Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz

Stomil wygrał 4:0 z Sandecją! Rywal nie istniał na boisku

6 października 2012 r.
godz. 15:00

Stomil Olsztyn 4:0 Sandecja Nowy Sącz
3:0
9' Mindaugas Kalonas
28' Szymon Kaźmierowski
42' Szymon Kaźmierowski
73' Mindaugas Kalonas
Bramki Stomil Olsztyn: 29. Tomasz Ptak - 18. Janusz Bucholc, 23. Arkadiusz Koprucki, 3. Rafał Remisz, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki (79, 17. Tomasz Strzelec), 31. Michał Glanowski, 21. Łukasz Jegliński, 8. Mindaugas Kalonas (88, 13. Dominik Kun), 95. Radosław Stefanowicz - 87. Szymon Kaźmierowski (85, 12. Patryk Kun).
Sandecja Nowy Sącz: 80. Marcin Cabaj - 17. Marcin Makuch, 14. Yuriy Zinyak, 8. Peter Petrán, 5. Wojciech Wilczyński - 23. Mateusz Młynarczyk, 37. Wojciech Mróz, 7. Piotr Mroziński (82, 3. Filip Burkhardt), 20. Rubén Sánchez (46, 13. Sebastian Szczepański), 2. Marcin Kowalski (71, 16. Adrian Świątek) - 6. Bartosz Szeliga.
Szczegóły sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).
widzów: 2500.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w końcu wygrali na własnym stadionie w I lidze. Bohaterem spotkania okazał się Szymona Kaźmierowski, który strzelił dwie bramki i przy dwóch golach Mindaugasa Kalonasa asystował.

Olsztyńscy kibice wreszcie doczekali się zwycięstwa na własnym stadionie, a czekać musieli długo, ponieważ ostatnia ligowa wygrana "biało-niebieskich" miała miejsce 12 maja 2012 r.. Wówczas Stomil Olsztyn pokonał Świt Nowy Dwór Mazowiecki i przypieczętował swój awans na zaplecze Ekstraklasy.

Po pierwszym gwizdku sędziego podopieczni Zbigniewa Kaczmarka ruszyli do ataku i to oni dominowali na boisku niemalże przez całe spotkanie. Już w 2. minucie blisko strzelenia bramki był Mindaugas Kalonas, ale został zatrzymany przez defensorów drużyny gości. Niedługo po tym idealną okazję na zdobycie pierwszego gola był Łukasz Jegliński, który oddał mocny strzał w stronę bramki Marcina Cabaja. Piłka trafia jednak w jednego z piłkarzy Stomilu Olsztyn.

Dobra postawa gospodarzy i ofensywna gra zaowocowała pierwszą bramką w 9. minucie, kiedy Mindaugas Kalonas otrzymał podanie od Szymona Kaźmierowskiego i skierował futbolówkę do pustej bramki. Kolejny gol padł w 28. minucie, a na listę strzelców wpisał się Szymon Kaźmierowski, którzy przelobował Marcina Cabaja.

Pod koniec pierwszej połowy olsztynianie wywalczyli rzut rożny. Wykonywał go Janusz Bucholc, a obrońcy Sandencji się pomylili, z czego skorzystał Szymon Kaźmierowski, podwyższając tym samym wynik na 3:0.

W drugiej połowie spotkania piłkarze z Nowego Sączą starali się przejąć inicjatywę na boisku, jednak bezskutecznie. "Biało-niebiescy" nie zwalniali tempa, a efektem tego była jeszcze jedna bramka strzelona w 73. minucie. Tym razem gola strzelił Mindaugas Kalonas i znowu wykorzystał dobre podania od Kaźmierowskiego.

Taki skuteczny Stomil Olsztyn chcemy oglądać zawsze!

mw

W sobotę na stadionie Stomilu nasi piłkarze zagrają bardzo ważne spotkanie z Sandecją Nowy Sącz. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Sytuacja jest nieciekawa. Stomil Olsztyn znajduje się w strefie spadkowej i nawet po zwycięstwie nie awansujemy wyżej. Nie możemy jednak pozwolić się na kolejną głupią stratę punktów. O tym, że jest to spotkanie o tzw. "sześć punktów" wie chyba każdy kibic, który choć trochę interesuje się losami Stomilu Olsztyn. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka już od półtora roku nie wygrali ligowego spotkania. Sandecja Nowy Sącz ostatnio także nie jest w formie. Klub z południa Polski zwolnił ostatnio Jarosława Araszkiewicza. W Olsztynie Sandecję pierwszy raz poprowadzi Janusz Świerad.

- Jesteśmy w lekkim dołku, i to jest prawda, ale prawda jest też taka, że wyniki mamy gorsze od gry. I mało mamy szczęścia, bo tak traktuję porażki z Cracovią i Termalicą czy remisy z Flotą i Polonią. W mojej opinii surowo nas traktują też sędziowie, bo wyrzucali naszych zawodników z boiska w sytuacjach, gdy na to nie zasługiwali. Kiedyś to wszystko musi się odmienić, wierzę, że już w sobotę — mówi dla Gazety Olsztyńskiej Zbigniew Kaczmarek.

Tak zagrają? Tomasz Ptak - Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Arkadiusz Koprucki, Paweł Głowacki - Tomasz Strzelec, Łukasz Jegliński, Michał Glanowski, Mindaugas Kalonas, Łukasz Suchocki - Szymon Kaźmierowski.

Piłkarz meczu

Oceny piłkarzy wg kibiców

Imię i nazwisko Ocena
1. Szymon Kaźmierowski
5
2. Mindaugas Kalonas