Artykuł

Michał Brański. Fot. Emil Marecki

Michał Brański. Fot. Emil Marecki

Michał Brański odchodzi ze Stomilu Olsztyn!

16.05.21 21:28   em   240  

Właściciel klubu Michał Brański za pośrednictwem twittera zakomunikował, że odchodzi ze Stomilu Olsztyn. Powodem takiej decyzji jest brak porozumienia z miastem Olsztyn w sprawie dalszego finansowania klubu.

O to co napisał Michał Brański:

Kibice Stomilu i mieszkańcy Olsztyna,

Za mną wielotygodniowa wewnętrzna walka i trudne rozmyślania nad losami Stomilu Olztyn, za który czuję się odpowiedzialny i z którym zdążyłem się prawdziwie zżyć. Czy to słońce, czy deszcz - weekend w weekend towarzyszyły mi emocje, których nie wyrzucę z pamięci.

W ostatnich miesiącach w gronie rady nadzorczej, zarządu i pracowników klubu nie ustawaliśmy w pracy w następujących płaszczyznach:

1. rozmowy z olsztyńskim Ratuszem o współfinansowaniu klubu, w trakcie których zagwarantowałem kolejne 4 mln zł wsparcia na następnie 3 sezonu;

2. poszukiwania sponsorów lokalnych i ogólnopolskich;

3. rekrutacja trenera nie tylko akceptującego, ale i z wiarą wdrażającego wyznawaną przeze mnie filozofię klubu, w której sukces lat kolejnych wynikać musi z rozwoju młodyach talentów - za sprawą oferowanych przez klub boiskowych szans i "mentoringu" ze strony graczy starszych, którzy w piłkarskiej młodzieży widzieć mają partnera w osiąganiu wyników;

4. wypracowanie planu sportowego, który wspierał cele klubu na przyszły rok (rozwój młodych, ranking PJS/budżet)

Czas na podsumowanie, trzeźwą ocenę sytuacji i smutną konkluzję - z głębokim żalem informuję o moim rozstaniu z olsztyńską piłką.

Poszerzyliśmy grono sponsorów klubu i zaktywizowaliśmy lokalnych przedsiębiorców (choć wciąż efekty są dalekie od tych, jakich wymaga klub aspirujący do walki i baraże i Ekstraklasę). Skupiliśmy perspektywiczną młodzież, a w ostatnich tygodniach wyłowiliśmy kolejne lokalne telenty, które miały dołączyć do klubu w okienku letnim.

Niestety, rozmowy z olsztyńskim ratuszem mimo wystosowanej ofert (forma pisemna oraz rozliczenie spotkania) zakończyły się niepowodzeniem. Brak na tym etapie (czytaj: kontraktowanie zawodników na kolejny sezon, podejmowanie zobowiązań finansowych) gwarancji wsparcia koniecznego dla funkcjonowania klubu oraz brak perspektyw na budowę w Olsztynie nowego obiektu piłkarskiego w połączeniu z niedostateczną, niedofinansowaną infrastrukturą treningową (w piłce seniorskiej i młodzieżowej) oraz zwyżką kosztów ich użytkowania czynią rozwój niemożliwym.

W moich oczach Fortuna 1 Liga (F1L) jest wyjątkowym miejscem. Tu boiskowe szlify zbierają gracze młodzi; drugą (a czasem i trzecią) szansę dostają ci, którym marzy się piłka na wyższych poziomach; o charakterze zespołóW F1L decydują twardzi, myślący interesem klubu, zżyci z nim i z lokalną społecznością doświadczeniu zawodnicy. Kluby F1L są ważne dla kształtowania młodzieży, która przesiąka atmosferą rozgrywek i doświadcza emocji towarzących sportowi - a ten zostaje z nimi na całe życie.

Kluby F1L bez partnerstwa publiczno-prywatnego skazane są na mizerię - wegetację zamiast rozwoju. Przychody z tytułu uczestnictwa w rozgrywkach F1L (rosnące w tempie niezadawalającym, "inflacyjnym") nie pokrywają nawet 20% ponoszonych kosztów. Przychody z programu Pro Junior System (PJS) w przypadku klubów z biedniejszych regionów kraju są krytycznie ważne - są racją stanu. Oba te niezbędne źródła stanowiły ledwie ok. 30% budżetu Stomilu Olsztyn (Pozostałe to: wsparcie miejsce, moje dofinansowanie, przychody reklamowe i z dnia meczowego)

W następnych tygodniach podzielę się z Wami planami dot. klubu, który bez istotnego wsparcia finansowego nie będzie w stanie na boiskach F1L wystawić składu, który może godnie reprezentować Olsztyn. Biało-niebiescy kibice, gwarantuję Wam, że akcje klubu (będące w moim posiadaniu) po konsultacjach ze środowiskiem lokalnym zostaną przekazane temu, kto da klubowi największą szansę na kontynuację działalności.

Dziękuję wiernym kibicom, oddanym pracownikom i zawodnikom klubu, sponsorom, lokalnym urzędnikom i mediom - wszystkim, którzy udzielali nam wsparcia na przestrzeni 2,5 roku.

Michał Brański,

większościowy udziałowiec i przewodniczący Rady Nadzorczej Stomilu Olsztyn S.A.

Tagi: Stomil Olsztyn, Michał Brański


Komentarze

 1. 21.05.21 19:51 Pruski

  Wiktor, to, że nie wiesz kto to był Tischner nie znaczy, że musisz obrażać innych...

 2. 21.05.21 18:35 zjs

  Wybrałeś złą opcję Wiktorku, strasznie złą. Ale odpuszczam ci po chrześcijańsku. Nie mam zamiaru toczyć wojenek z kibicem Stomilu.

 3. 21.05.21 17:50 wiktor 69

  zjs optuję za tym,że jesteś dzbanem.

 4. 21.05.21 15:36 zjs

  Zwodnicze rozumowanie. Tylko jak mawiał ksiądz Tischner jest prawda, tyz prawda i gówno prawda. Za którą optujesz?

 5. 21.05.21 14:34 wiktor 69

  Jeśli dać wiarę słowom Lecha.To wszystkie opinie tutaj wypisane to stek bzdur!!!No ale podobno prawda jest po środku...

 6. 21.05.21 10:19 FCBartąg

  Jezli wspominacie Bucholca. Nie tak dawno w mediach bardzo impulsywnie walczyl o byt klubu. Na prawde widac bylo, ze Stomil jest jego zyciem. Walczyl nie tylko o swoj byt, ale tez o pieniadze dla reszty pilkarzy. Obecnie zapadl sie pod ziemie. Nie wychodzi juz i nie mowi do kamer, ze miasto musi uratowac klub. Nie mowi, ze rozmawia z Lechem czy Branskim o przyszlosci. Kapitan zespolu powinien jednak przedstawiac sytuacje druzyny na zewnatrz. A odnosze wrazenie, ze Bucholc sie nie wychyla bo ma bardzo duzy wklad w wyjscie Branskiego i doprowadzenie klubu na skraj upadku. Chcialbym sie mylic i uslyszec jego komentarz do obecnej sytuacji. Jest to jedna z ikon klubu, kapitan druzyny i mam nadzieje przyszlosc trenerska czy dzialaczowska Stomilu.

 7. 20.05.21 21:29 Emilozo

  Czyli bilety były dla tych co chcieli iść, a nie dla wybrańców.

 8. 20.05.21 21:13 Darek

  Powtarzam dla wybrańców. Ja nie czuje się wybrańcem, bo to nie jest mój Stomil i na mecz nie miałem zamiar iść. Po raz pierwszy odkąd na Stomil zacząłem chodzić, zwyczajnie nie mam zamiaru zawitać na P69. Na żadnym etapie nie utożsamiam się z tą "drużyną" i z tym co teraz jest w klubie. I nie mam większej ochoty być na meczu. Panu Januszowi mam nadzieję będę miał okazję powiedzieć co myślę.

 9. 20.05.21 20:16 Owsian

  Darek Emil ma rację. Ja kupiłem bilet w środę przed północą. Było jeszcze 76.

 10. 20.05.21 19:43 Emilozo

  Bilety nie były dla wybrańców, tylko dla tych co chcieli iść.

 11. 20.05.21 19:27 waldi812

  Nerwy puszczają, co jest jak najbardziej zrozumiałe, sam odczuwam duża abominacje gdy pomyślę o biało-niebieskich sercach, które urządziły sobie ciepły kurwidolek, ale trzeba też zrozumieć administratorów, że nie mogą tolerować treści niektórych wpisów, mimo ich pełnego uzasadnienia.

 12. 20.05.21 19:26 Darek

  Emil nie mam biletu- nie jestem wybrancem😊Apeluje do ciebie bo tylko ciebie z redakcji znam🙃.

 13. 20.05.21 19:06 Emilozo

  Darek zejdź ze mnie, przyjdź w sobotę na mecz i wyzywaj wszystkich ile wlezie.

 14. 20.05.21 19:00 Owsian

  Brawo Panowie. J. B. nie zasługuje na opaskę kapitana. Chyba, że kapitana Schettino. Opaska dla Kokiego albo Łuczaka.

 15. 20.05.21 18:45 Darek

  Swoją drogą jeżeli jesteście obiektywni to usuwajcie wszystkie komentarze zawierające wulgaryzmy, a nie tylko "Darka". A jeżeli Szanowna Redakcja woli lizanie się po fiu..... i zakłamywanie rzeczywistości to BRAWO:)

 16. 20.05.21 18:41 Darek

  No nie wierzę! Stomilowcy usuwają komentarz Stomilowca. Nie wierzę chłopaki. Naprawdę nie wierzę! Emilu drogi nie idźcie tą drogą:) Ale jeżeli mam być definitywnie zbanowany, mam mieć zablokowaną możliwość wstawiania komentarzy to napiszę po raz ostatni.! Je.... takiego jeb.....kapitana! AMEN.

 17. 20.05.21 18:37 A Ś

  Bucholc w sobotę powinien oddać opaskę kapitana!

 18. 20.05.21 18:37 Darek

  Wybierany jest kapitanem, bo potrafi "walczyć o swoich". Pokazał to wraz z Panem tzn. panem trenerem i pokazali gdzie mają zarząd i właściciela w walce o środki na przeżycie. To się zgrywa w jedną całość. Brański wiedział, że negocjacje nie idą z Miastem po jego myśli, więc chciał 1 mln (JEDEN MILION) więcej mieć na przyszły sezon. No ale Panowie w dupę pierdoleni trener i kapitan mieli inny pomysł na ten Stomil. Jebał ich pies!

 19. 20.05.21 18:26 Kot

  Ktoś Bucholca od 10 lat wybiera kapitanem. Dożywotnio powinien być zdyskwalifikowany z tej funkcji, gdy obiecał kibicom, że zdobędą 6 punktów z GKS-em Katowice i Arką Gdynia, a ugrali 1. To się działo po jakimś kompromitującym meczu, gdy młyn był jeszcze na łuku.

 20. 20.05.21 17:43 zjs

  Zrozumiała szewska pasja Darka.

 21. 20.05.21 17:25 Darek

  Komentarz został ukryty z powodu nieodpowiedniej treści.

 22. 20.05.21 12:42 zjs

  Znamy już oficjalne stanowiska wszystkich stron. W tej chwili sprawą zasadniczą jest czy klub dokończy rozgrywki, czy utrzyma się w lidze, jak jest sytuacja finansowa w tym momencie, czy wystąpi i otrzyma licencję. Jeśli tak, jaka kadrowo będzie ta drużyna. czy nastąpią zmiany w sztabie szkoleniowym i Zarządzie.

 23. 20.05.21 12:19 tomaso

  Jestem pewien, że na portalu zalogowani pod różnymi nickami są pracownicy Stomilu, pewno i niektórzy piłkarze. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby również prokurent. Także oni też wszystko widzą

 24. 20.05.21 08:37 DJKS

  @masti bardzo dobre podsumowanie! Szkoda, że tylko my kibice to wszystko widzimy...

