Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz

Stomilowski kwadrans

I liga 2021/2022 (14. kolejka, 25.X.2021 r.) Koniec Stadion Stomil Olsztyn
Stomil Olsztyn 1:2 Sandecja Nowy Sącz
0:2
82' Patryk Mikita Bramki Maissa Fall 3'
Damir Šovšić ż
Bramki Stomil Olsztyn: 12. Konrad Syldatk - 14. Filip Szabaciuk (46, 89. Aleksander Pawlak), 3. Rafał Remisz, 22. Jonathan Simba Bwanga (15, 5. Beniamin Czajka), 6. Jonatan Straus - 11. Piotr Pyrdoł (60, 17. Patryk Zych), 4. Wojciech Reiman, 33. Jakub Tecław (46, 8. Maciej Spychała), 70. Merveille Fundambu (69, 15. Shun Shibata), 13. Łukasz Moneta - 77. Patryk Mikita
Sandecja Nowy Sącz: 31. Dawid Pietrzkiewicz - 21. Sebastian Rudol, 28. Michal Piter-Bučko, 90. Tomasz Boczek, 24. Kamil Słaby - 27. Damian Chmiel, 10. Damir Šovšić, 6. Maissa Fall (46, 33. Bartłomiej Kasprzak), 7. Robert Janicki (79, 30. Dawid Wolny), 23. Jakub Zych - 18. Swetosław Dikow (84, 4. Kornel Osyra).
Szczegóły Sędziował: Piotr Urban (Warszawa).
Widzów: 717 (w tym 0 gości).

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali 10 spotkanie w tym sezonie I ligi. Olsztyński zespół przegrał 1:2 z Sandecją Nowy Sącz.

Adrian Stawski postanowił w tym meczu dać okazję do rehabilitacji dla Konrada Syldtaka, który zawalił w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Nasz bramkarz wpuścił 3 gole i… poprosił o zmianę po półgodzinie gry. W meczu z powodu czerwonej kartki nie mógł zagrać Karol Żwir. Kontuzjowany jest Maciej Dampc, więc na środku obrony zobaczyliśmy Rafała Remisza i Jonathana Simbę Bwangę. Jakub Tecław został przesunięty do środka pomocy.

Stomil mógł idealnie wejść w mecz, ale idealnej sytuacji nie wykorzystał Łukasz Moneta. Chwilę później przegrywaliśmy już 0:1. Poszła wrzutka w pole karne z... autu. Tam Maissy Falla przedłużył piłkę głową, w kierunku bramki i zasłonięty Syldatk nie zdołał jej wyciągnąć.

W 15 minucie goście podwyższyli prowadzenie. Zawodnicy bez problemu weszli w pole karne Stomilu, Damir Šovšić miał bardzo dużo miejsca, żeby pokonać naszego bramkarza.

Chwilę wcześniej do nieprzyjemnego zderzenia doszło w polu karnym, a ucierpiał Bwanga, który ostatecznie opuścił stadion w karetce. Zawodnik najprawdopodobniej doznał wstrząsu mózgu.

Po przerwie trener Stomilu do gry desygnował Aleksandra Pawlaka, który zmienił Filipa Szabaciuka. Na boisku pojawił się także Maciej Spychała, który zastąpił Tecława, który w pierwszej połowie ujrzał żółty kartonik.

W drugiej połowie Sandecja spokojnie kontrolowała przebieg spotkania. Olsztyński zespół nie był w stanie wypracować sobie, żadnej sytuacji żeby strzelić kontaktową bramkę.

Gra ożywiła się w ostatnich dziesięciu minutach. Stomil wywalczył rzut karny, do piłki podszedł Patryk Mikita. Napastnik olsztyńskiego klubu trafił prosto w bramkarza, ale dobitka była już skuteczna.

W 90 minucie powinniśmy doprowadzić do remisu, ale z 3 metrów do pustej bramki nie potrafił trafić Rafał Remisz.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 06:45:25

