103' Koniec meczu. Mamy trzy punkty!!!
101' Czerwona kartka dla asystenta Motoru i dla Zbyszka Małkowskiego.
100' Wielka spina przy linii bocznej, Stomilowcy nie dają sobie dmuchać w kaszę!!!!
99' Żółtą kartką ukarany dla Króla za próbę wymuszenia rzutu karnego 88
90' 7 minut doliczone

Motor zepsuł się w Olsztynie. Stomil wygrał 2:1

26.03.23 16:58   kyn   30

Stomil Olsztyn zdobył pierwszy wiosenny komplet punktów i wrócił do strefy barażowej. Stało się tak po wygranej z Motorem Lublin. Podopieczni Szymona Grabowskiego są niepokonani od 10 spotkań w rozgrywkach II ligi.

Olsztyński szkoleniowiec musiał nagimnastykować się przy ustalaniu wyjściowej jedenastki, bo w tygodniu wypadło mu kilku zawodników.W spotkaniu nie zobaczyliśmy chorującego Macieja Spychały, a na ławce zasiadł Karol Żwir, który również w zeszłym mocno chorował. Kapitanem w jego miejsce był w tym meczu Bartosz Waleńcik. Na treningu po zderzeniu z kolegą urazu nabawił się Lukáš Kubáň i jego również zabrakło w składzie. Od pierwszej minuty na murawę wybiegł Filip Szabaciuk, Filip Wójcik został przesunięty na lewe wahadło. Po karze za żółte kartki wrócił Hubert Krawczun. W Motorze od początku wystąpił były zawodnik Stomilu Jakub Staszak, a na ławce zasiadł Wojciech Reiman.

Początek meczu wyraźnie był na korzyść gości, którzy wykazywali większą ochotę do gry i długimi fragmentami nie wypuszczali Stomilu z własnej połowy. Gospodarze obudzili się dopiero koło 20. minuty. Najpierw Filip Wójcik strzelał niecelnie po rzucie wolnym, potem Werick Caetano po składnej akcji z Wójcikiem oddał strzał wprost w bramkarza. W końcu ponownie Wójcik pobiegł lewym skrzydłem, zagrał do środka w pole karne i tam z bliskiej odległości piłkę do siatki wpakował Hubert Krawczun w 26. minucie. Kilka minut później jeszcze ładnie z dystansu uderzał Wójcik, jednak Łukasz Budziłek był na posterunku. Do końca I połowy wynik nie uległ zmianie.

Druga odsłona znów przyniosła ataki Motoru, Stomil z rzadka próbował konstruować akcje zaczepne. W 52. minucie kibice Stomilu zadrżeli, bo po wślizgu Szabaciuka zawodnik gości padł w polu karnym, jednak arbiter nakazał rozpoczęcie gry od bramki.

Stomil szukał okazji w szybkich atakach, jednak w poczynania zawodników Szymona Grabowskiego wkradało się za dużo niedokładności. W 72. minucie powinno być 2:0, jednak po dobrej indywidualnej akcji zmiennik Sebastian Szypulski źle trafił w piłkę, która przeleciała daleko obok bramki Motoru. W końcu ziściły się pragnienia fanów Dumy Warmii. Po zagraniu z prawej strony Shuna Shibaty z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym pięknym strzałem po długim rogu popisał się Igor Kośmicki i podwyższył prowadzenie.

W 86. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości, który na bramkę kontaktową pewnie zamienił Rafał Król. Sędzia doliczył 7 minut do tego spotkania, w wyniku pięknej oprawy fanów Dumy Warmii i emocje były do samego końca. Motor starał się wyrównać, ale Stomil dał radę obronić wynik.

Dzięki zwycięstwu Stomil wskoczył na 6. miejsce w tabeli II ligi i tym samym cały czas jest w walce o awans do I ligi. W piątek (31. marca) Stomil zagra na wyjeździe w Kaliszu z KKS-em 1925.

