Relacja z meczu Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn

Wiktor Biedrzycki 19'
Koki Hinokio 53'
Mateusz Cetnarski (k) 70'
Bramki Wigry Suwałki:
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (46 Michał Leszczyński) - Janusz Bucholc (46 Wojciech Dziemidowicz), Rafał Remisz (46 Jakub Mosakowski), Oleh Tarasenko (46 Jakub Tecław), Lukas Kubań (46 Aleksander Kowalski) - Mateusz Gancarczyk (46 Waldemar Gancarczyk), Wojciech Hajda (46 zawodnik testowany), Wiktor Biedrzycki (46 Paweł Głowacki), Grzegorz Lech (46 Mateusz Cetnarski), Artur Siemaszko (46 Bartłomiej Niedziela) - Szymon Sobczak (46 Koki Hinokio).

Piłkarze Stomilu Olsztyn w szóstym sparingu tegorocznego lata wygrali 4:1 z Wigrami Suwałki. Teraz przed drużyną chwila oddechu i w poniedziałek wyjazd na kolejny obóz przygotowawczy.

Olsztyński zespół szybko wyszedł na prowadzenie. W trzeciej minucie bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił Rafał Remisz. W dziewiętnastej minucie na 2:0 podwyższył były zawodnik Wigier - Wiktor Biedrzycki. Pomocnik Stomilu wykończył podanie z boku od Artura Siemaszko.

Wigry kontaktował bramkę strzelił na początku drugiej połowy. Michał Leszczyński sfaulował piłkarza gości i potem nie był wstanie obronić jedenastki. Chwilę później bramkę na 3:1 mógł strzelił Waldemar Gancarczyk. Zawodnik nie trafił w bramkę z rzutu karnego, którego sam wcześniej wywalczył. Na 3:1 bramkę strzelił pomocnik z Japonii Koki Hinokio. Czwartą bramkę dla Stomilu w tym spotkaniu strzelił nowy zawodnik olsztyńskiego klubu Mateusz Cetnarski. Pomocnik do siatki rywala ponownie trafił z rzutu karnego (w środę w taki sposób strzelił bramkę w meczu z Huraganem Morąg). Sędzia podyktował "jedenastkę" po zagraniu ręką jednego z piłkarzy suwalskiego klubu.

W poniedziałek Stomilowcy wyjadą na kolejne zgrupowanie. Tym razem miejscem bazowym będzie Kórnik w woj. Wielkopolskim. Tam Stomil zagra trzy sparingi: z Polonią Środa Wielkopolska, z Kotwicą Kórnik oraz Lechem II Poznań.

Pierwsze ligowe spotkanie Stomil Olsztyn rozegra za dwa tygodnie w Bełchatowie. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego zagrają z miejscowym GKS-em. Rywali prowadzi były, niedoszły trener "biało-niebieskich" Artur Derbin.