Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali 0:1 w Mińsku Mazowieckim. Do III ligi awansowała miejscowa Mazovia, a Stomil kolejny sezon będzie grał w IV lidze (piąty poziom rozgrywkowym w Polsce).
Trener Stomilu nie kombinował przed tym meczem i od pierwszego gwizdka zagrała ta sama jedenastka, która zaczęła w środku tygodnia z Warmią Grajewo. W półfinale Stomil wygrał 2:0 przed własną publicznością. Na ławce rezerwowych zasiadł m.in. Kacper Sionkowski, który po meczu z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie ma problemy z barkiem.
Stomil zaczął dobrze to spotkanie. Karol Żwir przedarł się lewą stroną, jednak jego zagranie wzdłuż bramki zostało wybite przez obronę.
Już w 8. minucie boisko musiał opuścić Piotr Łysiak z powodu kontuzji, który kłopoty z mięśniem przywodzicielem miał już po ostatnim meczu. W jego miejsce na środku obrony pojawił się Jakub Mosakowski.
Optyczną przewagę uzyskali gospodarze, jednak Stomil dobrze się bronił, szukając szans w szybkich atakach i stałych fragmentach gry. W 35. minucie blisko zaskoczenia bramkarza Mazovii był Przemysław Klugier, który sprytnie chciał przelobować golkipera, minimalnie się myląc.
Do końca pierwszej połowy mecz się wyrównał, a żadna ze stron nie stworzyła sobie szansy na otwarcie wyniku. Dopiero w doliczonym czasie gry niespodziewanie bramkę dla Mazovii strzelił Patryk Zych. Były piłkarz Stomilu dostał piłkę na 16. metrze, uderzył i ucieszył miejscowych kibiców.
W 50. minucie powinno być 2:0, ale Mosakowski wybił piłkę z linii po strzale Michała Gładysza. Stomil przycisnął, ładnie z rzutu wolnego strzelał Karol Żwir, z bliska wprost w bramkarza trafił Szymon Masiak.
W 71. minucie Lesczeński dwa razy wybronił uderzenia Różańskiego. Do końca meczu trener Kraszewski dokonał maksium zmian, ale to nic nie dało. Stomil przegrał 0:1 i w kolejnym sezonie znowu będziemy jeździć na czwartoligowe wyjazdy.
W poniedziałek (22 czerwca 2026 roku) o godzinie 18:45 nagramy na żywo “3. Połowę”. Emil Marecki będzie rozmawiał ze Zbigniewem Konecznym i Michałem Mariańskim. Połączymy się także telefonicznie z Mateuszem Sobiechem.
- Mazovia Mińsk Mazowiecki - Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)
1:0 - Patryk Zych (45)
Stomil Olsztyn: 31. Michał Leszczyński - 7. Mateusz Pajdak (70, 3. Wiktor Kulesza), 28. Piotr Łysiak (8, 4. Jakub Mosakowski), 15. Piotr Jakubowski, 21. Mateusz Jońca - 8. Przemysław Klugier (82, 17. Gabriel Jastrzębski), 19. Stanisław Hrebeń (75, 33. Riku Iwamoto), 10. Karol Żwir, 11. Filip Wójcik (82, 16. Paweł Wiśniewski) - 18. Shōtō Unno (51, 77. Damian Skołorzyński), 22. Szymon Masiak (70, 9. Kacper Sionkowski).
OKS Stomil
on-line
dzisiaj, 08:20 Fc Stomil
Kurwa weźcie porządnego trenera takiego jak Grabowski i szybko będzie awans a nie tam jakiś paprakow zarozumiałych te gwiazdy mają zapierdalać a nie czlapac spierdolili nam sezon kurwaaa
dzisiaj, 07:47 zorro
Nijak wywiad Kynia z Łysiakiem nie pasował do meczu z Mazovią musimy awansować, jedziemy aby wygrać a grali jakby nie chcieli.
dzisiaj, 07:42 zorro
precz z trenerem amatorem. Nie ma awansu to wracaj na wieś
dzisiaj, 07:36 korgan79
Trener Kraszewski mówi że chce kontynuować misję 😀 chwali się że w lidze mieliśmy najwiecej strzelonych bramek. Zapomina tylko że bramki to my strzelaliśmy głównie amatorom, a jak graliśmy z takimi co trenują więcej niż 2 - 3 razy w tygodniu to już tak dobrze nie było. Oby nie popełniono błedu i go nie zostawiono bo powtórzy się to co z Gurzędą.