1:0 - Hubert Krawczun (26), 2:0 - Igor Kośmicki (80, 2:1 - Rafał Król (86 k)

Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 14. Filip Szabaciuk (62, 50. Michał Karlikowski), 4. Igor Kośmicki, 25. Hubert Sadowski, 26. Bartosz Waleńcik, 11. Filip Wójcik - 7. Hubert Krawczun (73, 77. Bartosz Florek), 15. Shun Shibata, 28. Marcin Stromecki, 20. Werick Caetano (62, 6. Sebastian Szypulski) - 9. Piotr Kurbiel (87, 10. Karol Żwir).

Dołączam się do gratulacji motor wprawdzie piłkarsko prezentował się lepiej ale dostał w papę i bardzo dobrze 😀 Emocji mnóstwo jak na drugą ligę naprawdę niezłe kino. Jeszcze raz brawo i oby tak dalej

3. 27.03.23 21:31 Bart

Ekstra: Realisty brakuje on nabija 60 postów :) na temat stadionu w Niecieczy i rozpływa się nad skutecznością z karnych Fundambu w Weszło w B-klasie:) Zrobiliśmy maks co mogliśmy na tle takiego rywala (z tych co widziałem w tym seoznie zespołu najlepiej piłkarsko wygladającego) wygraliśmy sposobem, walka, determinacją i to się chwali:) Ja trenera akurat w trenera wierze i w tym meczu potwierdził to:) z Kaka szykują się pewnie piłkarskie szachy jak i w tym meczu u nas-znowu jedna akcja może ustalić wynik oby tym razem dla Nas.

4. 27.03.23 20:02 marduck

Ważne 3 pkt. Z drużyną grającą w piłkę, mecz zagraliśmy sposobem i wyszło super. Tyle pozytywów z tego meczu. O negatywach nie będę pisał, żeby nie psuć atmosfery kibicom cieszącym się ze zwycięstwa :)

5. 27.03.23 19:24 EXTRA

Widzisz Tomaso wielokrotnie wcześniej zwracałem na to uwagę , że wiele jest EXTRA porad , nowych trenerów , zwalniających wszystkich dookoła prawie prezesów , i taktyków zarządzania , gdy seria meczów jest daleka od pozytywów . Ok jest nieraz ciężko na niektóre mecze patrzeć i je bronić . Problem jest jednak wtedy , gdy Ci wszelcy taktycy i trenerzy nagle milczą , jak piszesz tylko lekko ponad 20 komentarzy , czemu teraz po udanym meczu nie przedstawiają nowych rozwiązań , czemu nie zwalniają każdego i za byle co . Czemu nie piszą że Motor to drużyna z węgla i papy jak przegrali z nami . Dlatego zawsze namawiam - kibicujmy , nie trenujmy , ale wtedy jestem ten straszny ślepiec i świr . SPW

6. 27.03.23 18:52 Pablo Olsztyn

Tomaso hmm że niby jak się uda to super a tak nie krzyczymy o awansie by debili z siebie nie zrobić ? Superujesz że to człowiek małej wiary ? @ Ja myślę że ot nie pracował w dziale handlowym gdzie stawianie celów jest na porządku dziennym. I wszyscy tam wiedzą że stawianie celów mobilizuje itd Tu mobilizuje trener co widać i słychać. @ Ostatnie zdanie hmm pamiętaj że dla jednego sukces oznacza przebiegnięcie maratonu a dla innego 400m. Trener powtarza że on chce min 6gi miejsca więc baraży. To jest CEL. A SUKCES po handlowemu byłby awans bezpośredni wg mnie.

7. 27.03.23 18:17 tomaso

Dzień po wygranej i zaledwie 20+ komentarzy. Przy remisie lub porażce byłaby już pewno ponad setka. Dziwne. Na marginesie, wielce zastanawiające ostatnie zdanie z konferencji naszego coacha. Czyli prezes dał zasłonę dymną z tym utrzymaniem?