 25. 20.05.21 08:25 masti

  Od kilku tygodni powstrzymywałem się od komentarzy na stronie. Żenujący sezon, najgorszy dla mnie sportowo od spadku z dawnej II ligi w 2003 r. i upadku klubu patrząc na możliwości: klubu, zespołu, klasy rozgrywkowej. Wyniki fatalne, porażka za porażką, u siebie to idziemy na rekord porażek. Przed prawie każdym meczem remis brałem w ciemno (tak 13 na 17 spotkań na rundę) ale jak widać zbyt optymistyczne to było. 9 pkt w 13 meczach= brawo! Styl jak Probierz powiedział czyli Twój Styl w kiosku. Oczy bolą a serce... Bez jaj nawet i bez ambicji. Wielu tu kolegów pisze regularnie- część fajnie, z przekąsem i ma wnioski i rady. Z tego i tak nie są wyciągane wnioski. To klub amatorka, słowo zarządzenie nie dotyczy administracji Stomilu i powinno być zakazane. Liczyłem że poza atmosferą i na początku bardzo dużymi nadziejami z przyjściem Michała Brańskiego to sie zmieni. Patrząc na 2,5 roku to już z bólem ale wolałbym korporacyjny ład biznesowy- aż trudno mi napisać ale patrząc na ilość błędów popełnionych to wolałbym już politykę suchego przekazu i silnej ręki a nie zbiórek, ujemnych pkt, problemami z licencją. Bo tu był folwark spod Suwałk + domieszka z Klewek z zaciągiem amatorów z 6.czy 8.lig zachodnich, eks Dyrektorem Akademii w przeszłości wielokrotnie skompromitowanym, pseudo trenerem z IV ligi bez perspektyw czy pracującym (?) karawaniarzem. Taktyka żeby było tanio i lokalnie już była. Większa kasa w budżecie nie poprawiła ani wyników ani pesrpektyw ponieważ tu nie ma nic. Na siłę to 10-12 zawodników mogłoby zostać w I lidze w nowym sezonie w kadrze (z czego do jedenastki z 4 max). Mam uzasadnione obawy że kasa z systemu PJS (bardzo prawdopodobne 600 tys. zł brutto za 5. miejsce) i tak zostałaby rozwalona na marnych graczy i dziwne transfery. Ile by jej nie było to i tak jacyś lepsi piłkarze tacy jak Łuczak czy Koki tu w ostatnich okienkach nie trafiają do Stomilu. W sytuacji gdy jest źle czy następuje jakaś wtopa to przyjmowana jest od lat sprawdzona taktyka: cisza. Nie ma info nie ma problemu. Nie ma nas. Przykładowo: piłkarze 0-5 z Sandecją u siebie bez ambicji i cisza. Nie ma wywiadów o biało-niebieskich sercach i jak im przykro oraz co to się stanęło? Miasto... Władze antysportowe od X lat, bazy nie ma, stadionu nie ma. I pewnie nie będzie przez kolejne lata. Przyjście nowego właściciela spoza grajdołka lokalnego to był impuls że może jednak się zmieni na lepiej i pójdziemy drogą Rakowa czy nawet Warty. Jak będzie dalej?

 26. 20.05.21 08:10 Stomilek

  Pióras co ty się tak tego Macieja R. przyczepiłeś? Uważasz, że to jest teraz największy problem Stomilu? Proponuję zająć się wyprostowaniem obecnej sytuacji w klubie, na tym się skup ze swoimi kolegami. Macie trochę spraw do wyprostowania w Stomilu. Czekamy na licencję i nowy sezon w 1 lidze!

 27. 20.05.21 07:42 pióras_wm

  Czerkasow, "imponujesz"+ wiedzą na temat wszystkich. Jeśli zaś chodzi o prezesurę M.R to niestety imponujesz demencją. 7 koła piszesz. To chyba pogadajmy w jakiej walucie. I czy z "tymi" 50 kołami czy bez? Opowiadaj ja chętnie poczytam.

 28. 19.05.21 20:15 czerkasow

  Dwóch, jak się okazało, nawet do Olsztyna nie przyjechało. Brawo za chęci szukania.

 29. 19.05.21 20:11 krzysiek14

  Czerkasow, piszesz „sam zalatwił trzech inwestorów, wprowadził "ludzi" w zarzdzanie klubem.” W dniu 13.08.20 o godz. 10:13 pod artykułem „W czwartek będzie można kupić akcje Stomilu” pisałeś w kontekście potencjalnego tureckiego inwestora zatrzymanego za korupcję, który niby chciał kupić Stomil: „jeden nie wypał na pięciu których przyprowadził i znacznie bogatszych i mocniejszych od Brańskiego, którzy by kasy nie szczędzili na klub w przeciwieństwie do obecnego inwestora.” Zdecyduj się w końcu ilu ich było.

 30. 19.05.21 18:34 FCBartąg

  Tych panow omowimy, gdy tez sie zglosza po akcje do Branskiego.

 31. 19.05.21 17:45 A Ś

  Widzę że wszyscy zapomnieli czalpinskim i Królikowskim którzy przwpowedolili pieniądze z galerii i przez nich galeria odeszla

 32. 19.05.21 15:32 czerkasow

  Dobra, dobra. Podziel przez dwa to co.słyszaleś. miesięcznie 7 koa jak na prezesa to niedużo. Spytaj się ile obecny prezes zarabia? Najlepiej.u źródła. Nagle.wszyscy kibice z kilkudziesięcioletnim stażem.

 33. 19.05.21 15:10 pióras_wm

  Czerkasow dupa mnie nie boli, kocham ten klub od kilkudziesięciu lat, jestem na prawie każdym meczu i przeżyłem tu już różne emocje. W kwestii bólu dupy to jest taki sam kiedy prezes W.K niszczy ten klub, kiedy byli prezesi, którzy uaktywnili się medialnie chcą teraz zbawiać klub czy kiedy słyszę, że jakiś inny prezes dostał ponad 200tys za 7 miesiecy pracy mówiąc wszędzie, że za darmo....ale kwitów nie widziałem. Może Ty widziałeś to sprecyzuj. Sam jestem ciekaw.

 34. 19.05.21 14:49 czerkasow

  Masz zła informację. Papieru nie widziałeś a żeby kogoś oskarżać nie możesz dawać nic na gębę. Zresztą - aż tak Ciebie dupa boli w sprawie Macieja?

 35. 19.05.21 14:45 pióras_wm

  Czerkasow, nie za cały rok. Od końca lipca 2018 do lutego to jest jakieś 7 miesiecy? Nie znam kwot ale jeśli prawdą jest, że to mogło być ponad 200tys. zł to ja mam na ten temat zdanie i tyle. Jeśli to nie prawda to są to wytłumaczalne kwoty to jak najbardziej wynagrodzenie za pracę się należało.

 36. 19.05.21 14:19 FCBartąg

  Jak to nie bedziemy pamietac za 10 lat? Ja zawsze chetnie przypominam dokonania i wyczyny dawnych dzialaczy. Jeden ktorego Grzymowicz przyniosl w teczce na prezesa, tez mnie ciagal do sądu i pomagali mu w tym lokalni dziennikarze, ktorzy teraz na twitterze bronia Branskiego, ze go niby oszukano. To nasze olsztynskie piekielko i odwieczne problemy klubu, to nie brak szczescia do ludzi, tylko jedno grono osob, ktore zawsze kraza nad klubem i kreca na nim prywatne interesy. Te osoby u wielu z was maja szacunek, ale za duzo juz widzialem, by mieli go u mnie.

 37. 19.05.21 14:15 zjs

  Treść wszystkich wpisów wystarczy już na grubą powieść sensacyjną. Na giełdzie nazwisk zbawców Stomilu pojawiają się Sobieski, Wypij i teraz Kiłdanowicz. A o menadżerze z Dorotowa nie pomyśleli ? Zawsze pełen głębokich sentencji, wspaniałych miraży na temat futbolu i recept na uzdrowienie? Jednak mówiąc poważnie potrzebne jest nowe otwarcie na miarę tego z sezonu 1994/5. Dyr. Jabłoński powiedział wtedy „ budujemy drużynę sposobem gospodarczym i nie możemy odwrócić się od niej w chwili niepowodzeń" .Warunki były bardzo skromne ale graliśmy 8 lat w 1 lidze dopóki rewolucja nie pożarła własnych dzieci. Potrzebna jest grupa inwestorów o takiej mentalności jak ci działacze w tamtych czasach „burzy i naporu”. Sytuacja jest inna w obecnych warunkach własnościowych ale chodzi o ludzkie charaktery. Po przykładzie Rakowa i Warty widać, że tacy ludzie są. Karty obecnie są w rękach Brańskiego. Jak on wyceni wartość posiadanych akcji w momencie zbycia Bóg jeden wie. W jaki sposób będzie chciał je zbyć też nie wiadomo. Może będzie chciał odsprzedać miejsce Stomilu w lidze ? Nie mam do gościa za grosz zaufania. W każdym razie Zarząd powinien przedstawić opinii publicznej rzetelny bilans, z informacją czy klub stać na rozgrywki na szczeblu centralnym . Niedługo będą przyznawane licencje i czas zabawy się kończy.

 38. 19.05.21 13:19 czerkasow

  Pióras - zatrudniam Ciebie. Ale kasę otrzymasz w czerwcu 2022. A póżniej będę Tobie wytyka że dostałes pensję za cały rok. Ot tweeterkowe myślenie i naginanie rzeczywistości.

 39. 19.05.21 13:17 czerkasow

  tweetera rodziny byś wiedzial. Troch3 się skumolawało? Naprawdę? Jak się przez rok pensji nie otrzymuje stawiając wszystko na jedną szalę to się nie oczekiwalo kasy. Sam Brański się pytał na jakie konto przelać zaległe pensje. Jesteś taki urodzenia czy uległeś w międzyczasie wypadkowi?

 40. 19.05.21 13:13 czerkasow

  Spytaj się Emila - mam na imię Jakub. Gdybyś czytał

 41. 19.05.21 13:10 pióras_wm

  Panie Macieju ups Czerkasow, pytałem o sukcesy....nie na ilu spotkaniach Pan był. Takie prawdziwe. Utrzymanie to utrzymanie, nie ma lepszego czy gorszego. Bo moje to było lepsze a teraz to jest gorsze. Za 10 lat nikt nie będzie tego pamiętał. Tak na marginesie skoro się skumulowało i Brański wypłacił to nie za darmo rok prawda. Ciekawe ile to się skumulowało;)? Naprawdę samych sukcesów życzę!

 42. 19.05.21 12:55 czerkasow

  Pióras - zmiękła ci faja, co? ZJS - myślałem że do mnie pijesz bo połowa wpisów pochodzi ode mnie😁. Trzeba prostować fałszywe informacje i wpisy.

 43. 19.05.21 12:37 czerkasow

  Jeszcze jedno - sukcesem jego było utrzymanie klubu przy braku pieniędzy i czterech zespołach spadających, teraz budżet 10 melonów i nadal.walczymy o utrzymanie przy jednej spadającej drużynie.

 44. 19.05.21 12:34 waldi812

  Większośc kibiców dostrzegała gołym okiem, że moment sprzedaży akcji kibicom był niewłaściwy, tylko nie Brański z Żukowskim. Wszyscy kibice znali stanowisko miasta odnośnie finansowania klubu, tylko nie Brański z Żukowskim. Większość kibiców martwiła się o finansowanie klubu w następnym sezonie i w sytuacji, gdy spadał jeden zespół mówiło się o pieniądzach z pjs, tylko Brański z Żukowskim uważali inaczej. Do tego bawią mnie takie teksty, że wszyscy dookoła oszukali Brańskiego, a on nie wiedział co się dzieje wokół. Brański i Żukowski, inteligentni ludzie z należytym wykształceniem i doświadczeniem w świecie biznesu, znający języki, elokwentni, a a wszyscy dookoła robili ich w konia jak chłopców ze znaczną niepełnosprawnością intelektualną. Kowalewski z Czereszewskim okazali się parą gałganów, ale ktoś im musiał dać przyzwolenie na ten holenderski kierunek i to w dodatku za niemałe pieniądze. Atmosfera, tak to prawda, zrobiła się taka rodem z korpo, Stomil stał się klubem bez duszy. Oczywiście, powychodziły też charaktery co poniektórych biało-niebieskich serc, ale to był juz raczej tylko pretekst do wyjścia z zabawy. Można było Klepczarka w jednej chwili utemperować i pokazać właściwy kierunek. A teraz co, po zaliczeniu kilkunastu wtop, gdzie jedna poganiała drugą, po przejedzeniu pieniędzy otrzymanych od Gminy na fatalne transfery, w momencie szorowania drużyny po dnie ligowej tabeli, Michał Brański, większościowy udziałowiec (84% akcji) zwraca się do tego mniejszego (16%), żeby dał po 2 bańki na sezon, a Pan Większościowy dorzuci po bańce z okładem. Kuriozum sytuacji chyba widać dogłębnie.

 45. 19.05.21 12:31 pióras_wm

  Dziękuję za informacje. Same sukcesy. Nie mam brata ale pozdrowię siostrę, bo mam. W sumie w tym sezonie się utrzymamy więc też sukces. Nie wkręcajmy w tę dyskusję kibiców, bo tych mamy bardzo dobrych i oni najwięcej pomogli klubowi kiedy potrzebował pomocy. Może zamiast ziać jadem poszukacie inwestora w tym kraju mlekiem płynącym?