dzisiaj, 07:25 Tomasz Boenke
12 godzin od meczu i cisza z klubu. Symptomatyczne
dzisiaj, 06:18 Darek
Amatorsko zarządzany klub z przepłaconymi kopaczami. Żaden, powtarzam żaden z tych opłacanych za bardzo dobre pieniądze kopaczy nie był wyróżniający się w klasie okręgowej! Tak my gralismy w okręgówce, bo tylko zmiana nazw lig spowodowała że gramy w IV. Dno, żenada, wstyd! Z tymi trenerami i pizdusiami w drużynie nic się więcej nie ugra! 5 poziom rozgrywkowy!!! Wielcy piłkarze...zeden z Was nie pokazał że zasługuje na wypłatę z klubu wyższa niż 1000 zł!
dzisiaj, 00:26 Kot
Nie prowokuj bo jak napiszę co u Ćwiąkały opowiadałeś, to znowu do jaskini wrócisz na parę lat. Twoi Holendrzy których testowałeś w Ostródzie nie wyszli nawet grać w 4. lidze holenderskiej. Chciałeś ich wcisnąć trenerowi Kotasowi, ale on nie chciał nawet takich placków w Sokole. A z tego całego Johnsona to śmiali się w Morągu, pewnie też dlatego spadki zaliczają bo nie chcieli twoich gwiazd.
wczoraj, 23:30 Realista
Kibice zarządzający klubem z Rybnika zrobili awans do 3 ligi klub finansowany głównie z składek kibicowskich, Koło Stomilu kręcą się ciągle ci sami którzy z powodzeniem degradowali klub z 1 ligi do 4 , nieudacznym zarządzaniem , bez radykalnych zmian dalej będzie kompromitacja piłkarską chodź trzeba przyznać że w tym roku nie spadli to już sukces
wczoraj, 23:12 zorro
co pier....sz Kotowski spuścił Stomil z 1 ligi? czy gamonie zarządzający klubem
wczoraj, 22:40 No 1
patalachy.Won z Olsztyna.Walil was pies wy amatorzy ciotki
wczoraj, 22:32 Wip
Oj...tam...nic się nie stało... nie pasowali wam Holendrzy w I lidze...to macie w zamian 5 ligę.....kotowski może jakieś dochodzenie trzeba zrobić.....grabarzu.. stomilu
wczoraj, 22:14 Yogi baboo
Miały być wyjazdy do Mławy, Sieradza ...bedzie tramwaj na Tuwima 🤬🤬🤬🤬
wczoraj, 22:11 yaca12
Nigdy nie spadnie OKS nigdy nie spadnie!
wczoraj, 22:07 Owsian
Szmaciarze,oszukaliscie kibiców. Nie chcieliście awansować. J....ł was pies.
wczoraj, 22:06 Emilozo
Konfy nie było. Sami rozmawialiśmy. Dajcie wrócić do Olsztyna. Dymisji nie było.
wczoraj, 22:03 stomil_fun12
Za rok bedzie to samo,czemu,dlaczego? Taki to obecnie jest klub.
wczoraj, 22:00 AndrzejStomil
Wazny mecz z Olimpia clblag w pucharze Polski porażka, ważny mecz z Polonią remis jak porażka teraz wpierdol z Mazovia do tego porażki ze Startem Nidzica.... 50 % co najmniej zespołu do dymisi i przeprosić
wczoraj, 21:51 NiedzielnyKibic
Ciekawe czy Wikielec będzie zainteresowany awansem. W Biskupcu pewnie też wyciągną wnioski i będą lepiej wyglądać. Możemy się na lata zakopać w tej śmiesznej lidze
wczoraj, 21:45 19kuba84
Z GÓWNA BATA NIE UKRĘCISZ. DOBRANOC
wczoraj, 21:42 Realista
Klub powinien przejść 100% reset odpowiedzialność grupowa za kompromitację zwolnić caly sztab szkoleniowy, doradców łopatki itp i wszystkich zawodników i budować klub od podstaw, albo zdolna młodzież albo emerytowani weterani ten sposób przyniósł w Mińsku Mazowieckim awans, klub z podobnym budżetem, zwirom wojcikom podziękować nie sprawdzili się,
wczoraj, 21:41 DJKS
Najbardziej szkoda oczywiście KIBICÓW, bo tylko oni zasługują co najmniej na 2 ligi wyżej. Szkoda mi też bardzo FEDOROWICZA, bo to jedyny w tej kadrze zawodnik (no może jeszcze MASIAK), który prezentuje poziom wyższy niż 4 liga. Największy zawód - Żwir, żaden to kapitan, żaden to piłkarz. Cała ta ekipa zarządzająca to też jedno wielkie nieporozumienie! Prezes, który za nic nie odpowiada, dyrektor Ł - persona, która czego się nie tknie to schrzani, trener zadziwiający decyzjami i właściciel bez ambicji i kasy. Stop DZIADOSTWU!
