94' Koniec meczu.
93' Stomil zamknięty we własnym polu karnym i poprzeczka ratuje nas przed utratą bramki! 337
93' Suchocki wpada w pole karne i pada na murawę w miejscu, gdzie zalega najwięcej śniegu.
91' Trzy minuty doliczone.
89' Kujawa w dogodnej sytuacji na 10. metrze, nie opanował piłki na śniegu, wybijają obrońcy. 1

Stomil Olsztyn wygrał 1:0 z MKS-em Kluczbork, fot. Łukasz Kozłowski

Olsztyn, stadion Stomilu

Śnieżne trzy punkty

09.11.16 19:52   zic   20

W zaległym meczu 14. kolejki I ligi Stomil Olsztyn pokonał MKS Kluczbork 1:0. Bramkę dla Stomilu zdobył Arkadiusz Czarnecki. W drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Grzegorz Lech.

Mecz w pierwotnym terminie został odwołany z powodu obfitych opadów deszczu i fatalnego stanu murawy. Jak się okazało, pogoda dała się we znaki także w drugim terminie. Tym razem warunki były iście zimowe. Padający przez kilka godzin przed spotkaniem śnieg skutecznie pokrył murawę olsztyńskiego stadionu.

Stomil rozpoczął spotkanie w identycznym składzie jak przed czterema dniami, w zwycięskim spotkaniu z Bytovią Bytów. Tym razem warunki nie pozwalały jednak na kombinacyjną grę i szybkie ataki, było za to dużo przypadkowych strat i fauli. Pierwszą dogoną sytuację gospodarze mieli już w 20. sekundzie meczu, przed bramką znalazł się Tsubasa Nishi, nie zdołał jednak w tych warunkach odwrócić się i celnie uderzyć na bramkę. Swoją sytuację miał także Jarosław Ratajczak w 22. minucie, jednak po jego uderzenie głową po dośrodkowaniu minimalnie minęło słupek bramki Grzegorza Wnuka.

W 41. minucie padł upragniony gol, a a jednym z jego głównych aktorów był Grzegorz Lech. Pomocnik Stomilu uderzył z dystansu, piłka odbiła się od słupka, bramkarza i dopadł do niej Arkadiusz Czarnecki, któremu nie pozostało nic innego jak skierowanie jej we właściwe miejsce.

W 52. drugiej minucie sfaulowany w polu karnym został Marcel Ziemann, a sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Grzegorz Lech, jednak i tym razem nie dane mu było strzelenie bramki - piłka po jego wykonaniu trafiła w poprzeczkę i wyszła za linię końcową.

Niestrzelony karny wprowadził niepewność w szeregi gospodarzy i do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy znacznie częsciej gościli pod bramką Stomilu niż przez pierwszy okres gry. Na szczęście Stomil ustrzegł się większych błędów w obronie, dzięki czemu udało się dotrzymać korzystny wynik do końca.

Komplet zwycięstw Stomilu w ostatnich dwóch spotkaniach i sześć punktów, które pozwalają naszej drużynie wrócić na właściwe miejsce w tabeli I Ligi.

Tagi: Stomil Olsztyn, MKS Kluczbork, Arkadiusz Czarnecki

1. 11.11.16 19:33 janadam

Nikogo nie bronię, nikogo nie krytykuję ani też niczego nie sugeruję ale chciałbym zauważyć że sportowo Stomil jest na czwartym miejscu w tabeli pierwszej ligi. Pozdrawiam

2. 11.11.16 12:55 Wielki Stomil

w PRO JUNIOR spadamy za chwile na 4 miejsce slabo to wyglada musimlody biedrza grac a najlepiej jak by grali razem z Szewczykiem to bysmy 3 miejsce utrzymali spokojnie

3. 11.11.16 11:56 czerkasow

Beznadziejna druga połowa w wykonaniu kopaczy. 3 punkty - to max w najbliższych trzech meczach i strefa barażowa wita.

4. 10.11.16 23:56 Krzycho

5. 10.11.16 19:19 Mm

No, nieźle - trzy mecze, siedem punktów... strach pomyśleć, co mogliby zdziałać ci piłkarze, gdyby mieli trenera...

6. 10.11.16 13:21 dzik8297

A nie zrobił babola? Cała druga polowa to jeden wielki babol ,w sensie obrony wyniku 1:0.

7. 10.11.16 10:33 Jan Tomasz

To już Łopatko i koń są cacy? Bo nie widzę ani jednego słowa złego.