96' Koniec meczu. Przegrywamy zasłużenie z Sandecją 1:2.
94' Niesamowite! Remisz nie trafia w pustą bramkę z dwóch metrów po tym jak Pietrzkiewicz odbił uderzenie Reimana. 1
92' Rzut rożny dla Stomilu 1
91' 5 minut do końca.
91' Rzut rożny dla Stomilu. 1
88' Rzut wolny, ale to okolice 40. metra. Zdołał Czajka dojść do podania, uderzył głową ale ponad bramką. 1
86' Napędziła ta kontaktowa bramka olsztynian, ale ciężko stworzyć akcję, kiedy tyle niedokładności... 1
84' Shibata wychodził na sam na sam, ale odpuścił uznając że nie dojdzie do tego podania... 1
82' Tak jest! Patryk Mikita na raty pokonuje Dawida Pietrzkiewicza! 1
80' Z rzutu rożnego nie, to może z karnego? Podcięty w polu karnym Spychała. 1
79' Z rzutu wolnego nie, to może z rzutu rożnego? 1
78' Rzut wolny z 26. metra dla Stomilu. Jak nie idzie z akcji to może coś ze stałego fragmentu? 1
78' Chmiel z lewej strony, uderzenie ale mocno niecelne. 13
75' Konrad Syldatk z trudem wyciąga uderzenie z główki. 13
75' Kolejny rzut rożny dla gości. Zamknięty Stomil w swoim polu karnym.
69' Boisko opuszcza Merveille Fundambu, w jego miejsce Shun Shibata 1
68' Wraca Fundambu na murawę, ale tylko na chwilę. 1
67' Merveille Fundambu nie podnosi się z murawy po starciu z obrońcami. 1
65' Żółtą kartką ukarany Damir Šovšić 13
60' Boisko opuszcza Piotr Pyrdoł, w jego miejsce Patryk Zych 1
59' Groźna akcja gości, Zych miał dużo miejsca na strzał, ale uderzył fatalnie. 13
57' Żółtą kartką ukarany Merveille Fundambu 1
54' Żółtą kartką ukarany Sebastian Rudol 13
53' Pierwszy strzał Stomilu w tej części gry, Spychała wymierzył z dystansu pod poprzeczkę, ale na miejscu bramkarz gości. 1
50' Żółtą kartką ukarany Robert Janicki 13
47' Dwie zmiany w Stomilu, na boisku pojawili się Maciej Spychała i Aleksander Pawlak, zeszli Filip Szabaciuk i Jakub Tecław 1
46' Gramy! 13
45+6' Koniec pierwszej połowy.
45+5' Rzut rożny dla Stomilu na zakończenie tej połowy, wybija Pietrzkiewicz 1
39' Rzut rożny dla Stomilu. Ostatnie minuty to przewaga gospodarzy, przydałoby się ją udokumentować bramką. 1
34' Żółtą kartką ukarany Jakub Tecław 1
34' Mikita przejął piłkę na 30. metrze, pobiegł w kierunku bramki, ale dogoniony przez obrońcę... Nic z tego. 1
32' Bardzo ładna akcja Stomilu, dobre podanie do Pyrdoła, ten niestety niecelnie uderza z pola karnego. 1
30' Zablokowany centrostrzał Pyrdoła, piłka mija w niewielkiej odległości bramkę. Tylko rzut rożny. 1
27' W końcu akcja Stomilu zakończona strzałem, płasko Moneta, ale na raty broni Pietrzkiewicz 1
25' Kontuzja Bwangi poważniejsza, opuszcza stadion w ambulansie. 1
24' Żółtą kartką ukarany Maissa Fall 13
20' Zagubiony Stomil w defensywie, pozwala na dużo gościom. 1
16' Stomil ponownie w 11. Za kontuzjowanego Bwangę na boisku pojawił się Beniamin Czajka 1
15' Goście podwyższają prowadzenie. Damir Šovšić w polu karnym miał dużo czasu żeby przyłożyć precyzyjnie. 13
14' Zderzenie Syldatka z jednym z obrońców Stomilu, ucierpiał w tej sytuacji Bwanga, który opatrywany jest poza boiskiem. 1
4' Niespodziewany gol dla gości, wrzutka w pole karne z... autu. Tam przedłużenie głową Maissy Falla w kierunku bramki i zasłonięty Syldatk nie zdołał jej wyciągnąć. 13
3' Fundambu przejął piłkę po prawej stronie, zagrał wzdłuż linii pola karnego, pojawił się tam Moneta i uderzył mocno, ale obok bramki. Szkoda. 1
Gramy! 1
Stomil dzisiaj w jednolitym, białym komplecie, goście na niebiesko.
Obie drużyny w ostatnich 5 kolejkach mają podobną serię ligową, zwycięstwa przeplatają porażkami. Prawem tej serii to Stomil powinien dziś wygrać, a goście wyjechać bez punktów.
Bukmacherzy dzisiaj na zwycięzcę typują drużynę gości, ale podobnie typowali w rozegranym niedawno meczu Pucharu Polski, który wygrał Stomil 1:0.
Piłkarze zeszli do szatni.
Karol Żwir pauzuje w tym meczu za czerwoną kartkę. 1
Skład Sandecji: 31. Dawid Pietrzkiewicz - 90. Tomasz Boczek, 21. Sebastian Rudol, 28. Michal Piter-Bučko, 24. Kamil Słaby - 27. Damian Chmiel, 6. Maissa Fall, 7. Robert Janicki, 10. Damir Šovšić, 23. Jakub Zych - 18. Swetosław Dikow. 13
Maciej Dampc kontuzjowany, to poważne osłabienie naszej drużyny. 1
Ławka rezerwowych Stomilu: 1. Dawid Smug - 5. Beniamin Czajka, 8. Maciej Spychała, 15. Shun Shibata, 17. Patryk Zych, 29. Damian Ciechanowski, 45. Brian Galach, 88. Filip Wójcik, 89. Aleksander Pawlak. 1
Skład Stomilu: 12. Konrad Syldatk - 14. Filip Szabaciuk, 3. Rafał Remisz, 22. Jonathan Simba Bwanga, 6. Jonatan Straus - 11. Piotr Pyrdoł, 33. Jakub Tecław, 4. Wojciech Reiman, 70. Merveille Fundambu, 13. Łukasz Moneta - 77. Patryk Mikita. 1
Na rozgrzewkę wyszła też Sandecja. 13
Piłkarze Stomilu już na rozgrzewce. 1
Witamy ze stadionu w Olsztynie.