 46. 19.05.21 12:21 Pruski

  Straszliwie razi mnie, że informacja pojawiła się na Twitterze. Jest to dość poważna deklaracja i oczekiwałbym, że odbędzie się konferencja, przyjdzie właściciel, prezes, może jeszcze parę osób, wygłoszą oświadczenia (chociaż swoją drogą to te wygłoszone do tej pory są wyjątkowo marnej jakości) i pozwolą zadać sobie kilka pytań przez dziennikarzy. Wtedy byłoby to dużo bardziej profesjonalne i dawało większy obraz tego co się dzieje. Dodatkowo zamieszczanie w internecie takich oświadczeń po których przeczytaniu nic nie wynika (oświadczenie klubu) jest brakiem szacunku do wszystkich kibicujących Stomilowi.

 47. 19.05.21 12:20 kot

  Sugerujesz, że Radkiewicz ukradł pieniądze ze Stomilu, gdy został zwolniony? Co to znaczy "wziął"? Otworzył sobie sejf i wziął czy jak to zrobił? Pytam poważnie. Co do sukcesów sportowych to się Stomil utrzymał w lidze, gdy była największa grzybnia i to chyba nasz największy sukces kopania 10 lat w I lidze. Pióras, oprócz obrony Żukowskiego z IV ligi na razie strzelasz gdzieś po ścianach i obok. Teraz rozmawiamy o Radkiewiczu, którego nie ma w Stomilu już 2 lata. Zaraz z Niemyjskim wyskoczycie, pokazując, że Brański jest lepszy od importera węgla. Rozpoczęło się szukanie winnych. Stomil upadł przez kibiców, bo szkalowali najlepszego prezesa w historii Wojciecha Kowalewskiego. Przyznajcie to w końcu kolejny raz, że jesteśmy winni wszystkiemu, a klub był zarządzany świetnie. Zaraz sobie puszczę pięciogodzinny wywiad z Michałem Żukowskim i utwierdzę się w przekonaniu, że większych fachowców w piłce nożnej i zarządzaniu klubem piłkarskim od Michała Barańskiego, Michała Żukowskiego, Wojciecha Kowalewskiego i Sylwestra Czereszewskiego na całym świecie lepszych nie znajdę. Przepraszam, że tak napisałem.

 48. 19.05.21 12:17 czerkasow

  Sponoróe - utrzymal Budimex, zresztą przy czterech milionach zadłużenia.trudno znaleźć kogokolwiek. Sam zalatwił trzech inwestorów, wprowadził "ludzi" w zarzdzanie klubem. Sam był na kilkudziesięciu spotkaniach z miastem i przez opór władz czyli właściciela nic nie mógł zrobić. Infrastuktura? Przecież OSiR nie zgadzal się - za jego prezesury nie dostal klub pieniędzy na remont trybuny tak jak dostał klub przy prokurencie (ktore i tak przejadł). Sukces - utrzymanie w lidze. Piłkarze - Sobczak, Biedrzycki i Koki (kasa za Wiktora i w przyszlości kasa za Kokiego - w sam raz żeby prokurent sobie pensje wyplacił). Z zyskiem sprzedał - odpowiedzialem na to pytanie. Pracowal przez rok za darmo, bo sobie nie wyplacał pieniędzy, bo były pilniejsze potrzeby, i sie skumolowało i Braski mu wyplacił za swoją zgoda i przy czynnym sprzeciwie obecnego prokurenta. Pozdrów braciszka prokurenta i zajmij się lepiej "karierą" swojego syna.

 49. 19.05.21 12:12 DJKS

  Mnie absolutnie nie przekonują stawiane na Twitterze tezy ile to Stomil stracił na PJS id meczu z Radomiakiem. Przecież już na jesieni ubiegłego roku wiadomym było, że z obecnym składem cele sportowe nie zostaną zrealizowane! Gdzie był wtedy MB, dlaczego od tamtego momentu Stomil nie zaczął grać większą ilością młodzieżowców? Można było spokojnie wprowadzać po jednym/dwóch młodych i punktować w PJS. A teraz robi się raban, że to trener zawalił, że nieposłuszny itp. Prawda jest taka, że nikt nad tym nie panował od początku sezonu, a właściciel nie reagował na to! Jestem przekonany, że PJS był tylko pretekstem do wyjścia MB ze Stomilu, zabawka znudziła się już dużo wcześniej. Próba wmówienia, że do końca liczono na dalsze zaangażowanie miasta w dotowanie Stomilu również pokazuje jak mało poważne było podejście MB do projektu #NowyStomil.

 50. 19.05.21 12:10 Emilozo

  A może nieprzypadkowo zapomniałeś się zapytać o tą atmosferę? Która w pewnym momencie przestała być ważna dla klubu, a potem zdziwienie, że akcje się nie sprzedały. Zresztą tłumaczyłem to wiele razy, ale jak zawsze nas kibiców ma się za idiotów, że przesadzamy, ect. Teraz jakby ktoś się zapytał jesienią, czy Grzymowicz będzie chciał współpracować, to bym odpowiedział, że nie.

 51. 19.05.21 12:06 pióras_wm

  Przepraszam Emil o atmosferę zapomniałem spytać....Czerkasow dodaj pytanie o atmosferę do mojej listy pytań. Choć uważam, że do atmosfery znacznie przyczynił sie M.B uchraniając nas przed zaoraniem. Ale rzeczywiście prezesem był M.R więc dokladam pytanie o atmosferę podtrzymując wszystkie pozostałe pytania.

 52. 19.05.21 12:01 Emilozo

  Za prezesa Radkiewicza była atmosfera na stadionie za którą wszyscy tęsknimy, za Jurgi i Kowalewskiego szybko zniknęła... Nawet na głupich koszulkach klub chciał przyoszczędzić, dopiero potem Grzesiek Lech próbował to odbudować, ale przyszła pandemia i nie można nic było robić na stadionie. Kogo sprzedał Jurga? Kogo sprzedał Kowalewski? Teraz prezes Lech sprzedał Wicię Biedrzyckiego, który wrócił do Stomilu za prezesa Radkiewicza, bo za Kowalewskiego byśmy ściągnęli kolejny wynalazek. Teraz klub sprzeda Kokiego, który trafił za Radkiewicza, a umowę przedłużył Jurga. Klasyczne odwracanie kota ogonem.

 53. 19.05.21 11:53 Olsztyniak58

  Moja propozycja. Wszystkie funkcje i stanowiska w klubie przekazać czerkasowi będziemy mieli klub miodem i mlekiem płynący. Haha.

 54. 19.05.21 11:48 pióras_wm

  OK Czerkasow, czyli coś tam wiesz...to mam kilka pytań.Ilu prezes Radkiewicz przywiózł sponsorów? Jakie miał relacje z miastem?Jak zmieniła się infrastruktura na stadionie za jego prezesury?Jakie sukcesy sportowe odnosił Stomil w tamtym czasie? Ilu zdolnych tanich zawodników zakontraktował? Ilu zawodników sprzedał z zyskiem? Ile wziął razem kasy odchodząc ze Stomilu?

 55. 19.05.21 11:36 waldi812

  Najpóżniej w przerwie zimowej widać było, jaka jest sytuacja i należało już wtedy skanalizować cele na pjs, zwykła antycypacja zwłaszcza w kontekście tego, że liczenie na pieniądze z miasta stanowiło trudną do racjonalnego wytłumaczenia ułudę i taki biznesmen jak Brański doskonale wiedział, jakie będzie stanowisko Gminy. A jeżeli nie znał realiów to miał na podorędziu Żukowskiego, który w lokalnych klimatach chyba się orientuje.

 56. 19.05.21 11:05 zjs

  "Dobra szpila w kierunku moim" Jeżeli to była odpowiedź na mój wpis to pomyliłeś się. Mam dla ciebie dużo szacunku. Chodziło raczej o to, że mam wrażenie jakby pod różnymi nickami kryła się ta sama osoba.

 57. 19.05.21 11:01 O.N.P.P

  Dobra nie ma co się spinać kto dobry kto zły jest poważna oferta na przejecie klubu.. F.Perez sie wkurwił że nie wyszło z superliga i ma odjeść z Realu. Mówił że jeszcze nie widział ale juz zakochał się w naszym mieście i klimacie jaki tu zastanie.

 58. 19.05.21 10:57 czerkasow

  Na to co zastał.po Borkowskim. Ciekawe czy.któryś z prezesów- nominantow Brańskiego.w ogóle.dalo by radę 😁

 59. 19.05.21 10:55 czerkasow

  Panie Żukowski - bardzo dobrze.

 60. 19.05.21 10:43 pióras_wm

  Chciałem Cię przeprosić Czerkasow jak ktoś kto wraz z pojawieniem się M.B śmiał napisać słowo na tym forum! Karygodne. Czerkasow a jak oceniasz prezesurę M.Radkiewicza? Tak z ciekawości.

 61. 19.05.21 10:42 nor

  Kot - piszesz na TT, że wszyscy piłkarze Stomilu dostaną latem wolną rękę i mogą odejść. Wielu z nich żałować nie będę. Ale tzn. że jeśli wystartujemy w I lidze, to ze składem na odstrzał...

 62. 19.05.21 10:39 czerkasow

  Dobra szpila w kierunku moim. Słyszę u poniektórych trzask odbytu. Wycofywanie się rakiem i tłumaczenie że nie jest się niczemu winnym. Oczywiście - zwalanie winy na wszystkich (miasto, trenera, piłkarzy i kibiców) zamiast przyznać że nie poszło i przyjęcia winy na klatę. Brak kasy, klasy i szacunku.

 63. 19.05.21 10:10 zjs

  Widzę, widzę, jakby jeden robił za dziesięciu.

 64. 19.05.21 09:52 czerkasow

  ZJS - nie zauważyłeś że od momentu przejęcia przez Brańskiego klubu na forum pojawiło się dziwnie dużo takich soboe podobnych użytkowników?

 65. 19.05.21 09:50 zjs

  Tragedii greckiej ciąg dalszy... chór śpiewa, ale MB na tym zdjęciu wygląda raczej jak Mefisto. User "pióras_wm" strasznie się zeźlił, strasznie. Co panowie, zaczynamy skakać sobie nawzajem do gardeł?

 66. 19.05.21 09:48 czerkasow

  Nie zieję nienawiścią. Marna prowakcja marnego prowokatora. Napisz jakie cele klub miał przed sezonem. Awans do e-klasy? Spadek do II ligi? Kasa z miasta? Napisz w jakich latach rządził ten prezes? No chyba że na popijawie gdzieś to usłyszałeś. Piszesz że jestem trolem - zgłaszaj do redakcji. Jeżeli biorąc pod uwagę logiczne myślenie (czego najwyraźniej tobie brakuje) i wyciąganie wniosków.z dokumentami, w które.miałem wglad - to.tak jestem wybitną jednostką.

 67. 19.05.21 09:18 pióras_wm

  Ty Czerkasow ziejesz nienawiścią. Powiedz conTy w życiu osiągnąłeś, kim jesteś, za co Cię ludzie cenią. Dawaj czekam.....Na początku sezonu głąbie ustala się cele do realizacji. Jak nie wychodzi to się je zmienia i szuka najlepszych dla klubu rozwiązań. Na dziś jest to kasa z PJS. Chyba, że masz inne zdanie. Odnośnie mendy to mogę opowiedzieć, bo pewnie kibice nie wiedzą, że był prezes, który robił/robi z siebie bohatera a był jak większość poprzednich drenowiczów. Na odejście policzył należności wyszło ponad 200tys....to teraz zastanawiam się w kontekście chu.....go jak 7 nieszczęść Kowalewskiego, który był gorszą mendą i który kosztował Stomil więcej....czekam Czerkasow, napisz o sobie, bo niewyobrażam sobie, że tak wybitna jednostka, która wie wszystko mogłaby się marnować pisząc tylko 24/h komentarze na niszowym forum. Poza tym odwaga kolego, M.Brański cokolwiek robi,robi to jako M.B a Ty na razie jesteś tylko trolem.

 68. 19.05.21 09:03 czerkasow

  Tomaso - właściciel mianował takich a nie innych nominantów, którzy podpisali takie a nie inne kontrakty. O PJS myśli się na początku sezonu, względnie podczas przerwy zimowej a nie na ostarnią chwilę i Brański się ośmieszył takimi rzeczami.

