkiem nie byłbym taki pewny (ale nie spadniemy, chyba że piłkarze będą świrować jeszcze bardziej).
  • Tiger
    Koki zostanie drugim Ramirezem, gość nie ma z kim pograć poza Łuczakiem, gdyby nie ten ostatni to w ogóle tu by pilki do przodu kopnąć nie można. Ale walka jest a rywale też nie umieją kopać więc jakoś to bedzie... :-)) Z ŁKS tylko wygrana, cudem zremisowali derby, są w dołku, nowa miotła jest ale ich położymy, szkoda że Marek Kwiatkowski już nie gra bo byłbym tego pewny.
  • 19BR45
    Michał Wypij niewiele tu pomoże. Jeśli nie utrzyma się w Sejmie a jest takie duże prawdopodobieństwo to będzie szukał ciepłej posadki w regionie
  • waldi812
    Statystycznie to ok. 50 spotkań w miesiącu, rózne ligi. Równie słabe było spotkanie Rakowa z Craxą, ale jeżeli mamy dyskutować na temat indywidualnych umiejętności piłkarzy z Ex a Stomilu to chyba nie za bardzo ma to sens. Mi nie chodzi o bundesligę, a zwykły poziom ŁKSu, ale u nas tego nigdy nie było i raczej nie będzie, w tym też kontekście napisałem o Kokim, kibice po nim jeżdzą, a on się po prostu do takiej piłki nie nadaje i zwyczajnie się tutaj niepotrzebnie marnuje i cofa w rozwoju, gdzie indziej w innym systemie będzie z niego pożytek.
  • TorroRosso
    Waldi czy oglądasz inne mecze , czy tylko nasz Stomil . Bo po obejrzeniu Lechia v Podbeskidzie widziałem podobną jakość i toporność , czy Wisła v Górnik typowa ligowa rąbanka pokazywana w telewizji , a nie z jednej kamery. Odnośnie karier naszych wybijających się piłkarzy bywało różnie , jednemu sie udało inni siędza w głębokiej rezerwie. Kończąc każdy chciałby oglądać jakość Bundesligi w naszej 1 lidze - ale niestety to w innym życiu i innym świecie
  • SzEFoo
    Też nie przesadzajmy. Oba zespoły z Łodzi są do ogrania jak każdy w tej lidze. Przypomnę, że ŁKS został u siebie rozjechany przez GKS Tychy, a wczoraj w pierwszej połowie z Widzewem też nie wyglądał za dobrze. Sprawę stadionu wszyscy znają. Niedawno nie było mowy o dofinansowaniu od państwa, teraz parę miast coś wywalczyło. Michał Wypij na którego głosowało wielu kibiców Stomilu mógłby coś podziałać w tym temacie...
  • 19BR45
    Brawo za 3 punkty. Odra zawsze nam leżała dlatego szkoda tej domowej porażki latem. Oby młody Szczutowski strzelił w rundzie więcej z gry niż gwiazda Szymek
  • DJKS
    Zgadzam się, że bez stadionu nie będzie tu poważnych sponsorów. A w takiej sytuacji Stomil jest skazany na przeciętność i balansowanie co sezon na krawędzi 1 i 2 ligi... Gratulacje za zwycięstwo ale z większymi pochwałami wstrzymałbym się do najbliższych 2-3 kolejek, co poniektórzy mogą zostać szybko sprowadzeni na ziemię.
  • Zenek Tonieten
    Kogoś jeszcze dziwi to, że jak jest wygrana to mniej komentarzy? Niektórzy nie mają zwyczają kogoś chwalić, pewnie tak mają w życiu także. Cieszy wygrana w tym spotkaniu, brawo za 3 punkty! Teraz czas na ŁKS, który podobno przyjedzie już z Mamrotem jako trenerem.
  • Tiger
    Stomil wygrywa walczac w 10, dogania wynik, wygrywa a tu raptem 20 komentarzy, jakby przegrał to by była jatka i 80 wpisów, co z Was z kibice, nie stać żeby pochwalić drużynę, caly czas wieczne nie...
  • nor
    Z innej beczki - cenne zwycięstwo, co nie zmienia faktu, że bez porządnego stadionu jesteśmy skazani najwyżej na 1-ligowe średniactwo. Nie zdobędziemy wartościowych sponsorów/inwestorów z obecną ruiną. Np. DBK nie da na klub więcej kasy, dopóki Stomil będzie grał na obecnym trupie. Raków w kwietniu będzie miał kameralny stadion na 5500 miejsc za - uwaga! - 17,5 mln zł. Nam też wystarczyłby stadion na 6-7 tys. miejsc, który można zbudować za kilkadziesiąt mln zł. Tylko trzeba chcieć. Jak się wykrzaczy budowa linii tramwajowej z Pieczewa - a jest to dość prawdopodobne - będzie to karma dla ratusza za grzech zaniechania budowy stadionu.