Stomil Olsztyn w poniedziałek zakończy 14 kolejkę I ligi. Podopieczni Adriana Stawskiego zagrają na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz. Początek meczu o godzinie 18:00.

Olsztyński zespół nie ma zbytnio dużo czasu na odpoczynek i regenerację sił, bo rozgrywa spotkania co 3-4 dni. W ostatni czwartek Stomil nadrobił ligowe zaległości w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Niestety o tym meczu wszyscy chcą jak najszybciej zapomnieć, a najbardziej bramkarz olsztyńskiego zespołu Konrad Syldatk. Zawodnik wpuścił trzy gole w 23 minuty i w pewnym momencie sam poprosił o zmianę, bo wiedział, że ten mecz zarówno dla zespołu i niego może zakończyć się totalną katastrofą. Drużyna Stomilu pokazała w pierwszej połowie charakter i potrafiła zniwelować straty i do przerwy było 2:3, ale po zmianie stron kibice na stadionie w Olsztynie, obejrzeli tylko jednego gola autorstwa drużyny gości i ostatecznie Podbeskidzie wygrało 4:2.

Teraz olsztyńska drużyna może szybko zrehabilitować się za ostatnią porażkę. Przed własną publicznością zagrają z Sandecją Nowy Sącz. W tym sezonie olsztyński zespół grał już z rywalem. W I rundzie Pucharu Polski Stomil wygrał 1:0 po golu Karola Żwira. Jednak to będzie diametralnie inne spotkanie, bo wtedy trener Dariusz Dudek wystawił skład z udziałem zmienników, a teraz już nie będzie eksperymentował. Na boisku nie zobaczymy także autora zwycięskiego gola, który w tym sezonie kolejny raz musi pauzować za czerwoną kartkę. W meczu z Podbeskidziem Żwir sfaulował piłkarza przed polem karnym, ratując swój zespół od utraty gola.

W jego miejsce do składu powinien wskoczyć Piotr Pyrdoł, który trafił tutaj na wypożyczenie z Wisły Płock. Trener Stomilu powtarzał, że bardzo liczy na tego zawodnika, który jednak szybko doznał urazu jak trafił na warmińską ziemię. Po złamanym palcu nie ma już śladu i może grać od pierwszej minuty spotkania. Największą zagadką jest obsadzenie bramki olsztyńskiego Stomilu. Adrian Stawski musi być teraz nie tylko dobrym szkoleniowcem, a także psychologiem. Czy postawić na Syldatka i dać mu się pokazać z dobrej strony po ostatniej wpadce, czy jednak postawić na Dawida Smuga, który zresztą też popełnia błędy. W obwodzie jest jeszcze Krzysztof Bąkowski, ale jego stan zdrowotny raczej nie pozwala na grę w podstawowym składzie.

Stomil Olsztyn w tym sezonie bardzo lubi grać w poniedziałki. Na trzy zwycięstwa, dwa miały miejsce w poniedziałek: 4:2 z Resovią oraz 2:1 z GKS-em Tychy.