 69. 19.05.21 08:58 tomaso

  Opublikowano nowy ranking PJS. Stomil na 5 miejscu, gdyby Klepczarek po słynnym twicie Brańskiego wystawił młodzież, mielibyśmy pewne drugie lub nawet pierwsze miejsce. Ale nie, ważniejsze były kontrakty Byrtków, Bucholców i innych weteranów. Mają płacone za wyjście w 11. Tym sposobem pidejrzewam, że przyspieszył decyzję MB i przybiłvgwóźdź do trumny. Bo w sytuacji Stomilu rezygnując w taki sposób z 1,6 mln zł, to nie jest zrozumiałe

 70. 18.05.21 21:57 czerkasow

  Przybliż mi daty "panowania" prezesa a będę wiedział o kogo chodzi.

 71. 18.05.21 21:15 pióras_wm

  Czerkasow, mendą to jest prezes, który drenuje biedny klub na ponad 200tys zł w takim momencie w jakim był Stomil.

 72. 18.05.21 21:10 nor

  @stomil_fun12 - jeśli Kiłdanowicz rzeczywiście chciałby przejąć Stomil, to nie byłaby zła opcja. On albo Sobieski, choć wiadomo, że ten drugi raczej sam klubu nie przejmie i raczej nie z ruiną zamiast stadionu. Zresztą znowu sytuacja jest taka, że ten klub musi liczyć się z każdym, kto zgłosi gotowość przejęcia akcji. Oby jak najszybciej można było pożegnać się z obecną sytuacją, w której aktualny właściciel ma pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie.

 73. 18.05.21 19:53 FCBartąg

  Chyba musze wam przypomniec zapis umowy Miasta z Klubem, ze ten stadion bedzie taki do 30 czerwca 2030r.

 74. 18.05.21 18:51 A Ś

  Grzymowicz za projekt stadionu zbeszczcil 4 mln który jest nic nie warty w tej chwili bo jak stadion miał kosztować 10 lat temu 120 mln to teraz pewnie z 200 mln tak że za to że. Nie ma i nic nie robią z infrastruktura stadionów i boiskowa powinno wspomagać klub

 75. 18.05.21 18:08 czerkasow

  Tu z tomaso muszę się ogólnie zgodzić. Co do stadionu - mowa jest od bodajże od 2007 roku. Dobrze że sąjupitery i podgrzewana.murawa. Już jeden polityk PiSu działał.w klubie - Szmit i szybciej uciekł niż przyszedł. PiS cokolwiek by zrobił gdyby rada miasta i prezydent byli z tej partii - vide Rzeszów.

 76. 18.05.21 17:43 tomaso

  Wypij to w rządzie może sobie załatwić, tyle, co Ty aktualnie. Co do stadionu, moim zdaniem, wszystkie szanse bezpowrotnie stracone. Gdy była okazja, miasta jedne po drugich z tego korzystały, a my inwestowaliśmy w tramwaje. Zresztą nawet Urania psim swędem dostanie wsparcie, ale weź pod uwagę, że zburzenie i postawienie nowego obiektu kosztowałoby pewno kilkadziesiąt mln zł mniej. No ale Grzymowicz oczywiście wybrał bardziej idiotyczny pomysł. Hala za ponsd 200 mln zł? Nie spełniająca wymogów organizacji imprez rangi ME, czy MŚ. To tylko u nas

 77. 18.05.21 17:20 stomil_fun12

  Najgorsze,że w Olsztynie nie ma nagonki medialnej na potrzebę wybudowania stadionu W Olsztynie.Nawet nikt nie pyta Prezydenta Grzymowicza co dalej w tej kwestii.Zero też wsparcia posła Wypija w tej kwestii np. Mógłby wstawić się u Ministra Sportu ,żeby jakieś środki finansowe na stadion wzorem innym miast otrzymać.A pismo w tej sprawie do Ministra Sporru z było przez Ratusz wysyłane.

 78. 18.05.21 17:11 richard mills

  Jestem tutaj, aby doradzić każdemu, kto szuka pożyczki Szukałem pożyczki na bardzo długi czas, aby zapłacić rachunki i kupić nowy dom i nikt mi nie pomoże, a mój Jestem dziś tak podekscytowany, że otrzymałem pożyczkę od firmy pożyczkowej pana Richarda Millsa, na zawsze pozostanę ci wdzięczny, podzielę się i dawaj wszystkim świadectwo o swojej dobrej firmie, jeśli przeżywasz kryzys finansowy, nie wahaj się skontaktować z tą prywatną Pożyczką pożyczkodawca, który udziela pożyczki z oprocentowaniem 3% na całym Wszechświecie. Złóż wniosek o legalną pożyczkę w firmie pożyczkowej Mr Richard Mills i przestań marnować czas na fałszywych pożyczkodawców, wyślij e-mail; (24hoursloancom@GMAIL.COM)

 79. 18.05.21 16:50 czerkasow

  Nie. Akurat tatuś mu pomógł 😁

 80. 18.05.21 16:48 tomaso

  Może udał mu się ten jeden strzał. Jak szóstka w totku

 81. 18.05.21 16:44 SzEFoo

  Bartąg mnie uprzedził, brański z tytułu dywidendy rocznie kasuje tyle co przeciętny Kowalski przez całe życie.

 82. 18.05.21 16:38 richard mills

  Jestem tutaj, aby doradzić każdemu, kto szuka pożyczki Szukałem pożyczki na bardzo długi czas, aby zapłacić rachunki i kupić nowy dom i nikt mi nie pomoże, a mój procent z banku był dla mnie za duży, więc zobaczyłem, że ktoś o tym pisze Pan Richard Mills Skontaktowałem się z nim i mam nadzieję, że otrzymałem kwotę pożyczki od jego firmy, więc jeśli szukasz pilnej pożyczki, radzę skontaktować się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej: (24hoursloancom @ GMAIL .COM)

 83. 18.05.21 16:18 FCBartąg

  YasQ Branski ma akcje holdingu WP warte obecnie ponad 400mln i co roku pobiera z tego tytulu dywidendy, srednio 4mln. W zeszlym roku byly wstrzymane, lecz w tym roku zyski beda duzo wieksze i sam Branski otrzymac powinien ponad 10mln w lipcu. Do tego siedzi w wielu zarzadach jak WP media, ktore jest poza WP holding. Jeszcze jest szefem dzialu strategii w WP. Branski odcina sie od interesow nie dajacych zysku, a do tego nie lubi byc na swieczniku. Negatywny rozglos medialny psuje mu interesy, wiec jego wyjscie ze Stomilu jest racjonalnym ruchem, ktory byl juz rok temu tu przewidywany.

 84. 18.05.21 16:15 czerkasow

  Juz mamy.

 85. 18.05.21 16:08 Rocky

  Ale będziemy mieli śliczne nowiutkie tramwaje 😆

 86. 18.05.21 16:04 barakuda

  Olsztyn odstrasza infrastruktura stąd nikt za bardzo się tu nie pcha

 87. 18.05.21 15:52 czerkasow

  Najpierw niech wygra sprawę sądową. Jezu - naprawdę nie ma w Olsztynie ludzi, którzy by pociągneli ten klub? Same mendy.

 88. 18.05.21 15:36 stomil_fun12

  Były prezes Stomilu Pan Kiłdonowicz w wywiadzie Radia Olsztyn powiedział,że jest chętny na odkupienie akcji Stomilu.Mysle,że on byłby najlepszy na to stanowisko.

 89. 18.05.21 15:07 tomaso

  Od 15 e radio olsztyn audycja o Stomilu

 90. 18.05.21 13:57 czerkasow

  Ale co poniektórzy użytkownicy rozwadniają celowo temat.

 91. 18.05.21 13:28 tomaso

  Stowarzyszenie ma akcje. A Stowarzyszenie to kto?

 92. 18.05.21 13:27 YasQ

  Absurd tej sytuacji najlepiej chyba odda to, że mamy tu piłkarzy, legendy klubu, zarząd. Wszyscy deklarujący biało-niebieskie serce, a kłód pod nogi nie rzuciło tylko miasto które chce piłkę w Olsztynie likwidować.

 93. 18.05.21 13:26 YasQ

  @stomil1960 Dochody wp.pl nie mając znaczenia. Właścicielem był Brański jako osoba indywidualna, nie spółka wp.pl. Jego majątek jest szacowany. On nie ma tej gotówki tylko akcje. Równie dobrze na koncie może mieć mniej PLN niż przeciętny Kowalski. Upraszczając fizycznie ruchy na spółkach nic nie znaczą. Bo trzeba znaleźć kupca i to czy w I kwartale jest +4% czy -4% dla nas nie ma to znaczenia tak długo jak nie postanowi pozbyć się akcji. Można brać kredyty pod zastawa akcji, tylko kto normalny by to robił ? Plan finansowy był, totalnie nie wypalił.

 94. 18.05.21 12:52 czerkasow

  Nie zapominajcie że w klubie działa i mocno mąci Żukowski, który jest.od samego początkuBrańskiego w klubie.

 95. 18.05.21 12:35 waldi812

  Ok w sumie można było wziąć pakiet za 100 zł, tyle że jaka była otoczka związana z tymi akcjami? Dlaczego Brański plótł androny i roztaczał barwne miraże za górami za lasami była Borussia i Red Bull Salzburg? Mógł wtedy uczciwie przedstawić sprawę, a tak moje zaufanie do niego spadało. Plus oczywiście w tle były poczynania dwóch bonzów rodem z kreskówek Wojciecha i Sylwestra. Dlaczego Brański nie uratował tego zamierzenia? Podejrzewam, że juz wtedy miał w głowie myśl o opuszczeniu pokładu, gdy zobaczył że nie udało się zaopatrzyć ludzi w bezwartościowe papiery. Tak czy inaczej, walne to walne, sprzedać papier akcyjny Inwestor może w każdym czasie bez zgody walnego, no chyba że umowa co innego stanowi lub statut spółki. Tak więc ten głos na walnym miałby takie znaczenie jak sprzed komputera.

 96. 18.05.21 12:06 Adaśko

  @czerkasow, tak, co do mocy sprawczej masz rację, ale ja cały czas widzę istotną różnicę między wyrażaniem swojego zdania na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy a wyrażaniem swojego zdania na Forum czy pod Ratuszem, nawet jeśli we wszystkich przypadkach byłoby lub będzie to działanie bezskuteczne. Dla mnie emisja akcji była takim momentem, w którym Kibice co prawda symbolicznie, ale jednak formalnie mogli wziąć dla siebie "kawałek" klubu. I tu zdania nie zmienię, choć na pewno nie będę już się o to boksował. Było, minęło. To se ne vrati. Pytanie, co dalej...

 97. 18.05.21 12:00 stomil1960

  Jak podaje Money.pl przychody WP.PL wzrosły w I kwartale 2021 o 48% i są wyższe nawet od okresu z przed pandemii .Czyli kasa jest , może jest jej za dużo?

 98. 18.05.21 11:50 czerkasow

  Adaśko - z pakietem możesz sobie pogadać. Jeżeli nie masz 50 procent udziałów g... możesz zrobić, a posiadając 3/4 akcji możesz nawet zamknąc spółkę.

 99. 18.05.21 11:23 Adaśko

  @waldi812, teoretycznie jedna akcja za 25 zł dawałaby prawo udziału w walnym. No chyba, że się mylę, wtedy mnie poprawcie. Zdaje się, że pakiety były od 100 zł. Czy to jest majątek i zabawa dla bogaczy? Nie podejmuję się oceny, nie mam prawa.

 100. 18.05.21 11:16 wiktor 69

  No i nastał koniec zanim zaczął się początek...

 101. 18.05.21 11:12 waldi812

  Adaśko, wykupić bezwartościowe akcje, żeby bez głosu wiążącego pogadać sobie na walnym? To raczej zabawa dla bogatych.

 102. 18.05.21 10:23 Adaśko

  Ok, racja @czerkasow, umknęło mi.

 103. 18.05.21 09:54 czerkasow

  Adaśko - przecież klub dostał od miasta na remont trybuny, które to pieniądze przejadł. Vivat Brański, vivat Żukowski, vivat wszystkie stany.

 104. 18.05.21 09:38 Adaśko

  Hej! No ja wiem, że wolumen 10 % akcji nie dawałby możliwości aktywnego decydowania o losach klubu, ale chyba pozwalałby przynajmniej na oficjalne wyrażanie swojego stanowiska np. w głosowaniach czy protokołowanych dyskusjach? Dlatego dalej mam wrażenie, że opór Kibiców wobec akcji crowdfundingowej był sporym błędem. Ale to już przeszłość, szansa przepadła, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Tak samo jestem zawiedziony postawą Michała Brańskiego, mimo wszystko wierzyłem, że ma w głowie jakiś głębszy i dalekosiężny plan na Stomil Olsztyn i pomimo różnych niepowodzeń będzie go konsekwentnie realizował. Okazuje się, że to był krótki romans. Do tego dochodzi pasywność miasta w sprawie stadionu, bo tutaj widzę jego główną rolę do odegrania. Czarne chmury wracają.