wczoraj, 21:39 Tomasz Boenke
Przerwa na uzupełnienie płynów. Na mundialu wszyscy piłkarze w kółku słuchają uwag trenera, a u nas? Jak na SKS
wczoraj, 21:34 Tiger
Sezon w plecy, dziś niestety nie było widać, że my walczymy o wygraną. Zero koncepcji, naprawdę my kibice dajemy wszystko co mamy a nie dostajemy nic w zamian od tego zarządu, władz, piłkarzy i reszty. Dzięki Wam nieudacznicy spędzimy kolejny sezon w lidze szuwarowo bagiennej. Do dymisji natychmiast prezes i trener, szanujemy ich wkład ale nie wygrać awansu w takiej lidze będac Stomilem Olsztyn to trzeba ponieść konsekwencję. My się nie poddajemy, będziemy tu zawsze. Czas na zmiany w klubie.
wczoraj, 21:29 Darek
Ciężko jest wygrać mecz jak mental, pomysł i potencjalne gryzienie trawy zostawia się po drodze na stacji w Glinojecku. Kopacze mentalnie nie dojechali, a sztab trenerski to banda pierd…. Sabotażystów. Grasz mecz o wszystko a jesteś schowany za podwójną gardą i walisz jak durny lagi do przodu. Ściągasz najlepszego strzelca i liczysz na cud! Nie zasłużyliśmy na zwyciętswo w tym meczu. Plan nie zrealizowany! Sztab trenerski WON, ¾ składu WON! STOMIL KLUB „MEM”😊
wczoraj, 21:09 DJKS
Tu już nawet strzępić języka się nie chce, ręce opadają. Ogórki z Lidzbarka w 3 lidze, a te niemoty dalej na dnie. Tu szybciej Naki awansuje niż te miernoty. Pogonił bym od razu pana prezesa, dyrektora sportowego, trenera i wszystkie żwiry i inne wójciki. Stop DZIADOSTWU!
wczoraj, 21:06 stomil_fun12
Kiedy bedzie wywiad z wlaścicielem klubu?.Chyba pierwszy wywiad.
wczoraj, 20:51 zjs
Ustalają wersję wydarzeń na boisku, Tomaszu.
wczoraj, 20:46 NiedzielnyKibic
Właściciel zapewnił klubowi stabilność finansową i w miarę komfortowe warunki do pracy. Głową odpowiada prezes, dyrektor sportowy i trener. Cała trójka powinna zostać zwolniona w trybie natychmiastowym. Co do właściciela jeszcze to trzeba liczyć, że się nie znudził albo nie zrezygnuje po tej kompromitacji na murawie
wczoraj, 20:43 Tomasz Boenke
Ponawiam pytanie o konferencję prasową
wczoraj, 20:39 THE CORE
Niedzielny! Jak zwykle piszesz z sensem to teraz walnąłeś jak łysy grzywą o kant kuli... Pierwszy winny braku awansu jest właściciel. Po co przejmował klub i obiecywał (ustami swoich przedstawicieli) awans jak nie ma pieniędzy? Jeśli nie chodzi to by sypnąc kasą na klub to ja tez mogę przejąć Stomil. Kasy nie mam, więc lepiej nie będzie, ale taniej na pewno. A i Ty wtedy znajdziesz się w wyjściowej jedenastce.
wczoraj, 20:39 YasQ
Co do Żwira. Jest taki stary dowcip: "Mąż leży na łożu śmierci, a przy nim czuwa żona. Słabnącym głosem mówi do niej: - Kiedy wiele lat temu płynęliśmy w podróż poślubną i leżałem w kajucie złożony chorobą morską - ty byłaś przy mnie. Kiedy parę lat później złamałem nogę i leżałem w szpitalu też byłaś przy mnie. Gdy zbankrutowała moja firma, byłaś przy mnie. A teraz, kiedy umieram, znowu jesteś przy mnie. I ja się tak zastanawiam: czy ty mi, do cholery, nie przynosisz pecha?!" I taki jest Karol. Był z nami jak spadaliśmy z I ligi, był jak przegraliśmy baraże, był przy spadku z II i III ligi. Znów jest z nami jak przegrywamy baraże. Może on nam pecha przynosi?
