Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz

Awans po golu Żwira

Puchar Polski 2021/2022 (1/32 finału, 22.IX.2021 r.) Koniec Stadion Stomil Olsztyn
Stomil Olsztyn 1:0 Sandecja Nowy Sącz
0:0
50' Karol Żwir Bramki
Swetosław Dikow ż
Bramki Stomil Olsztyn: 12. Konrad Syldatk - 14. Filip Szabaciuk (68, 5. Beniamin Czajka), 22. Jonathan Simba Bwanga, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 10. Karol Żwir, 8. Maciej Spychała, 33. Jakub Tecław, 70. Merveille Fundambu (66, 3. Rafał Remisz), 13. Łukasz Moneta (83, 17. Patryk Zych) - 77. Patryk Mikita
Sandecja Nowy Sącz: 12. Szymon Tokarz - 17. Adrian Basta, 21. Sebastian Rudol, 28. Michal Piter-Bučko, 46. Jakub Wawszczyk - 22. Robert Prochownik (66, 9. Błażej Szczepanek), 33. Bartłomiej Kasprzak, 6. Maissa Fall (66, 10. Damir Šovšić), 7. Robert Janicki, 8. Maciej Małkowski - 30. Dawid Wolny (66, 18. Swetosław Dikow)
Szczegóły Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).
Widzów: 795 (w tym gości 0).

Piłkarze Stomilu Olsztyn w środowy wieczór awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski. Podopieczni Adriana Stawskiego wygrali 1:0 z Sandecją Nowy Sącz. Zwycięską bramkę na początku drugiej połowy strzelił Karol Żwir.

Adam Stawski zapowiedział, że do Pucharu Polski podejdzie bardzo poważnie i miało to odzwierciedlenie w wyjściowej jedenastce Stomilu. Z ostatniego meczu ligowego z Miedzią Legnica zabrakło tylko trójki piłkarzy. Krzysztof Bąkowski leczy lekki uraz, Rafał Remisz zasiadł na ławce rezerwowych, a Wojciech Reiman dostał dłuższy czas wolnego, bo w meczu z GKS-em Katowice nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek. Od pierwszej minuty zagrał Konrad Syldtak, dla bramkarza był to debiut w barwach Stomilu.

Pierwsza połowa spotkania nie obfitowała w wielkie emocje. Akcji ofensywnych było jak na lekarstwo. Spotkanie w pierwszej części było wyrównane, a co chwile na zmianę drużyny miały przewagę na boisku. Stomil powinien jednak do szatni zejść prowadzić 1:0. Merveille Fundambu posłał bardzo fajną piłkę do Patryka Mikity, który znalazł się sam na sam z bramkarzem Sandecji. Niestety nasz napastnik nie wykorzystał 200 procentowej sytuacji!

Od konkretnego uderzenia drugą połowę zaczęła Sandecja. Filip Szabaciuk w głupi sposób stracił piłkę, a dopadł do niej Dawid Wolny (były zawodnik Sokoła Ostróda) i oddał silny strzał z 18 metrów. Syldatk jednak popisał się ładną interwencją i zainicjował kontrę Stomilu, która okazała się zabójcza w skutkach. Fundambu znowu posłał dobrą piłkę, Karol Żwir znalazł się sam na nas i pewnie pokonał Szymona Tokarza.

Od 60 minuty Stomil grał w osłabieniu po tym jak drugą żółtą kartkę otrzymał Jonathan Simba Bwanga. W 63 minucie Maciej Małkowski nie zdołał pokonać naszego bramkarza strzałem z 10 metrów.

W 82 minucie siły się wyrównały, bo za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał piłkarz Sandecji - Sebastian Rudol.