 105. 18.05.21 08:05 czerkasow

  Witamy, Adaśko. Jeżeli wyłożyliby pieniądze to tak. Samo posiadanie akcji będąc mniejszościowtm udziałowcem w tej sytuacji praktycznie nic nie znaczy.

 106. 17.05.21 23:29 FCBartąg

  W PJS juz wiecej nie ugraja chocby wystawiali samych mlodziezowcow. W ostatniej kolejce Puszcza 9 mlodziezowcow, Resovia 5 w tym 3 wychowankow. Sandecja 5 w tym 4 wychowankow. Korona 5. Musielibysmy zmontowac 11tke z samych wychowankow by powalczyc. Tu bardziec trzeba patrzyc za plecy. Belchatow wystawil 5, Odra 3 w tym 2 wychowankow. Jesli Belchatow szybko spadnie, to beda grac juz tylko mlodzieza.

 107. 17.05.21 23:11 Adaśko

  Ponieważ nie jestem specem od prawa, ale może ktoś tu jest specem w te klocki, mam takie oto pytanie. Czy gdyby Kibice posiadali teraz w swoich rękach część akcji z emisji na Beesfund (nie piszę już o tych ok. 10%, ale przynajmniej o jakiejś części), mogliby teraz stanowić formalnie stronę w dyskusji? Szczególnie poprzez udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, które zapewne będzie musiało się odbyć np. w celu zmiany składu Rady Nadzorczej?

 108. 17.05.21 22:38 czerkasow

  # podstawówki.

 109. 17.05.21 22:38 czerkasow

  Pawlik powtarzasz się - Brański nie umie umów czytać to niech wróci do podstawówko.

 110. 17.05.21 22:35 SzEFoo

  Tommy klepczarek się spóźnił o dwa mecze ze składem. Teraz wszyscy zainteresowani grają pod pjs. Puszcza wystawiła 10 młodych ostatnio...

 111. 17.05.21 22:17 Pawlik

  Co trzeci komentarz wielbi grzyma dramat temu tak jest w Olsztynie .Druga sprawa Branski z Warszawy Warszawy kompleks jakis czy co mieszkancow Olsztyna.Trzecia sprawa jest pandemia i powinno sie usiasc do stolu z grzymem i rozmawiac a nie obrzucac twiterem czy oswiadczeniami.Czwarta sprawa wydymal Stomil i najlepszy napastnik stad nawet z kowalem o tym cisza tylko Branski zly,To pytam z kim ma pan Michał dla mnie pan bo on uratował na dupę rozmawiac z kim z grzymem jak go unika z pseudotrenerem w zastepstwie co trzyma sztame ze starszyzna z szatni no i swoje ambicje a moze Tylko z Grzegorzem L . Postawcie sie sytuacji pana Michala pryjezdzasz do ocego miasta sponsorujesz miasto Ciebie unika ,pierwsi prezesi Cie dymaja sciagaja trenerka znajomego ,drugi trener ma Cie w dupie i Twoje PJS to co masz zrobic? W Olsztynie to tylko miejscowych bronia tak jak KIEDYS Siema drewnany ze szok ale powiedziec na niego nic nie mozna bo on stad.Piszcie co chcecie ale smarowanie na Pana Michala jest nie fair to tak jakbys Sobczaka mial obsmarowac ze u nas gral i nie zostal.Po dziesiate jak ktos przychodzi z kasa do klubu dotego laik to hieny sie oblawiaja macie przyklad nasz super snajper i zaciag z holandliWlasnych dzialaczy nie widzicie a grzyma chwalicie temu przez wasz wybor jest jak jest.

 112. 17.05.21 22:13 tommy1976

  mając takie pieniądze z miasta, przy odpowiednich ludziach na stanowiskach decyzyjnych teraz spokojnie gralibyśmy w ex. Warta zrobiła awans z budżetem 3,5mln. Chciałbym zobaczyć kontrakty zaciągu Łysego i Kudłatego - mówi się o nawet 25 tys/mc, więc doliczając normalne koszty funkcjonowania zespołu typu hotele przejazdy itp, łatwo spalić 5 mln na sezon. Do tego dochodzi ciągłe granie rezerw na wyjazdach, dojazdy, organizacja spotkań, wynajem boisk. W sezonie zimowym, jeżdżenie na treningi 1 zespołu do Mrągowa. Jednym słowem - Bizancjum. Brański mimo, że teraz umywa ręce, dalej ma karty w swoim ręku, a łatwiej będzie mu pozbyć się balastu jeśli ten balast będzie coś warty. Czasu jest bardzo mało. Do czwartku klub musi uzupełnić dokumentację dotyczącą kolejnego sezonu - zabezpieczenie finansowe. Co w takiej sytuacji...Klepa powinien się ogarnąć i ratować resztki honoru - w meczu z Puszczą będziemy znal już wynik meczu Bełachatowa z Radomiakiem. Jeśli wygra Radomiak, utrzymanie sportowe mamy pewne, wtedy od meczu z Puszczą grają już tylko młodzieżowcy punktujący. Ratujemy kasę z PJS maksymalnie jak się da. Przy dobrych wiatrach i wsparciu Budimeksu, DBK i kilku mniejszych jesteśmy w stanie nazbierać może 2 mln. Na konkretną kadrę nie wystarczy ale na młodych i bardzo młodych już tak. Bierzemy wszystkich z wypożyczeń poza Kowalskim, dokładamy kogoś z rezerw i od Zejera i mamy kadrę do grania za nieduże pieniądze. Kadra na spadek, ale takie rozwiązanie da nam na koniec kolejnego sezonu 800 tys z PJS plus coś od sponsorów, a taka kwota nawet grając w III lidze pozwoli myśleć o czymś więcej niż tylko wegetacja w makroregionie i powolnej odbudowie klubu. Do tego czasu wszystko się wyjaśni jeśli chodzi o sprawy właścicielskie. Oczywiście wszystko przy odpowiednim zarządzaniu i eliminacji czarnych owiec z klubu

 113. 17.05.21 22:01 Darek

  Nie szkoda mi Brańskiego. Szkoda mi (sic) Miasta. Dlatego, że chciało dobrze i o dziwo wywiązało się z umowy. Dojna krowa jednak zdechła i pojawił się problem. Nieudolne decyzje, bezsensowne wypowiedzi na TT idiotyczne transfery, fatalne zarządzanie. Jeden wielki bezład. Po kolei Brański, Jurga i pożal się Boże Pan z nazwiskiem na literę K. Do całości obrazu dodać buntownika trenera i kapitana, co pierwszy zbiegł do "Suwałków" - tak Panie Januszu, większość z nas wie, jakie towarzyszyły temu okoliczności. Ogólnie jeden wielki burdel i powiem Wam szczerze! Jakbym był włodarzem miasta albo radnym, to mimo, że mam Stomil w sercu zagłosował bym za tym by ni odkupywać większości akcji. Zobaczcie taki AZS - spółka, ma sponsorów (wiadomo, że władza województwa, Marszałek tam siedzą), ale tam jest pokazane, że można zdobyć sponsorów i nie walić wałków, jak to w Stomilu dzieje się od zawsze! QUO VADIS STOMILU?

 114. 17.05.21 21:16 Kamilos

  Dokładnie akcja akcje nie poszła to się zwinol

 115. 17.05.21 20:47 wiktor 69

  Paszoł wooooon!!!!

 116. 17.05.21 19:54 colorado222

  to fakt chrabia pan Mchal B.myslal ze sie dorobi kokosow bez zadnego wlkadu

 117. 17.05.21 19:41 marduck

  Rozczarowanie Michałem Brańskim. Pamiętam euforię z wiosny 2019, praktycznie na każdym meczu komplet, może zęby bolały od taktyki Zająca, ale widać było chęć, ból i walkę o każdy punkt. Mijają 2 lata i klub, który został oddłużony przez miasto stacza się w niebyt. I piszę wprost, nie mam żalu do miasta bo warunki były jasne, mam żal do Michała Brańskiego, za jego podpowiadaczy, decyzje i brak wizji. Rozmienianie naszych pieniędzy na drobne. Brak zatrudnienia odpowiedniej kadry. Brak zbudowania koszyka sponsorów. Podejrzewałem to, ale dzisiaj mam niemal pewność, był to projekt na wydrenowanie kasy miasta i kibiców, minimalne wkłady-maksymalne zyski. Inni płacą i ponoszą ryzyko, minimalne ryzyko - mistrzostwo dymania gawiedzi. Szkoda, że inny Michał z Częstochowy jest dla Pana wzorem nieosiągalnym, niemal niematerialnym bo niemożliwym do ogarnięcia. Frazesy które Pan prawił właśnie wystawiły świadectwo.

 118. 17.05.21 18:30 SzEFoo

  Podstawowe pytanie to czego będzie oczekiwać brański za swoją część akcji. Bo jeśli miliony złotych to będzie problem.

 119. 17.05.21 18:28 SzEFoo

  Juras takich kibiców jak Ty to Stomil nie potrzebuje.

 120. 17.05.21 18:22 waldi812

  Obserwator rozumiem, że z Twojej strony to jest taktyka persyflażu?

 121. 17.05.21 18:17 Emilozo

  Juras obiecanki cacanki.

 122. 17.05.21 18:14 obserwator1985

  Brański odchodzi, ale zostawia Stomil w miarę dobrej kondycji finansowej. Chyba niektórzy zapomnieli w jakich warunkach przejmował nasz klub. Także pierdolenie typu"co on niby takiego zrobił?" jest nie na miejscu. Pod względem sportowym zmarnowany czas niestety, ale to kwestie finansowe będą kluczowe w kontekście poszukiwań nowego właściciela. Brak długów to fundament, na którym można coś zbudować.

 123. 17.05.21 18:00 czeliniak

  Juras przerzucaj się na co tylko chcesz, powodzenia i nie do zobaczenia. My byliśmy, jesteśmy i będziemy. STOMIL PONAD WSZYSTKO.

 124. 17.05.21 17:45 czerkasow

  Żegnaj Jerzy Makiel i nie pojawiaj się tu więcej.

 125. 17.05.21 17:39 Jerzy Makiel

  I słusznie. Bez poparcia olsztyńskiego biznesu, mieszkańców( w tym części kibiców}, Urzędu Miasta nie ma innych możliwości. Próbował (m. innymi -akcje) nie wyszło.Trzeba się przerzucić na siatkę, ręczną i kobiecą koszykówkę. Szkoda że dopiero za 2 lata bo nie ma Uranii. Do widzenia piłko nożna.

 126. 17.05.21 16:36 B5

  Jest i dobra wiadomość,na czwartą ligę będą tańsze bilety

 127. 17.05.21 16:32 zjs

  Żałuję, że nie wpisałem się na zakład z czerkasowem, ale zwątpiłem, że może wygrać. Chociaż przyjemnie byłoby wypić flaszeczkę na otarcie łez. Niektórzy już szukają zbawców klubu a to w postaci posła Wypija a to pana Sobieskiego. Wypij to polityk i demagog a Sobieski to poważny człowiek. Dlatego odszedł z tej manufaktury. Szkoda tylko, że podawał dyplomatycznie różne powody a nie rzeczywistą przyczynę. Panowie nie ma co liczyć na poważnego inwestora skoro obecny okazał się wydmuszką. Problemem jest czy drużyna skończy rozgrywki i z jakim wynikiem, oraz czy dostanie licencję. Dotyczy to zarówno 1 jak i 2 ligi. Może być też tak, że w ogóle nie zostanie zgłoszona. Większość z was być może doczeka lepszych czasów. Dla mnie to koniec.

 128. 17.05.21 16:09 FCBartąg

  @Emilozo Zobacz ilu starych wyjadaczy tu sie wpisuje. I to w przedziale 40-70 lat wiec chyba zaliczasz sie do tych mlodszych. Montuj stara ekipe, zabieraj rezerwy i jazda od 5 ligii. Tylko jedna zasada. Wszyscy ze starego ukladu, zakaz klubowy.

 129. 17.05.21 15:46 Owsian

  No właśnie. Po czynach ich poznacie. Czekamy aż "wierny kibic Stomilu", za jakieko podaje się M. Wypij uratuje klub, znajdzie rozwiązanie. Tak obiecywał pomoc w znalezieniu brakujących milionów na Uranie, to może i na ukochany Stomil znajdzie? Czy nie?