  • waldi812
    Wygrana cieszy i umacnia nas w środku peletonu, który o nic nie walczy, a o to chyba w tym sezonie chodzi. Na 99 leci Bełchatów i raczej nic się w tej kwestii nie zmieni. Styl gry według mnie toporny, nie wiem skąd tutaj tyle optymizmu, bo perspektywy nie są w kolorycie błękitu nieba. Szczutowski ma czutkę w polu karnym i piłka go szuka, a to duży atut w porównaniu do Kuświka, no i przede wszystkim gra. Różnica z Loshim taka, że tamten to bardziej był na boisku. Teraz mecz z ŁKSem i może być sroga rzeźnia i niezła karuzela dla co poniektórych. Ten nasz Koki powinien trafić śladem Ramireza do takiego ŁKSu, u nas się niestety marnuje i za bardzo się nie rozwinie. Szkoda chłopaka. Gdy będzie miał odpowiednich partnerów i włąściwego trenera na pewno odpali, ale nie u nas, nie ten styl. Skiba jak widac rozegrał dobre zawody, po co więc był ten cały lament w poprzednim tygodniu.
  • uho
    Piekarz/OKS w 100% racja. Jak psy wieszać i się mądrzyć to i 70 komentarzy się znajdzie ale pogratulować i podziękować to strasznie ciężko. Nie zmienia to faktu że weekend zaczął się zajebiście za co wielkie dzięki i gratulacje dla piłkarzy i całego sztabu naszej drużyny. SPW
  • zjs
    Na podstawie meczu transmitowanego przez Ipla.tv z jednej kamery trudno mieć właściwy obraz gry. Jednak po pechowym meczu w Olsztynie, przegranym na własne życzenie, wywalczone zwycięstwo Opolu cieszy. Gratulacje! Czyżby jednak Majewski z posiadanego materiału zbuduje dobry zespół? Odpowiedź na to otrzymamy po meczach z ŁKS- em i Widzewem. Wtedy będziemy mówić o szacunku dla trenera.
  • SzEFoo
    Na takich grajków jakich ma to robi dobrą robotę. Wystarczy spojrzeć gdzie ląduje większość wyróżniających się u nas piłkarzy przechodząc do innych klubów.
  • tomaso
    A może ten Majewski nie taki zły? Za kadencji tych dwóch magików nic nie miał do gadania, a tu dwa mecze, nienajgorsze, już 3 strzelone bramki, odsunął od pierwszej 11 Kokiego No, zaczynam łapać do niego szacunek
  • Piekarz/OKS
    Stomil wygrał i tylko 20 komentarzy... gdzie te wszystkie „cześki, marudy, engele i inne zające, co to tak martwią się losem klubu?
  • Tiger
    Nie ukrywam, że moje oczekiwania się sprawdziły, los nam trochę oddał to co zabrał tydzień temu. Taka jest piłka. Dziś zagraliśmy gorszy mecz, rywal był zespołem lepszym przez większość czasu ale to my mamy 3 pkt. Szacunek za walkę w dziesiątkę mimo wszystko też nagana za stratę bramki do szatni. Po idiotycznym zachowaniu jednego z rywali nagle siły się wyrównują i mamy z miejsca naszą przewagę, złapane "momentum" używając żargonu hokejowego i co najważniejsze gol na 2-1. Trochę niepotrzebnie cofnęliśmy się pod bramkę na ostatni kwadrans i było dużo nerwów, szczęście po naszej stronie i też dobre interwencje Piotrka w bramce.
    Troszkę inne pytanie . Czy ktoś miał problem z zalogowaniem ? Odnośnie ostatnich 2 meczy w nowej rundzie okazuje się że tworzenie czarnowidztwa przez większość z Was okazuje się, że się nie sprawdza . Wygląda to na razie całkiem logicznie , bez prawie żadnych "transferowych" wzmocnień . Jestem gotowy powiedzieć że wygląda to lepiej piłkarsko , czego ostatnio brakowało . Oby ten poziom był minimum w następnych meczach
  • O.N.P.P
    Podsumowując Skrzypczak niestety ale idiota z niego fauluje na połowie przeciwnika tak że łapie 2 żółtą, gdzie nie było żadnego zagrożenia na jego szczęście jeszcze większym idiotą okazał sie zawodnik Odry symulując karnego gdzie miał kartkę :) Fajnie że nasza drużyna od razu po czerwonej dla Odry zaatakowała czego efektem bramka. Widać zdecydowana poprawę gry od poprzedniej rundy chcemy grać, atakować a nie tylko się bronić. Na koniec brawo za kolejnego gola dla Szczutowskiego a dla wszystkich jebiących we wcześniejszych dniach Petrę a zarazem i jego PIERDOLCIE SIĘ :)
  • Paweł Wilicki
    Brawo !!! Brawo za charakter i za drugą polowe. Choc ładnie sie bronili w pierwszej, ehh zabrakło paru minut do przerwy. Szkoda tej czerwonej (dwie zolte) ehh troche utrudnily Nam mecz ale chlopacy pokazali charakter a szczegolnie druga polowa imponujaca. Po czerwonej na Odry przejelismy mecz i docisneli. Ogladalem mecz jednym okiem w pracy ale mysle ze pochwaly sie naleza. Kuswik hmm mam nadzieje ze niedlugo wroci i zagra z Adrianem, ktory pokazuje skutecznosc (w Stomilu to naprawde wyjatek). Nie wiem jak wspolpracowali Szramka ze Szczutowskim bo niestety praca zajmowala drugie oko. @ Ciekawe jest to ze holendrzy (nie liczac Caroliny) usiedli na lawie i zespol pokazal naprawde charakter. Tylko ogladac i klaskac.
  • Jerzy Makiel
    Nareszcie było nieźle .Szkoda że Spychała w końcówce nie strzelił.
  • kubik
    Brawo Stomil !!! Dobry wynik na ciężkim dalekim wyjedzie. Weekend można zacząć !! Dzięki !