Relacja z meczu Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn

I liga 2021/2022 (31. kolejka, 2.V.2021 r.) Koniec Stadion Sandecja Nowy Sącz
Kilińskiego 47, 33-300 Nowy Sącz
Sandecja Nowy Sącz 1:0 Stomil Olsztyn
1:0
6' (k) Łukasz Zjawiński Bramki
ż Łukasz Zjawiński
ż Kamil Słaby
ż Łukasz Kosakiewicz
Bramki Sandecja Nowy Sącz: 31. Dawid Pietrzkiewicz - 70. Łukasz Kosakiewicz (72, 77. Rafał Kobryń), 5. Dawid Szufryn, 24. Kamil Słaby, 17. Tomasz Nawotka - 23. Jakub Zych (72, 9. Błażej Szczepanek), 6. Maissa Fall, 15. Gershon Koffie (88, 7. Robert Janicki), 33. Bartłomiej Kasprzak (63, 21. Sebastian Rudol), 27. Damian Chmiel - 29. Łukasz Zjawiński.
Stomil Olsztyn: 1. Dominik Budzyński - 14. Filip Szabaciuk (51, 28. Maciej Dampc), 33. Jakub Tecław, 41. Kevin Lafrance, 5. Beniamin Czajka, 6. Jonatan Straus (46, 13. Łukasz Moneta) - 15. Shun Shibata, 8. Maciej Spychała (46, 4. Wojciech Reiman), 88. Filip Wójcik (85, 63. Jakub Kisiel), 77. Patryk Mikita - 11. Hubert Sobol (73, 70. Merveille Fundambu).
Szczegóły Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).
Mecz bez udziału publiczności.

Piłkarze Stomilu Olsztyn nie zdołali wygrać trzeciego spotkania z rzędu w I lidze. Tym razem podopieczni Piotra Jacka przegrali 0:1 w Nowym Sączu z Sandecją. Jedyna bramka w meczu padła na początku meczu z rzutu karnego.

Piotr Jacek tradycyjnie zaskoczył zmianami w wyjściowej jedenastce. W meczu z Sandecją Nowy Sącz na ławce rezerwowych zasiadł m.in. Karol Żwir, który był jednym z najlepszym graczy w zwycięskim meczu z GKS-em Tychy. Do podstawowego składu wrócił najlepszy strzelec Stomilu - Patryk Mikita, a także Filip Szabaciuk, który tym samym spełnił wszystkie wymogi żeby punktować w Pro Junior System (10 spotkań i ponad 450 minut na boisku).

Pierwsze poważne wejście w pole karnego Sandecji dało im rzut karny. Maciej Spychała podciął rywala i arbiter Tomasz Wajda wskazał na “wapno”. Najlepszy strzelec gospodarzy Łukasz Zjawiński pewnie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Strzelił w środek, a nasz bramkarz Dominik Budzyński rzucił się w prawą stronę.

W pierwszej połowie meczu nasz zespół nie stworzył sobie dogodnych sytuacji do wyrównania. Za to gospodarze mogli podwyższyć wynik. W 25 minucie piłka przeszła z metr obok słupka, po tym jak Sandecja wykonała rzut rożny. 5 minut znowu po rożnym Gershon Koffie uderzał głową obok bramki. W 44 minucie Tomasz Nawotka dośrodkował z lewej strony, Jakub Zych uderzył głową z bliskiej odległości, ale świetnie wybronił to nasz bramkarz.

Na drugą połowę olsztyński trener wprowadził Łukasza Monętę i Wojciecha Riemana, zmienili Jonatana Strausa i Macieja Spychałę. Sześć minut później Maciej Dampc wszedł za Szabaciuka. W 53 minucie Stomil wyprowadził kontrę. Patryk Mikita za długo się zbierał i został zablokowany. Łukasz Moneta wrzucił z lewej strony, Hubert Sobol strzelił głową obok bramki.

Stomil następnie szukał swoich szans na wyrównanie za sprawą głównie Monety, który szarżował na skrzydle. W doliczonym czasie gry mogło dojść do wyrównania. Merveille Fundambu wycofał piłkę w polu karnym, a nadbiegający Moneta kopnął wysoko nad bramką.

19 porażka w I lidze stała się faktem. Mimo tego olsztyńskie zespół cały czas ma szanse na pozostanie w lidze, bo w ostatnich trzech spotkaniach zagra z zespołami bezpośrednio zamieszanymi w walkę o utrzymanie.