 130. 17.05.21 15:20 B5

  Kolejny zbawiciel M.Wypij już podjazdy do Mazura Wydminy czyni i obiecuje owocną współprace...

 131. 17.05.21 14:59 DJKS

  Ja z pozytywów to zapamiętam ten entuzjazm po przejęciu klubu. Nadzieję, że w końcu nastaje normalność i klub wychodzi na prostą. Tyle tylko, że tak szybko jak pojawiły się te emocje to czar prysł jeszcze szybciej i z każdym kolejnym miesiącem była to równia pochyła... Łudziłem się jeszcze, że może w kolejnym sezonie ale rzeczywistość okazała się brutalna i przewidywalna.

 132. 17.05.21 14:40 F.R.T.

  heheh odchodzi/wychodzi... a on kiedykolwiek przyszedł/wszedł ? "Na papierze" to wyglądało to dobrze... i tyle ...

 133. 17.05.21 14:37 Emilozo

  @DJKS: Był moment, że byliśmy liderem I ligi :) A dzień później mi się syn urodził. Na sobotę trzeba kupić bilet, niech ma na pamiątkę...

 134. 17.05.21 14:20 waldi812

  We wrześniu to co najwyżej wypijesz z Czerkasowem na widzeniu w ZK Barczewo, a prokurent napisze na tt "kolejny cel osiągnięty":):)

 135. 17.05.21 14:15 Dyrektor OKS 1945

  nie wierzę co czytam jak to barański odchodzi nasz największy dobrodziej zbawiciel klubu oks 1945 i łaskawca bo odbanował tych szczekaczy dziennikarzy od 7 boleści pan barański mówił że się zakochał w oks 1945 i tak przeżywał jego wyniki nawet farewerki zamówił kiedyś na 1 mecz ale wam się wtedy podobało a teraz plujecie na niego bo odchodzi a wtedy to byście na kolanach przed nim klęczeli i gęby otwierali tak panie michale dziękujemy panie michale uratował pan klub panie michale bez pana nie byłoby oks 1945 panie michale i tak mu panomichałowaliście czopki i wchodziliście w dupę że teraz się dziwicie że on ma was w dupie nie no to niesamowite jesteście głupsi niż ustawa zasadnicza przewiduje banda pelikanów i naiwniaków ja nie wiem gdzie was tylu nawyprodukowali chyba z probówki jak w seksmisji co było ambulatorium i tam się dzieci produkowały to wy chyba też tak ale czego się spodziewać po kibolach rasistach faszystach bezrobotnych kryminalistach sprawcach przemocy domowej w konkubinacie nic dobrego tu sami znawcy piłki nożnej jak czerstwiakow wy możecie być znawcami co najwyżej czy kiełbasa na grillu na stadionie jest dobrze upieczona albo czy keczap albo musztarda są smaczne a nie na piłce ja na piłce się znam bo strzelałem gole na boisku i strzelam też na baletach ogółem to śmiesznie jest oks 1945 nie upadł nawet jak koprowicz ściągnął piłkarzy z ekstraklasy i nie awansował z 2 ligi grupy wschodniej a później wielcy ludzie działacze musieli ratować ten klub i go pan mietek z własnych pieniędzy uratował przy współudziale innych zasłużonych działaczy niestety te czasy odeszły już na zawsze tu już jest tylko cyrk abraszki a barański rejteruje jak obdżektor albo lejutant pod bankomatem wojsko by z was zrobiło prawdziwych mężczyzn ale wy się mnie nie słuchacie tylko słuchacie idiotów w garniturach których uznajecie za mądrzejszych od siebie a to są drobne cwaniaczki które was oszukują na każdym kroku a wy w nich wierzycie i jeszcze wierzycie w jakąś miłość do klubu przywiązanie i wierność najpierw to popatrzcie czy jest wierność w życiu osobistym i czy się jest wiernym jednej babie ja jestem ze 40 lat około wierny może mierny ale wierny jednej babie i każdy powinien być i wtedy może mówić o wierności do klubu czy coś ponieważ inaczej są to tylko puste słowa obiecanki cacanki i czcze gadanie chyba że wy też zdradzacie to sobie możecie rękę podać co najwyżej ale dla nich to i tak za wysokie wasze progi i jeszcze zapamiętajcie sobie jedno wojskowe przysłowie bo wy wojsko na paradzie widzieliście albo na filmach otóż przysłowie jest takie jak się baby nie bije to jej wątroba gnije słuchajcie mądrych wieszczy czyli mnie i ja ostrzegam że człowiek za życia jest niedoceniany dopiero po śmierci to takie polskie i wam się oczy otworzą kiedy mi się zamkną

 136. 17.05.21 14:02 DJKS

  czerkasow pamiętam zakład. Jeśli będzie tak jak mówisz to we wrześniu pijemy. Ps. Co pozytywnego zapamiętacie z okresu miłościwie panującego "inwestora"?

 137. 17.05.21 13:51 czerkasow

  Żaden zakład - czekam na pozew. Nawet nie mam zamiaru brania udziału w oddłużaniu akademii.

 138. 17.05.21 13:47 Stomilowiec16

  czerkasow - lepiej powiedz jak tam Twój zakład z Żukowskim o 1000zł dla akademii :)

 139. 17.05.21 13:45 czerkasow

  SMP. Nie miało być budowy nowego stadionu, tylko.remont trybuny. Brański i spółka zaczynają się wybielać, o komentarz można poprosić miasto, a i wtedy miże się okazać że ze strony właściciela wp też nie było dotrzymywania umów. Kończąc - z kim ja się założyłem na wódkę na wrzesień - chodzi o zakład że.Stomilu nie.będzie we wrześniu.

 140. 17.05.21 13:42 nor

  To, co napisał Waldi, tłumaczy wszystko i niejako zamyka sprawę pana B. Teraz trzeba się skupić na kwestii, w której lidze zagra Stomil w nowym sezonie...

 141. 17.05.21 13:33 czerkasow

  Zobowiązał się, ale się chyba nie.wywiązał 😁

 142. 17.05.21 13:33 S.M.P.

  To było do przewidzenia. Brański planował zrobić coś od strony biznesowej i ruszyć ten klub i całe środowisko. Niestety nieudolne działania, nieudana zbiórka funduszy, pandemia, brak wpływów z dnia meczowego i na koniec dramatycznie słaba postawa piłkarzyków przyśpieszyły tylko decyzję o wycofaniu się bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Pewnie taki był ogólny zamysł że przez pierwsze 2 lata bez dużego ryzyka własnymi środkami, za pieniądze miasta będzie mógł zorientować się i wprowadzić swoje rozwiązania. Nikt konkretny już tu z poważnymi pieniędzmi nie przyjdzie bo nie ma klimatu i infrastruktury w tym mieście dla takiego sportu.

 143. 17.05.21 13:29 waldi812

  Od dnia zawarcia umowy z dnia 13 lipca 2019 roku Gmina Olsztyn przekazała ok. 11 mln złotych, ostatnia uchwała w tej sprawie miała być podjęta do 15 lutego 2021 roku i na tej podstawie miasto miało przekazac kwotę 2,7 mln złotych. Michał Brański zobowiązął się do objęcia akcji za kwotę 4 mln złotych. Spółka 10x S.A. Brańskiego posiada ok 84% akcji, Gmina Olsztyn i PWiK ok. 16%. Chyba widać, jak rozkłada się proporcja w finansowaniu klubu zarówno przez miasto jak i większościowego "Inwestora". Brański chciał wyłożyć obecnie kolejne 4 mln przy założeniu, że miasto miało znowu w większosci finansować klub w większym zakresie niż większościowy "Inwestor". Przy całym negatywnym stosunku do podejścia miasta w przedmiocie sportu, biorąc pod uwagę dotychczasowe wykorzystanie środków przez większościowego "Inwestora", jakie Brański miał argumenty w rozmowie z miastem o dalszym finansowaniu klubu przez Gminę Olsztyn?

 144. 17.05.21 13:24 czerkasow

  Szefoo - tylko jak nie przedstawią gwarancji to lecą conajmniej do III ligi.

 145. 17.05.21 13:16 nor

  SzEFoo - można grać młodymi, ale naraża się ich na bęcki w każdym meczu, raczej nie przyczyni się to do ich rozwoju, szkoda chłopaków. Wróciłbym do rozmów z Jurandem https://tygodnik.szczytno.pl/Browar_w_Szczytnie_rusza_z_produkcja_piwa_i_pubem-n12940.html

 146. 17.05.21 13:00 czerkasow

  Ciekawe że nikt poza akcjonariuszami tych dokumentów nie widział.

 147. 17.05.21 13:00 SzEFoo

  A dlaczego nie można grać kolejnego sezonu młodymi chłopakami z budżetem na minimalnym poziomie? Spadniemy do drugiej ligi nie zadłużając klubu, wyjmując z PZPN środki z programu pjs (połowa wygranej kwoty przy spadku) i będzie szansa montować zespół na 2 ligę.

 148. 17.05.21 12:56 tomaso

  Czerkasow, jakoś Twoich rewelacji o tym rzekomym finansowaniu nie potwierdza nikt z dziennikarzy ani tego portalu ani radia ani gazety. Więc moim zdaniem konfabulujesz

 149. 17.05.21 12:52 czerkasow

  Aha - czyli macie.pretensje do mniejszościowegp akcjonariusza o to że już nie chce utrzymywać klubu. Wbrew zapewnieniom róznych tweetorowców Brański nawet nie zbliżyl się do jednej piątej kwoty, którą się podaje na socialach że włożyl. Ryba psuje się od głowy i to co pisałem o Żukowskim teraz wypływa.

 150. 17.05.21 12:48 Damiano(S)

  Niestety dopoki jest betoniarz to nigdy nie będzie dobrze. Takze to juz jest koniec kochanego naszego Stomilu. Nawet w IV lidze Stomilu sie nie wstydze

 151. 17.05.21 12:42 Olsztyniak58

  Klub tonie i pierwszy szczur spierdolił.

 152. 17.05.21 12:04 czerkasow

  Jacku drogi - pytania kieruj do Żukowskiego, który będąc prokurentem ma większe uprawnienia od prezesa. Żukowski dorzucił swoje a na twitterku się wybiela.

 153. 17.05.21 12:02 B5

  Ciekawe co na ten temat powie pinokio

 154. 17.05.21 12:01 czerkasow

  Iwański weż się stuknij w ten pusty łeb😁

 155. 17.05.21 12:00 jacekoks

  Gdzie podział się prezes??? Halo prezesie kiedy zabierzesz głos w sprawie??? Może Janek dołączy i przed kamerami się rozklei że kasa na koncie się zgadza i najlepsze dopiero przed nami.

 156. 17.05.21 11:56 Darek

  A ja chce normalnego Stomilu i może być w IV lidze. Aktualnie z tym Stomilem się nie utożsamiam w żaden sposób i jest mi w tym układzie obojętny bo przez te 3 lata zostało spierdolonych milion tematów. Ludzie są zmęczeni tym wszystkim. Jeszcze 2 lata temu jakbym miał iść na mecz po prawie 1,5 roku to bym nie mógł wysiedzieć. Teraz mnie wali ten mecz i kolejny a ze Stomilem jestem od 93 roku. To tyle. Spierdolino to wszystko koncertowo. A Brański jak chce niech odchodzi. Pobawili się za miejskie pieniądze i tyle. Brański zabierz Bucholca. .. Forza kapitan!!!

 157. 17.05.21 11:47 stomil_fun12

  Chyba już po wszystkim. :-( https://twitter.com/IwanskiMaciej/status/1394224818380316674?s=19

 158. 17.05.21 11:21 Emilozo

  Tylko kto będzie budował klub na nowych zasadach? W środowisku jest taki marazm, że nie widzę tego…

 159. 17.05.21 11:06 nor

  Piszecie o p. Sobieskim, ale on nie przejmie klubu z ruiną zamiast stadionu i bez bazy treningowej. Zdaje się, że dał już to kiedyś do zrozumienia. Sytuacja wraca do tej z lutego 2019, tyle że klub nie ma długów, bo zostały spłacone za kasę od miasta. Obawiam się, że to jednak może nie wystarczyć do otrzymania licencji na sezon 2021/22, gdyż klub musi przedstawić także plan finansowy na nowy sezon. Wygląda na to, że od nowego sezonu będziemy zazdrościć Ostródzie już nie tylko stadionu, ale i piłki na szczeblu centralnym. A my możemy zaliczyć zjazd jak Zawisza, Pogoń, Widzew, ŁKS itd.

