Relacja z meczu Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn

2010/2011 - Druga Liga Suwałki
Zarzecze 26, 16-400 Suwałki
Wigry Suwałki 2:2 Stomil Olsztyn
1:0
35' Sebastian Radzio
51' Michał Danilczyk
Bramki Paweł Baranowski 48'
Bogdan Miłkowski 90'
ż Kamil Lauryn kartki Arkadiusz Koprucki ż
Jakub Kowalski ż
Bramki Wigry Suwałki: 1. Karol Salik - 16. Tomasz Bajko, 25. Marcin Rogoziński, 11. Przemysław Makarewicz, 5. Andriej Usaczow - 14. Adam Pomian (50, 13. Krystian Słowicki), 23. Michał Danilczyk, 9. Sebastian Świerzbiński, 17. Kamil Lauryn - 18. Gražvydas Mikulėnas, 22. Sebastian Radzio (80, 8. Paweł Walicki).
Stomil Olsztyn: 33. Rafał Gikiewicz - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 87. Jakub Kowalski, 11. Robert Tunkiewicz (70, 6. Krzysztof Filipek), 10. Daniel Michałowski, 24. Michał Renusz - 9. Łukasz Suchocki (65, 21. Mateusz Różowicz), 12. Łukasz Tumicz (65, 14. Bogdan Miłkowski).
Szczegóły Sędzia: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin).
Widzów: 300.

Mistrzowie remisów w II lidze wschodniej podzielili się punktami. To chyba nie może dziwić, bo obie drużyny już tych remisów mają na swoich kontach 18 (10 Wigry i 8 OKS). Bardziej ciekawić może jedynie to, że tym razem to olsztynianie w ostatnich minutach wydarli jeden punkt po bramce Bogdana Miłkowskiego.

Od początku meczu sporo zagrożenia pod bramką Rafała Gikiewicza stwarzał Gražvydas Mikulėnas. To właśnie Litwin w 35. minucie meczu popisał się świetnym zagraniem, które na bramkę zamienił Sebastian Radzio. OKS 1945 znów nie błyszczał skutecznością. Dobrą okazję po kiksie rywala zmarnował Arkadiusz Koprucki, groźnie strzelał Łukasz Tumicz, a Łukasz Suchocki zmarnował sytuację sam na sam z Karolem Salikiem.

Druga połowa zaczęła się na korzyść OKS-u. 3 minuty po wznowieniu gry do siatki trafił były gracz Wigier - Paweł Baranowski. Dwie minuty później olsztynianie stracili gola za sprawą technicznego uderzenia Kamila Danilczyka. Sędzia główny długo wahał się, czy powinien uznać tę bramkę. Po kilkukrotnej zmianie decyzji poszczęściło się piłkarzom Wigier. Najciekawiej w całym meczu było jednak w doliczonym czasie gry. Sporo emocji w Suwałkach zapewniły obie drużyny i znowu to OKS w samej końcówce okazał się lepszy. Najpierw przed doskonałą szansą stanął Mikulėnas, ale trochę przekombinował i nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Mogło być 3:1 i po meczu, ale to OKS pokazał, że w Suwałkach gra do ostatniego gwizdka. Najpierw strzał Michała Renusza z trudem na rzut rożny wybił Salik, ale po chwili było już 2:2. W zamieszaniu w polu karnym Wigier odnalazł się "żelazny rezerwowy" Bogdan Miłkowski, dzięki któremu OKS wraca do Olsztyna z jednym punktem.

Autor: kom

W sobotę o godz. 14:00 odbędzie się pojedynek drużyn powiązanych ze Zbigniewem Kaczmarkiem. Wigry Suwałki przez ostatnie lata były prowadzone przez obecnego szkoleniowca olsztynian.

Niestety spotkania nie obejrzą olsztyńscy kibice. Stadion w Suwałkach przechodzi modernizację i jest zamknięta klatka dla przyjezdnych. Tym samym kibice odwołali wyjazd na ten mecz i jest zakaz wyjazdu na własną rękę i w charakterze incognito.

OKS 1945 Olsztyn jest postrzegany jako mistrz remisów. W obecnym sezonie ma już ich na koncie siedem. Ustępują na tym polu tylko piłkarzom... Wigier Suwałki, którzy mają na koncie 9 remisów. Nasi piłkarze byli bliscy przełamania w Elblągu, gdzie bramkę na 1:1 stracili w ostatniej minucie spotkania.

- Szkoda, naprawdę szkoda tego remisu w Elblągu. Zespół Olimpii niczym nas nie zaskoczył i byliśmy tak blisko zgarnięcia trzech punktów - mówi Krzysztof Filipek, zawodnik OKS 1945 Olsztyn. Niczym nie powinny zaskoczyć także Wigry, które bardzo dobrze zna trener Zbigniew Kaczmarek, który przez trzy sezony pracował w Suwałkach.

- Mecz z Wigrami dla kilku naszych chłopaków to podwójna motywacja. Chcą się w Suwałkach pokazać jak z najlepszej strony. - mówi Filipek. Mowa tutaj o byłych piłkarzach Wigier: Januszu Bucholc, Jakubie Kowalskim i Pawle Baranowskim. - W tym spotkaniu i w meczu u siebie ze Stalą Stalową Wolą chcemy zgarnąć komplet punktów. - kończy Filipek.

W spotkaniu nadal nie może zagrać Eduardo, który do gry ma być gotowy dopiero za dwa tygodnie.