W kolejnym spotkaniu Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. Mecz odbędzie się w Bełchatowie w piątek (6 maja) o godzinie 18:00. Potem wyjazd do Sosnowca na mecz z Zagłębiem, a na koniec u siebie z Puszczą Niepołomice.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 12:43:20

90' Koniec meczu. Beznadziejne i nudne spotkanie. Bardzo dziękuję, że byliście tu ze mną, tylko to pozwoliło mi pozostać przed komputerem i nie iść spać. Kot.
90' Ostatnia i chyba najlepsza akcja Stomilu! Merveille Fundambu wycofuje w polu karnym, a nadbiegający Łukasz Moneta kopie jak w rugby kilka metrów nad bramką. 1
90' Jakub Tecław poszedł do ataku, zgrał głową, Patryk Mikita z powietrza sprzed pola karnego bardzo niecelnie. 1
90' Nic się nie dzieje.
90' 3 minuty doliczone. Długo.
89' Sandecja gra na czas.
88' Wojciech Reiman z 30 metrów mocno, ale w środek i łapie Dawid Pietrzkiewicz. 1
87' Boisko opuszcza Gershon Koffie, w jego miejsce Robert Janicki. 13
85' Boisko opuszcza Filip Wójcik, w jego miejsce Jakub Kisiel. 1
79' Rajd Łukasza Monety lewą stroną, ale nie ma nawet rzutu rożnego. 1
77' Rzut rożny dla Sandecji. 13
77' Głową nad bramką Jakub Tecław. 1
76' Rzut rożny dla Stomilu. 1
73' Boisko opuszcza Hubert Sobol, w jego miejsce Merveille Fundambu. 1
72' Boisko opuszczają Jakub Zych i Łukasz Kosakiewicz, wchodzą Błażej Szczepanek i Rafał Kobryń. 13
69' Żółtą kartką ukarany Łukasz Kosakiewicz, przerwał kontrę Stomilu. 13
64' Rzut rożny dla Stomilu 1
63' Boisko opuszcza Bartłomiej Kasprzak, w jego miejsce Sebastian Rudol. 13
63' Wrzuca Damian Chmiel, Dominik Budzyński z poświęceniem piąstkuje. 13
62' Rzut rożny dla Sandecji. 13
61' Na spalonym Hubert Sobol. 1
61' Z dystansu strzela Hubert Sobol, strzał zablokowany. 1
60' Żółtą kartką ukarany Kamil Słaby. Faulował Shuna Shibatę. 13
54' Kontra Stomilu, Patryk Mikita za długo się zbiera i jest zablokowany. Łukasz Moneta wrzuca z lewej strony, Hubert Sobol głową obok bramki. Na razie najlepsza okazja Stomilu, chociaż i tak nie jakaś wybitna. 1
52' Beniamin Czajka głową nad bramką. 1
51' Boisko opuszcza Filip Szabaciuk, w jego miejsce Maciej Dampc. 1
50' Rzut rożny dla Stomilu 1
45' Boisko opuszczają Jonatan Straus i Maciej Spychała. Weszli Wojciech Reiman i Łukasz Moneta. 1
45' Koniec pierwszej połowy. Stomil bez akcji bramkowej. Sandecja miała rzut karny i jedną szansę na podwyższenie wyniku. Mecz nie rozpieszcza kibiców.
45' Beniamin Czajka i Dawid Pietrzkiewicz opatrywani na murawie.
45' Rzut rożny dla Stomilu po akcji Filipa Wójcika. Po wrzutce faulowany Dawid Pietrzkiewicz. 1
44' Tomasz Nawotka wrzuca, Jakub Zych z bliska głową i świetnie broni Dominik Budzyński, odbijając piłkę. 13
40' Maciej Spychała na dalszy słupek, Kevin Lafrance niecelnie nogą nad bramką. 1
40' Rzut rożny dla Stomilu 1
39' Elhadji Maissa Fall wysoko nad bramką. 13
38' Żółtą kartką ukarany Łukasz Zjawiński za zagranie ręką w poprzedniej akcji. 13
37' Damian Chmiel wrzuca z prawej strony, Łukasz Zjawiński uderza głową minimalnie nad bramką. Sędzia gwiżdże przewinienie. 13
32' Rzut rożny dla Stomilu. Maciej Spychała dośrodkował na górną siatkę. 1
30' Rzut rożny dla drużyny Sandecji i znowu groźnie pod bramką Stomilu. Gershon Koffie uderzał głową obok bramki. 13
25' Rożny dla Sandecji, dośrodkowanie i w zamieszaniu strącał głową zawodnik Sandecji. Piłka przeszła z metr obok słupka. 13
20' Rzut rożny dla drużyny Sandecji. 13
18' Gershon Koffie strzela z dystansu nad bramką. 13
14' Rzut rożny dla drużyny Stomilu. 1
9' Próbował Stomil po rzucie wolnym, ale tylko rzut rożny. 1
6' Łukasz Zjawiński pewnie wykonuje rzut karny w środek. Dominik Budzyński poszedł w prawo. 13
5' RZUT KARNY DLA SANDECJI! Maciej Spychała podcinał rywala w polu karnym. Po krótkim rozegraniu autu przez gospodarzy, napastnik Sandecji wpadł w pole karne, ale został zahaczony. 13
Gramy!
Jonatan Straus kapitanem w dzisiejszym meczu.
Sandecja: 31. Dawid Pietrzkiewicz - 70. Łukasz Kosakiewicz, 5. Dawid Szufryn, 24. Kamil Słaby, 17. Tomasz Nawotka - 23. Jakub Zych, 33. Bartłomiej Kasprzak, 6. Elhadji Maissa Fall, 15. Gershon Koffie, 27. Damian Chmiel - 28. Łukasz Zjawiński. 13
Mecz bez udziału publiczności, bo w Nowym Sączu budują nowy stadion.
Mecz sędziować będzie Tomasz Wajda z Żywca.
Najlepszym strzelcem Sandecji jest Łukasz Zjawiński z 7 trafieniami na koncie. W Stomilu najlepszy strzelec ma 11 goli - Patryk Mikita.
Pół godziny do meczu!
W Stomilu z powodu kontuzji do końca sezonu nie zagra Tomasz Tymosiak. W protokole meczowym na próżno także szukać Jonathana Simby Bwangi. Ostatni mecz za czerwoną kartkę pauzować będzie Kacper Tobiasz.
Ławka rezerwowych: 12. Konrad Syldatk - 3. Rafał Remisz, 4. Wojciech Reiman, 10. Karol Żwir, 13. Łukasz Moneta, 28. Maciej Dampc, 44. Krzysztof Toporkiewicz, 63. Jakub Kisiel, 70. Merveille Fundambu.
Wyjściowa jedenastka: 1. Dominik Budzyński - 14. Filip Szabaciuk, 33. Jakub Tecław, 41. Kevin Lafrance, 5. Beniamin Czajka, 6. Jonatan Straus - 15. Shun Shibata, 8. Maciej Spychała, 88. Filip Wójcik, 11. Hubert Sobol - 77. Patryk Mikita. 1
Stomil Olsztyn na TT już podał wyjściową jedenastkę. Piotr Jacek tradycyjnie dokonał kilku zmian. 1
Dzień dobry! O 12:40 początek meczu w Nowym Sączu.