 160. 17.05.21 10:41 Kot

  Może to i dobrze, skończą się pieniążki i od klubu odczepią się pasożyty i kanalie, oby raz na zawsze. Niestety budowanie na fundamentach OKP i OKS 1945 się nie udało. Najważniejsze to, by nie popełnić kolejny raz tych samych błędów, bo będziemy ciągle kończyć na dnie. Teraz trzeba inaczej budować sensowny klub.

 161. 17.05.21 10:34 waldi812

  Inna sprawa to wpływ tych wszystkich biało-niebieskich serc na kondycję finansową klubu. Brański dzięki temu miał dobry punkt zaczepienia, skoro nawet piłkarze i trenerzy go sabotują. Zrobił się krąg wzajemnej adoracji biało-niebieskich serc, dzięki temu takie persony jak Bucholc, Klepczarek, Lech, Głowacki zapiszą się w annałach klubu jako współgrabarze, tuż obok kolejnej "legendy" Czereszewskiego. Jak to powiedział kiedyś Łazarek i tyczy się to tych wszystkich pseudo - legend: "mogłeś być królem,a jesteś chujem". Inna sprawa, że kto wprowadził ich na salony, jak nie Michał Brański, nie wzięli się przeciez z niczego.

 162. 17.05.21 10:30 p k

  Kiedyś z Ratusza wyszło hasło " Olsztyn wolny od piłki nożnej" i tak zastało . Olsztyńska baza treningowa na poziomie katastrofalnym . Kiedyś okupanci przez nieuwagę bardziej dbali o kulturę fizyczną naszych dzieci , a Olsztyn na czele z Prezydentem b.zaangażowany w likwidację sportu w naszym mieście . Dramat , czarne chmury nad Stomilem .

 163. 17.05.21 10:16 waldi812

  Jeszcze niedawno był komunikat Michała Brańskiego, że środki z pjs posłużą w okienku letnim do wzmocnień transferowych, a to figlarz. Większość przewidywała scenariusz wyjścia "Inwestora", gdy skończą się pieniądze z miasta. A jakie argumenty miał Szanowny "Inwestor: w rozmowach z Grzymowiczem? Ze kasa została totalnie przepalona, a klub szoruje po dnie tabeli, staczając się po równi pochyłej? Oczywiście teksty o braku wspracia ze strony miasta i narzekanie na infrastrukturę tracą rację bytu, gdyż "Inwestor" doskonale wiedział, jakie jest nastawienie miasta do kwestii klubu i trudni było liczyć na jakąkolwiek zmianę w tym zakresie, tym bardziej na budowę nowoczesnego stadionu i zaplecza sportowego. Problemem pozostaje fakt, że umowa z dnia 13 lipca 2019 roku zabrania zbycia akcji klubu przez "Inwestora" do dnia 31 grudnia 2021 roku, chyba że wszystkie strony umowy, a więc również Gmina i PWiK wyrażą zgodę na zbycie i nabywcę akcji. Tak więc rozstanie nie będzie takie proste i natychmiastowe, jak to obwieścił na TT Miłościwie nam panujący Michał Brański. Ale co tam, ważne, że prokurent otworzył pub na starówce i będziemy się mogli emocjonować meczami na szklanym ekranie, biznesy się kręcą!

 164. 17.05.21 10:14 chodi

  Bez PJS będzie bardzo ciężko . Ogrywanie swojej młodzieży to priorytet bo oni zostaną na dobre i na złe.... coś czuje że i prezes z obecnym trenerem będą musieli się przeprosić z meczową koszulką i zakasać rękawy na boisku.....

 165. 17.05.21 10:13 DJKS

  Nie ma się czym martwić, ważne, że Brański ma biało-niebieskie serce... Grzybowicz też za chwilę zwoła konferencję i powie, że ma biało-niebieskie serce... Bucholz i spółka też mają biało-niebieskie serca... Także szanowni kibice spokojnie, będzie dobrze 😉

 166. 17.05.21 10:09 czerkasow

  Brański, Król, Osuch - piękna ekipa.

 167. 17.05.21 09:39 SzEFoo

  Nadzieja w Ireneuszu Sobieskim. Pamiętajmy, że to m.in. dzięki jemu jesteśmy na tym szczeblu rozgrywkowym. Od lat przekazywał środki na działalność klubu.

 168. 17.05.21 09:29 Darek

  Jaaaanuuuuuszzzzzz B!!! Dziekujemy, dziękujemy😃Forza kapitan!!

 169. 17.05.21 09:27 A Ś

  Tak naprawdę człowiekiem pokroju świerczewskiego jest Pan Sobieski który mógłby osiągnąć to co Raków! Będziemy znowu tulac się po wioskach i grać młoda ekipa

 170. 17.05.21 09:11 SzEFoo

  Porównywać Brańskiego do Świerczewskiego nawet nie przystoi. Jeden wprowadził klub do ekstraklasy , a teraz do pucharów głównie bazując na własnych środkach finansowych,a drugi szkoda gadać jak dziecko ucieka kiedy kasa z miasta się skończyła. Piłkarze jeśli znali temat to tym bardziej powinni chcieć zająć jak najwyższe miejsce w PJS żeby klub mógł funkcjonować w kolejnym sezonie, nawet grając młodymi byłby czas na jakieś zmiany nie zadłużając za mocno Stomilu.

 171. 17.05.21 09:02 B5

  Lubię zupę Gulaszową

 172. 17.05.21 08:59 B5

  Przeszła mi taka myśl przez głowę ,że trener i piłkarze coś wiedzieli dlatego mieli gdzieś punkty PJS ,chcieli zaliczyć jak najwięcej spotkań by potem domagać się swojej kasy której już nie będzie

 173. 17.05.21 08:57 O.N.P.P

  Brański był Brańskiego nie ma co tu rozapaczać ze jego rządów nie zmieniło się nic jak było kolesiostwo tak było jak byli chujowi ludzie przy klubie tak byli czy są. Zmieniło się to że szmaciarze otrzymywali pensje na czas a i tak grali jak grali :). Teraz Ja osobiście czekam aż znów przy klubie bedzie się kręcił pan B. ze swoimi przydupasami z cukiernikiem na czele a będzie niezła zabawa:) Wtedy będzie nowy ekspres do kawy, może jakaś nowa buda na bilety no i w końcu na stadionie będzie darmowa zupa Gulaszowa haha

 174. 17.05.21 08:56 czerkasow

  A i jeszcze jedno - gdzie był pan Iwański trzy lata temu, że wyszedł z ciemnej nory i stał się obrońcą miłościwie nam panujących?

 175. 17.05.21 08:52 nor

  Ile znaczą teraz pańskie słowa o stomilowskiej rodzinie, panie właścicielu klubu? Przy panu Świerczewskim z Rakowa okazał się pan mały jak okruszek, żeby nie powiedzieć jak pudełek przy wilczurze. Zachował się pan jak dziecko, któremu znudziła się zabawka, więc rzuciło ją w kąt. I po co pan udzielał niedawno wywiadu na Weszło, w którym snuł pan plany na przyszły sezon? Szybko pan te plany zrewidował. Smutna, żałosna postawa, niestety... Gdzie odpowiedzialność za losy klubu? Bunt piłkarzy to tylko jeden z pretekstów. Akurat z nimi można było poradzić sobie jedną zdecydowaną decyzją. Po prostu skończyła się kasa z miasta i skończyła się miłość małego księcia do Stomilu.

 176. 17.05.21 08:49 B5

  I proszę szanowną redakcję o uzupełnienie typera ,bo mi brakuje punktu by wejść do pierwszej 10

 177. 17.05.21 08:48 henio

  Kto ma trochę oleju w głowie to wiedział, że ten romans Michała z klubem skończy się po sezonie 2020/2021. Nie powinno być wielkiego zaskoczenia.

 178. 17.05.21 08:46 B5

  Płakać za nim nie będę,prokurent zbawca też nie długo zwinie żagle,..cieszyły się piłkarzyki że Bełchatów przegrał,a teraz Bełchatów się śmieje że Stomil leci z ligi...Nie z Takich kłopotów Stomil wychodził,Damy radę Panowie i Panie..Będzie dobrze..tylko liga może być nie ta...

 179. 17.05.21 08:43 Kamilos

  Olsztyn miastem bez sportu

 180. 17.05.21 08:26 czerkasow

  Tylko że nieudolne zarządzanie sprowadziło że obwinia się wszystkich dookoła (piłkarzy, trenerów). Czekam panie Brański i Żukowski aż zaczniecie obwiniać kibiców za swoje rządy. Paru sie znajdzie a jeden nawet to napisał😁

 181. 17.05.21 08:14 A Ś

  I sen o ekstraklasie i Borussii się skończył szybko! Jeżeli rozmów z ratuszem nie było to Branskiego dycyzja może być spowodowana decyzjami o grę w Pjs! Dlatego Bucholc wielki kapitan który robi syf i ustala skład w szatni pewnie ma jakiegoś sponsora na oku! Te wkłady przyczyniły się do odejścia Branskiego! Druga sprawa to że Barański zjebal kolejny raz sprawę podając ten komunikat teraz gdy nie jesteśmy pewni utrzymania! Nie mamy szczęścia w tym mieście do ludzi zarządzających i tyle z prezydentem miasta na czele!

 182. 17.05.21 07:43 SzEFoo

  Najważniejsze, że na biało niebieskich kontach się zgadzało. Zobaczymy co powiedzą teraz.

 183. 17.05.21 07:35 Haras

  Nasze gwiazdy i gość, któremu brakuje jednej klepki wbili ostatni gwóźdź do trumny.

 184. 17.05.21 07:35 czerkasow

  Szefoo - niech Gajewski się spyta Bucholca gdzie się podziała kasa z PJS z sezonu 2017/18.

 185. 17.05.21 07:33 czerkasow

  Tylko żeby zabrał ze sobą manipulata o tym.samym imieniu. O licencję się nie martwcie - dzięki kasie z miasta nie ma zaległości. Może ktoś się znajdzie, który pogoni pozostałych jeleni.

 186. 17.05.21 07:30 SzEFoo

  Trzeba wierzyć, że Sobieski usiądzie to rozmów. Klepczarek z załogą przyspieszyli decyzję o wycofaniu się dla paru złotych więcej przy wypłacie. Ostatecznie Brański i tak by odszedł bo nie zamierzał dokładać do biznesu bez pomocy miasta. Ciekawe rzeczy pisze iwański "Czekam na wywiad z kapitanem. Niech opowie co się działo przed meczem z Radomiakiem.". Czyli Bucholc z kolegami ustalali skład kosztem kasy z pjs na to wygląda.

 187. 17.05.21 06:57 19BR45

  10 lat i dość szkoda że tak to się kończy

 188. 17.05.21 05:43 dzbs

  Stomilu jako marki i historii mi żal. Jednak z drugiej strony kto będzie wkładał pieniądze i czas w baranów którzy zrobili z klubu prywatny folwark ? Skończą się wypłaty na czas. I bardzo dobrze, wypad do roboty za 3 tyś miesięczne. Zrobili kółko wzajemnej adoracji takie są skutki. Teraz będzie płacz jaki to Brański zły i beznadziejny. Brawo za decyzję, szkoda nerwów o czasu na tych patałachów. A i jeszcze jedno dziękuję Klepie za odpowiednie decyzje które doprowadziły do wycofania się inwestora z klubu. Pizza do rozwożenia czeka. Powodzenia

 189. 17.05.21 05:40 Owsian

  Tylko Ireneusz Sobieski. Jak nie On to kto i jak nie teraz to kiedy?

 190. 17.05.21 04:11 szorstky13

  Ewentualna zmiana właściciela ,jest możliwa dopiero po nowym roku.Obecna umowa ,nie pozwala na pozbycie się akcji akcjonariuszom, przed końcem 2021 roku.

 191. 16.05.21 23:57 jacekoks

  Kowalewski faja je... napewno pieję z zachwtyu, to samo pele z popegerowskich klewek.

 192. 16.05.21 23:51 DJKS

  Za co brawo? Ostatnie 2,5 roku to pasmo porażek i kompromitacji na wielu płaszczyznach. Aż się nie chce o tym wszystkim pisać i wspominać. I kopacze, i pseudo działacze, i mały warszafski książę skutecznie obrzydzlili piłkę nożną w polskim wydaniu!!!

 193. 16.05.21 23:45 jacekoks

  Brawo Michał. Głową muru nie przebijesz, dzięki za wsparcie w krytycznym momencie i powodzenia na dalszej drodze... Może kiedyś powrócisz, oczywiście jak partnerzy dopiszą.