Losowanie 1/16 finału Pucharu Polski odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 12:00. W niedzielę Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z GKS-em Katowice. Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 12:14:48

95' Koniec meczu. Stomil w kolejnej rundzie Pucharu Polski!
92' Kolejny faul na Syldatku, Dikov tylko z żółtą kartką. 13
91' Nie rezygnują goście, trzeba pilnować się do końca.
91' 4 minuty do końca.
90' Żółtą kartką ukarany Bartłomiej Kasprzak 13
90' Kontra Stomilu, 4 na 3, Zych w pole karne, wyciągnął się Tokarz i przeciął podanie. 1
88' Rzut rożny dla Sandecji, wybijamy, bedzie kolejny z drugiej strony. 13
87' Rzut wolny z prawej strony pola karnego. Spychała wrzuca, wybijają obrońcy 1
84' Żółtą kartką ukarany Patryk Zych 1
83' Boisko opuszcza Łukasz Moneta, w jego miejsce Patryk Zych 1
83' Druga żółta kartka dla Rudola, w 10 obie drużyny. 13
82' Zakotłowało się pod bramką, ucierpiał Konrad Syldatk 1
82' Zamknięty Stomil w okolicach pola karnego, goście szukają miejsca do strzału. Wywalczyli rzut rożny. 13
80' Pudłuje teraz Basta po strzale głową, bardzo dobre dośrodkowanie gości. 13
76' Faul z prawej strony. Okazja do dośrodkowania z rzutu wolnego w pole karne dla gospodarzy. 1
74' Rzut wolny dla Stomilu z lewej strony pola karnego... Piąstkuje dośrodkowanie Tokarz. 1
72' Mikita w pojedynku z bramkarzem na 30. metrze. Głową na aut wybija Tokarz 1
70' Żółtą kartką ukarany Sebastian Rudol 13
69' Dwie zmiany w Stomilu, boisko opuścił Fundambu, w jego miejsce Rafał Remisz. Za Szabaciuka pojawił się Beniamin Czajka 1
68' Potrójna zmiana w Sandecji. Za Wolnego pojawił się Svetoslav Dikov, za Prochownika - Błażej Szczepanek, za Falla - Damir Sovisc 13
64' Małkowski w dobrej sytuacji, uderzył precyzyjnie, ale na posterunku Syldatk 13
60' Drugą żółtą kartką ukarany Jonathan Simba Bwanga. Najbliższe pół godziny zagramy w osłabieniu. 1
59' Fundambu do Żwira w pole karne, ten zakręcił się i nie zdołał oddać strzału. 1
55' Żółtą kartką ukarany Robert Janicki 13
55' Strzał Strausa z rożnego, zbyt słaby aby zagrozić. 1
55' Mocny strzał Fundambu, Wawszczyk odbija piłkę na rzut rożny. 1
50' GOOOOOOL! KAROOOOL ŻWIR! Dostał podanie na prawą stronę od Merveille Fundambu, podbiegł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Szymona Tokarza! 1
49' Wolny agresywnie wbiegł w okolice pola karnego, uderzył silnie i bardzo dobra postawa Konrada Syldatka uchroniła nas przed stratą bramki. 13
46' Wracamy do gry 1
45' Koniec pierwszej połowy.
43' Patryk Mikita sam na sam z bramkarzem po prostopadłym podaniu, przegrał ten pojedynek. Tylko rzut rożny.... 1
41' Dali się zepchnąć do obrony olsztynianie w ostatnich minutach. Ale jak na razie pod bramkami z obu stron niewiele się dzieje.
41' Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, strzał gości ponad bramką. 13
40' Żółtą kartką ukarany Jonathan Simba Bwanga 1
35' Wrzutka z prawej strony w pole karne Sandecji, tam Mikita odwrócony plecami na oślep uderzył piętą w kierunku bramki. I tytle było z tej sytuacji. 1
27' Po długim okresie gry w środku pola doczekaliśmy się strzału, goście z daleka, ale też daleko od bramki. 13
18' Kolejny faul gości, o dziwo bez kartki tym razem. 13
15' Rzut rożny dla drużyny Sandecji, dobre dośrodkowanie, ale na miejscu obrońcy. 13
14' Żółtą kartką ukarany Jakub Wawszczyk 13
13' Strzał Strausa ponad bramką, ale pomimo miejsca nie była to najprostsza piłka do uderzenia. 1
12' Żółtą kartką ukarany Adrian Basta 13
9' W odpowiedzi Sandecja, akcja zakończona niecelnym strzałem z linii pola karnego. 13
8' Mieliśmy pierwszą akcję Stomilu, wstrzelona mocno piłka w pole karne, ale zablokowany tam Mikita. 1
6' Jest pierwszy strzał na bramkę, chociaż symboliczny, bo mocno niecelny. Od bramki Konrad Syldatk 13
5' Próba strzału bezpośredniego, ale piłka zatrzymuje się na murze. 13
4' Goście w ataku pozycyjnym, wywalczyli rzut wolny na 20. metrze przed bramką. 13
1' Gramy! Rozpoczynają goście. 13
Sędzią tego meczu będzie Konrad Kiełczewski z Białegostoku.
Piłkarze Stomilu Olsztyn schodzą już do szatni po rozgrzewce. 1
Kapitanem Stomilu w dzisiejszym meczu - Jonatan Straus. 1
W składzie na mecz brakuje Wojciecha Reimana, który w Katowicach nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek, to będzie miał dłuższy czas na odpoczynek. Lekki uraz ma zaleczyć bramkarz Krzysztof Bąkowski. 1
Ławka rezerwowych: 1. Dawid Smug - 3. Rafał Remisz, 5. Beniamin Czajka, 11. Piotr Pyrdoł, 15. Shun Shibata, 17. Patryk Zych, 29. Damian Ciechanowski, 55. Jakub Brdak, 88. Filip Wójcik. 1
Skład Stomilu Olsztyn: 12. Konrad Syldatk - 14. Filip Szabaciuk, 22. Jonathan Simba Bwanga, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 10. Karol Żwir, 33. Jakub Tecław, 8. Maciej Spychała, 70. Merveille Fundambu, 13. Łukasz Moneta - 77. Patryk Mikita. 1
Witamy ze stadionu Stomilu!