8. 26.03.23 22:30 grzegorz

Gratulacje! Super emocjonujący mecz, doping i oprawa na najwyższym poziomie. Wszyscy w piątek do Kalisza!

9. 26.03.23 22:19 SzEFoo

Ciasno w czubie tabeli, a już w piątek hit Kalisz - Stomil. Mecz o 6 pkt. Spw

10. 26.03.23 21:52 Tiger

Dobry, emocjonujący mecz i wygrana. Dobry doping i super oprawa, niezła frekwencja na stadionie do tego goście też dopisali. Ważne 3 pkt, FORZA STOMIL!

11. 26.03.23 21:20 Bart

Fakt tabela wyglada dobrze choć przed meczem nie wyglądała za dobrze, jak widac sytuacja dynamiczna nudy nie ma:)

12. 26.03.23 21:19 Bart

Narazie odpukać defensywa wyglada co najmniej dobrze w przeciwieństwie do poprzedniej rundy nie dajemy prezentów przeciwnikom. Dziś warunki Walencika się przydaly, bo Motor z uporem maniaka caly czas wrzucal pilki nawet jak mieli dogodna sytuacje do strzału, praktycznie w ogóle z dystansu nie strzelali poza Reimanem na wiwat, ale to nie nasz problem-choć ktos inny moze wykorzystac ta dziurę przed polem karnym. Shun cały czas bez większych przebłysków ale przy Werciku to i tak wyglada dyzo dużo lepiej:p dzis Stromecki i Krawczun za to zagrali bardzo dobrze. Więcej powinnismy wykorzystywać atuty Wójcika dziś pare razy dostał na wolne pole piłkę i efekty widzieliśmy. Dziś na nasze możliwości zagraliśmy 100% jak na takiego rywala. Taktycznie dziś wystarczył nasz sztabik w porównaniu do 11 z Lublina za to brawa dla Naszego Sztabu:)

13. 26.03.23 21:03 EXTRA

Waldi było pare nieciekawości , ale na poprawę twojego humoru proponuje spojrzeć na tabelę i punkty , robi, się fajna dziura między czołówka , a kimś tam dalej w tabeli . Rewelka

14. 26.03.23 20:53 waldi812

Shun ogólnie bardzo blado w tym meczu. Co do defensywy to generalnie było ok, ale zdarzały się jednak momenty, gdy piłkarze Motoru mieli za dużo swobody, zwłaszcza jedna sytuacja w pierwszej połowie spotkania. Ale trzeba też przyznać, że wrzutki w pole karne nie przynosiły żadnego rezultatu i ładnie było wszystko czyszczone w powietrzu.

15. 26.03.23 20:48 EXTRA

A to trzeba było dodać :)

16. 26.03.23 20:46 Bart

Ekstra mowie na naszym szczeblu rozgrywek, nie porównuje do Realu na dzis nawet by z nami w bierki nie zagrali:) dziś wygraliśmy determinacja i walka, pilkarsko pewnie przeważali ale w piłce liczy się wynik a nie pozostałe statystyki:)

17. 26.03.23 20:42 Pablo Olsztyn

Dobrze rozpracowany przeciwnik faktycznie. Mega dyscyplina taktyczna i robota zawodników w defensywie i już lepiej w ofensywie. SFG jak zawsze parcie a szkoda strzału Wuja bo gdyby wpadło to byłaby bramka rundy jak nic. Defensywnie więc super a CD ofensywy to trzeba dalej pracować. Niestety na Kurbiela już nie liczę ale widać że po lawie Krawczun odżył. Większość piłek do przodu idzie przez Stroneckiego i chłopak robi robotę długimi dokładnymi podaniami. Niestety od ok 80 minuty zaczęły się spore błędy w defensywie, stać ta sytuacja w 90 minucie gdzie piłka krążyła po linii bramkowej. Ożywienie po wejściu Karlikowskiego i Florka. Caetano dobrze w defensywie ale im więcej w stronę ofensywy, tym więcej błędów niestety. Shun jakiś przygaszony ale może tak miało być. Ważne że 3 pkt i 4 dni nad dalszą praca nad ofensywa i końcowymi 10 minutami.