wczoraj, 20:37 NiedzielnyKibic
W normalnych warunkach W następnym sezonie powinniśmy wygrać ligę z 80 punktami albo i więcej
wczoraj, 20:36 B5
plan jest ambitny...utrzymać się w 4 lidze 👌....jest jak jest ale damy radę 😁
wczoraj, 20:30 paragon
co teraz ? jaki jest plan ?
wczoraj, 20:29 Tomasz Boenke
Czy była jakaś konferencja prasowa, na której trener zrezygnował?
wczoraj, 20:27 Realista
Naki olsztyn inna duma miasta Wojewódzkiego może starać się w przyszłym sezonie o środki z promocji poprzez sport w 4 lidze jest szansa że może lepiej wykorzystają środki i powalczą o coś więcej,
wczoraj, 20:21 Ja_to_Ja
Słuchajcie nie ma co sie przejmować. Pierwszy raz w historii klubu będzie można jechać na mecz wyjazdowy tramwajem. Ps. wstyd, dno, żenada. Pierwszy z klubu powinienem odejść Żwir.
wczoraj, 20:13 zorro
wstyd i hańba piłkarzyki z roku na rok hańbią Stomil
wczoraj, 20:09 zorro
ja bym im więcej jak na kasie w Lidlu nie placił
wczoraj, 19:59 YasQ
Nie gadajcie że ktoś tu zarabia 20k/m. Przecież to jest niemożliwe, to nawet nie jest profesjonalna liga. Zawodnicy w ramach poczucia jakiś resztek godności powinni zrobić zbiórkę i wrzucić coś większego na fundusz wyjazdowy, bo gdyby nie ludzi którzy są z wami zawsze. Teraz bylibyście tam gdzie wasze miejsce - robili hot-dogi w Żabce.
wczoraj, 19:56 No 1
20 tys?chyba ktos na leb upadl zeby tyle im placic.naprawde
wczoraj, 19:50 zorro
chodi ich to nawet do Naki nie chcą, a zarobki mają jak w 3 lidze Pognać ich, psami poszczuć i dać młodych niech się ogrywają i awansują
wczoraj, 19:43 AndrzejStomil
Wioski nas ogrywaja. A my przed meczem czujemy przed nini respekt. Żenada!!!
wczoraj, 19:43 NiedzielnyKibic
A co ma właściciel do tego? Uratował klub. O poziomie sportowym decydują inni. Mamy w kadrze piłkarzy, którzy zarabiają 20 tys miesięcznie, a nie potrafimy wygrać orlikowej ligi
wczoraj, 19:42 chodi
🤡… ciąg dalszy, miasto wojewódzkie kopie się po czole z Nidzicamj Gizyckami i Barczewami gdzie 100% zawodników to amatorzy chodzący do normalnej pracy 😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣…. Brawo piłkarzyki pięknie hańbicie ten klub i nazwę Stomil. Może zmieńcie ją bo to wstyd wycierać sobie buzię taka nazwą… Nie macie nic wspólnego z dawnym Stomilem.
wczoraj, 19:41 SanDiego
Prawda stara jak świat - nie awansowałeś bezpośredniio, nie licz na żadne baraże.
wczoraj, 19:41 zjs
Jaki jest koń każdy widzi, Putin miał rację a myśmy mieli złudzenia, ja też. Nie mam siły podniecać się kolejnym sezonem taplania się w bajorku.
wczoraj, 19:35 B5
Zorro a z kim Ty chcesz ten awans robić ? z tą kadrą,Prezesami i właścicielem ! zapomnij ...
wczoraj, 19:30 zorro
jak chcemy awansu to tylko Jacek
wczoraj, 19:28 zorro
awansu brak, postępów brak. Jak tak dalej pójdzie to Naki Stomil rozklepie
wczoraj, 19:27 Realista
Do bucholca powinni dzwonić z przeprosinami za bez sensowne zwolnienie i z propozycja powrotu
wczoraj, 19:26 zorro
HP ma rację przegrany sezon to czas na nowego trenera żeby nie było jak z Gurzędą spadł i w nagrodę prowadził zespół. Nie wiem jak wy ale ja widziałem taki sam marazm jakvz Polonią w Lidzbarku przez 85 minut
wczoraj, 19:25 NiedzielnyKibic
Gdyby nie nieudolność Mazovii w naszym polu karnym i Leszczyńskiemu wynik zakręciłby się koło trójki albo czwórki. Nie stworzyliśmy praktycznie żadnego zagrożenia przez 90 minut. Ostatnie piętnaście minut to kompletny chaos i idiotyczne decyzje naszego wuefisty. Z pola na plus Jońca i Hrebeń. Reszta cienizna. Zwolnienie trenera i wymiana pół kadry to jedyne rozwiązanie.