W środę (29 września 2021 r.) czekają nas kolejne futbolowe emocje przy Piłsudskiego 69a. Tym razem w ramach I rundy Pucharu Polski Stomil Olsztyn zmierzy się o godzinie 19:45 z Sandecją Nowy Sącz.

Podniesieni na duchu wygraną z Miedzią Legnica (3:0), olsztynianie będą chcieli zapewne pójść za ciosem i awansować do kolejnej rundy Pucharu Polski. Los postawił na drodze Stomilu rywala z ligi, więc cel jest ewidentnie w zasięgu ręki. Sandecja w lidze gra w kratkę, chociaż w ostatnich czterech meczach zanotowała trzy wygrane, zatrzymana dopiero przez ŁKS Łódź (0:1). Podopieczni trenera Dariusza Dudka, który w zeszłym sezonie zmienił oblicze zespołu i spokojnie utrzymał “Sączersów” w szeregach pierwszoligowców, też zapewne będą chcieli awansować do 1/16 finału, w której to można wylosować ciekawych, ekstraklasowych rywali. Wszystko to sprawia, że w środowy wieczór możemy spodziewać się emocjonującego spotkania, tym bardziej, że trener “Dumy Warmii” Adrian Stawski zapowiadał, że będzie traktował potyczkę pucharową na równi ze spotkaniami ligowymi.

W bramce Stomilu raczej nie zobaczymy Krzysztofa Bąkowskiego, który ma dostać tydzień wolnego na zaleczenie urazów przed powołaniem do kadry młodzieżowej Polski. Szkoleniowiec olsztynian nie zapowiada rewolucji w składzie na ten mecz, wszystko ma zależeć od dyspozycji zawodników po niełatwym przecież spotkaniu z MIedzią. W środku pola prawie na pewno zobaczymy duet Reiman - Spychała. Wojciech Reiman nie zagra w kolejnym ligowym starciu w Katowicach, więc będzie miał okazję do podtrzymania formy w pucharze. Maciej Spychała ostatnio gra ogony i nie może odbudować dobrej formy sprzed kontuzji, więc mecz z ligowym rywalem będzie idealnym uzupełnieniem treningów i okazja do udowodnienia trenerowi swojej przydatności.

W meczu z Sandecją w bramce spodziewać się możemy występu Konrada Syldatka, który urodził się w 2000 roku, a więc jest młodzieżowcem w ramach rozgrywek Pucharu Polski, a regulamin mówi, o tym, że trzeba wystawić w podstawowej jedenastce dwóch zawodników o takim statusie. Drugim zapewne będzie Filip Szabaciuk, a w obwodzie są jeszcze Benjamin Czajka czy Jakub Brdak. Cały czas kontuzjowani są młodzi piłkarze: Hubert Szramka oraz Filip Wójcik.