 194. 16.05.21 23:45 nor

  Może się okazać, że nie dostaniemy licencji na I ligę w nowym sezonie i Bełchatów będzie błogosławił Brańskiego, bo nie spadnie:) Albo dostaniemy licencję i mały książę odsprzeda ją klubowi z niżej ligi na zasadzie jakiejś pseudofuzji:) i okaże się, że na Stomilu będzie można trochę zarobić. Po panu właścicielu można się teraz spodziewać wszystkiego. Jak samopoczucie, panie Brański? Bo u nas noc raczej bezsenna...

 195. 16.05.21 23:14 nor

  *tomaso

 196. 16.05.21 23:12 nor

  Tomasz - miasto rozmawiało nie tylko z Brańskim, ale np. także z ludźmi od browaru Jurand. Ale to Brański zauroczył prezydenta i wcale się temu nie dziwię. Nowy właściciel obiecywał eklasę po 3 latach. No to teraz w ekstraklasowym stylu nas olał. Potraktował nas jak nic nie warte rzeczy, których można się bez żalu pozbyć.

 197. 16.05.21 23:06 czerkasow

  Malkontent już jeden odszedł.

 198. 16.05.21 23:03 fysiek

  Malkontenci dawać kasę bedziemy mieli ekstraklase.Panie Michale jestem zawiedziny i jest mi smutno ale rozumiem ze w biznesie nie ma sentymentow Nie zrobie tego co Pan bo jestem wiernym kobicem i będę.Dziękuję.

 199. 16.05.21 22:57 czerkasow

  Przekazywało - słowo klucz. Spokojnie tomaso, Żukowski ma plan😁

 200. 16.05.21 22:52 tomaso

  Nor, a jacy to inwestorzy chcieli przejąć Stomil? Gdyby nie Brański, klub grałby wiosną juniorami

 201. 16.05.21 22:51 tomaso

  Czerkasow, wiadomość do znalezienia w necie. Miesięcznie miasto Radom przekazywało na wynagrodzenia piłkarzy 220 tys. zł

 202. 16.05.21 22:49 TorroRosso

  Widzę to jednak w czarnych kolorach . Nikt nie przejmie takiego projektu jaki zaserwował nam Brański . Niestety zjazd w dół jest nieuchronny . Może kiedyś jakiś zapaleniec wyłoży na nas kasę , lub zmieni się prezydent miasta . Chyba światło zgasło . Do zobaczenia w głębokiej lidze . Olsztyn już znika ze wszystkiego , starówka pustki , sport w Olsztynie miazga , atrakcje które promują Olsztyn pustka . Olsztyn także zgasił światło . Kurwa Mać

 203. 16.05.21 22:48 Janusz Dembkowski

  Pan nor pięknie pan podsumował

 204. 16.05.21 22:42 Yogi baboo

  .... a może teraz pożegnamy Nasze "gwiazdeczki" i będzie może i taniej ale z Wiarą Charakterem Pomysłem i zapierdalanie przez 90 minut!!

 205. 16.05.21 22:41 czerkasow

  Tomaso - nie.sądzę żeby stypendia dla piłkarzy z Radomia przektoczyły pół miliona złotych rocznie. W dawnej drugiej lidze kiedy klub był stowarzyszeniem miasto Olsztyn też wypłacało stypendia piłkarzom. Podaj przykład klubu który jest utrzymywany z pieniędzy gminy (chociaż w 50 procentach, tak jak Olsztyn finansował klub przez ostatnie dwa lata) mając większościowego udziałowca jako osobę lub firmę prywatną.

 206. 16.05.21 22:34 nor

  Gdy Brański przejmował klub, Stomil chcieli przejąć też inni inwestorzy. Ale miasto postawiło na Brańskiego. Miasto wywiązało się z umowy (za wyjątkiem zainstalowania krzesełek na trybunie odkrytej). Zapewne tamci inwestorzy po pandemii już nie zechcą kupić klubu... Szkoda, bo nasz mały książę - czyli pan właściciel - okazał się słabiutkim ziomkiem w futbolowym świecie.

 207. 16.05.21 22:33 tomaso

  Czerkasow, chociażby Radomiak, gdzie miasto poprzez tzw. stypendia sportowe płaci dużą część wynagrodzeń piłkarzom

 208. 16.05.21 22:19 SzEFoo

  Spokonie dopóki w klubie są ludzie z biało niebieskimi sercami to nie na obawy o przyszłość i skład na przyszły sezon.

 209. 16.05.21 22:19 Mackib

  Decyzja zrozumiala, bo z perspektywy czasu caly ta akcja #nowyStomil okazala sie byc totalną porażką. Nie zgodzę się jedynie co do mizerii-wegetacji, jest w Polsce kilka klubow ktore pokazuja ze tanim kosztem tez mozna sobie jakos radzic, trzeba miec tylko pomysl, bazę i wizję tego co się robi.

 210. 16.05.21 22:16 Tiger

  Szybko mu poszło, wiele na to wskazywało, nie jest to zaskoczenie. Ogólnie ogromne rozczarowanie bo początek był obiecujący ale potem zaczęła się seria głupot. Zasadnicze pytanie co dalej ze Stomilem, jak ma to wyglądać i co nas czeka? Kolejna walka o klub? My to mamy k.... szczęście nie ma co ale się nie poddamy jak zawsze.

 211. 16.05.21 22:12 Pawlik

  A Klepa lepiej wszystko wie i ustala sklad.. Temu pierwszy powinien wyleciec. Dostalusny baty co mecz a, gra juniorami dalaby kase i moze by zostal właściciel. Kazdy moze byc zly ale ostatnio i pojawialy sie wpisy ze Branski niech odejdzie to i odszedł. W Olsztynie cenieni sa tylko swoi niewazne czy nie nadaja sie na boisku czy w klubie ale wiezz to kolega moj to niech gra. Czekam na wywiad z Jankiem B niech opowie sie kto ustalal sklad na mecze on z ekipa czy właściciel? Teraz to juz jest dupa blada bo kto tu przyjdzie

 212. 16.05.21 22:12 chodi

  No... to teraz ostatnie trzy mecze klepczarek niech wystawi samych 16 latków . Może trochę kasy na następny sezon będzie , bez ProJuniora nie pojedziemy ......

 213. 16.05.21 22:09 czerkasow

  Tomaso - pokaż mi klub, gdzie jest prywatny właściciel, a jest utrzymywany z kasy gminy.

 214. 16.05.21 22:07 Wojciech Deja

  @czerkasow Dzięki za informację! Jeśli klub nie ma istotnego zadłużenia, szansa na inwestora się zwiększa.

 215. 16.05.21 22:06 czerkasow

  Może pan.prokurent, który tak się chwalił na tweeterze, przywiezie kolejnego inwestora w kieszeni?😁

 216. 16.05.21 22:06 Damian Hernik

  Widać było po ostatniej wypowiedzi trenera, że od sierpnia wszyscy obudzą się w nowej rzeczywistości... Szkoda stomilu bo pewnie nas zdegradują za brak środków...

 217. 16.05.21 22:05 tomaso

  Czerkasow, zdecydowana większość klubów w Ekstraklasie i 1 lidze ma bardzo duże wsparcie samorządu. Bez miejskich środków możemy sobie pogrywać w 3 lidze. Jedyny plus tej sytuacji, to zostawienie klubu bez długów. A zamiast Sobieskiego udziałowcem może zostanie szef Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu

 218. 16.05.21 22:03 barakuda

  Wielki inwestor .....żenada

 219. 16.05.21 22:03 czeliniak

  Dobra jakie teraz możliwe scenariusze? Co, jeśli nikt akcji klubu od Brańskiego nie kupi? Zgasi światło i zamknie drzwi na klodke?

 220. 16.05.21 22:01 czerkasow

  Wpjciech Deja - pożyczki zostały oddane.

 221. 16.05.21 21:59 czerkasow

  Umowa która Brański podpisał z miastem.obowiązywała dwa lata - czyli miasto się wywiązało z tej umowy. Od kiedy mniejszczościowy udziałowiec ma ponosić niemalże całkowite koszty utrzymania ssa? Nie będzie ty casusu Śląska (patrz sprawa Solorza), że miasto zapłaci za ten przypał.

 222. 16.05.21 21:59 Wojciech Deja

  Gdyby nie p. Brański, klubu pewnie by już nie było (tym bardziej że zaraz potem przyszedł COVID). Z drugiej strony, czy właściciel nie finansował klubu pożyczkami? Jeśli tak, zostaną spore długi.

 223. 16.05.21 21:58 DJKS

  Niezły picer. Typowa warszafka... 🤦

 224. 16.05.21 21:57 ml0dy23

  Krótko zwieźle i na temat... 2,5 roku temu zaczynalibyśmy jako OKP Olsztyn w b klasie.

 225. 16.05.21 21:57 nor

  Pięknie pan zagrał na naszych uczuciach, panie Brański. Brak słów. Czy ty wiesz, człowieku, ile osób związanych ze Stomilem zawiodłeś? Co z twoimi obietnicami? Znasz znaczenie słowa honor? Fajnie było pobawić się na prowincji? Pamiętam, jak w pierwszych wywiadach mówiłeś, że nie będziesz taki jak np. Wojciechowski, Król czy inni właściciele, po których kluby upadły. No i okazałeś się taki sam. Żal mi Stomilu i ciebie także, bo twoje działanie jest żałosne. Pozdrawiam ozięble.

 226. 16.05.21 21:55 ml0dy23

  Czerkasow ja wyczytałem co innego, sam początek przeczytaj - Powodem takiej decyzji jest brak porozumienia z miastem Olsztyn w sprawie dalszego finansowania klubu.

 227. 16.05.21 21:52 korgan79

  Miasto finansowało klub według umowy - bodajże ostatnia rata po rozmowach z Panem Michałem była niższa o 50 tysiecy. Dodatkowo spółki miejskie - czyli też miasto płaciło swoją dole. Brański liczył że zarobi na akcjach od kibiców- ci jednak szybko odkryli prawdziwe zamiary tego dobrodzieja i nici z zarobku na kibicach. Jedynie camping ostał się...

 228. 16.05.21 21:51 czerkasow

  Młody - wywiązało.się w kwestii finansowej. Przeczytaj dokładnie - sam to przyznaje. Czekam.na tweeta Pana Żukowskiego na temat człowieka, którego jak sam przyznał sciągnąl do klubu.

 229. 16.05.21 21:49 ml0dy23

  Gdyby miasto chciało pomóc Stomilowi to żaden Brański nie byłby potrzebny... Zapomnieliście co było przed jego przyjściem ??

 230. 16.05.21 21:47 SzEFoo

  To jest typ pokroju Leśnodorskiego, własnych pieniędzy obaj Panowie nie zamierzają wykładać. Dla mnie spalony w futbolowym światku, a niby zawsze marzył żeby mieć klub piłkarski:)))

 231. 16.05.21 21:47 ml0dy23

  Wywiazało a skąd to wiesz ?? Ja natomiast wiem, że miasto miało wyremontowac po roku czy dwóch, otwarta trybunę od strony Michelin. Jak widać nie wyremontowało, więc wieżyć miastu nie można. 2,5 letnia kroplówka została odcięta. Całe szczeście nie rozlewajać sie do okoła w postaci długów. Trzeba wierzyć, że przyjdzie ktoś z serduchem i obfitym portfelem 💪

 232. 16.05.21 21:44 O.N.P.P

  Przecież to było wiadome od samego początku że skończy się kasa z miasta to spierdoli jak szczur. ale pamietajcie niech nasz Stomil bedzie jak Borussia

 233. 16.05.21 21:44 korgan79

  Ino pole namiotowe na słonecznej polanie po Panu Michale zostanie ...

 234. 16.05.21 21:42 SzEFoo

  Najlepsze przed nami. Teraz niech Klepczarek ze starszyzną zapewnią budżet na przyszły sezon. Mocno liczę , że Pan Ireneusz Sobieski przejmie klub bo inaczej.....

 235. 16.05.21 21:42 kot

  Podziękowałbym, ale w sumie nie ma za co. Zmarnowane 2 lata.

 236. 16.05.21 21:42 stomil_fun12

  Miasto się przecież wywiązało umowy.Niepoważne zachowanie,nieodpowiedzialne.

 237. 16.05.21 21:41 stomil 14/88

  Pobawił się za pieniądze miasta i Bay Bay

 238. 16.05.21 21:40 czerkasow

  No i co Panie Michale - wina miasta, mniejszościowego udziałowca. To już nawet nie.jest śmieszne.

 239. 16.05.21 21:39 Danielo

  No i w pizdu.... wylądował...

 240. 16.05.21 21:39 Stomil80

  No to najlepsze przed nami ....

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!