Wczesnym popołudniem 2. maja (godz. 12:40) Stomil zmierzy się na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. Duma Warmii cały czas nie traci szansy na utrzymanie, a liga wkracza w decydująca fazę.

Wygrana 2:1 z GKS-em Tychy dała podopiecznym Piotra Jacka dobry start w końcówce batalii o utrzymanie w szeregach pierwszoligowców. Z czterech pozostałych spotkań aż trzy gramy z bezpośrednimi rywalami, a starcie z Sandecją może dać nam idealną pozycję do rozstrzygnięcia na naszą korzyść. Nie musimy oglądać się na rywali, bo jeśli wygramy wszystko, w lidze się utrzymamy. Na razie jednak do tego daleka droga. Zagłębie wygrało z Podbeskidziem (2:0), natomiast Puszcza zremisowała z GKS-em Katowice (1:1), więc Stomil, by nie tracić dystansu do przeciwników, nie może w Nowym Sączu przegrać. Trzecia z drużyn walczących o utrzymanie, Skra Częstochowa zagra swój mecz (z GKS-em Tychy) także w poniedziałek (2. maja), ale o godzinie 20:00.

Poniedziałkowy rywal Stomilu ma na swoim koncie 42 punkty i cały czas liczy się w walce o zajęcie na koniec sezonu miejsca barażowego. Podopieczni Dariusza Dudka zajmują 8. pozycje w tabeli, a w regionie wyraźnie mówi się o tym, że mecz ze Stomilem jest meczem o baraże. Nowosądeczanie grają na wiosnę w kratkę, a od czterech spotkań nie wygrali, notując dwie porażki i dwa remisy. W ostatniej kolejce Sandecja w derbowym pojedynku przegrała minimalnie (0:1) z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Trener Jacek odstąpił od tradycyjnego treningu przed wyjazdem w daleką podróż, a jednostkę rozruchową przeprowadził już na miejscu. W olsztyńskiej ekipie będzie już mógł wystąpić Rafał Remisz, natomiast w bramce ponownie ujrzymy Dominika Budzyńskiego (Kacper Tobiasz pauzuje jeszcze za czerwoną kartkę), dla którego będzie to mega emocjonujące stracie. Wiosną właśnie z Sandecji trafił na Warmię i Mazury. – Sandecja Nowy Sącz to solidny zespół, który ma szansę zagrać w barażach o Ekstraklasę - powiedział dla oficjalnej strony Piotr Jacek, trener Stomilu.

- Mieli w tym sezonie swoje lepsze i gorsze momenty. Ale tak, jak zawsze analizujemy rywala, poświęcamy mu sporo uwagi i robimy wszystko, żebyśmy zagrali według swojego planu na ten mecz i zdobyli punkty. Wiadomo jak z tą realizacją w piłce bywa, ale na każde spotkanie mamy inny plan. Codziennie z moim sztabem siedzimy i dyskutujemy, a następnie dobieramy pewne rzeczy optymalnie.