8. 10.11.16 07:40 stomil 14/88

Plan zrealizowany 7 punktów w 3 meczach brawo

9. 10.11.16 03:23 radecki(S)

Dwie wogóle inne połowy meczu. Pierwsza w naszym wykonaniu dobra a druga masakra nikt w środku nie umiał podciągnąć zespół,może winna murawa i to fakt. Ale jest wygrana i brawo. Prezesie wes się za szukaniem sponsorów!

10. 09.11.16 22:21 Tiger

Prorokiem nie jestem ale cieszy to 1:0, 3 pkt dla nas i to jest najważniejsze. Warunki dzisiaj nie pozwoliły na więcej. Patrząc w historię i mecz w Sączu rok temu to chyba śnieg nam sprzyja :-) W dobrym momencie pod koniec dopisujemy 7 pkt na 9 możliwych i tabela od razu inaczej wygląda. Przed nami mecze do wygrania i trzymajmy kciuki żeby ta passa została podtrzymana! Forza Stomil!

11. 09.11.16 22:14 SzEFoo

Jak zagramy z Wigrami żeby "nie przegrać" to wyjedziemy z Suwałk z 0pkt. Zagrać odważnie i o zwycięstwo! Zagrać tak aby Bucholc z Remiszem żałowali, że stad odeszli.

12. 09.11.16 21:59 maniek86

O poziomie meczu nie.ma co dyskutować bo to był przypadek nie gra. Brawo za 3 pkt. Jak w pierwszej połowie zamknęliśmy rywala tak w drugiej..... Hmmm nie było wogóle pomocy. Była 9 w obronie, potem 30 metrów pustego pola i Kujawa... Zwycięstwo najważniejsze. Jazda teraz z Wigrami!!!

13. 09.11.16 21:40 Kot

Dzisiaj poprzeczki odegrały główną rolę. 20 cm niżej i mielibyśmy 2:0 i spokojną końcówkę, bo Kluczbork już by się nie podniósł, nie na tyle w każdym razie, by strzelić dwa gole. Z drugiej strony 20 cm niżej i byłoby 1:1 w doliczonym czasie gry i zamiast radości, to by było wkurwienie. To jest właśnie piłka nożna - dzisiaj cieszymy się w Olsztynie, ale i tak szczęście było ze Stomilem, czyli z lepszymi. Ogólnie mecz nie mógł się podobać, Kluczbork zaliczył chyba ze 40 fauli, mało efektownie to wyglądało, bo sędzia co chwilę musiał gwizdać jak jakiś naszurany małolat w dyskotece. Najważniejsze są trzy punkty, bo to pozwala trochę odetchnąć, ale środek tabeli tak naprawdę nic nam nie daje, bo tabela jest płaska i nie można odpuszczać do samego końca. Teraz utrzymać dobrą formę, jeszcze z 5 punktów wypadałoby zdobyć - to nie niemożliwe, ale dałoby wiele przed zimą. A kto wie, jaka będzie. Dwie poprzednie... sami wiecie.

14. 09.11.16 21:30 tedefon 1982

cenne 3 pkt mogło być 2-0 szkoda karnego, mecz na śniegu tym bardziej chwała zespołowi że nie stracił bramki , teraz dobrze pokazac sie w Suwałkach i nie przegrać.

15. 09.11.16 21:14 dzik8297

Pierwsza połowa super, druga połowa tragedia. Wyniku 1:0 nie bronimy. W końcówce mało brakowało i byłby remis.

16. 09.11.16 20:27 momo2525

Dobrze ze wygrali ale poziom to już dramatyczny był w II połowie . Jak można bronić sie w 10 na własnym polu karnym i to z Kluczborkiem !!!

17. 09.11.16 20:26 SzEFoo

Brawo Pany! Dużo lepiej to wygląda w tabeli i oby tak dalej. Teraz iść za ciosem i wygrac ze słabymi w ostatnim czasie Wigrami.

18. 09.11.16 20:16 chodi

Brawo za zwycięstwo! 7 miejsce i od razu człowiek patrzy inaczej tą tabelę :) chociaż trzeba przyznać, że tabela jest mocno "spłaszczona" i dopiero zwycięstwo z Wigrami pozwoliłoby odskoczyc na dobre i zbliżyć się do pierwszej 3 ligi! FORZA OKS!

19. 09.11.16 20:10 Piekarz/OKS

Brawo za bardzo ważne 3 pkt. Klasowy, doświadczony 1- ligowiec takie mecze wygrywa. Nie ważne w jakim stylu, w jakich warunkach... po prostu trzeba wyszarpać zwycięstwo! Wam to Panowie się udało i Duma Warmii pnie się w górę ligowej tabeli. W Suwałkach walczymy o kolejne zwycięstwo! Forza OKS!

20. 09.11.16 20:05 Jan Tomasz