18. 26.03.23 20:04 EXTRA

Przepraszam #Makiel

19. 26.03.23 20:04 EXTRA

Miękiel przyczepiasz się teraz o szczegóły , emocje piłkarsko-kibicowskie zawsze trzeba dzielić na pół . Miasto Lublin ładne i studenckie , lecz na mecz dzisiejszy śmieszne i tyle . taki styl kibicowania jest u nas w Polsce i też akceptacja się przyda . 3 punkty to jest najjjj

20. 26.03.23 19:47 EXTRA

Bart to podmień proszę naszych graczy z graczami Realu niech sobie nasi pograją w LaLIGA , pieniądze nie grają więc różnicy nie będzie

21. 26.03.23 19:43 waldi812

Bardzo dobry wynik, zwłaszcza w obliczu problemów kadrowych. Fajny mecz na przełamanie i utrzymanie bezpiecznego dystansu do Motoru. Teraz tylko 3 pkt w Kaliszu i mocno sadowimy się w czołówce tabeli.

22. 26.03.23 19:07 Bart

Jak widać pieniądze nie graja:)

23. 26.03.23 18:08 stomilrulez

Brawo Stomil!!! Co za emocje, to co kibice lubią najbardziej! Wreszcie wygrana, 3 punkty i przesuwamy się coraz wyżej w tabeli wyników. Pogoda niestraszna, dziękujemy za walkę na boisku i satysfakcjonujący wynik końcowy! Może to ten moment przełamania się zespołu i zakończenia remisowych wyników. A teraz tylko wygrana, oby tak dalej!

24. 26.03.23 17:59 p k

Gratulacje , dzisiaj zobaczyłem z prawdziwego zdarzenia zespół . Koncentracja , mądrość , super taktyka przyniosła w końcu upragnione trzy punkty.

25. 26.03.23 17:39 nor

Tym razem to my podtrzymaliśmy passę meczów bez porażki - w dodatku zdobywając komplet punktów - a nie pozwoliliśmy kontynuować serii zwycięstw Motorowi. Brawo więc za ten mecz z emocjonującą końcówką.

26. 26.03.23 17:39 zorro

Werick dobrze pracował w obronie, do przerwy dobry punkt. Najlepszy Mądrzyk, niezły Wójcik. Teraz po punky do Kalisza

27. 26.03.23 17:37 EXTRA

Ufff zdarłem gardło . Rewelacja - emocje i wygrana , wszystko co kibice lubią najbardziej . Nie taki Motorek straszny jak go niektórzy malowali :)

28. 26.03.23 17:32 Bart

Brawo !!! To co mieli zrobić, zrobili. Defensywnie wygladamy solidnie tej wiosny. Ofensywnie to co milismy wykorzystaliśmy 100%. Wojcik puszczny na wolne pole i wrzutka to zawsze sie sprawdza, wreszcie troche go wykorzystalismy, Krawczun jak zawsze po przerwie wyglada dobrze, Stromecki solidnie choc moglby szybciej rozgrywac . Walczyli nie odpuszczali i jest efekt:) Minus Wercik dla mnie nieporozumienie kolejny mecz.

29. 26.03.23 17:18 tomaso

Brawo. Emocje były w tej końcówce, a największe, gdy piłka zatańczyła w jakiejś doliczonej minucie przed linią bramkową. Tak, jak udało mi się przewidzieć, czułem, że wygramy i że w końcu sędzia będzie nam sprzyjał

30. 26.03.23 17:07 chodi

Brawo STOMIL!!!Wracamy na właściwe tory i walka TYLKO O AWANS!! A po tym meczu ZERO SZACUNKU DLA MOTORU który dla mnie jest zwykłym śmieciem ze śmiesznego Lublina🖕🖕🖕 … przegrywać też trzeba umieć lamusy z Lubelszczyzny