wczoraj, 19:23 Realista
Właśnie czy po tym sezonie hasło wszyscy won dalej obowiązuje? Ostatni raz po spadku z 2 ligi czy będzie aktualizacja?
wczoraj, 19:18 No 1
wszyscy won
wczoraj, 19:14 HP
Kraszewski i sztab powinni z Mińska wyjeżdżać jako bezrobotni, a gdy dojadą do Olsztyna to prezes już powinien być po dymisji.
wczoraj, 19:13 Jabedaya
Zabrakło charakteru. Mazowia nie grała niczego specjalnego. Poprostu szkoda
wczoraj, 19:13 Realista
Piłkarze mocno zmęczeni jadą na wymarzone wakacje, a w klubie szukają winnych kolejnej kompromitacji, dodam tylko że w tym przypadku to nie jest extra ,
wczoraj, 19:12 zorro
co robił Klugier i Pajdak na murawie. Udawali ze grali. Masiak nie widoczny, Żwir i Wujo przeciętne. A wszyscy grali sparing a nie mecz barażowy. Trzeba pożegnać trenera i przewietrzyć szatnię. Mamy mlodych na nich budować
wczoraj, 19:10 tedefon 1982
Męczarnia przez cały mecz. Nie stworzyli prawie żadnej sytuacji. Po sezonie w 3 lidze pewnie by i tak spadli.?
wczoraj, 19:10 oks1945
Wszyscy wypierdalać
wczoraj, 19:09 Tomasz Boenke
Grając w Football Manager w życiu nie zmieniam najskuteczniejszego piłkarza, nawet jeśli gra trochę słabiej. Przypadkiem nie strzela się w lidze 30 goli. A Mazovia, no cóż, po tylu latach chyba zasłużyła, z tego co widać na YT, feta, koszulki przygotowane. Ten główny sponsor to taki Piotr Wieczorek dzisiejszych czasów
wczoraj, 19:08 NiedzielnyKibic
Zero walki, zero chęci, zero zaangażowania. Rywal słabiutki, a my jeszcze gorsi. Naki czeka
wczoraj, 19:06 HP
Gdzie walka?!!! Wy napluliście na kibiców to ja na was leję
wczoraj, 19:05 piwczak
Na awansie Stomilu zależało tylko i aż wyłącznie KIBICOM Stomilu i tak długo jak tak pozostanie ich ukochana drużyna pozostanie w czarnej dupie i co najgorsze urządza się tam w jak najlepsze. Smutne to niestety ale prawdziwe.
wczoraj, 19:04 jacekoks
Wstyd i kompromitacja. Leszczyński najlepszy na boisku więc z czym do ludzi. Będą grali tam gdzie ich miejsce. Żadnego planu i zero podjazdu do przeciętnej mazovii. Won
wczoraj, 19:04 Realista
Właściciel klubu powinien zrobić reset 100% rozwiązać umowę z wszystkimi zawodnikami 1 drużyny i z sztabem szkoleniowym, skoro nie potrafią awansować z 4 ligi podwórkowej to po trzymać takich zawodników, przyszły sezon i spotkania premimum z naki olsztyn i liga podwórkowa i ogromne emocje z drużynami z PGR,
wczoraj, 19:04 nor
Szkoda tej porażki, bo mecz był w miarę wyrównany. Nam brakło argumentów pod bramką. Ale to nie w tym meczu przegraliśmy awans, lecz wcześniej.
wczoraj, 19:02 barakuda
Brawo Kraszewski,brawo łopata brawo żwir i reszta tałatajstwa! Tylko Leszczyński dziś dojechał na mecz
wczoraj, 19:02 THE CORE
Wszyscy jesteśmy smutni i wściekli, ale czy ktoś o zdrowych zmysłach spodziewał się, że będzie inaczej? Właściciel Mazovii pokazał właścicielowi Stomilu jak się robi awans - piłkarskimi emerytami, ale nie z 4 ligi.
wczoraj, 19:01 Putin
Przecież to było pewne. Brak funduszy na awans a kibice i tak wiedzą lepiej 😁